Dodaj do ulubionych

Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ?

• ponis1990 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 09:48
      U nas jakby tydzień do tyłu, bo wczoraj marynowałam rybę, zrobiłam zupę rybną z grzankami i makówki do tego... Byliśmy z młodym w szpitalu przez święta i teraz będzie substytut wieczerzowy dopiero;d Plus fasolka po bretońsku i sałatka makaronowa z kurczakiem i ananasemsmile
    • saszanasza Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 09:49
      Ja zrobiłam Pawlową, śmietanowca i tiramisu, warstwową sałatkę śledziową, sałatkę z serem brie, kurczaka z ryżem i chilli con carne. Planuję jeszcze jajka faszerowane.
    • kruche_ciacho Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 10:07
      sushi na przystawke i malze w winie + frytki big_grin
    • imogen0 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 10:28
      U nas azjatyckie smakismile
      sałatka z kurczaka curry
      kotleciki mielone z tandori masala(może jeszcze jakiś sos wymyslę np. z mango)
      a o północy gorąca zupa tajska.
      Pozdrawiam i szampańskiej nocy!
      • kk345 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 15:04
        To chyba pierwsze menu w tym wątku, w którym wszystko do siebie pasuje... i ani śladu sledzia i tunczyka z ananasemwink
    • karolciab125 Poproszę o przepis ! 31.12.13, 10:40
      18_lipcowa1 napisała:

> -sałatkę gyros

Właśnie siedzę i dumam jaką sałatkę zrobić na wieczór smile
      • niutaki Re: Poproszę o przepis ! 31.12.13, 14:34
        jajka w majonezie i sledziki w olejubig_grin
    • przeciwcialo Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 14:41
      Spite, chipsy, paluszki, krakersy, zamówiona pizza, Ciechan miodowy i cydr. Niezdrowo ale raz w roku Sylwester.
    • rhaenyra Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 15:11
      skoro trupek juz odswiezony to tez sie wpisze

salatka z chinskich zupek smile
      chipsy
      nadziewane papryczki
      feta w zalewie
      i bagietka

do picia rum, cola i jakies soki
      • mamaoskarka18 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 15:13
        Uwielbiam Ciechana miodowego
        • kietka Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 15:32
          my tez rodzinnie smile
          menu na dzis: przekaski, tatar z łososia, sałatka jarzynowa, jaka w sosie tatarskim, salatka salsa, na cieplą kolację: zupa porowa plus łosos pieczony o smaku orientalnym, do tego rozmrozilam makowiec i gitara smile
          do popicia o polnocy wino musujace z regionu eparnay. dla dzieciakow sok musujący.
          • myszomle Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 15:54
            Jest sałatka z tuńczykiem, sernik, lody i szampan.

---
            truskawkiwmilanowku.blox.pl/html
    • lykaena Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 16:16
      Pałki i skrzydełka kurczaka, a do nich 3 dipy:
      tysiąc wysp, tzatziki i pikantny pomidorowy

Sałatkę z ryżem, wędzonym indykiem i oliwkami z sosem miodowo-musztardowym

Sałatkę z kuskusem, fasolką szparagową, pomidorami i chipsami z bekonu

Bigos

I 3 potrawy, które przynoszą znajomi:
      coś z łososiem, coś a la tortilla i coś z pastą oliwkową
    • d.d.00 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 16:34
      U nas piersi kurczaka panierowane platkach kukurydzianych, wędline faszerowana żółtym serem z czosnkiem, śledzie salsa, sery smierdziochy, sałatka z zupek chińskich z kurczakiem. Na słodko galaretki i rafaello domowej roboty smile
      Pijemy winko i vodeczke wink
    • messa-lina Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 16:56
      Niedawno wróciłam z pracy. Jajka się gotują (będzie pasta jajeczna z chrzanem), warzywa na sałatkę pyrkają w drugim garze, kiełbasa wiejska w lodówce, śledzie w oleju również, wino, wódka i chleb w zapasie.
      Siedzimy w domu, w planach jeden gość.
      • kk345 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 17:29
        O, kolejne spójne menu,fajniesmile
        • messa-lina Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 18:08
          Menu się trochę rozszerzyło. Przeczytałam na tym forum o śliwkach suszonych, zawijanych w plastry boczku. Składniki w domu były, śliwki z boczkiem właśnie się lekko zapiekają... wink
          • kk345 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 18:10
            I pasują do reszty,nie psując kompozycjiwink nadal spójnie, a spójny zestaw,to jak widać rzadkośćsmile
    • golden-fish Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 17:32
      Witam serdecznie!
      U nas też domówka,a na niej-
      -bigos
      -tatar z łososia
      -ryba po grecku
      -sałatka grecka
      -talerz serów i wędlin wszelakich
      -wino,do wyboru
      -wódeczka do wyboru
      -szampan prawie z Szampaniiwink
      -i takie tam przegryzki i przekąski...

Wszystkiego dobrego w nadchodzącym nowym roku!
    • lola211 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 17:32
      Ravioli z truflami.Fondue serowe.Czerwone wino i musujace białe.
      • kk345 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 17:41
        Ale to musujace musisz otworzyć przed 22-gą, zeby nie hałasować sąsiadom...
        • lola211 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 17:48
          Radze sie doszkolic- otwierac mozna bez huku.
          • przeciwcialo Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 18:29
            Poczucia humoru za grosz nie masz.
            • lola211 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 19:39
              Wrecz przeciwnie.Swietnie sie bawie czytajac wasze dogryzki.
    • eo_n Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 17:50
      U nas sylwestrowy bal będzie na słodko - ciasta, cukierki, czekolada. Zabawę zaczynamy po zwykłej kolacji smile
    • redheadfreaq Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 18:26
      Idę do znajomych, ale postanowiłam dorzucić coś od siebie - zrobiłam soczewicę z boczkiem i kiełbaską. Podobno taka potrawka gwarantuje dostatek na kolejny rok. Brzmiało smacznie, więc nie zaszkodzi spróbować wink
    • feniks_z_popiolu Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 18:44
      U mnie absolutnie nietypowo i niezgodnie z planem. Mam gar białego barszczu z wkładką biała kiełbasa wędzonka jajka. Jestem kontuzjowana,leżę z opuchniętą nogą, w kuchni rządzi nastoletnia córka. Mąż z wizytami u teścia i u teściowej. Będzie ok.21.00. Może jeszcze coś przygotuje do szampana. A miała być pieczona kaczka i pieczone ziemniakisad

• haneke_29 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 19:46
      Wielki garnek... sałatki greckiej, trochę zmodyfikowanej, chipsy, owoce, czerwone wino. Jestem na diecie a TŻ zjadł już późny obiad, więc tak jest dobrze smile
    • pierwszykot Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 31.12.13, 20:05
      pretensjonalnie - sushi szampan i whisky smile
    • migotka1502 Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 28.12.14, 23:25
      Polecam przygotować coś prostego, ale innego i nietrywialnegosmile
      Polecam kilka przepisów z dość ciekawego bloga, a menu sylwestrowe będzie niecodzienne i zdrowe:
      www.cooktobi.pl/2014/11/szybka-saatka-fit-z-jarmuzem.html
      www.cooktobi.pl/2014/12/saatka-z-suszonymi-pomidorami.html
      www.cooktobi.pl/2014/12/saatka-z-cukinia-i-czosnkiem.html
      www.cooktobi.pl/2014/12/koreczki-owocowe-z-kremem-kokosowym.html
      www.cooktobi.pl/2014/12/maslane-sone-ciastka-z-pestek-z-dyni.html
      www.cooktobi.pl/2014/12/maslane-sone-ciastka-z-pestek-z-dyni.html
      Polecam te przepisy bądź też na ich bazie spróbować własnego wykonania
      • buziaczeq Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 29.12.14, 18:32
        u nas będzie słodko, ale bez cukru: bananowe muffinki, pychota!
        www.info.stewiarnia.pl/news/9/31/Bananowe-muffinki-z-czekolada/
        • zlotonaiwnych Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 29.12.14, 21:03
          Aale fajny, stary wątek!! Można powspominać, jak to było trzy lata temu...
          • mid.week Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 29.12.14, 21:07
            kurcze a już się chciałam dopisać z menu big_grin
            • baltycki Re: Co macie do jedzenia na Sylwestra w domu ? 29.12.14, 21:38
              > kurcze a już się chciałam dopisać z menu big_grin
              Dopisz, przeciez taki watek mozna ciagnac latami w dniach przedsylwestrowych smile
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka