Do mam dziewczynek

11.02.06, 14:03
Mam pytanie do mam dziewczynek 1-2 letnich. Czy przy każdym przewijaniu smarujecie córeczkom pupę i okolice narządów maścią np. tormentiol, sudokrem?
    • driadea Re: Do mam dziewczynek 11.02.06, 14:09
      Nie. Do około roku, owszem, teraz już nie.
      I przypominam, że z uwagi na toksyczność boranów, tormentiol jest zakazany
      poniżej 3 roku życia, potem można stosować sporadycznie i to wyłącznie na
      nieuszkodzoną skórę!
      Pozdrawiam.
      • izabela1976 Re: Do mam dziewczynek 11.02.06, 14:15
        Z tym tormentiolem to może przesadziłam smile. Chodziło mi głównie o smarowanie maścią, taką na odparzenia. Swoją drogą to nie wiedziałam, że tormentiol jest szkodliwy. Fakt faktem u mnie w domu się nie pojawił. Sudokrem zresztą też nie. Używałam jedynie linomagu i to tylko do 4 m-ca życia mojego synka.
        A pytanie zadałam z czystej ciekawości. Mam znajomą, z dwu i półletnią córeczką, która do tej pory smaruje małą maścią mówiąc po prostu, że tak trzeba.
        Mam w planach urodzenie jeszcze jednego dziecka (jak się da to córeczki) i po prostu chciałam wiedzieć czy trzeba dziewczynki tak długo smarować maśćmi.
        • driadea Re: Do mam dziewczynek 11.02.06, 14:31
          Tak naprawdę, to przecież wcale nie trzeba smarować, nawet noworodka. Ja bym
          radziła, przynajmniej na początku - ale przymusu nie ma, górnej granicy też nie.
          Tylko po co? smile
    • faga Re: Do mam dziewczynek 11.02.06, 16:41
      moja Asia ma 2 latka i uzywam sudocremu, ale tylko wtedy jesli pupka jest
      zaczerwieniona w przeciwnym wypadku to nie ma sensu
Inne wątki na temat:
Pełna wersja