Dodaj do ulubionych

dziecko pod opieką dziadków- jaki dokument?

25.05.12, 10:21
w najbliższym czasie mój synek spędzi 2-3 tygodnie u dziadków
jaki dokument powinniśmy my jako rodzice zostawić dziadkom, żeby mogli oni w świetle prawa decydować o synku? chodzi mi głównie o kwestie zdrowotne
Obserwuj wątek
    • wanielka Re: dziecko pod opieką dziadków- jaki dokument? 25.05.12, 10:33
      o kwestiach zdrowotnych decyduje rodzic lub opiekun prawny, więc nie ma możliwości przygotowania dziadkom dokumentu pozwalającego im decydować w kwestiach zdrowotnych. nie mam oczywiście na myśli wizyty u pediatry kiedy maluch złapie przeziębienie, bo to oczywiście można zrobić bez problemu. chodzi o rzeczy poważniejsze, pod którymi podpisują się tylko rodzice lub opiekun prawny.

jeżeli dziecko wyjeżdża z dziadkami za granicę to poza dokumentem tożsamości dziecka warto dołączyć notarialnie sporządzoną zgodę na wyjazd. wiele krajów wymaga tego na wjeździe.
    • slonko1335 Re: dziecko pod opieką dziadków- jaki dokument? 25.05.12, 12:10
      na stronie mojej przychodni jest coś takiego:
      "Pacjenci do 18. roku życia mogą skorzystać z konsultacji lekarskiej, pobrania krwi, badań diagnostycznych oraz rehabilitacji jedynie w obecności przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego. Jeżeli dziecko jest pod opieką opiekuna faktycznego, jest on zobowiązany do okazania pisemnego upoważnienia przedstawiciela ustawowego."

tu coś takiego:
      zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,105912,8812186,Prawo_do_informacji_i_wyrazania_zgody.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka