Dodaj do ulubionych

no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesada?

25.06.12, 22:59
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114963,12012266,Program_Figurskiego_i_Wojewodzkiego_zdjety_z_anteny.html
Obserwuj wątek
      • my_favourite_axe Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 25.06.12, 23:28
        mia_siochi napisała:

> Przesada.
        > Prostaki i chamy, fakt. Ale taka jest konwencja programu. Nie wiem jak wielki k
        > ij od miotły trzeba mieć w tyłku, zeby myśleć, że któryś z nich serio chce zgwa
        > łcić jakąś Ukrainkę.
        > Przeprosili, pokajali się. Finito.

Średnio przeprosili - raczej odszczekali, powołując się na bliższe związki z Gombrowiczem niż z Pospieszalskim i tak w ogóle to nikt nie zrozumiał przedniego żartu.
        Ja tam uważam że powinien pójść jasny sygnał że pewne żarty w przestrzeni publicznej nie są tolerowane (zwłaszcza że sami jesteśmy wyczuleni na stereotypy dotyczące Polaków). Gorzej, że panowie zostali złożeni na ołtarzu wolności słowa i będą teraz pławić się w tym świetle.
      • anulka.p Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 25.06.12, 23:41
        > Nie wiem jak wielki kij od miotły trzeba mieć w tyłku, zeby myśleć, że któryś z nich serio chce zgwa
        > łcić jakąś Ukrainkę.

Ale przecież chyba nikt tak nie myśli. Chodzi o coś zupełnie innego. Ze obrażając Ukraińców, tak naprawdę obrazili kobiety w ogóle (zgwałciłbym, ale za brzydka), Polaków (robiąc z nas zawistnych prostaków i ksenofobów, jakimi jak pokazuje choćby to Euro po prostu nie jesteśmy), no i swoimi "przeprosinami" obrazili moją inteligencję, ale to już na marginesiewink
      • barbibarbi Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 26.06.12, 10:11
        Nie wiem jak wielki k
        > ij od miotły trzeba mieć w tyłku, zeby myśleć, że któryś z nich serio chce zgwa
        > łcić jakąś Ukrainkę.

Ktoś myślał, że oni na serio chcą gwałcić? I dlatego ludzie się poobrażali, bo "nie zrozumieli"?
        A ja myślę, że ludzie są oburzeni, nie dlatego że mają kij w tyłku, tylko dlatego że ten "żart" przekroczył granice dobrego smaku i stał się kwintesencją chamstwa.

Wywalić pajaców na pysk.
      • jolunia01 Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 26.06.12, 16:07
        mia_siochi napisała:

> Przesada.

Uważam, że to i tak niewielka kara.

> Prostaki i chamy, fakt. Ale taka jest konwencja programu.

Prostaki i chamy, fakt. Żadna konwencja tego nie usprawiedliwia.

> Nie wiem jak wielki kij od miotły trzeba mieć w tyłku, zeby myśleć, że któryś z nich serio
        > chce zgwałcić jakąś Ukrainkę.

Nie wiem, czy chce. I czy może. Ważne, że sposób, w jaki to zostało powiedziane jest niezwykle chamski.

> Przeprosili, pokajali się. Finito.

NIE przeprosili. NIE pokajali się. Tłumaczenia jak zwykle były głupie. Jestem zdania, że tego rodzaju odzywki nie powinny nigdy mieć miejsca w przestrzeni publicznej.
    • tosterowa Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 25.06.12, 23:08
      "Tworząc ją, wiemy, że udało nam się powołać do życia określoną konwencję oraz słuchacza, który ją rozumie. Niestety czasami pojawiają się intruzi z krainy patosu i przesady. (...) Apeluję zatem do wszystkich szukających u nas nienawiści, ksenofobii czy rasizmu. Nie znajdziecie go" - pisał (Wojewódzki).

Intuicja podpowiada mi, że tego programu nie słuchają ludzie, którzy po prostu potrafią ogarnąć jego konwencję, za to idealnie trafia on w gusta dresiarzy i gimnazjalistów.
      Naśmiewać się z 'polskich' przywar też trzeba z klasą.
      Słusznie, że program wylatuje, bo jest żenujący.
    • angazetka Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 25.06.12, 23:17
      Wiem jedno - gdyby np. w niemieckim programie tego typu padły słowa o "moich Polkach", o tym, że Polka=służąca i że można ją radośnie poniżyć czy zgwałcić, oburzeniu nie byłoby końca i żadne tłumaczenia nic by nie dały. A wobec panów W-F próbowano zastosować taryfę ulgową. Dobrze, że to jednak nie przeszło.
        • zawsze-w-drodze Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 25.06.12, 23:30
          Mnie szczerze mówiąc bardziej zniesmaczyły przeprosiny. Panowie w programie przekroczyli wszelkie normy i granice przyzwoitości ale (biorąc pod uwagę ich styl i konwencję programu) gdyby w porę się zreflektowali i przyznali, że się grubo zapędzili i obrazili okrutnie Ukrainki to może było by to do zapomnienia. Uczciwe i szczere "przepraszam" jednak nie padło. Figurski bredził coś o "nie tylko seksualnych zamiarach", Wojewódzki na fejsie pouczał, że słuchacze nie dorośli... A "przepraszam" było półgębkiem, przy okazji i tak naprawdę nie wiadomo czy na serio, czy kolejna kpina... Smutne, bo obu Panów raczej darzyłam sympatią za inteligencję i złośliwy humor.
    • asia_i_p Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 26.06.12, 07:24
      Słusznie. Między znajomymi można wnikać w odcienie intencji. W sferze publicznej są rzeczy, których się nie mówi - bo inaczej można by było zelżyć każdego i zadeklarować, że to było w cudzysłowie i w zasadzie miało wykpić każdego, kto by tak powiedział, a nie tego, przeciwko komu było literalnie skierowane.
      Ja akurat wierzę, że oni mieli takie intencje, jak twierdzą - ale już raz to przerabiali wcześniej i nic ich to nie nauczyło. Widać są niewyuczalni.
    • joxanna Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 26.06.12, 08:40
      Przesada. Sprawę z Ukrainką należało nagłośnić i potępić, bo była okropna. Zresztą ja sama się zacietrzewiłam, bo nie znoszę takiego protekcjonalnego traktowania pracowników, którzy przyjeżdżają z Ukrainy.

Ale tak naprawdę, to obrażeni powinni poczuć się 'Polacy', bo W+F nasmiewali się nie z Ukrainek, ale z pewnego typu 'Polaka'. Wyśmiewali pewną postawę, obecną także tu, na naszym forum - wyśmiewał te wszystkie dziewczyny, które piszą 'moja ukrainka' i poczuwają się do traktowania ich jako podrzędne służące z dawnych czasów, ale nie jak równorzędnego partnera-pracownika. Bo ukranika przyjechała i nadaje się tylko do sprzątania u Polaka w domu. i to buduje takie stereotypy, że jak przyjedzie np. ukraińska lekarka to zderzy się z tym dobrym polskim samopoczuciem, że gdzie ukrainka w gabinety - ukrainki przecież tylko sprzątają.

W+F zawsze to wyśmiewali i dopóki nie przekraczają granic, to potrafi być naprawdę niezwykle śmieszne, ironiczne i zaskakujące. Dla mnie to jest bardzo dobry kabaret polityczny. Ale może mam szczęście, bo rzadko mam okazję ich słuchać i zawsze trafiam na doskonałe audycje. Szkoda, że już nie będzie.
    • asia_i_p Re: Niesłusznie 26.06.12, 10:03
      Duch, mam sugestię - wyślij to samo mailem Wojewódzkiemu albo wklej jako komentarz na jego koncie na Facebooku - niech facet wie, że go popierasz.
    • zielona-rukola Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 26.06.12, 11:28
      mam mieszane uczucia. z jednej strony lubiłam ich słuchać i zwykle mnie rozśmieszali.
      z drugiej jednak strony od jakiegoś czasu zauważam spadek formy K.W.
      odnoszę wrażenie, że facet się kończy, starzeje, jak zwał tak zwał. w każdym razie jego dowcipy są coraz cięższe, a i pozerstwo nie przysparza mu sympatii.
      chyba mi się przejadł.
      o M.F. się nie wypowiadam, bo wg mnie traci na tej znajomości więcej, niż zyskuje. robi za tło.
    • gaskama Przesada! 26.06.12, 14:22
      Mówili o "prawdziwych Polakach", takich, którzy ich regularnie wyzywają od Żydów i pedałów. Dla mnie są z reguły dowcipni. Od czasu do czasu dowcipy mają cienkie, no ale trudno ciągle trzymać poziom. Dla mnie to taka przeciwwaga dla posła Hofmana, dla Macierewicza, dla Radia Maryja. Lubię ich. mam nadzieję, że znów konkurencja ich łyknie, bo nie mam czego słuchać rano jadąc do pracy.
      • kolpik124 dwóch idiotów 26.06.12, 14:44
        Trafiających w gusta podobnych sobie idiotów. Celebrycko-skandaliczna formuła Wojewódzkiego powoli się wyczerpuje i nudzi, więc żeby zarobić na kolejne panienki i autka, chłoptaś coraz częściej i ostrzej będzie musiał jechać po bandzie i prowokować coraz mocniejsze zadymy.

Swoją drogą są bardzo mocni i wyszczekani w stosunku do ukraińskich sprzątaczek, ciekawe czy byliby tacy "dowciapn"i np. w stosunku do muzułmanów, żydów czy JPII, pewnie nie bo tu dostaliby po łapkach...mocno big_grin
        • gaskama Re: dwóch idiotów 26.06.12, 15:26
          Najwyraźniej nie słuchasz wf-u. Po wszystkich wymienionych przez ciebie grupach naradowościowych i społecznych jeżdżą. Jeden po drugim zresztą też.
      • forumowiczka.to.ja Nie przesada, słusznie. 26.06.12, 14:56
        mondovi napisała:

> www.polityka.pl/kraj/opinie/1528379,1,kuba-wojewodzki-odpowiada-w-polityce.read

O ile na stadionach piłkarskich panują rasizm i chamstwo, o tyle nie widzę związku z tekstami nt gwałtu Ukrainek. Znam kilka osób, których dziećmi zajmują (lub zajmowały) się kobiety zza wschodniej granicy, lub też sprzątają u nich w domach. I żadna z tych osób, nawet podczas zakrapianych kolacji nie zbliżyła się do choćby niesmacznego tekstu na temat tych pań. To jest po prostu nieśmieszne, i na pewno ci znajomi zostaliby solidnie zjechani za takie teksty. Nie wiem w jakim środowisku obracają się W-F, ale chyba w słabym, skoro ich uszu sięgają takie teksty. Ja bym sobie nie pozwolila na przebywanie z takimi ludźmi.
        Jeśli mają panowie ochotę ponabijać się z Polaków, to niech mówią o tym co jest śmieszne u nas, a jest tego sporo (skarpety do sandałów na przykład, rasizm, homofobia) a nie schodzą do poziomu poniżej dna i teraz się idiotycznie tłumaczą. Każde słowo wyjaśnienia tego to coraz mocniej zaciskająca się pętla na ich szyi. A wystarczyłoby po prostu przeprosić, powiedzieć wyraźnie że gdzieś ich poniosło - jesteśmy ludźmi, zrozumielibyśmy. Ale lepiej zamiast spojrzeć w lustro i powiedzieć kilka gorzkich słów, panowie W-F wolą kontynuować obrażanie Polaków. Smutne i żenujące. Idąc za tym wirtuozem sarkazmu "obrzygał mnie tymi tekstami".
        • lady-z-gaga Re: Nie przesada, słusznie. 26.06.12, 15:42
          Trochę się zakałapuckał pan Wojewódzki w swojej argumentacji....

Kiedy w Programie 2 TVP w kabarecie nadawanym w godzinach największej oglądalności pada żart – „W Afryce upadł rząd. Co się stało? Gałąź się złamała” – sala ryczy ze śmiechu. Nikt nie dzwoni na policję, by aresztować rasistów. Działa konwencja.

I czego to ma być przykład? rasistowskiego żartu i rechotu publiczności.
          A podobno panowie W. i F. w swoich żartach dokonują skomplikowanego zabiegu stylistycznego - wysmiewają tych, których ich dowcipy smieszą. Kogos chyba zawiodła logika big_grin
          Jeśli to ta sama konwencja, to chamstwo panów radiowców należałoby rozumiec dosłownie, prawda? I tak właśnie zostało zrozumiane, o co teraz wielki szum podnoszą obroncy wolności słowa. Na policję nikt nie zadzwonił, a utrata programu to nie jest wielka kara.
    • to_ja_tola Re: no i poranny W-F zdjety...Słusznie czy przesa 26.06.12, 15:36
      Uważam,że przesada,bo tak naprawdę...to powiedzieli głośno to,o czym wileu z nas nie ma odwagi.Tak jest i będzie.Z nas polaków też się wyśmiewali/wyśmiewają,też o tym mówią,a my to nagłośniliśmy,jakby nie wiadomo jaka afera z tego by miała być?!
      Teraz na pewno już na ukrainie o tym wiedzą,ale gdyby w pl nie zrobili takiego szumu wokół tego,to mało kto w pl by wiedział,że w ogóle jest taka audycja w radiowink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka