Dodaj do ulubionych

16-miesięczniak niepokojące zachowania

30.04.20, 17:13
Witam serdecznie,
jestem mama 16-miesiecznego chłopca i niepokoją mnie niektóre jego zachowania. Zacznę od tego, że urodził się całkowicie zdrowy, ciaza przebiegała bezproblemowo. Mówi kilka słów, takie jak mama, baba, lala, tata, niu niu i znalazłoby się jeszcze kilka. Wiele z tych słów używa ze zrozumieniem. Rozumie również wiele poleceń. Odwzajemnia uśmiech. Z reguły jest z nim dobry kontakt wzrokowy i reaguje na imię, choć nie zawsze. Potrafi wskazywać palcem przedmioty o które go pytam. Karmi misia, kiedy go o to poproszę. Przytula się, ale mam wrażenie, że tylko wtedy kiedy on ma na to ochotę. To co mnie martwi to układanie różnych przedmiotów w rząd. Generalnie bawi się wieloma rzeczami, ale ma skłonności do ich układania, rzadko w tej samej kolejności. Kolejna rzeczą jest kręcenie się w kółko, z reguły nie trwa to dłużej niż kilka minut. Zdarza mu się wprawiac przedmioty w ruch wirowy. Zdarza mu się również zamykać uszy, nie tylko gdy jest głośno. Próbuje stawać na głowie. Jest bardzo nerwowym dzieckiem. Denerwuje się średnio kilka razy w ciągu godziny. Często kończy się to uderzaniem głowy o podłogę. Miewa również stany "zawieszenia", wpatrując się w coś nieruchomo przez kilka sekund.Od kilku dni często ciągnie nas za rękę, w celu osiągnięcia jakiegoś celu. Czy Wasze pociechy również mają skłonności do takich zachowań, czy rzeczywiście tutaj jest jakiś problem?
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka