Dodaj do ulubionych

Czy moje dziecko jest za grube?

14.01.13, 20:51
Moja córka ma 2 lata i 7 miesięcy, wzrost 87cm, waga 14 kg. Jest trochę pulchna, sama nie wiem, do tego bardzo ruchliwa. Sprawdziłam jej dzisiaj wskaźnik BMI i wyszło, że to nadwaga. Nie wiem co robić. Jak pomóc takiemu małemu dziecku schudnąć? Macie podobne zmartwienia?
Obserwuj wątek
    • patrycja25.live Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 20:58
      Daj dziecku spokój, wcale nie jest za gruba. Po prostu jest troche niska i stąd wrażenie, że jest pulchna. Mój dwulatek ma 13,2kg i 90 cm wzrostu, wcale nie jest gruby.
    • camel_3d Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 21:02
      Dzo ruchu, malo slodyczy, malo soczkow i napojow slodzonych, malo sosow, obiady warzywne bez miesa...mieso raz w tygodniu na obiad... Duzo owocow. Poza tym takie maluchy sa czesto jeszcze pulchne.... Wazne, zeby kolo 4 roku juz pulchna nie byla.
      • ga-ti Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 21:30
        Mięso raz w tygodniu? Dla małego dziecka? Nie przesadzasz?
        Oczywiście nie będziemy karmić dzieciaka schabowymi, ale różne mięsa gotowane są chyba wskazane, oczywiście zastępować trzeba je rybami, ale jakoś nie słyszałam o rybie 6 razy w tygodniu, a mięso 1 (mówię o karmieniu dzieci w Europie środkowej wink ).
        • camel_3d Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 22:13
          Nie przesadzam..

Mlody je mieso raz w tygodniu..na obiad..i raz rybe..lub sushi lub krewetki.

Reszta posilkow to glownie warzywa i owoce, sery i przetwory mleczne.

Jest zdrowy. Od kiedy zaczal zlobek nie chorowal dluzej niz 3 dni. I to max 2 razy zima...

Rozwija sie bardzo dobrze.

Wiem, ze w polsce dzien bez miesa to nie dzien smile) i dzieci , ktore nie maja codzeinnie miesa umieraja z glodu... Ale wierz mi mozna swietnie sie zywic bez miesa kazdego dnia. W przedszkolu u mlodego nie maani jednego dziecka z nadwaga.
          • aleksandra1977 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 22:22
            camel_3d napisał:

> Nie przesadzam..
            >
            > Mlody je mieso raz w tygodniu..na obiad..i raz rybe..lub sushi lub krewetki.
            >
            > Reszta posilkow to glownie warzywa i owoce, sery i przetwory mleczne.
            >
            oczywiscie, ze nie przesadzasz. Da sie zywic dziecko prawidlowo podajac mieso raz w tygodniu. Powiem wiecej - da sie nawet wowczas, gdy nie ma miesa wcale. Wazne, by odpowiednio zbilansowac skladniki odzywcze i dbac o to, by codzienna dieta je dostarczala do organizmu.
            • zuzinkas Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 19:00
              trzeba odpowiednio zbilansowac skladniki odzywcze rowniez w diecie zawierajacej codziennie mieso.. bo to nie jest tak ze automatycznie jesli je sie mieso/wedliny i nabial to znaczy ze dieta jest zbilansowana a jesli je sie bardzo rzadko jak u nas to nie jest.. my np. jemy duzo rzeczy o ktorych kto stosuje tradycyjna diete moze nie miec zielonego pojecia np. miso, algi, tofu, seitan czy gomasio..
          • gemmi18 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 01:11
            Zgadzam się. Częste posiłki mięsne zwiększają możliwość późniejszej nadwagi, częste jedzenie mięsa czerwonego powoduje w późniejszym wieku wiele schorzeń. I nie odkrywam tu ameryki, to nie żadna nowość, po prostu polska kuchnia od lat przyzwyczajona jest do codziennego łączenia mięsa-białka z węglowodanami, dodatkowo wszystko zalane gęstym, mącznym sosem.
            U nas mięsny obiad jest 2 razy w tygodniu (piszę o dzieciach i sobie, mąż musi mieć mięsiwo, przynajmniej co drugi dzień), 1-2 razy ryba, reszta to zupy i warzywa, najulubieńsze na parze podane z ryżem. Dodatkowo mięso w postaci wędlin na kanapce czasami. Poza tym dużo nabiału, chleb żytni - wybór dzieci i wypieki, przetwory domowe.
            Do autorki - jeżeli karmisz racjonalnie, to nie ma się czym martwić. Są dzieci, które do pewnego etapu są pulchne, bez zwględu na ilość spożywanych posiłkówm, taka uroda. Ważne, żeby stosowac się do kilku wytycznych i mieć czyste sumienie. Czyli do picia woda, czy niesłodzone napoje, ograniczone słodycze i wyroby mączne, dużo warzyw, owoców, nabiału, brak podjadania między posiłkami, kolacja zjedzona odpowiednio wcześniej przed spaniem.
      • angelsik Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 22:18
        Co Ty Camel serio tak?????
        Mięso raz w tygodniu, ograniczyć?Co za bzdury!!!!!
        Mięso nie tuczy!!!!!!!!!!!
        Ćwiczymy z mężem na siłowni, mięso jadamy nieraz i 3 razy dziennie (waże 46 kg)
        Tylko rzecz jasna nie smaż go dziecku tylko upiecz, ugotuj, uparuj. Piersi z indyka, kurczaka to cenne źródło białka. Dawaj dużo ryb, kasz, warzyw. Do picia woda, chyba,że nie lubi jak mój kiedyś synek to dolewałam własnoręcznie(przez babcietongue_out) robionych gęstych soków z ogr ilością cukru.
        I tak jak piszą dziewczyny ogranicz węglowodany i tłuszcze, nie polewaj sosem, nie podprawiaj zup śmietaną, mąką.
        Mój miał podobne wymiary w tym wieku, teraz ma 5 i wyrasta z tego.
        • anna8301 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 22:34
          Córka pije tylko wodę, na szczęście nie lubi soków. Na śniedanie ma zwykle czekoladowe płatki z mlekiem lub jajko na twardo lub kanapkę z wędliną/dżemem. Potem banan lub jablko, czasem dostanie czekoladkę, bo uwielbia i się głośno domaga. Podjada chrupki kukurydziane i rodzynki. Potem na obiad lubi obgryźć nóżkę kurczaka z zupy, zjada osobno trochę marchewki ugotowanej z zupy i makaron, a na końcu parę łyżek zupy. Uwielbia naleśniki z dżemem, potrafi zjeść 2. Potem na kolacje parówka, chlebek z masłem lub znów płatki z mlekiem. Zamiast z misiem śpi z kubkiem mleka. Mleko 2%.
          Ma pełną buźkę, masywne uda i okrągły brzuszek, odrazu widać, że nie jest niejadkiem. Do 11 miesiąca karmiłam ją piersią, wtedy miała uda jak sumo, teraz troszkę spadło. Mam nadzieję, że zrzuci na wiosnę.
          Jest bardzo ruchliwa, prawie wogóle nie siedzi, cały czas w ruchu.
          • ga-ti Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 22:40
            Zaraz Cię objadą za złą dietę smile Nie przejmuj się tym!
            • anna8301 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 22:52
              A co nie tak z dietą?
              Chętnie poczytam rad. Moja córka nie jest niejadkiem, ale dużo z jadłospisu odpada, bo nie lubi, a wtedy nie zje i będzie domagać się słodyczy.
              Wiem, że parówki nie są zdrowe, ale jak jesteśmy w sklepie to sama ładuje do koszyka, zwykle zjada ze 2-3 tygodniowo. Ciemnego chleba nie tknie, pomidora też nie. Na kanapce może być tylko ogórek lub ketchup. Zwykłe serki odpadają, czasem zje w tubce. Żółty ser to w postaci zapiekanki. Najbardziej smakuje jej chleb z masłem. Zupa to tylko pomidorowa lub rosół, zjada parę łyżek. Z mięs najbardziej pasuje gotowany kurczak. Uwielbia mleko. Czasem nawet chce w ciągu dnia. I uwielbia czekoladę, może być naprawdę wściekła jak nie dostanie. Czasem ulegam, bo jak zje obiad to czemu nie, jeden mały kinderek taki zły?
              • aleksandra1977 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 23:21
                Piszesz, ze nie jest niejadkiem, a jednoczesnie, ze wielu rzeczy nie lubi.
                Nie lubi, "bo nie", czy nie lubi, bo nie probujesz jej sklonic do tego, by uczyla sie nowych smakow i jesli nie je, to dajesz jej parowke, zeby cos zjadla?
                Jak podajesz jej posilki, sama je, czy karmisz? W jaki sposob zachecasz ja do zjedzenia warzyw, owocow? Moze sposob podania nie jest na tyle atrakcyjny, by chciala sprobowac?
                Probowalas np. zrobic jakas fajna kompozycje na talerzu, kolorowa kanapke, np.
                https://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/mj/kj/j4vs/SdaHFP8OlJu6jCtGUB.jpg
                Angazujesz ja do pomocy w przygotowywaniu posilkow?

Dlaczego ser zolty musi byc w postaci zapiekanki? Tuczacy jak diabli, nic procz kalorii nie wnosi do organizmu.
                • mikams75 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 16.01.13, 10:05
                  na niektore dzieci takie piekne kanapeczki nie dzialaja. Robilam nie raz.
                  Najpierw usmiech na buzi, ze cos fajnego po czym wielka konsternacja i wywalanie z krzykiem z talerza wszystkiego co nie lubi (czyli u nas sa to warzywa). I jeszcze potrafi sie obrazic na jedzenie, ktore lubi, bo np. pomidor "pobrudzil" ser.
                  Nie lubi, bo nie. Bo nawet nie sprobowala.
                  • aleksandra1977 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 16.01.13, 10:19
                    wlasnie: na niektore.
                    Pytanie, czy autorka watku zrobila wszystko, by zachecic dziecko do jedzenia czegos wiecej niz przyslowiowych 3 produktow na krzyz o dyskusyjnej wartosci odzywczej.
                    I nie pisze tego zlosliwie. Zastanawiam sie glosno, co mozna by zrobic, by dieta dziecka byla bardziej urozmaicona, bo to co je w tej chwili takie nie jest. Kolorowe kanapki to jeden z pomyslow.
                • aleksandra1977 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 16.01.13, 10:16
                  a jak z wynikami morfologii i poziomem zelaza? zdaza sie, ze brak checi jedzenia, probowania nowosci, wynika z niskiego poziomu zelaza mimo, ze dziecko na anemika nie wyglada.
                • anna8301 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 26.01.13, 21:36
                  Zaimponowały mi te kanapki, z jakiej strony pochodzą? Chiałabym jakoś dokładnie opanować sztukę robienia tych cudeniek krok po kroku.
                  • aleksandra1977 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 26.01.13, 23:46
                    anna8301 napisał(a):

> Zaimponowały mi te kanapki, z jakiej strony pochodzą? Chiałabym jakoś dokładnie
                    > opanować sztukę robienia tych cudeniek krok po kroku.

nie mam pojecia. Dawno temu znalazlam je gdzies w sieci, zapisalam na dysku, bo tez mi sie spodobaly i wielokrotnie byly inspiracja dla posilkow moich dzieci.
              • ga-ti Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 23:58
                To nie był atak na Ciebie. Po prostu znam zdanie forumowych mam, nie jeden był tu wątek na temat karmienia dzieci.
                Napisałam niżej, pod zdjęciem, że Twoje dziecko nie jest za grube!
          • pamplemousse1 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 28.01.13, 17:22
            kulki czekoladowe, słodycze - do widzenia
            naleśniki sporadycznie
            zero podjadania między posiłkami
            płatki dwa razy dziennie? po co?
            i znowu mleko?

Wiesz, moi synowie spalają wszytko i nawet jak jedliby czekoladę kilka razy dziennie, nie stanowiłoby to problemu, ale niektóre dzieci niestety nie trawią szybko, trzeba im pomóc.

• aniaurszula Re: Czy moje dziecko jest za grube? 17.01.13, 20:54
          moje dzieci podobnie jak i ja nie jadamy sosow, potraw polewanych tluszczem , zup zaprawianych smietana i maka a i slodycze sa ograniczone a dzieci waga i wzrostem sa o jakies 2 lata wieksze w siatce centylowej.
      • annubis74 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 16.01.13, 13:05
        Camel, po pierwsze u małych dzieci nie stosuje się diet eliminacyjnych chyba że w przypadku alergii. Wyelimowanie mieśa z diety małego dziecka wymaga zastąpienia innym źródłem białka. To co piszesz to jakieś mity sprzed wielu lat. Co do slodyczy, słodkich napojów - zgoda, ale już dużo owoców to akurat kiepska rada - niektóre z nich np. babany są mocno kaloryczne. O ile warzywa można jeść bez ograniczeń o tyle z owocami lepiej aż tak nie szaleć. Chude mięso + warzywa to super pomysł na obiad.
    • kinga_iskierka Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 21:33
      nie dawaj soczkow, Kubusiow zadnych, slodyczy i danonkow i tych wszystkich slodkosci dla dzieci, do tego duzo ruchu na swiezym powietrzu i waga sie unormujesmile
      typowe odchudzanie dziecka mozliwe jest dopiero po 6. urodzinach, ale i tak pod opieka dietetykasmile u 2-latki zdrowa dieta i ruch wystarczasmile))
      lepiej za wczasu zadbac o prawidlowa wage niz potem sie martwicsmile
    • aleksandra1977 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 21:34
      a co dziecko je?
    • wanielka Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 21:53
      hmmm, według mnie jest pulchna. mój syn jest 15 cm wyższy i waży 14,5 kg. jest szczupły.
      odchudzać nie musisz, po prostu zdrowo odżywiaj i zadbaj o dużo ruchu.
    • kawka74 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 21:58
      >Nie wiem co robić.

Spytać przy okazji jakiejś wizyty u pediatry, czy faktycznie jest to nadwaga i czy konieczna jest w ogóle jakaś zmiana, i przestać się zamartwiać.

Jak pomóc takiemu małemu dziecku sc
      > hudnąć?

Jeśli pediatra potwierdzi nadwagę, zastanów się, czym karmisz dziecko? Jeśli są rzeczy, które możesz odstawić bez szkody dla zdrowia (słodkie soki, słodycze), to odstaw (nie tylko ze względu na hipotetyczną nadwagę), jeśli karmisz córkę racjonalnie, to niech tak zostanie. Tak małe dziecko, jeśli nie jest dramatycznie upasionym hipopotamem (a Twoje przecież nie jest), raczej nie powinno mieć narzucanej diety w sensie obcinania racji żywnościowych.

>Macie podobne zmartwienia?

Nie - jeśli już, to przeciwne.
      • 0kwiatuszek0 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 14.01.13, 22:41
        Wedlug mnie nie jest za gruba. Jest normalna tzn pewnie "ubita"
        Moja ma 2,2 roku i 11,5 kg wagi, 89 cm wzrostu. ma 10% niedowagi.

Mam w rodzinie dziecko chlopca ktory ma 1 rok (pare dni temu skonczyl) i wazy prawie 15 kg! Ten to jest faktycznue gruby!
      • mamameg Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 08:33
        Tak małe dziecko, jeśli nie jest dramatyczn
        > ie upasionym hipopotamem (a Twoje przecież nie jest), raczej nie powinno mieć n
        > arzucanej diety w sensie obcinania racji żywnościowych.

Nareszcie glos rozsadku.
        • magda.tyl Co powiecie o nim 15.01.13, 13:40
          Moje dziecko ma 2 lata i miesiąc, waży 16kg, wzrost 92cm. Moja teściowa powiedziała że jest otyły...
          https://lh4.googleusercontent.com/-_L6_rxn-yGI/UPVMwDyWyTI/AAAAAAAADVc/I53cBX6ZI4w/s512/IMG_9371.JPG
          jak dla mnie całkiem normalny, zawsze na samej górze siatek centlowych, do otyłości jeszcze mu brakuje
          • gemmi18 Re: Co powiecie o nim 15.01.13, 13:54
            Moim zdaniem jest w normie, nie widzę tu zbędnych kilogramów. Znam dziecko otyłe - mierzy przeciętnie jak na 3 latka i waży... 26 kg!!! Jest 4 x taki, jak Twój syn wink
          • camel_3d wyglada normalnie. 15.01.13, 14:05
            n pewno nie ma nadwagi...
            • eps Re: wyglada normalnie. 15.01.13, 14:10
              wg mnie jest ok.
              moja córka ma 92 cm i waży 15 kg, czyli różnica z Twoim niewielka.
              słodycze można ograniczyć jeśli je więcej ale to nawet szczupłemu dziecku trzeba dawać z rozwagą.
              • magda.tyl Re: wyglada normalnie. 15.01.13, 14:29
                słodycze ograniczam jak się da, ale co zrobić kiedy owa teściowa co to ma wnuka otyłego co niedzielę stawia na stole ze 3 rodzaje ciastek gotowców ze sklepu, nasypie płatków kukurydzianych z cukrem(niby miód), trochę mu pozwalam, na szczście to tylko raz w tygodniu, w domu nima takich cudówwink, ja daję czasem czekoladę, czasem 3 żelki. Mały z tych co lubią jeść, a najwięcej jogurtu z krową (znaczy naturalny), ogórków kiszonych, kalafiora i brokułów. Dzisiaj na słodko dostanie bułkę drożdżową (sam mieszał ciasto a jaki ważny się poczuł) z dżemem.
                • aleksandra1977 Re: wyglada normalnie. 15.01.13, 15:55
                  magda.tyl napisała:

> słodycze ograniczam jak się da, ale co zrobić kiedy owa teściowa co to ma wnuka
                  > otyłego co niedzielę stawia na stole ze 3 rodzaje ciastek gotowców ze sklepu,
                  > nasypie płatków kukurydzianych z cukrem(niby miód), trochę mu pozwalam, na szcz
                  > ście to tylko raz w tygodniu, w domu nima takich cudówwink
                  jesli je raz w tygodniu "na slodko", chociazby i przez caly dzien, to raczej maloprawdopodobne, by od tego tyl.
                  Co zrobic z tesciowa? Stanowczo sie temu sprzeciwic i nie pozwolic wejsc sobie na glowe.
          • anna8301 Re: Co powiecie o nim 15.01.13, 22:58
            Moja chyba troszkę grubsza. A jaki jest synka jadłospis?
            • angelsik Re: Co powiecie o nim 15.01.13, 23:33
              My kupujemy parówki ale tylko jedynki (ponad 70 % mięsa).
              Mój syn na śniadanie zwykle zjada będąc w domu (przedszkolak):
              - 1 parówkę i pół kromeczki z serkiem typu almette lub olivą i wtedy robie tosta (nie używamy masła, margaryny..)
              - płatki kukurydziane na mleku
              - 1 - 1,5 kanapki z szynką i ogórkiem/serami/twarożkiem i miodem/twarożkiem i szczypiorem/ rybą/ (uwielbia teżser żółty starty na tarce na suchą lub pieczoną bułkę, ale jest tłusty)
              -jajecznicę na szynce/olivie/kabanosie
              -jajko na twardo.

Między obiadem a śniadaniem 1 owoc (zwykle kawałek pomelo, jabłko lub kiwi, czasem cytyne )
              Obiad jednodaniowy np:
              - filet z warzywami na patelnie
              -kurczak pieczony z kuskusem
              - ryż po chińsku
              -zapiekanka pieczona
              - pierogi itp itd
              -lasagne
              lub jakaś zupa na wywarze mięsno-warzywnym (ale częściej drugie dania jadamy)

Między obiadem a kolacją zjada zwykle pół kostki sera białego rozrobionego z odrobiną mleka

kolacja:
              Domowej roboty zapiekanka, crostini, ryż zapiekany z jabłami, kanapka, jajko...
              Często nie jada już wyżej wymienionej kolacji jeśli zje całą porcje sera.

Czekolade dajemy ale gorzką ( uwielbia młody , ja polubilam niedawno, zaraz po obiedzie lub śniadaniu).
          • noemi23 Re: Co powiecie o nim 16.01.13, 14:48
            magda.tyl napisała:

> Moje dziecko ma 2 lata i miesiąc, waży 16kg, wzrost 92cm. Moja teściowa powiedz
            > iała że jest otyły...
            > https://lh4.googleusercontent.com/-_L6_rxn-yGI/UPVMwDyWyTI/AAAAAAAADVc/I53
> cBX6ZI4w/s512/IMG_9371.JPG
            > jak dla mnie całkiem normalny, zawsze na samej górze siatek centlowych, do otył
            > ości jeszcze mu brakuje

Magda.tyl. - twój synek ma prawie identyczne wymiary jak mój bratanek w tym samym wieku ( na wklejonej fotce ma 2lata i 1 miesiąc 92 cm i 16, 5 kg, teraz ma 2 lata i 4 miesiące jak przyjedzie w następnym tyg. do mnie to go zmierzę i zważę).
            https://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/lb/be/btes/IImJYU5Tza9WT9l8zB.jpg
            I również jak na niego patrzę to nie wygląda mi na otyłe dziecko, po prostu Oliś podobnie jak twój synek nie jest z tych dzieci co można im żebra policzyćwink Przynajmniej nie czuć kości jak się przytula do takich słodziaków-misiakówwink
            • pamplemousse1 Re: Co powiecie o nim 28.01.13, 17:26
              pytałaś o zgodę na wklejenie zdjęcia bratanka?
        • aleksandra1977 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 14:26
          mamameg napisała:

> Tak małe dziecko, jeśli nie jest dramatyczn
          > > ie upasionym hipopotamem (a Twoje przecież nie jest), raczej nie powinno
          > mieć n
          > > arzucanej diety w sensie obcinania racji żywnościowych.

wlasnie. Gdy slyszy sie slowo dieta, to wiekszosc od razu utozszamia to z glodowka[/i][/i] , a wiec meczarnia za niezawinione grzechy i nieustannym liczeniem kalorii na talerzu w polaczeniu z ciaglym zakazem zjedzenia tego, czy tamtego. Nalezalo by zapomniec o odchudzaniu jako eliminacji skladnikow potrzebnych do zycia, rozwoju i zdrowia (dziecka w szczegolnosci).
          Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by odchudzanie, diete, pojmowac jako filozofie zycia polegajaca na zmianie nawykow zywieniowych, ograniczenie/eliminacje niektorych produktow, przy jednoczesnym wprowadzeniu innych, nowych, dostarczajacych potrzebnych skladnikow i mineralow, wraz ze zwiekszona aktywnoscia ruchowa, prawda?
          Dzieci otyle zdazaja sie rowniez duzo wczesniej niz w okresie nastoletnim. Rodzicom czesto nie moze przejsc przez gardlo to, ze dziecko ma nadwage i wola mowic "ze duze, bo przeciez kupuje rozmiar dla starszego dziecka".
          W swoim otoczeniu widze dzieci juz z pierwszych grup przedszkolnych, ktore z powodu swojej wagi maja problemy z poruszaniem sie np. na gimnastyce, ktore mimo, ze biegaja, skacza, to trudniej im dotrzymac kroku rowiesnikom. W starszych grupach zdazalo sie, ze rowiesnicy dokuczali "tym bardziej pulchnym, czy wiekszym" i bez ogrodek nazywali dziecko "grubasem". W naszym przedszkolu czesc rodzicow rowniez zwrocila na to uwage i po wspolnym zebraniu rodzicow ustalono, ze zmieni sie jadlospis. W porozumieniu z dietetykiem opracowano nowe posilki, wyeliminowano slodkie soki, kompoty, przetwory maczne, na rzecz warzyw, owocow i swiezo wyciskanych sokow. Wprowadzono zakaz przynoszenia slodkich przekasek, czy slodyczy przez dzieci. Dzieci chodza na basen, 3x w tygodniu jest gimnastyka z zajeciami rytmiki, codziennie dzieci wychodza na podworko.
          • anna8301 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 16:11
            https://plus.google.com/u/0/photos/109357590394450868069/albums/5833693638203403697?hl=en I co myślicie?
            • anna8301 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 16:20
              Tekst linka
              • anna8301 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 16:22
                https://lh4.googleusercontent.com/-QMXJqlfX120/UPVxeHWtKQI/AAAAAAAADq4/C8oyeFmdqFI/s755/DSC_0486.JPG
                Wybaczcie pierwszy raz dodaje zdjecie
                • dwellajna Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 16:45
                  Oswieccie mnie, po co wklejacie w ten watek zdjecia swoich dzieci, nawet nie zaslaniajac twarzy? Naprawde Was az tak interesuje, co obcy ludzie maja do powiedzenia na temat ich tuszy? A jakas intymnosc, prywatnosc, male sa, to co im szkodzi, tak?
                  • anna8301 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 16:51
                    W internecie jest pełno zdjęć dzieci, nie widzę potrzeby zasłaniania oczu. Córka wygrała wiele konkursów, gdzie wysłałam zdjęcie bądź filmik i nie widzę w tym nic złego. Choćby tu jak karmi kaczki cdn.babyworld.co.uk/wp-content/uploads/2012/10/Aniatools-emma.jpg
                    • dwellajna Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 17:41
                      A co tu jest takiego do wygrania, ze ja pokazujesz w samych majtkach? 16-latce bys tego nie zrobila (czy sie myle?), wiec czemu robisz 3-latce?
                      • anna8301 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 18:17
                        Zdaje się, że odbiegamy od tematu, chodzi o to czy moje dziecko naprawdę ma nadwagę czy nie. Nie będe córce zakrywać oczu!?
                        Twoja sprawa czy umieszczasz zdjęcia swoich dzieci w internecie czy nie, mnie to nie razi w oczy i nie widzę w tym nic niestosownego.
                        Oczywiście brałam pod uwagę, że to forum i zawsze trafi się jakiś troll co wypowie się nie na temat i w dodatku wręcz niegrzecznie (brak taktu razi w oczy).
                        • kinga_iskierka Re: Czy moje dziecko jest za grube? 17.01.13, 23:38
                          o nadwadze nie swiadczy wyglad, a siatki centylowe
                          nie dawaj platkow sniadaniowych, slodyczy i parowek, a w siatkach bedzie oksmile)
                  • pamplemousse1 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 28.01.13, 17:26
                    A swoje w majtkach byście wkleiły na forum?????
                • ga-ti Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 22:36
                  Czego Ty chcesz? Normalne dziecko!!!
                  Absolutnie nie jest za grube!
                  To, że są dzieci chodzinki, skóra i kości, to nie znaczy, że taki wygląd jest normą.
                  Ja bym się zupełnie "tuszy" Twojego dziecka nie czepiała!

Ps. Bardzo milutko wygląda smile
                • koza_w_rajtuzach Re: Czy moje dziecko jest za grube? 16.01.13, 10:15
                  Normalna dziewczynka. Moja w tym wieku miała jeszcze fałdki na rączkach i nóżkach, zniknęły jej dopiero tak całkowicie jak miała ponad 4 lata wink.
    • koza_w_rajtuzach Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 15:45
      Twoje dziecko jest pulchne, ale niektóre dzieci tak już mają i to nie oznacza, że ta pulchność im zostanie.
      Moja córka na bilansie dwulatka mierzyła 87 cm i ważyła 13,5 kg. Była pulchna, ale nie zapasiona, choć tuż przed odstawieniem od piersi ważyła aż 15 kg i wtedy naprawdę była grubiutka (schudła w dwa tygodnie po odstawieniu od piersi do tych 13,5 kg, chociaż wszystko jadła, po prostu moje mleko jej tak służyło i na pewno mierzyła trochę mniej niż na bilansie, bo miała wtedy 21 miesięcy).
      Można więc powiedzieć, że przy wzroście Twojego dziecka moje dziecko miało niemal taką samą wagę. Teraz ma 7 lat i nie pamiętam już od kiedy ze wzrostem i wagą jest na 50 centylu, ale trwa to już od dawna. Owszem, nie jest wiotką dziewczyną, ma mocną budowę ciała, jest umięśniona, ale wygląda oksmile.
    • 18lipcowa3 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 16:40
      anna8301 napisał(a):

> Moja córka ma 2 lata i 7 miesięcy, wzrost 87cm, waga 14 kg. Jest trochę pulchna
      > , sama nie wiem, do tego bardzo ruchliwa. Sprawdziłam jej dzisiaj wskaźnik BMI
      > i wyszło, że to nadwaga. Nie wiem co robić. Jak pomóc takiemu małemu dziecku sc
      > hudnąć? Macie podobne zmartwienia?

Nie mam takich zmartwieć, natomiast skoro siatka centylowa pokazuje że nadwaga, jeśli dziecko jest ''pulchne'' jak sama twierdzisz to pewnie ma nadwagę.
      Niecałe 14 to waży moja 3 latka, a dokładnie 3 lata i 3 mies , ma ponad metr.
      Teraz w sumie to sobie wyobraziłam- jak Twoja ma 13 cm mniej to jednak chyba dużo waży.
      Jak odchudzić? Przejrzeć co dajesz jeść, może za dużo je kalorycznych rzeczy, może za mało się rusza?
      • yanian Re: Czy moje dziecko jest za grube? 28.01.13, 20:35
        A jak wy wyglądacie? Twoja córka jest bardzo niska jak na swój wiek, czemu tak słabo rośnie? Weź ją postaw pod ścianą i zmierz dokładnie. Może błąd w pomiarach i wcale nie wychodzi nadwaga? Wygląda na okrągłą, ale bez przesady.
    • mynia_pynia Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 16:56
      Dziewczyny nie przesadzajcie jeśli nie jest z wyglądy zawodnikiem sumo to do
      dorosłości jeszcze sporo nawyków żywieniowych się zmieni. Tak oczywiście jak dziecko wychowane na marchewkach i jabłkach to nigdy schabowego nie tknie wink, jak również nigdy się nie przeje.
    • karo.8 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 15.01.13, 17:39
      twoje dziecko wygląda bardzo dobrze. na pewno nie ma nadwagi.
      zdrowa dieta to podstawa. jeśli soczki to domowej roboty, bez cukru, ograniczyć biała mąkę.
      podawać dużo warzyw.
    • annubis74 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 16.01.13, 13:01
      troszkę duża, ale nie jestem pewna czy u dzieci stosuje się ten sam wskaźnik BMI co u dorosłych. Czy Mała zawsze miała tendencje w stronę pulchności? Czy je słodycze? (jeśli tak to postaraj się ograniczyć. Zapewnij jej więcej ruchu.
    • sole78 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 17.01.13, 22:58
      Twoja córka nie jest za gruba, przynajmniej ze zdjęcia nie wynika, a bardziej w stosunku do dzieci to trzeba patrzeć na siatki centylowe, a nie na BMI. Dzieci w tym wieku często bywają "pulchne", później z tego wyrastają. Z utuczeniem dziecka to mnie kolega przeraził, jak mi kazał zgadywać ile waży jego 6-mc córka - waży 13 kg, a tata dumny, że się dziecię dobrze rozwija. Mój ma 1,5 r. i waży ok.11 kg, zjada niesamowite ilości jedzenia, sądzę, że więcej niż ja i nie tyje, więc nie zawsze dieta ma duże znaczenie (mały nie je słodyczy, ale ziemniaki puree ze śmietaną to jego ulubione jedzenie, dużo masła na kanapce, pieczony boczek lub szynka, dużo chleba, warzywa i owoce też oczywiście i ukochane jajo). Ja w tym temacie obstawiam gł. geny.
    • pancia-jancia Re: Czy moje dziecko jest za grube? 21.01.13, 06:18
      chyba przesadzasz:

siatkicentylowe.edziecko.pl/
    • piekielna-diablica Re: Czy moje dziecko jest za grube? 21.01.13, 10:49
      jest zupełnie normalna
    • zuzia.2009 Re: Czy moje dziecko jest za grube? 21.01.13, 11:14
      anna8301 napisał(a):

> Moja córka ma 2 lata i 7 miesięcy, wzrost 87cm, waga 14 kg. Jest trochę pulchna
      > , sama nie wiem, do tego bardzo ruchliwa. Sprawdziłam jej dzisiaj wskaźnik BMI
      > i wyszło, że to nadwaga. Nie wiem co robić. Jak pomóc takiemu małemu dziecku sc
      > hudnąć? Macie podobne zmartwienia?

Moja córka ma 3 lata i 6 miesięcy, ma wzrostu 96 waży 12 kg, jest drobna szczupła i ruchliwa, uważam że twoja córka względem wzrostu nie jest gruba, waga 14kg to nie nadwaga, mam siostrzeńca ma 8 miesięcy wzrostu 80cm i waży 15kg, to dopiero ledwie się rusza bo wałek na wałku, ale buzia mu się nie zamyka ciągle coś wszamasmile i tu już jest otyłość u niego..
      • wanielka Re: Czy moje dziecko jest za grube? 28.01.13, 18:46
        mój 1,5-roczniak ma tyle samo wzrostu, a waży 11,5 kg. jest wysoki i szczupły, ale gdyby dodać mu 20% ciałka to byłby już pulchny. stawiałabym jednak na ruch. teraz sanki, zabawy na śniegu, dużo chodzenia, a od wiosny to już luz totalny. kiedy zrobi się cieplej, to po prostu pilnuj tego, co je + zapewniaj dużo ruchu i będzie dobrze smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka