Dodaj do ulubionych

Węzeł chłonny na szyi - duży u 6 letniej córki.

14.02.20, 11:03
Witam. 3 tygodnie temu córka dostała gorączki a na drugi dzień wstała z ogromnym węzłem jak śliwka z lewej strony na szyi pod żuchwą .
OB - 41, crp - 10. Reszta w normie. innych objawów brak. USG - węzeł duży 3.5 cm na 1.30. owalny, niejednorodny i wiele innych węzłów powiększonych w szyi. Antybiotyk taromentin na 10 dni. Mija 2 tygodnie od pojawienia się. Kontrolne USG - węzeł dalej taki sam i wiele innych w szyi. Córka czuje się bardzo dobrze brak innych objawów . Węzeł dalej jak był tak jest . OB spadło do 5. Crp ujemne. Rozmaz ręczny- Limfocyty podwyższone do 58 ( norma do 50). Reszta w normie. Hemoglobina bardzo dobra. Monoukleoza wykluczona, cytomegalia też. Lekarze ciągle mówią że to pozapalne ale córkę to nie boli i antybiotyk nie zadziałała. Co jszcze mogę zrobić ?
Obserwuj wątek
   • takaka6 Re: Węzeł chłonny na szyi - duży u 6 letniej córk 16.02.20, 14:27
    Ale gdzie iść ? Dwóch onkologów twierdzi ,że jest ok . On nie rośnie ale też nie maleje. Jak wyszedł węzeł miała OB 41 i crp 10. Teraz wszystko już jest ok w morfologii tylko lekko limfocyty podwyższone ma i już każdy uważa ,że to stan zapalny. Ale minęły 3 tyg a węzeł dalej jest 3.5 cm.
    • schiraz Re: Węzeł chłonny na szyi - duży u 6 letniej córk 18.02.20, 23:32
     Węzły niekiedy długo wracają do siebie po infekcjach, zdarza się, że wapnieją i pozostają powiększone. Wydaje mi się, że jeśli chodzi o diagnostykę zrobiłaś wszystko jak trzeba i wskaźniki zapalne z krwi są ok. Czyli nie masz się co martwić. Może dłuuugo wracać do stanu sprzed choroby (studiuję medycynę ale jestem na drugim roku więc żaden ze mnie lekarz rzecz jasna). Lekarz powinien cię o tym poinformować szczerze mówiąc (o tym, że węzły chłonne nie zmniejszają się od razu po chorobie oraz o tym, że istnieje możliwość, że pozostaną już powiększone).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka