Dodaj do ulubionych

Moja córka chce mieć rodzeństwo

30.07.19, 03:28
Moja córka ma 5lat od jakiegoś czasu pyta się "mamusiu, będę miała rodzeństwo", albo "dlaczego ty masz brata, a ja nie". Tak mam brata, tylko że tu jest trochę inaczej, bo on jest młodszy ode mnie o 17lat i za niedługo skończy 17lat. Jak wraca z przedszkola  to też potrafi powiedzieć "mamo, a Karolina ma taką fajną siostrę, ja też chcę". Nie wiem skąd się wzięło jej w to głowie. Ma dużo rzeczy, wszyscy poświęcają jej czas (mama, tata, dziadkowie, mój brat). Ja nie chcę mieć po prostu dwójki dzieci, nie chce przechodzić przez ciążę (która była koszmarem) jeszcze raz i tyle. Moja jedyna córeczka nam wystarcza.
Obserwuj wątek
    • kanna Re: Moja córka chce mieć rodzeństwo 30.07.19, 09:48
      Dziś chce siostrę, jutro będzie chciała Furbego, za dwa dni psa...

Decyzja o posiadaniu dzieci jest decyzja dorosłych i warto to małej uświadomić.
      "Słysze, żabko, że bardzo być chciała mieć rodzeństwo, ale my z tatusiem już nie planujemy mieć więcej dzieci. To rodzice decydują w takich sprawach. "

--
      Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
      Pół wieku poezji
    • brak.slow Re: Moja córka chce mieć rodzeństwo 02.09.19, 22:58
      tak mowi bo mysli, ze to takie fajne tongue_out a jakbyś urodziła, to szybko jej przejdzie. Rodzice już nie będą tylko dla niej, zabawki do podziału, sprzeczki, bijatyki, kłotnie między rodzenstwem, zazdrość i zmęczenie rykiem niemowlęcia, do tego zmęczeni rodzice nie mający dla niej czasu.
      Myślę, że to wina nietaktowanych ludzi, którzy wpie#$% się w zycie innych i komentują:
      "ooo jesteś jedynaczką, to powiedz rodzicom, ze chcesz siostrzyczke lub braciszka"
      "oo jest córeczka, to jeszcze synka trzeba"
      takie głupie komentarze ludzie sadzą zupełnie bezmyślnie, dzieci coś tam rozumieją i powtarzają.
      Fajnie jest mieć rodzenstwwo, ale czesto różnie to bywa.
      • izabelka55 Re: Moja córka chce mieć rodzeństwo 06.09.19, 22:27
        Mój syn też tak mówił jak miał 5lat... No i nie przestał. Jak miał 9,zostal bratem i nadal mu nie przeszlo 😆 chociaż czasem siostra go męczy, to jest w niej zakochany, cały czas żałuję, że tak długo musiał czekać. W sumie to chciałby jeszcze więcej rodzeństwa, ale mu powiedzieliśmy, że jesteśmy za starzy i wystarczy. Ja też nie planowałam 2-go dziecka, ale w sumie zapragnelam go, być może dzięki temu że młody tak bardzo prosił 😉
    • mja-15 Re: Moja córka chce mieć rodzeństwo 09.10.19, 12:55
      Pytanie zadał raz i nigdy więcej, ale wytłumaczyłam mu, czy chce się z rodzeństwem dzielić wszystkim, pozwalać wszystko brać, roznosić, wynosić, niszczyć? Tak jak na przykład kuzyni? Stwierdził, że nie i było po temacie. smile
    • x94x Re: Moja córka chce mieć rodzeństwo 07.02.20, 22:07
      Rodzeństwo to najpiękniejszy prezent, jaki rodzice mogą dać swojemu dziecku. Tobie wystarcza jedyna córeczka, ale Ona kiedyś będzie sama, gdy Was zabraknie! Jedynaki są często nieszczęśliwe. Z drugiej strony niedawno usłyszałam słowa ojca, który pochował przedwcześnie jedynego syna "żałujemy, że nie mieliśmy więcej dzieci, ale już teraz za późno" Mam 6 rodzeństwa, nie miałam w dzieciństwie pięknych zabawek, sukni balowych itp. "Nie żałuję " Posłuchaj Geppert, rozumiem waszą decyzję, ale Twoja córa też ma racjęsmile
    • mamtrzykotyidwa Re: Moja córka chce mieć rodzeństwo 12.02.20, 23:35
      Mojej mamie też wystarczałam tylko ja.
      Strasznie jest mieć taką mamę egoistkę, która patrzy tylko na to, co jej wystarcza.
      Tobie wystarcza, a jej brakuje i całe życie będzie brakować.
      Myślisz, że rzeczy mogą to zastąpić??
      Dla dziecka, które pragnie rodzeństwa, bycie jedynaczką to straszna krzywda.
      Jestem już starą babą, a wciąż żałuję, że nie mam rodzeństwa.
      Z tego braku się nie wyrasta.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka