pończochy przeciwżylakowe

15.09.10, 14:29
czy rzeczywiście są skuteczne?
używała z Was któraś i może coś na temat powiedzieć?
    • mama-1983 Re: pończochy przeciwżylakowe 15.09.10, 14:35
      Ponoć tak tylko muszą być odpowiednio dobrane...
      Mnie lekarz ochrzanił za ich nie noszenie.... za miesiąc usuwam żylaki.
      • kosmitka06 Re: pończochy przeciwżylakowe 15.09.10, 15:37
        Moja teściowa używała. Najpierw podkolanówki pozniej właśnie pończochy.
        Z tego co wiem mówiła że cięzko je założyc, ale pozniej po operacji na żylaki jak je musiała nosić to twierdziła że lepiej w nich niż bez nich. Racja muszą być dobrze dopasowane i nigdy nie można sugerować się jednym rozmiarem kilku firm.
        Pozdrawiam
        • rosapulchra-0 Re: pończochy przeciwżylakowe 15.09.10, 15:47
          w szpitalu dostawałam podkolanówki, ale leżałam cały czas, więc po trzech dniach nie poznałam swoich nóg, zeszła cała opuchlizna, teraz kazali mi nosić pończochy, założenie ich to dramat - męczyłam się kilkanaście minut, żeby je naciągnąć, w aptece musiałam podać rozmiary, aby dobrali mi odpowiednią parę. Ale trochę sobie nie wyobrażam codziennego ich noszenia, to pończochy, już czuję, że się 'wałkują' na udach i już zaczynają mnie wkurzać uncertain, no, ale jak mus to mus..
          są rajstopy? od razu bym je zamieniła.
    • marianna72 Re: pończochy przeciwżylakowe 15.09.10, 15:56
      Ja nosze po domu ciagle na zewnatrz zalezy u mnie dochodzi dodatkowo bol wiec w tym roku koniecznie na operacje ( jedna juz byla 10 lat temu)Mi duzo pomaga rowerek stacjonarny pedaluje 30 minut dziennie i nogi duzo ladniejsze ( mam problem tylko z jedna noga prawa)i bol mniejszy
      • kontopremiumizelkazaglowe Re: pończochy przeciwżylakowe 15.09.10, 17:02
        wejdz na anticoll tam sa ponczochy na pasek wiec beda mniej uciskac i tez sa na avicenum ale to wszystko 1 stopien kompresji chyba. zobacz sobie z reszta
      • rosapulchra-0 Re: pończochy przeciwżylakowe 15.09.10, 17:23
        ja już nie mogę mieć kolejnej operacji - poprzednim razem za dużo żył mi wycięto.
    • bsl Re: pończochy przeciwżylakowe 12.11.10, 15:54
      dobre ponczochy powinny byc robione "na miarę"
      u lekarza specjalisty powinni wystawic ci recepte na takie ponczochy z dołączoną karta pomiarową ( mierzy sie obie nogi w kilku miejscach ) , wiem ze w Gdansku takie recepty realizowali ( wysyłało sie poczta zamowienei )
      fakt zakłada sie je cięzko , ale te z odkrytymi palcami duzo łatwiej
      widzialam na włąsne oczu ze działaja , ale trzeba je nosic regularnie i zazywac leki
    • grace.4 Re: pończochy przeciwżylakowe 13.11.10, 04:45
      naprawde dzialaja i warto. wazna rzecza jest,zeby byly wymierzone przez specjaliste od rajtek (mierza cie od stopy do talii, rajstopy szyte niby na ciebie).owszem,ciezko jest je zalozyc,ale dlatego daja do tego gumowe rekawiczki.jesli nie dostalas, zaloz jakies gumowe rekawice, nie powinno sie ponczoch naciagac,tylko nasuwac w gore.rekawiczki ulatwiaja zadanie
Inne wątki na temat:
Pełna wersja