Dodaj do ulubionych

Dwóch ojców chrzestnych ??

01.10.04, 12:59
Hejo mam wielki problem będę chrzciła moją dzidzie i nie mam kogo dać na
matkę chrzestną tz. ja mam brata i mąż niestety też ma brata sad. Powiedzcie
mi czy może być dwóch ojców chrzestnych bez matki chrzestnej ??
Obserwuj wątek
      • lusia8 Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 01.10.04, 13:16
        Pewnie może być dwóch ojców chrzestnych. Przecież chodzi o to aby byli to
        ludzie zaufani i tacy którzy zasługują na rolę chrzestnego. Myślę,że ksiądz
        napewno wyrazi zgodę. Lepiej mieć dwóch chrzestnych niż prosić obcą osobę,
        która nigdy nie miała z waszym dzieckiem nic wspólnego i napewno nie będzie
        utrzymywać z nim żadnego kontaktu.
    • ewamonika1 Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 01.10.04, 13:13
      to chyba będzie trudne - założenie jest takie, że matka chrzestna ma pomagać w
      wychowaniu dziecka w przypadku choroby lub śmierci mamy biologicznej. Więc
      chyba ojciec chrzestny nie zastąpi tu mamy. Ale może trafisz na jakiegoś
      postępowego księdza.

e.
    • kasiacs Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 01.10.04, 16:12
      Ja mam sytuacje wrecz odwrotna smile. U mnie siostra i u meza tez obie chcialyby
      byc matkami chrzestnymi a synka mamy tylko jednego. Bardzo bardzo bym chciala
      zeby mozna bylo miec dwie matki chrzestne, wiec bede wdzieczna za informacje
      jesli cos na ten temat wiecie.
      Ostatnio bylam na slubie gdzie bylo dwoch swiadkow (mezczyzn), no ale to nie to
      samo. Wkoncu jak sama nazwa wskazuje chrzestni to "rodzice" a wiec raczej
      ojciec i matka, bo o ile wiem kosciol nie toleruje "rodzicielstwa" w zwiazkach
      homoseksualnych.
      Tak czy siak jesli ktos slyszal jak to zorganizowac rowniez bede wdzieczna za
      pomoc.
      Pozdrawiam
      K.
      • jol5.po Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 01.10.04, 19:36
        około marca organizowałam chrzest dla mojego dziecka. Miałam dwie chętne ciotki jako kandydatki na chrzestne, ani chrzestnego ani śladu. Ksiądz powiedział, że ze strony kościoła nie ma przeciwskazań. Jednak wyszło inaczej i mały ma jednak rodziców chrzestnych różnej płci
        Pozdrawiam Jola
      • marill1 Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 04.10.04, 09:32
        Mój syn ma 2 matki chrzestne i 1 ojca chrzestnego. Tylko dlatego że chrzestna
        pierwsza nie dojechała i zastapiła ją moja mama. Jest to już drugi przypadek w
        mojej rodzinie. Tylko że drugi dotyczy ojców chrzestnych. Jest analogiczny.
        Pierwszy ojciec nie dojechał więc trzymał dziecko do chrztu ktoś inny.
    • nena5 a u nas jest tak......... 01.10.04, 22:06
      Hej,
      a moja coreczka ma dwoch chrzestnych mezczyzn, i w kosciele nie mialam
      absolutnie zadnego problemu. Powiedziano mi rowniez, ze mozna wybrac nawet trzy
      osoby jako chrzestnych dla dziecka.

pozdrawiam

nena
    • mmc2 Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 03.10.04, 17:54
      W prawie kanonicznym nie ma ani slowa na temat plci rodzcow chrzesnych.
      Najczesciej ksieza interpretuja jak chca i albo sie zgadzaja albo nie.
      Znam z praktyki. Ja szukalam dotad az znalazlam ksiedza ktory mi ochrzcil
      dzieclo jak chcialam.
      Pozdrowienia
      www.archidiecezja.lodz.pl/czytelni/prawo/k4t1r4.html
    • ewamonika1 Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 03.10.04, 19:48
      W tym roku moja córka szła do I Komunii. W naszej parafii jest tak przyjęte, że
      wraz z dzieckiem, rzędem idą do ołtarza najbliżsi, tzn. rodzice, rodzeństwo i
      rodzice chrzestni - w takim układzie, że mama chrzestna idzie z ojcem
      chrzestnym, a ojciec chrzestny z mamą (rodzoną).
      Przyznam, że nieco dziwnie by to wyglądało, gdyby zamiast rodziców chrzestnych
      obojga płci szło dwóch ojców chrzestnych. Oczywiście różnie się w życiu układa
      i czasem rodzice chrzestni nie dożyją komunii czy innych uroczystości swoich
      chrześniaków (tak było u mnie z moim ojcem chrzestnym).
      Ja sama nie udziwniałabym tak na starcie, ale to moje zdanie. Brałam udział w
      kilkunastu chrztach i nigdy jeszcze się z tym nie spotkałam, ale idzie nowe,
      więc jest to Wasza decyzja. A zresztą można tak długo szukać, aż
      ksiądz "ochrzci tak, jak Ty będziesz chciała". Tylko czy o to w tym wszystkim
      chodzi?

e.
      • mmc2 Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 03.10.04, 22:30
        Wydaje mi sie ze na rodzicow chrzesnych wybiera sie ludzi ktorzy naszym zdaniem
        sa godni tego zaszczytu. I w tym wypadku moim zdaniem nie plec ma znaczenie ani
        konwenanse.
        Czy uwazasz ze powinno sie wybierac byle kogo byle plec sie zgadzala?
        Tym bardziej ze ja w pismie kanonicznym na temat plci nic nie wyczytalam, a ze
        tak robi wiekszosc to nie znaczy ze musza wszyscy. Moje dziecko ma czworo
        chrzesnych.
        Pozdrowienia
        • ewamonika1 Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 03.10.04, 22:42
          Nie, nie uważam, że lepiej jest wybrać byle kogo. A tak swoją drogą chrzciłam
          troje swoich dzieci, w żadnym przypadku chrzestni się nie powtarzają i żadna z
          tych osób nie jest byle kim. Może miałam więcej szczęścia do znajomych.

e.
    • maja-t Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 04.10.04, 14:06
      Mój syn ma dwie chrzestne, tak się poskłądało ze były dwie ciocie i żadnego
      wujka; w kosciele nie było zadnego problemu. A w rodzienie mojej i męża są
      jeszcze dwa przypadki chrzestnych tej samej płci.
    • xx444 Re: Dwóch ojców chrzestnych ?? 08.01.15, 22:47
      Musisz zapytać księdza w swojej parafii czy zgodzi się żeby było dwóch ojców chrzestnych.Moi znajomi chrzcili swoje dziecko w święta i nie było z tym problemu. Jeżeli będą robić utrudnienia.Podaj znajomą kobietę (oczywiście za jej zgodą) a mimo zapisów i tak będzie drugi mężczyzna chrzestnym Twojego dziecka.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka