Dodaj do ulubionych

W domu w butach?

03.10.05, 17:40
Czesc
Pewnie juz o tym pisalyscie ale mam prosbe.. raz jeszcze proszesmile
Wczoraj mama a dzis kolezanka zwrocily mi uwage ze dziecko w domu powinno
chodzic w butach a nie, jak u nas, w skarpetkach bo moze miec plaskostopie
itd.
Czy Wasze dzieci maja wiec w domu buty? Jakie?
Szymon ma 15m. kiedys zakladalam mu kapcie Lemigo ale kompletnie nie trzymaly
kostki i po paru dniach buty byly przy pietach powyginane.
Naprawde bede wdzieczna za pomoc i radysmile
--
Pozdrawiamy
Iwona & Szymuś (ur. 24/06/04), Kraków
Szymek robi porządki- zobacz smile)
Obserwuj wątek
    • boyena Re: W domu w butach? 03.10.05, 17:50
      mój synek ma 14 miesięcy. do 13 miesiąca biegał na bosaka, ewentualnie w
      skarpetkach antypoślizgowych. poszliśmy z nim do ortopedy na kontrolę i zakazał
      już chodzenia bez bucików. powiedział, że do nauki chodzenia stąpanie na boso
      jest rewelacyjne , ale jak dziecko już umie dobrze chodzić to trzeba zakładać
      buciki i to ze sztywnym zapiętkiem. tak więc za rada lekarza zaczęlam zakładać
      kapcie. kupiłam tez takie "zetpol-u" , podobne do lemigo ale one niesą zbytnio
      sztywne. teraz zakładam małemu sandałki, które miał do chodzenia w lecie. są
      sztywniejsze. pójdź może też do ortopedy, lekarz upewni Cię co do zakladania lub
      nie bucików. pozdrawiamsmile
      --
      Miłoszek 18.07.2004
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=24069136&a=24069136
    • aga.s1 Re: W domu w butach? 03.10.05, 18:07
      A mnie w szkole rodzenia uczyli, że dziecko właściwie do siódmego roku życia
      powinno chodzić boso (w skarpetkach) i szczerze mówiąc moja 3-letnia córeczka
      nie znosi butów. Był czas, że jej zakładałam jak już nauczyła się chodzić, ale
      nie trwało to długo bo sama zaczęła zdejmować i do tej pory po domu biega boso
      (zdejmuje nawet skarpetki). Nie przeszkodziło to jej stopom dobrze się
      rozwijać, bo jak do tej pory wszystko jest w porządku, nie ma żadnego
      płaskostopia ani innych wad, po prostu stopa kształtuje się prawidłowo.
      Jak widzisz więc, są różne opinie na ten temat, musisz po prostu na bieżąco
      kontrolować stopy Twojego dziecka i jeśli będą w porządku to nie widzę sensu
      zakładania na siłę butów. Wiadomo, że dzieciom najwygodniej jest boso!!!
      Pozdrawiam Aga.

• maya13 Re: W domu w butach? 03.10.05, 18:11
        Ja też słyszałam, że najlepiej stopa się kształtuje, gdy dziecko chodzi na
        boso, a nie w sztywnych butach - ale wiem, że na ten temat są dwie szkoły.
        --
        Kubasek - nowe fotki

TaxMachine XP - formularze, deklaracje, faktury, przelewy, umowy, płace, dokumenty magazynowe
    • jaque Re: W domu w butach? 03.10.05, 21:06
      Słyszałam różne opinie, ale najrozsądniej brzmiała ta: jeśli dziecko nie ma
      żadnych problemów ortopedycznych to powinno biegać boso (w skarpetkach itd.).
      Jeśli coś się dzieje, to w butach - ale wtedy to lekarz powinien zasugerować w
      jakich.
      Nasz Jasiek po domu nigdy w butach nie chodził, ma 21 miesięcy i całkowicie
      zdrowe stopy.
    • mruwa9 Re: W domu w butach? 03.10.05, 21:51
      Jesli istnieja wskazania ortopedyczne, to w butach.Moje dziecko chodzilo i
      chodzi w sandalkach z usztywniona pieta, ze wzgledu na koslawosc stop. A takze
      ze wzgledu na zaburzenia rownowagi:podeszwa buta daje lepsza przyczepnosc do
      parkietu czy paneli, niz najlepsze skarpetki z ABSami. A chodzi przeciez tez o
      to, aby chronic glowe przed skutkami niepotrzebnych urazow i upadkow.
      • anula731 Re: W domu w butach? 04.10.05, 08:22
        Ja tylko dodam, że odkąd Amelka zaczęła chodzić ( 11 mies.) zakładałam jej
        kapciuszki ze sztywnym zapiętkiem. Niestety w wieku 1 rok i 8 mies. ortopeda
        zlecił nosic obuwie ortopedyczne, które ma mieć na nogach cały dzień czyli i na
        dworze i w domu. Mała jak tylko przekroczy próg domu od razu ściąga butki.
        Siłą rzezy w domu nadal chodzi w kapciach ze sztywnym zapietkiem.
        --
        Pozdrawia Amelka i Ania

uśmiechy
        warkoczyki
        • mruwa9 Re: W domu w butach? 04.10.05, 08:36
          Jesli Twoja corka powinna nosic obuwie ortopedyczne caly dzien, to wypadaloby
          miec 2 pary, do chodzenia na zewnatrz i druga para do domu. Kapcie ze sztywnym
          zapietkiem zwykle nie spelniaja wymagan stawianych butom ortopedycznym.
          • anula731 Re: W domu w butach? 04.10.05, 13:31
            Masz całkowitą rację, tylko na dwie pary butów refundacja nie przysługuje sad
            Zastanawiałam się nawet czy nie kupić po prostu na 100% jej drugich butów,
            czyli kapci. Ale wdam ponad 300 zł. a młoda i tak pewnie będzie je ściągać, bo
            siegają wysoko ponad kostkę i chyba jej po prostu jest niewygodnie w domu w
            nich. Sama nie wiem co zrobić.

--
            Pozdrawia Amelka i Ania

uśmiechy
            warkoczyki
    • agnieszka_gk Re: W domu w butach? 04.10.05, 12:58
      moja ponad 2letnia coreczka od zawsze chodzi po domu w skarpetkach, a w
      zasadzie czesciej na boso - skarpetki co chwila zdejmuje i nie ma na to rady;
      podlogi mamy mieszane: troche wykladziny dywanowej, troche panele, troche dywan
      i duzo terakoty (zimnej niestety, ale ona i tak biega po niej na boso). Nasza
      rehabilitantka zawsze powtarza, ze jesli nie ma zadnych wskazan - a z reguly do
      3 r.z. nie ma - to dziecko powinno chodzic na boso po domu (i jak najwiecej po
      trawie i piasku, no ale to juz niewykonalne tej jesieni).
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka