Dodaj do ulubionych

zmiana wystroju pokoju

17.07.13, 20:18
Mamy dzieci, ktore przestaly byc niemowlakami, kiedy zmieniacie wystroj pokoju dzieciecego? Kiedy zmieniacie lozeczko?
Jak umeblowalyscie (albo macie zamiar) pokoj swojej/ego juz nie niemowlaka. Szukam inspiracji.
Obserwuj wątek
    • kondolyza Re: zmiana wystroju pokoju 17.07.13, 20:35
      my nie robiliśmy wystroju typowo niemowlęcego, nie inwestowaliśmy też w typowo niemowlęce meble, łóżeczko szczebelkowo mieliśmy pożyczone, komód żadnych ani specjalnych przewijaków w komplecie z łóżeczkiem też nie-tylko meble uniwersalne ze starego pokoju - zwykła komoda, szafa, regał z półkami itp. teraz doskonale nadają się do przechowywania ubranek, zabawek, materiałów plastycznych itp. kupiliśmy tylko krzesełka dziecięce, a za stolik służy wymieniony stolik kawowy z salonu bo jest bezpieczny (zaoblone rogi), trwały, wygodny-drewno.

oczywiście elementy dziecięce w pokoju są-naklejki na ścianach, dużo zabawek, narzuty, pościel, obrazki, ale nic z serii-cała ściana blady róż ani księżniczkowe akcesoria.

łóżeczko szczebelkowe wymieniliśmy na łóżko zwykłe jak młoda miała ok 20 mcy, też jest uniweralne, żeby było potem dla młodego.

jak młody się urodzi, będzie zdrów itp to pewnie wstawimy też jemu większe łóżeczko. z potrzeby miejsca do przechowywania planujemy kupić w ikei jakiś system - regał z wkładanymi koszami/pojemnikami zeby na półkach zwolnić miejsce na ubranka i książki a w ten system wpakowac wszystkie ich zabawki.

nie wiem jak to bedzie za 4-5 lat, czy nam znów coś nie przybędzie jakiś słodki dzieciak, ale tak czy inaczej na przestrzeni 4-5 lat planujemy generalny remont żeby przystosować pokój dla potrzeb szkolnych-w zabudowie biurka, szafy, półki itp...
    • danaide Re: zmiana wystroju pokoju 17.07.13, 21:09
      Rządzi ikea=). Z różnych epok. Chętnie pobawiłabym się w kolory ścian, tapety (lubię Marimekko, ale jak się rozejrzałam to parę pięknych tapet dla dziewczynek różnych firm, chyba głównie francuskich - Tartine et Chocolat - znalazłam; swego czasu miałam katalog Laury Ashley i odpadałam widząc tamtejsze propozycje pokoików dla dzieci), ale jakoś na razie mamy inne priorytety. Niedawno z okazji kolejnego przemeblowania mieszkania pod kątem "to jest bardziej twój pokój, a to jest bardziej mój pokój" 3,5-latka dostała używane łóżeczko Ikea Minnen, używaną drewnianą, domowymi metodami zrobioną trochę na styl angielski szafkę na książki - oczywiście (patrząc na załączone galerie) białą=) - i gratis dorzuciłam cudne mobile Djeco "Pokój Zoe", chyba bardziej dla siebie, ale akurat była super promocja=). Ścianę nad łóżeczkiem córeczka ozdobiła sobie sama przywieszając małe obrazki znalezione akurat w wypisach dla sześciolatków=)
    • levoonia Re: zmiana wystroju pokoju 18.07.13, 00:40
      Nie tyle zmienialiśmy wystrój ile przenosiliśmy do jego własnego pokoju, już nie niemowlęcego, jakoś jak skończył rok i 3 miesiące chyba. wcześniej spał w kącie niemowlęcym w naszej sypialni.
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sg/qd/qqnq/J8zOmYRDA616uPArOX.jpg
      własny pokój
      https://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/sg/qd/qqnq/CfiszbgplS3jVIOzjX.jpg

2 miesiące później łóżko w naszej sypialni przejął jego brat wink

• mikams75 Re: zmiana wystroju pokoju 18.07.13, 11:27
      meble w pokoju corki to niby niemowlece ale tez dzieciece, lozeczko ze szczebelkami mialo mozliwosc przerobienia na zwykle lozeczko, do tego doszlo pare rzeczy z ikei (regal, stolik z krzeselkami) i na razie nie zmieniam mebli. Planuje tylko w najblizszym czasie zakup duzego lozka ale kupie takie, ktore bedzie pasowalo do aktualnych mebli. Calosc niepredko wymienie.
    • 2013mama Re: zmiana wystroju pokoju 18.07.13, 12:20
      Łóżeczko już dawno wymienione, ale moje dziecko praktycznie w nim nie spało. Mebli w pokoju nie ma - żeby nie było, w żadnej sypialni oprócz łózka i komódki nie mam nic. Pudła z zabawkami zostały te same. Więc tak naprawdę chyba się nic nie zmieniło. Łóżko ma takie pojedyncze standardowe, oczywiście z ikei.
    • eliszka25 Re: zmiana wystroju pokoju 19.07.13, 09:23
      my mielismy "patent" taki, ze pokoj na samym poczatku nie byl kompletnie umeblowany. dla niemowlaka stalo w nim lozeczo szczebelkowe i komoda z przewijakiem. w miare, jak dziecko roslo oraz rosly jego potrzeby, przybywalo tez mebli. z czasem pojawila sie szafa, polki na ksiazki, duzy regal. lozeczko szczebelkowe mielismy duze 140x70 i jakos ok. 1,5 roku zdjelismy boki zeby zostal sam tapczanik. tak starszy spal przez ponad rok. pozniej przeniosl sie do wiekszego lozka, rosnacego z ikei, a lozeczko stalo sie znow lozeczkiem i zajal je mlodszy brat.

od wiosny chlopaki maja osobne pokoje. mlodszy zostal w pokoju "niemowlecym", tylko lozeczko poszlo do piwnicy, a zastapilo je lozko rosnace, przewijak z komody jest zlozony i tworzy 2 dodatkowe polki. calkowicie od nowa urzadzilismy pokoj dla szkolniaka, bo starszy po wakacjach idzie do 2 klasy. poczatkowo byli w jednym pokoju, ale mlodszy za bardzo przeszkadzal w lekcjach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka