Dodaj do ulubionych

Powtórka z rozrywki

14.10.19, 09:30
W przeciągu miesiąca dziecko ma drugi raz anginę, 2 razy potwierdzoną strep testem i CRP z palca. Nie wiem jak to wyglądało za pierwszym razem, na pewno antybiotyk na 10 dni (Ospen). Teraz gorączka stosunkowo niewielka albo w ogóle, ale dziecko totalnie rozbite i mocno go telepie (co mu się nie zdarza, bardzo dobrze znosi infekcje). Od piątku antybiotyk (Duracef) i już czuje się lepiej, ale niepokoi mnie to, że tak często łapie to dziadostwo. Macie jakieś pomysły jak pomóc mu odbudować odporność ?
Obserwuj wątek
  • eowen Re: Powtórka z rozrywki 14.10.19, 12:34
   Pewnie za pierwszym razem była niedoleczona.
   U nas aktualnie jest kuracja Broncho Vaxom, ale na razie trudno mi ocenić skuteczność.

   Co ciekawe, w badaniach, które robiliśmy ostatnio, wyszło, ze przeszła już moononukleoze. Nikt jej wcześniej nie rozpoznał, ale anginę (z która sie blednie diagnozuje) miała kilka razy.
  • rulsanka Re: Powtórka z rozrywki 14.10.19, 12:39
   A nie jest przypadkiem nosicielem paciorkowca? Zrobiłabym test poza infekcjami.
   Skoro teraz antybiotyk nie zadziałał błyskawicznie (przy paciorkowcu efekt jest po kilku-kilkunastu godzinach), to może jednak wirusówka?
   Nosicielstwa bezobjawowego się nie leczy, ale jeżeli są nawracające anginy, to antybiotyk powinien być podany dłużej niż 10 dni i najlepiej, żeby to były dwa różne preparaty.
   • ela.dzi Re: Powtórka z rozrywki 14.10.19, 13:48
    Może źle to opisałam, antybiotyk zadziałał od razu. Chodziło mi o przedstawienie złego samopoczucia, gdy dawno tak nie było nawet przy wysokiej gorączce. Nosicielstwo bada się poprzez wymaz z nosa czy krew ?
    • rulsanka Re: Powtórka z rozrywki 14.10.19, 16:08
     Nosicielstwo można sprawdzić zwykłym szybkim testem, one są dość czułe.
     Jeżeli antybiotyk zadziałał od razu i objawy jak opisujesz, to nie ma wątpliwości, że to paciorkowiec. Ponieważ infekcja nawróciła, to być może warto, żeby antybiotyk był brany dłużej tak jak napisałam. U mnie przy 3 nawrocie w ciągu 3 miesięcy pomogło dopiero 10 dni ospenu + 7 augmentinu, potem kilka lat nie miałam anginy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka