Dodaj do ulubionych

Pomysl na obiady.

13.05.12, 20:41
Poszukuję pomyslu na coś co będzie dla mnie obiadem i kolacją- mam tak zawalony tydzuień, że nie będę miala czasu gotować.
Pizza domowa odpada- za późno dziś robić.
Zapiekanki makaronowej mam dość.
--
Wiktoria 2.05.2012 smile

Znalazłam, przeczytałam, zrecenzowałam.
https://inne.gry.w.interia.pl/warzywa_owoce/ksiazka.gif
Obserwuj wątek
    • asia_i_p Re: Pomysl na obiady. 13.05.12, 23:04
      Spaghetti z sosem pomidorowym (robię bezczelnie i oszukańczo z przecieru pomidorowego, cebulki, śmietany i ziół)..

Jak nie potrzebujesz ciepłego, to miska sałaty i bułka/chlebek. Ja kupuję torbę sałaty mieszanej, duży jogurt, który mieszam z sosem sałatkowym w proszku i wkrajam sobie pomidor/ cebulę/ rzodkiewkę/ oliwki/ ser/ mozarellę/ szynkę. Zaskakująco sycące.
      --
      Moja Mama (z namysłem, usiłuje sobie przypomnieć): "Wyjmij belkę ze swego oka i..."
      Mój Tato (pomocnie): "i wsadź ją bliźniemu swemu!"
        • naomi19 Re: Pomysl na obiady. 14.05.12, 00:13
          Ja robię to, jak wracam strasznie zmęczona i strasznie głodna:
          pierś z kurczaka kroję w kostkę, nacieram przyprawami, podsmażam chwilkę, dosypuję do tego paczkę warzyw na patelnie (uwielbiam tę z suszonymi pomidorami), doprawiam. Praca przy daniu jakieś 2 min, całość gotowa po max 10.
        • asia_i_p Re: Pomysl na obiady. 14.05.12, 00:28
          Dr Oetker czosnkowy/ włoski/ grecki albo Culineo ziołowy. W zasadzie są przeznaczone do oliwy i wody, ale z jogurtem naturalnym też wypadają dobrze.
          --
          Moja Mama (z namysłem, usiłuje sobie przypomnieć): "Wyjmij belkę ze swego oka i..."
          Mój Tato (pomocnie): "i wsadź ją bliźniemu swemu!"
    • black-cat Re: Pomysl na obiady. 14.05.12, 10:53
      Bardzo szybkie:
      Makaron z pesto:
      Miksujesz pęczek bazylii, obrane ze skórki migdały (kupujesz gotowe), papryczkę chili, parmezan (może być grana padano), oliwę, możesz dodać anchois jeżeli lubisz. To wszystko do słoika i do lodówki.
      Później gotujesz tylko makaron, dodajesz łyżkę pesto i obiad gotowy.

Makaron z sosem pomidorowym:
      Gotujesz makaron. Na patelni rozgrzewasz oliwę, wrzucasz ząbek czosnku, pomidory z puszki, odrobinę wody, redukujesz, doprawiasz solą, pieprzem, bazylią. Mieszasz z makaronem, możesz posypać parmezanem.

Gotujesz makaron. Na patelni rozgrzewasz oliwę, dodajesz czosnek. Wrzucasz makaron, mieszasz, możesz dodać zieloną pietruszkę i posypać parmezanem.

Gotujesz młode ziemniaki, podajesz z koperkiem i zsiadłym mlekiem (moje ulubione danie w dzieciństwiesmile

• chipsi Re: Pomysl na obiady. 14.05.12, 11:43
      Przesmaż pierś z kurczaka w kawałkach, dodaj mrożone warzywa np. po toskańsku i gotowe smile
      Gdy brakuje mi czasu a mężowi obrzydł makaron (ja kocham) to kupuje mrożoną zupę lub jakiś "pomysł na" np. kurczaka w worku z piekarnika.
      --
      >>Wyższa Szkoła Złudzeń i Nieuzasadnionego Zadowolenia z Własnych Dokonań<<
      • papalaya gulasz 14.05.12, 11:48
        mięso, cebula, czosnek, pomidory/przecier, pieczarki, papryka

robisz wielki gar i masz z bańki na kilka dni, możesz podawać z ziemniakami, kaszą, makaronem

dobre i treściwe

--
        dobra rzona tem sie hlubi, gdy gotuje, co monż lubi
    • marghe_72 Re: Pomysl na obiady. 14.05.12, 13:02
      Pytanie jaką kuchnie lubisz
      Bo ja Ci wyskoczę np z kurakiem w kokosie a się okaże, że orientalnych dań nie tykasz
      --
      miszmasz-marghe.blogspot.com/
      i
      malutki-kuchcik.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka