Dodaj do ulubionych

JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY?

09.04.03, 22:11
CZEŚĆ!
Od pewnego czasu sledzę tę stronę. Doszłam do wniosku, że może mi pomożecie.
Jak mam obciąć włosy mojemu 13stomiesięcznemu Wojtusiowi? Już raz to
robiłam...Wiercił się i zajmował tysiącami rzeczami. Wstawał, siadał itd.
Wizyta u fryzjera nie wchodzi wgrę, bo Wojtuś nie ufa obcym osobom. Nie
usiadł by nawet przed lustrem. Może macie jakieś wskazówki fryzjerek
dotyczące techniki obcinania. Nie chcę drugi raz popełnić tego samego błędu
i obcinać go na chybił trafił. Gdzie najpierw zacząc? Przód, tył, grzywka,
nad uszami??? Poradźcie!
Dziękuję
Eliza
Obserwuj wątek
    • frutella Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 10.04.03, 14:58
      Cześć
      Ja mam podobny problem, bo mój Kuba (1,5 roczku) boi się nożyczek jak ognia.
      Pierwsze obcięcie włosów nastąpiło, jak mały miał ok. 10 mies. bo od urodzenia
      w ogóle mu się nie wytarły i rosły jak szalone, zwłaszcza grzywka. Mój sposób
      to:po pierwsze zająć dziecko czymś co najbardziej lubi, najlepiej w łazience, a
      potem po prostu łapać po kosmyku do jednej ręki a drugą obcinać. Stosuję te
      metodę z powodzeniem od prawie roku. A przy tym jest najmniej naśmiecone, bo
      kosmyk który obcinam mam w ręce i od razu wrzucam do klozetu. Ostatnio
      obcinaliśmy z mężem w ten sposób, że on prawie cały czas spuszczał wodę w
      muszli a Kubus był pochłonięty patrzeniem jak ta woda znika. ja oczywiście w
      tym czasie szalałam z nożyczkami. Poza tym chyba lepiej jest zaczynać od tyłu
      główki, bo jest szansa że dziecko się później zorientuje co się wyprawia wokół
      jego włosków, mniej będzie protestować. Zdecydowanie najgorzej obcina się włosy
      koło uszu - tu naprawdę trzeba się natrudzić i uważać, żeby nie ukłuć. Ja
      często musiałam poprawiać te własnie fragmenty.
      A druga zupełnie prosta metoda to po prostu maszynka do golenia. Wiem od
      koleżane, że najwygodniejsza. Nestety ja nie mogę jej zastosowac, bo mały boi
      się brzeczenia maszynki. Jeśli Twój da się na to złapać, to będzie Ci dużo
      łatwiej. Spróbuj tej metody. Życzę powodzenia i cierpliwości. Daj znać jak
      poszło. Pozdrawiam Ela
    • jola-zet Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 10.04.03, 15:04
      A wiecie co ja ostatnio zrobiłam ? Poczekałam, aż Dominisia zaśnie (ona też nie
      znosi wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych), złapałam nożyczki i powolutku
      obcięłam co chciałąm - najlepiej na początku snu, bo wtedy sen jest głęboki i
      dziecko tego nie odczuwa i się nie wierci. Tak samo robię z obcinaniem paznokci
      u rączek i nóżek wink) Tylko trzeba uważać z tymi nożyczkami na wypadek, gdyby
      dziecko sie zaczęło kręcić, żeby mu krzywdy nie zrobić.
    • libra.alicja Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 10.04.03, 22:39
      My obcinaliśmy mojej 13 miesięcznej córce, bo miała bardzo rzadkie i połamane
      włoski. Postanowiliśmy zrobić to maszynką do strzyżenia, a ponieważ była zima i
      mała wychodziła tylko w czapce, więc uznalismy, że przez jakiś czas może
      wyglądać jak chłopczyk i ostrzygliśmy na 3 milimetry. Basia siedziała w
      foteliku, maż strzygł (maszynką idzie bardzo szybko) a ja zabawkowym radyjkiem
      zagłuszałam maszynkę i zabawiałam córkę. Oczywiście rozpłakała się, ale
      strzyżenie nie trwało długo, więc nie mamy wielkich wyrzutów sumienia.
      Następne strzyżenie będzie juz nozyczkami, żeby zrobić bardziej dziewczęcą
      fryzurę.
    • mamapoli Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 11.04.03, 08:31
      A ja wczoraj po przeczytaniu tego posta obcięłam włosy mojej 14 mies. Poli.
      Przed kąpielą wsadziłam ją w krzesełko. Dałam jej do zabawy klucze od
      mieszkania (uwielbia je a nigdy ich nie dostaje), zmoczyłam włosy i do roboty.
      Niestety nie udało się założyć niczego co ochroniłoby ubranie. Ale jej ciuchy i
      tak szły zaraz potem do prania...
      Dzięki kluczom siedziała jak trusia. Zaczęłam od grzywki. Najgorzej było za
      uszami - niestety nie wyszło super równo ale nie jest najgorzej. Mój mąż był
      zaskoczony - nie sądził, że tak dobrze wyjdzie. Nie wiem dlaczego, ale
      spodziewał się że grzywka będzie w zygzaksmile
      Życzę powodzenia innym mamom!
      Anka
      • ekachna Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 12.04.03, 12:10
        Radziłabym Ci jednak spróbować pójść do fryzjera. A nóż... Moja superszybka i
        superenergiczna córka siedziała na moich kolanach jak zaklęta. Patrzyła w
        lustro i była bardzo zadowolona. Pod koniec trzeba było tylko dać jej pędzel do
        zabawy ale cała operacja trwała pięć minut.
        • izams Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 17.04.03, 21:17
          Ja też radze spróbować pójść do fryzjera - najpierw np. tylko pooglądac i
          opowiedzieć a później poprostu spróbować . Ja tak zrobiłam i obecnie : Gosia (
          2 lata) chodzii tylko do fryzjera ( pani Ani) lub babci.
          Mam wrażenie , że bardzo to polubiła ( zaczynaliśmy histerią )a ostatnio była
          tak wyrozumiała, że nawet ja mogłam obciąć włosy i wymodelować włosy ( w
          kolejce po niej ).
          I w nagrodę za grzeczne siedzenie na fotelu, dostałam od mojej córci " cuksa"
          ( Orbit bez cukru - cukierek ),
          życzę powodzenia,
          w koncu kiedyś się uda,
          Iza
          • sojanka Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 11.05.03, 20:54
            Właśnie dziś obcięłam Mateuszkowi włoski.

Użyłam nożyczek dla dzieci do paznokci, są małe zwinne i mają okrągłe czubki.
            Poszło szybko - kosmyk po kosmyku zaczynając od tyłu. Nie był tym faktem zbyt
            przejęty, spokojnie bawił się jakąs zabawką.

Co do metod innych dziewczyn - nie polecam Ci robienia tego gdy dziecko śpi.
            Sen ma być dla dziecka bezpieczny, nie powinno się wtedy przy nim manewrować
            (obcinać pazurków itp.). Można dziecko wystraszyć, albo pozbawić poczucia
            bezpieczeństwa.
      • paliwodaj Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 26.05.03, 06:17
        Witam. Ja polecam elektryczna maszynke do strzyzenia wlosow. Moj Wojtus mial
        juz 2 takie "zabiegi". Gdy mial roczek i 16 mies. Bylo szybko, bez placzu i
        rowno. Z nozyczkami lepiej uwazac, tym bardziej w przypadku ruchliwych dzieci.
        Gdy juz zdecydujemy sie na maszynke, to uzywajmy jej z daleka od wody,bron Boze
        nie w wannie - to niebezpieczne. No i oczywiscie to najlepsze rozwiazanie w
        przypadku chlopcow.
        Powodzenia
        Aska
    • grajka11 Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 07.05.03, 14:31
      Myśmy mieli ułatwione zadanie, bo Grześ uwielbia wszystkie urządzenia
      wyrczące, na początku była suszarko lokówka, przyzwyczaił się, że coś wyrczy i
      nie całkiem to widać a jest przyjemne. W drugim etapie było strzyżenie
      maszynką z tyłu głowy i nad uszami. Posadziliśmy go w brodziku tyłem do nas z
      samego brzegu i on się bawił w wodzie a my rachu ciachu. Akcja była podzielona
      na dwa razy pierwsza z grubsza, bo wyglądał jak dziewczynka, druga przy
      następnej kąpieli - krótsza tylko równanie.
      Najważniejsze, żeby dziecko było zajęte.
      Pozdrawiam Graga i Grześ 16mies.
      • joasiapa Re: JAK OBCIĄĆ ROCZNEMU DZIECKU WŁOSY? 13.05.03, 08:33
        Wyobraźcie sobie, że mojemu synkowi tak sprytnie rosną włosy, że do dziś
        (prawie 15 miesięcy) nie muszę mu obcinać włosów, choć ma całkiem bujną
        czuprynę. Włosy tylko mu gęstnieją na czubku głowy. Grzywka i nad uszami
        wyglądają jak idealnie przycięte.
    • bekwadrat57 fryzjer a małe dziecko 31.01.16, 13:22
      mam cięzki przypadek rodziców, którzy na siłę (!) chcą dziecko prowadzać do fryzjera raz w miesiącu. Ten brzdąc rekami i nogami broni się przed tym, wpada w histerię, a rodzice z uporem maniakalnym ciągle "uszczęśliwiają" malucha. Dobrze pojęte rodzicielstwo? Modna fryzurka kosztem traumy????????
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka