Dodaj do ulubionych

do uzytkowniczek fotrlików concord...

12.08.09, 12:15
chciałabym zakupic taki fotelik w przedziale 9-36 kg z 5-punktowymi
pasami... i mam pytanie do tych co maja takowe... czy te do 500 zeta
sa doobre czy raczej szukac czegoś drozszego???
chodzi mi o taki model:
www.allegro.pl/item702165919_mega_okazja_fotelik_concord_trimax_bonbon_9_36_kg.html
czy lepiej taki:
www.allegro.pl/item708113383_promocja_fotelik_concord_trimax_x_line_9_36_kg.html
bede wdzięczna za opinię ;D
Obserwuj wątek
    • bzik30 Re: do uzytkowniczek fotrlików concord... 12.08.09, 13:31
      Te foteliki przeszły testy ADAC, więc na ich bezpieczeństwo narzekać nie można.
      Po kilkumiesięcznym użytkowaniu stwierdzam, że teraz, mając tę wiedzę użytkownika, co mam, chyba szukałabym czegoś innego.
      Trochę słabe jest przymocowanie fotelika do samochodu (ale nie wiem, jak montuje się inne foteliki, może taki jest standard montażu). Przepinamy fotelik między dwoma samochodami, w jednym z nich jest tak, że gdy wyciągnie się pasy do końca, to one później "chcą się schować", przez co fotelik jest cały czas "przyciągany" do siedziska. W drugim samochodzie, który używamy na dłuższe wyprawy czegoś takiego nie ma i jak czasem synka poprawiam, to potrafi się cały fotelik przesunąć. Ale gdy raz hamowaliśmy ostro, wszystko było w porządku i Młody nawet się nie obudził.
      Druga rzecz - synek ma 13 miesięcy, często przesypia trasę, więc teraz zwróciłabym bardziej uwagę na takie foteliki, w których dziecię mogłoby się wygodniej przespać, które trochę bardziej by się rozkładały. Mój brat ma chyba Ramatti i z tego co widziałam dziecko jest w nim prawie w pozycji leżącej. Jednak nie wiem, jak z testami i bezpieczeństwem tego fotelika.
      Aha, najlepiej taki fotelik sobie obejrzeć-Concordy maja różne tkaniny obiciowe - my mamy tak jakby bawełnę, ale były też takie, co wg mnie (a się nie znam) wyglądało jak plusz/polar.

A i tak wszystko wychodzi, jak się zacznie samemu używać i wtedy okazuje się co tak naprawdę nam odpowiada, a co nie.
      • maniolka05 dzięki wielkie ;D 12.08.09, 13:37
        gdyby było mnie stać na fotelik za tysiaka to nie pytałabym się o
        takie za 500 zeta ;D chciałabym wybrac coś dobrego w rozsądnej
        cenie ;D stąd moje pytanie ;D
        chętnie poznam inne opienie i o innych fotelikach ale z 5-punktowymi
        pasami ;D
    • alpepe Re: do uzytkowniczek fotrlików concord... 12.08.09, 19:32
      co do trimaxów, to w Niemczech im zdaje się cofnięto dopuszczenie do 36 kg, bo w
      tym ostatnim przedziale nie przeszły pozytywnie testów, więc radzę uważać.
      Ja kupiłam ostatnio (mieszkam w Niemczech) Storchenmühle Starlight, droższy
      model się rozkłada i nazywa się Starlight SP, tańszy (taki kupiłam przez
      pomyłkę)jest nierozkładany i nazywa się STM bodajże, za ten tańszy dałam 126
      EURO na niemieckim ebay. Ten model jest dla 9-36 kg.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka