Dodaj do ulubionych

Dezynfekcja zabawek

25.08.16, 08:17
Witam, znacie może jakiś dobry sposób aby idąc z maluchem na plac zabaw, na spacer czy na plażę nie trzeba było martwić się o to czym w razie czego umyć bezpiecznie smoczek, buzię czy nawet zabawkę. Do tej pory zabierałam ze sobą termos z gorącą wodą ale to mało praktyczne i wygodne. Pozdrawiam smile .
Obserwuj wątek
  • murwa.kac Re: Dezynfekcja zabawek 25.08.16, 08:33
   w zyciu nie dezynfekowałam zabawek plażowych czy piaskownicowych. domowych tym bardziej.
   po co?
   w razie mocnego ubrudzenia wystarczy wodą przepłukać.

   ręce, buzia - wystarczyły zwykłe mokre chusteczki. w domu mydło i ciepła woda.

   nie szalej z tą dezynfekcją, bo załatwisz dzieciakowi odporność.
  • baba_za_kolkiem Re: Dezynfekcja zabawek 25.08.16, 08:36
   Smoczka na plażę nie zabierałam, chyba że niemowlakowi w takim plastikowym opakowaniu, do zaśnięcia. Starszakowi już nie.
   Buzię na podwórku przecieram mokrymi chusteczkami lub zwykłą higieniczną.
   Zabawek na podwórku nie myję. Po co? No chyba że znów mówimy o niemowlaku i jego zabawkach do ciumkania, wtedy jak się wybrudziły plastikowe to polewałam wodą mineralką z butelki lub przecierałam chusteczkami mokrymi. A jak były bardzo zasyfione to zabierałam do domu do prania.
   W życiu mi nie przyszło do głowy nosić termosy z gorącą wodą. Wrzątkiem przelewasz czy jak??
  • koralik37 Re: Dezynfekcja zabawek 25.08.16, 09:23
   Odpuść sobie. Smok - chyba malo potrzebny na placu zabaw - w razie zapiaszczenia przelej zwykla woda, rece i buzie mokra chuteczka, zabawki niczym. Dziecko nie powinno funkcjonowac sterylnie, bo wiecej z tego szkody niz pożytku
  • julita165 Re: Dezynfekcja zabawek 25.08.16, 13:04
   Smoczka używaliśmy krótko, akurat to byla jesień i zima więc problemu nie było, zresztą takie małe niemowlę i tak tylko w wózku leży. jak był starszy, chodzący, i się upaprał na spacerze, na placu zabw, na plaży wycieralam go nawilżanymi chusteczkami. Zabawki myłam zwykła wodą albo wcale
  • babybump Re: Dezynfekcja zabawek 25.08.16, 22:04
   Ty na serio z tym termosem?

   Zabawka jak spadnie czy coś, to jeśli jest zafajdana, to przecieram rogiem swojej bluzki, albo potrę o swoje udo. Jak mocno ubabrana to biorę do domu i piorę w pralce albo zmywarce (zależy z czego zrobiona).

   Smoczków nie używaliśmy.

   Buzię, ręce przecieram wielorazowymi chusteczkami bambusowymi. Zamoczę w fontannie z wodą do picia i tym wycieram. 2.5-latka sama się myje w tejże fotannie.
   Czasami mam ze sobą jednorazowe chusteczki bambusowe, ale jednak wolę wielorazowe.
  • alpepe Re: Dezynfekcja zabawek 28.08.16, 14:57
   Z dziesięć lub więcej lat temu pewien środek do toalet na literę d był reklamowany w necie jako świetny środek do dezynfekcji dziecięcych zabawek, w tym tych do piasku. Czemu zdaje mi się, że ty próbujesz coś zareklamować?
  • anagras Re: Dezynfekcja zabawek 29.08.16, 09:46
   Chroniąc dziecko przed wszystkimi zarazkami tylko mu szkodzimy więc nie dajmy się zwariować. Ja zawsze używam zwykłej wody mineralnej którą zawsze zabieram ze sobą na plac zabaw i przelewam nią czy zabrudzonego smoka czy jakąś zabawkę a rączki i buźkę przecieram zwykłymi chusteczkami nawilżonymi.
  • margos0604 Re: Dezynfekcja zabawek 30.08.16, 21:47
   Mam dwoje dzieci. W przypadku starszego też nie bawiłam się w odkażanie i tego typu sprawy bo dziecko było zdrowe. Ale młodsze niestety choruje i w jego przypadku muszę przywiązywać większą uwagę do czystości właśnie choćby zabawek. Taka woda o której ktoś pisał rozwiązałaby wiele moich problemów. Ale nigdzie do tej pory nie trafiłam
  • iwona.13500 Re: Dezynfekcja zabawek 15.04.22, 16:06
   Znam fajny specyfik AquaTouch Baby. Można go kupić w różnych pojemnościach, na spacer najbardziej sprawdza nam się ten 50 ml. Używam go do wszystkiego bo ma naturalny skład i jest bezpieczny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka