Dodaj do ulubionych

Czy lubicie ludzi idealnych?

15.02.12, 10:47
Nie ma ludzi idealnych. Może i tak, jednak bardziej sklaniam się ku tezie, że to co dla mnie jest idealne, dla kogoś innego może być zwyczajne.
Chodzi mi nawet nie o informację, jaki typ ludzi uważacie za idealnych, tylko czy ich lubicie?
Dla mnie to dość głębokie pojęcie. W każdym razie, ja nie przepadam za takimi ludźmi, męczą mnie, czuję się źle w ich towarzystwie. Lubię ludzi dobrych, uczciwych ale....z jakimś grzeszkiem, z jakąś rysą na wizerunku. A Wy?
Mam taką koleżankę, wszystko po kolei, poznała chłopaka, skończyła studia, ma świetną pracę, super zarabia, wyszła za mąż, ma dziecko, wróciła do pracy. Do tego świetnie wygląda, zawsze odprasowana, świetnie ubrana, fajnie się z nią rozmawia, jest mamą idealną - spokojną, opanowaną, dziecko ją uwielbia, do tego jest kreatywna. No wzór. Jednak mnie przebywanie z nią męczy. Jak siedzimy u niej, wchodzi mąż, śmiejemy się, pijemy winko, dzwoni jej mama, ze w sobotę zrobi ich ulubiony obiad, brat podjeżdża na kawę. Wszystko niby fajnie, ale....może to zazdrość, nie wiem.
Macie takich znajomych?
Obserwuj wątek
    • chipsi Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 15.02.12, 10:52
      Jak to nie ma? A ja? tongue_out
      A tak poważnie to znam jednych. No może nie aż tak bo jakby się bliżej przyjrzeć to wychodzi jedna wielka ściema.
      Moja koleżanka ma takie idealne dziecko. Kilkulatka grzecznie siedzi przy mamusi na kanapie całą wizytę u nas, nawet się nie wierci, czasem coś mądrze odpowie. I cóż, budzi we mnie instynkty mordercze, bo jak dla mnie takie dziecko normalne nie jest. Może też jestem zazdrosna? tongue_out
      • grouse1 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 15.02.12, 11:18
        Też znam jedno takie dziecko, ma 5 lat i uważam, że to jego zachowanie nie jest normalne. Nawet się ostatnio uśmiałam z mężem, wymyślając czym znajomi faszerują małego, żeby był taki grzeczny wink A tak na poważnie, to może i są ludzie wyglądający na idealnych, ale czy tak jest w rzeczywistości, a jeśli nawet to ile ta idealność ich kosztuje, wysiłku znaczy się. Ludziom, którym się wszystko układa nie zazdroszczę, cieszę się, że u nich wszystko ok. A tych, których uważam za wzór w jakiejś dziedzinie zawsze proszę o radę jak to robią, bo ja niestety za idealną się nie uważam sad((
    • kosmitka06 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 15.02.12, 13:24
      Zapewne taki typ osoby, która dużo pokazuje na zewnątrz (optymistycznie i pozytywnie). Jest taka że wiele dusi w sobie, nie chodzi po poradę i nie wygaduje się koleżanką więc według Ciebie jest wszystko super! Nie wierz w bajki o ludziach idealnych, bez problemów... każdy je ma- mniejsze bądz większe ale ma. Czasami są to problemy finansowe, zdrowotne tylko jeden o nich mówi głośno a inny nie.
    • aandzia43 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 15.02.12, 23:23
      Jak siedzimy u niej
      > , wchodzi mąż, śmiejemy się, pijemy winko, dzwoni jej mama, ze w sobotę zrobi i
      > ch ulubiony obiad, brat podjeżdża na kawę. Wszystko niby fajnie, ale....może to
      > zazdrość, nie wiem

Tak, to zazdrość.
      • nangaparbat3 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 15.02.12, 23:57
        Niekoniecznie. Mój rozwiedziony przyjaciel często mowi, że jego życie rodzinne oglądane z zewnątrz robiło wrażenie idealnego, wszyscy bardzo o to dbali. Czasem coś wygląda idealnie, a wyczuwa sie sztuczność i przymus.
        Bo też idealnego życia w znaczeniu całkowitej nieobecności porażek, konfliktów, problemów i cierpienia po prostu nie ma i byc nie może.
        • aandzia43 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 17.02.12, 00:07
          Czase
          > m coś wygląda idealnie, a wyczuwa sie sztuczność i przymus.

Pewnie, zdarza się. I to nierzadko. Choć nasza założycielka wątku nie wspominała o wyczuwaniu fałszu i teatru. Może źródło rozdrażnienia jest poza jej percepcją, a może to nie ejst to źródło.
          Moja teoria: drażnią nas leciutko (albo i nie leciutko) ludzie, którzy mają coś, czego nam brakuje, co mieć bysmy chcieli, a czego brak wywołuje w nas kompleksy i wycofanie. Taki rodzaj zazdrości wink Zetknięcie się z nosicielami cech i dóbr, których nam nie staje, powoduje napięcie. Jakoś je sobie trzeba zracjonalizować, więc szukamy dziury w całym ;-P
      • bi_scotti Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 15.02.12, 23:40
        No to sie Wam wszystkim teraz oficjalnie "podloze" ale dla mnie jakims tam idealnym czlowiekiem (w sensie human being - homo sapiens) jest ... moj maz.
        Wiem, wiem jak to brzmi i jak "rozkosznie" wyglada napisane ale co ja zrobie, ze jak patrze tych 30 lat z okladem w tyl i wciaz go widze w roznych jego rolach i przemianach to dochodze do wniosku, ze LEPIEJ BYC NIE MOZE a skoro lepiej nie moze, znaczy sie "ideal" big_grin To jest naprawde fajny facet, porzadny i dowcipny, wystarczajaco inteligentny i zlosliwy zeby moc z nim wytrzymac acz wystarczajaco samodzielny i odpowiedzialny zeby czasem pobyc dluzej bez niego. No i nie da sie ukryc, ze wciaz go (bardzo? coraz bardziej?) lubie ...
        A teraz juz sama z siebie plone z zazenowania, ze tu takie wyznanie tongue_out
        • aandzia43 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 16.02.12, 23:55
          Miło czytać takie wyznania smile
          Mam pytanie: czy zawsze, mimo problemów, nieporozumień i żalów, byłaś przekonana o tym, że to jest facet stworzony dla ciebie? Czy taka akceptacja, poczucie komplementarności i jedności (czyli miłość smile) przyszła z czasem, czy miała miejsce już kiedyś? A może zawsze?
          • bi_scotti Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 17.02.12, 01:12
            aandzia43 napisała:

> Mam pytanie: czy zawsze, mimo problemów, nieporozumień i żalów, byłaś przekonan
            > a o tym, że to jest facet stworzony dla ciebie? Czy taka akceptacja, poczucie k
            > omplementarności i jedności (czyli miłość smile) przyszła z czasem, czy miała mie
            > jsce już kiedyś? A może zawsze?
            >

Oh, oczywiscie, ze nie zawsze smile Najwieksze problemy i nieporozumienia mielismy na poczatku emigracji, bo wtedy po raz pierwszy tak naprawde bylismy zdani wylacznie na siebie, nie tyle (lub nie tylko) finansowo i praktycznie ale przede wszystkim socjalnie. Bylismy bardzo samotni a wiec w jakims sensie "skazani na siebie we dwoje". Bylo bardzo biednie, do PL nie moglismy wrocic, bo dla obojga znaczyloby to jakies bezsensowne uzeranie sie z wladza i pewnie jakies tam odsiadki, "falszywa duma i ambicja" nie pozwalaly sie nikomu skarzyc wiec cale zlo swiata zewnetrznego wylewalismy na siebie wzajemnie siedzac na podlodze (brak krzesel) kolo lodowki i wykrzykujac wzajemne oskarzenia, ktore nie mialy wiele sensu. Paradoksalnie ten okres polaczyl nas najbardziej - mimo wscieklosci na siebie wzajemnie i na swiat dookola parlismy do przodu jak uparte konie uczac sie jezyka, harujac po 60-70 godzin tygodniowo i ogolnie "dajac z siebie wszystko". A potem urodzila nam sie coreczka i jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki swiat sie zmienil smile Maz przestal pracowac, zajal sie dziewczynka, ja pracowalam i konczylam szkole, jakos sie zaczelo ukladac az zobaczylismy nie tylko swiatelko w tunelu ale w ogole cala sloneczna lake juz poza tym tunelem. No i wtedy chyba odkrylam, ze to jest moj jedyny, najlepszy przyjaciel i ze nie ma lepszego na swiecie i ze jestem szczesciara jakich malo wink Jakies tam konflikty w nastepnych latach nigdy juz nie byly takie jak tamte na poczatku tak 80-tych. Wtedy szlifowaly sie diamenty i hartowala stal tongue_out
    • nangaparbat3 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 15.02.12, 23:45
      Mam dwie idealne - wg mnie - koleżanki. Obie są odpowiedzialne, lojalne, ciepłe, wrażliwe i zrównoważone. Pracowite i rzetelne. Inteligentne i ciekawe świata, z poczuciem humoru. Można na nich polegać jak na Zawiszy - i to chyba jest najważniejsze. Bardzo możliwe że należa do tych kilkunastu (nigdy nie wiem ilu) zwyczajnych osob, które podtrzymuja świat, by nie runął. Obie są do tego bardzo atrakcyjne, co w ich wieku (circa 50, chyba z małym +) nie jest raczej łatwe, i w dodatku podobne do siebie pod każdym względem (wyglądu też).
      Oczywiście że je lubię, bardzo.
    • iceland.3 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 16.02.12, 00:03
      Ja mam dość bliską koleżankę, która jest według mnie idealna. Wygląda świetnie i 90% mężczyzn i kobiet zwróci na nią uwagę. Jest bogata myślę, że jej rodzice mają około 60tys zł miesięcznie dla mnie to powlajaca suma!! oczywiście to dość względne bo może dla Was emamy to pikuśwink. Dziewczyna jest zdolna, mądra i skromna. Przede wszystkim skromna. I kiedyś napomknełam cos o jej idealności, a ona stwierdziła, że tak samo o mnie myślała jak to byc tą idealnąwink(chociaz akurat ja nie naleze do osob dobrze sytuowanych). Tak więc jak widać dla każdego bycie idealną znaczy coś innego. I zazwyczaj ludzie nie zauważają jak wiele od losu mają, a czują nutkę zazdrości jak widzą znajomego. Nie zawracam sobie już głowy tym, że ktoś ma tak, a ja inaczej i ciesze się z tego co mamsmile. Koleżanka mnie nie męczyła, bardziej ciekawiła jak to ona- ta pani idealna sobie żyje i zyje zwyczajnie tak jak ja. Ma swoje problemy, troski i radości. Problemy nikogo nie omijają.
    • m.i.n.e.s Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 16.02.12, 09:20
      Znacie
      to moja przyjaciolka.
      Jakze zycie z nia jest latwe.
      Jest wyksztalcona, zna 4 jezyki, ma fajnego meza, udane dzieci, kocha swoja prace, jest ciepla, wrazliwa, zawsze chetna do pomocy,skromna,nigdy nie narzeka, nie rozmawia o finansach i moglabym tak jeszcze dlugo.
      Masz problem Ch. ci pomoze.
      Nie masz miejsca w przedszkolu- znajdzie
      problem zdrowotny- lista lekarzy,
      trzeba zaangazowac sie w szkole- bach Ch. bez narzekania wpisuje sie na liste.
      chcesz sie wygadac- kawa i czekolada juz czekaja u niej.
      I tak dalej moglaby mnozyc, a juz opad szczek i zaliczylam, kiedy wnerwiona na meza, zaczelam sama malowac pokoj i kto sie zjawil by mi pomoc? Ano Ch.

Ale mam tez znajoma, ktora mysli,ze jest idealna. Od tej zwiewam.
    • suazi1 Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 16.02.12, 14:06
      "Wszystko niby fajnie, ale....może to zazdrość, nie wiem.". Dla mnie tacy ludzie są zwyczajnie nudni. Tacy Państwo Idealni, ą, ę bułkę przez bibułkę. Aż chce się poprosić, żeby wyciągnęli kija z wiadomego miejsca...
    • peggy_su Re: Czy lubicie ludzi idealnych? 17.02.12, 00:32
      Moja przyjaciółka z czasów liceum jest z tych idealnych smile Kiedyś gdy byłyśmy ze sobą blisko tak o niej nie myślałam, teraz owszem. Jest ładna, miła, mądra, dobrze wykształcona, świetnie dogaduje się z mężem, jej mąż bardzo dobrze zarabia, mają duże mieszkanie, dobre relacje w rodzinie, wielu przyjaciół, są lubiani, towarzyscy. To nie jest zazdrość. Dobrze jej życzę, a sama tez jestem szczęśliwa i nie mam powodu by jej zazdrościć. Raczej chodzi o to, że od pewnego czasu czuję, że nie pasuję do niej, nie jestem taka poukładana, nie rozwijam się tak jakbym chciała. No nie pasuję z tym swoim całym bałaganem. Bo ja wiem, może to próżność? Że tak źle wypadam w porównaniu? tongue_out

A tak poza tym, to szczerze nie lubię tych którzy silą się, by być idealni.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka