Problem CV

27.01.11, 09:52
Od roku 2005 nie pracuje zawodowo ( umowa mi się skończyła) zajmuję się dziećmi. Teraz chciałabym już pójść do pracy dzieci są już odchowane. Moje pytanie brzmi czy w cv powinnam umieścić informację że przez ostatnie lata zajmowałam się dziećmi czy zostawić lukę? Jeśli napisać, że wychowywałam dzieci przez te ostatnie lata to jak ? zwyczajnie wychowanie dzieci?
    • matsuda Re: Problem CV 27.01.11, 09:56
      wychowywanie dzieci odkąd jest etapem na ścieżce kariery? Skoro nie pracowałaś to kończysz swoje doświadczenie zawodowe na 2005r.
    • dorek3 Re: Problem CV 27.01.11, 10:01
      W CV bym nic o siedzeniu z dziećmi nie pisała ale w LM można jednym zdaniem wyjaśnić tak długa przerwę.
      • aleks2539 Re: Problem CV 27.01.11, 10:40
        ja jestem w trochę innej sytuacji. Zajmuję się dziećmi od 2008 roku ale jestem na wychowawczym, mam umowę na czas nieokreślony. Jak pisałam CV w rubryce zatrudnienie piszę 2004-obecnie firma xx, ale w zależności od rodzaju stanowiska na które składam aplikację staram się zamieścić info o posiadanych dzieciach. Możesz wpisać, iż ostatnio byłaś bardzo zaangażowana inwestowaniem w rodzinę, modny skrót na to zajęcie - house management smile -> ładniejsza wersja "kury domowej" smile
        • matsuda no i masz 27.01.11, 11:22
          tyle było gadania, że pracodawca nie ma PRAWA pytać o sprawy wrażliwe, a tu same w CV piszą ile mają dzieci. Jeśli przez jakis okres czasu nie wykonywało się ŻADNEJ pracy to nie umieszcza się żadnej informacji. Zakładam, że autorka aplikuje gdzieś za niskie stanowisko (skoro nie potrafi napisać cv) i tam pojęcie house manager czy inny planner hause to jakaś niedorzeczność, zwykły przerost formy.
          • aleks2539 Re: no i masz 27.01.11, 14:06
            powiem tak. W tej chwili jestem osobą, która chciałaby zmienić pracę dlatego piszę CV. Ale byłam też osobą, która te CV czytała, robiła pierwszą selekcję itd. Zajmowałam się również szukaniem i po części rekrutacją osoby, która mnie zastąpiła na mój czas zajmowania się dziećmi. I powiem Ci, że niestety, ale młode mężatki dużych szans nie miały. Firma nie mogła sobie pozwolić na ciążę za ciąże. Młoda mężatka z dziećmi? Nie było problemu.
            Sąsiad jest kierownikiem jednym z sieci sklepów. U nich młode matki mają pierwszeństwo w zatrudnieniu bo z reguły takiej właśnie kobiecie zależy na pracy bardziej niż jakiejś studentce. A skąd pracodawca ma wiedzieć o dzieciach skoro nie ma PRAWA zapytać?
    • paulina-1 [...] 27.01.11, 11:33
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • matsuda tia, jasne 27.01.11, 11:38
        i pewnie zarabiasz tysiące na sprzedaży tego badziewia, kaucja Ci się chociaż zwróciła?>
Inne wątki na temat:
Pełna wersja