Dodaj do ulubionych

Wypadanie odbytu u dwulatki

05.05.21, 15:41
Witam, moja dwuletnia coreczka męczyła sie z zaparciami plakala robiac kupke i po zrobieniu bylo widac kropelki krwi, lekarz przepisal dicopec brala przez 30 dni i bylo ok kupki luzne ale od niedawna znowu zaparcia i to do tego stopnia ze wypada odbyt po zrobieniu kupki, mam go wkladac sama, juz 3 dni pod rząd , czy ktoś na forum miał podobny problem, jak sobie z tym radzić jaki jadłospis dla dziecka lekarz mówi że to minie czy ktoś może coś doradzić w tym temacie?jestem przerażona
Obserwuj wątek
    • magdamajak Re: Wypadanie odbytu u dwulatki 05.05.21, 20:20
      Odstaw wszelkie apteczne specyfiki, one 'rozleniwiają' tylko jelita, a po odtsawieniu proszków sytuacja często wraca lub wręcz wręcz pogarsza. Jelita 'uczą się' funkcjonować na proszkach i dużo pracy i czasu kosztuje, by przywrócić je do równowagi. A lekarz opowiada jakieś dyrdymały, to nie jest normalna sytuacja i nie ma na co czekać. Poza tym na pewno est to bardzo stresujące dla Twojej córeczki i dla Ciebie. Jak ją karmisz, może jakieś konkretne produkty jej szkodzą? Zadbaj o dietę córki i przede wszystkim o duże ilości wody, czystej zwykłej, niegazowanej. Rano dobrze byłoby wypić szklaneczkę ciepłej wody z odrobina soku z cytryny. Zewspomagaczy polecam: naturalnie (<-to bardzo ważne) suszone śliwki, zalać na noc zimną wodą, rano zjeść i wypić ten kompocik, 3-4szt powinny wystarczyć, kiwi pomaga, teraz jest sezon ogórkowy, dużo świeżych ogórków, arbuzy. Zajmie to trochę czasu, ale efekty będą przynajmniej na stałe. Można też spróbować ziół (głównie rumianek), ale tu też trzeba uważać i stosować z przerwami, by również nie przyzwyczaić jelit.
    • mamtrzykotyidwa Re: Wypadanie odbytu u dwulatki 07.05.21, 02:06
      Doraźnie kup syrop figowy na zaparcia, albo dawaj dziecku suszone figi, możesz z nich dżem ugotować.
      Zrób badania na alergię pokarmową. Zaparcia to jeden z głównych objawów alergii, szczególnie na mleko krowie.
      Wypadający odbyt, to skutek stanu zapalnego w całym układzie pokarmowym. Głównym czynnikiem powodującym przewlekły stan zapalny jest alergia pokarmowa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka