Dodaj do ulubionych

Ulubione danie obiadowe.

03.07.12, 13:30
Jaka potrawa jest zawsze mile widziana na Waszym stole i chętnie zjadana przez rodzinę?
Brak mi już pomysłów obiadowych więc czekam na inspiracje.

U mnie raczej proste jedzenie:
mielony/ziemniaki/mizeria
kurczak/ziemniaki bądź frytki/marchewka z groszkiem
pierś z kurczaka/ziemniaki/kalafior lub brokuł
placki zimniaczane
to na pewno zniknie z talerzy
Obserwuj wątek
    • 18_lipcowa1 Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 13:35
      u mnie najpyszniejsze dla wszystkich to mieso duszone w sosie+ ziemniaki+ sałata
      • megi-1 Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 13:37
        u mnie spaghetti
    • imasumak Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 13:52
      Fileciki z kurczaka na bardzo ostro (marynuje je około doby w sosie sojowym, czosnku i duuuużej ilości chili), obtoczone mąką krupczatką i płatkami kukurydzianymi. DO tego ze 2-3 dipy, czosnkowy, musztardowy i barbecue, surówka z młodej kapusty np i pieczone ziemniaki.

Filety z pstrąga smażone, ziemniaki, surówki.

Kotlet schabowy, mizeria lub/i sałata, młode ziemniaki

Rolady śląskie z kluskami, buraczki, sałata

Zrazy mielone w sosie grzybowym, kasza gryczana, ogórek kiszony, buraczki

Gołąbki

Spaghetti

Papryczki faszerowane, duszone w sosie pomidorowym

Zupa dyniowa z imbirem, zupa pomidorowa z pulpecikami i ryżem, zabielana mleczkiem kokosowym.

To są potrawy, które znikną z każdego talerza u mnie w domu smile

Córki i ja lubimy też bardzo cukinie smażoną w plasterkach, do tego sos pomidorowy i kus kus, tajską zupę rybną, ale jeśli przygotowuję to na obiad, to mąż gotuje sobie makron świderki albo rurki i zjada z serem biały, masłem i cukrem smile
      • platki_sniadaniowe Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 14:01
        poproszę przepis na rolady śląskie.
        • kajmanik Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 14:19
          zrazy zawijane z ogórkiem i boczkiem , ziemniaki , sałata rzymska na ,,wiosennie" (w zimie buraczki zasmazane)
          roladki schabowe z fetą
          zupa imbirowa
          pstrąg z patelni
          krem z bokułów
          papryka faszerowana mieloną piersią z indyka i ryżem
          spagetti ze szpinakiem i łososiem wędzonym
        • imasumak Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 17:13
          Wołowinę z udźca trzeba pokroić w dość cienkie ale duże plastry, rozbić dokładnie uważając żeby nie zrobić dziur.
          Farsz:
          Wędzony boczek
          Chuda wędzona kiełbasa
          Ogórki marynowane
          cebula
          musztarda rosyjska
          Wszystkie składniki na farsz pokroić w dość drobną kostkę, dodać musztardę rosyjską i wymieszać.
          Nakładać na plastry mięsa, zawijać jak gołąbki, zawiązać nicią.

Wrzucać na rozgrzany olej i szybko obsmażyć ze wszystkich stron.
          Rolady przełożyć do garnka z grubym dnem, podlać wodą i dusić do miękkość. Wyciągnąć je z wywaru, odstawić do wystygnięcia, żeby się nie poparzyć przy wyciągania z nich nitek.
          Gdy stygną wrzucić do wywaru trochę marchewki, pietruszkę, podsmażoną cebulę, ugotować do miękkości. Można dodać świeży lubczyk. Wszystko razem potraktować blenderem - wyjdzie zawiesisty, aksamitny sos. Doprawić do smaku. Wyciągnąć nici z rolad. Można je podgrzać w sosie albo solo, a sos podać osobno.
    • jola-kotka Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 15:12
      sushi,ale jest pracochlonne wiec zamawiam.
      nie gotuje,ale jesli juz to cos
      dziwnego,wczorajsze dzielo krolik,z przepisu jednej z was za ktory dziekuje bo wyszedl pyszny.
    • rosapulchra-0 Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 17:39
      Naleśniki z cyckiem kurczaka i brokułami, naleśniki ze szpinakiem i mięsem mielonym, naleśniki z czekoladą, dżemem, musem jabłkowym, tortilla, buritos, kotlety z cycka kurczaka, młode ziemniaki z wody i mizeria, karkówka z cebulą i czosnkiem i ziemniakami pieczona razem plus zasmażane buraczki, wszelkie zupy kremowe, ale i te niekremowe również. Kurczak na butelce, własnoręcznie lepione pierogi z mięsem, ryba po grecku.. wymieniać mogę i mogę i mogę jeszcze więcej. Przede wszystkim jemy bardzo zróżnicowanie, nie ma, że potrawa się powtarza dwa dni z rzędu, bo ja gotuję tak, aby tylko dla jednej osoby na jedną porcję starczyło. Tak. Lubię gotować. I umiem.
    • joanna29 Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 17:41
      A u mnie już poleje pokolenie (moi synowie) prawie wylicza z talerza ziemniaki z jajem w sosie musztardowym. Inne potrawy zakładane pokoleniowo ze smakiem to zupa "nic", pierogi ruskie lub leniwie. Z dań mięsnych to zrazy, ale to czasochłonne więc nie na codzień.
    • moofka Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 18:43
      bardzo duzo rozmaitych
      najczesciej tych pracochlonnych, ale nie tylko
      ruskie pierogi, rosol, gulasze mięsne i podrobkowe, bogracz, płow kurczaczy, lazanja, makaron kazdy praktycznie
      (a jesli sa ze szpinakiem to juz na pewno)
      nalesniki, pizza, zupa pomidorowa
      • platki_sniadaniowe Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 21:31
        co to jest "płow kurczaczy" nie mogę rozszyfrować
    • nandadevir Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 18:54
      Znikają: bitki, rolady z modrą kapustą, ryż z jabłkami, lazania gotowa z bierdronki, zupa jarzynowa, barszcz, i ryby wszystkie- ostatnio znajomi mówili, że genialnie zrobilam łososia z grilla aż jęczeli z zachwytu przy jedzeniu. jeśli chodzi o sałaty robię teraz grecką oraz mizerię
    • kropkacom Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 19:00
      Kiedyś lubiłam klasycznie: ziemniaczki, surówka i schabik big_grin Nadal dam się pociąć za leniwe pierogi mamy. W domu za pizzę męża. Osobiście mogłabym jeść codziennie warzywa z patelni z kuskusem.
    • poppy_pi Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 19:32
      Pieczone na ziemniakach skrzydełka z kurczaka
      Kotlety mielone, ziemniaki i koniecznie buraczki
      Kurczak chow mein
      Penne z sosem śmietanowym i boczkiem
      Spaghetti aglio, olio e peperoncino
      Grillowana karkówka, ziemniaki i tzatziki
      Naleśniki z porami
      Grillowany kurczak i warzywa gotowane na parze
      W lecie chłodnik i gazpacho

smile
      • moofka Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 19:35
        poppy_pi napisała:

> Pieczone na ziemniakach skrzydełka z kurczaka

to brzmi bardzo ciekawie, powiesz, jak to robic?
        • poppy_pi Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 21:26
          moofka napisała:

> poppy_pi napisała:
          >
          > > Pieczone na ziemniakach skrzydełka z kurczaka
          >
          > to brzmi bardzo ciekawie, powiesz, jak to robic?

To banalnie proste, szybkie, łatwe i brudzące tylko jedną blachę danie smile
          Ziemniaki kroję w dużą kostkę i wrzucam na blachę, polewam odrobiną oleju i wcieram w nie przyprawy na które mam ochotę i które mam pod ręką (tymianek, oregano, chilli itd). Skrzydełka (najczęściej wcześniej zamarynowane w odrobinie oleju i pikantnych przyprawach) układam na ziemniakach i piekę to wszystko ok 20-30 minut w temp. 220 stopniach w zależności od tego jak duże są skrzydła i kostka. Jak nie zapomnę to pod koniec pieczenia przerzucam kurczaki na drugą stronę i włączam grill żeby się ładnie zarumieniły. Jemy najczęściej z tzatzykami albo jakimś sosem jogurtowo-czosnkowym.
          • moofka Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 21:28
            o widzisz - lubie takie proste i szybkie dania
            koniecznie wyprobuje, dzieki smile
            • poppy_pi Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 21:32
              Ja też takie lubię najbardziej smile Do ziemniaków możesz też dorzucić pokrojoną marchewkę i nieobrane ząbki czosnku (jak się upieką można je wycisnąć ze skórki, są kremowe i słodkie jak cukierki mniam)
    • zuwka Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 19:38
      u mnie skomplikowane, bo młoda zup nie rusza, za to stary bardzo chętnie.
      Zatem najlepsze wzięcie ma rosół, bo ja uwielbiam, stary owszem też a i młoda nie pogardzi. Gdybym tak rozpatrywała sytuację z punktu widzenia nas trojga, to idą:
      pulpety w sosie koperkowym, lub po prostu w sosie plus ziemniory
      kotlety mielone plus ziemniory lub frytki
      sos z polędwiczek wieprzowych z cebulą plus papryka marynowana (niektórzy życzą sobie ziemniory)
      schaboszczaki - oczywiście z nieśmiertelnymi ziemniorami smile
      no i mizeria ostatnio na topie. Oraz pomidory krojone w ćwiartki z cebulą i pieprzem
    • truscaveczka Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 20:54
      Rosół, zupa pomidorowa i spaghetti. Krwawa maź.
    • ladyjm Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 21:41
      ruskie pierogi
      nalesniki z czymkolwiek smile
      lasagnia
      kurczak pieczony albo z rozna + ziemniaki i surowka
    • lola211 Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 21:44
      Rosól,spagetti z sosem pomidorowym,nalesniki na slodko, pierogi.
      Teraz: bób, fasolka szparagowa w kazdych ilosciach.
    • nanuk24 Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 21:51
      moje towarzystwo uwielbia makaron wstazki z groszkiem w sosie serowym(bomba kaloryczna, ale jakie dobre!)

udka w musztardzie z makiem z "risotto" z kaszy jeczmiennej.
      Piers pieczona z ananasem i serem z pieczonymi ziemniakami + salatka grecka
      Makaron z shitake
      kurczak w sosie pomaranczowym z ryzem i brokulami
      i zupe kokosowa
      i gulasz z plackami ziemniaczano - gryczanymi(z kasza gryczana)

no i niesmiertelne schabowe z ziemniakami i mizeria.
    • hotya Re: Ulubione danie obiadowe. 03.07.12, 21:54
      Łosoś pieczony w folii plus pieczone ziemniaki i sałatka z pomidorów i rukoli, pieczony pstrąg z dodatkami jak przy łososiu, tarta z szpinakiem, kurczakiem i fetą, tarta cztery sery z szynką parmeńską i rukolą, kurczak na butelce, gulasz wolowy plus gnochi albo kluski śląskie, grillowane piersi kurczaka, polędwiczki wieprzowe w sosie z zielonego pieprzu, placki ziemniaczane, roladki z kurczaka z suszonymi śliwkami i boczkiem, roladki z piersi kurczaka ze szpinakiem, rolada z poledwicy wieprzowej ze szpinakiem i fetą, rolada z wędzonego łososia (ale to raczej nie na obiad), bitki wołowe, sezonowo grillowane szparagi, szparagi gotowane na parze, roladki z kurczaka ze szparagami i szynką parmeńską, zupa z botwinki, kapuśniak. Dużo jest rzeczy, które lubimy i gotuję je jakoś na przemian.
      • eliszka25 Re: Ulubione danie obiadowe. 04.07.12, 09:43
        u nas z pewnoscia zniknie z talerzy to:

- zupa pomidorowa z makaronem
        - makaron z sosem pomidorowym
        - makaron z sosem z tunczyka
        - makaron ze szpinakiem
        - spagetii z owocami morza
        - paella
        - gniocci w sosie pomidorowym
        - kurczak pieczony (dowolna czesc kurczaka upieczona w dowolny sposob)
        - mizeria, sorowka z pora, sorowka z kapusty bialej i czerwonej, surowka z marchewki
        - gotowana kukurydza, groszek, brokuly i kalafior - te ostatnie z bulka tarta
        - placki ziemniaczane
        - rosol z makaronem
        - ryby wlasciwie pod kazda postacia
        - miesne "kuleczki" (cos jak kielbasa biala, tylko w formie kuleczek wielkosci orzechow laskowych)
        - pizza

kolejnosc przypadkowa. w sumie to chyba mam szczescie, bo moje dzieciaki dosc duzo roznych rzeczy lubia, choc najbardziej uwielbiaja makaron.
    • shellerka pyry z gzikiem 04.07.12, 10:42
      oraz pomidorówka
    • margotka28 Re: Ulubione danie obiadowe. 04.07.12, 10:59
      makaron z serem, z mięsem mielonym, z szynką, carbonara
      mielone, schabowe, gulasz, żeberka, skrzydełka z kurczaka na ostro, cycki kurzęce w panierce z krakersów z dipem czosnkowym, jajka sadzone, dorsz, naleśniki z szynką i serem
      rosół, barszcz czerwony i barszcz biały, pomidorówka z makaronem, krupnik
      mizeria, sałatka z pomidorów ogórków i szczypiorku, marchewka surowa oraz gotowana, ogórki kiszone i korniszony, ryż.
      Powyższy zestaw jako jedyny jadalny akceptują moje dzieci i ja.
      A moje ulubione danie to młode ziemniaki z koperkiem, jajko sadzone i szpinak lub zrazik z buraczkami zasmażanymi i kluskami śląskimi (może być modra kapusta).
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka