Dodaj do ulubionych

Co serwujecie dziś na obiad?

02.10.12, 12:55
może mnie zainspirujecie bo pojecia nie mam co też ugotować.
Obserwuj wątek
    • jamesonwhiskey Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 12:57
      dorsz z piekarnika w folii burgur i fasolka szparagowa na parze
    • jak_matrioszka Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 12:58
      Dorsza na szpinaku, piersi z kurczecia w sosie pomidorowo-kokosowym albo kurczaka z grila. Jak dojde do zamrazarki to sie sytuacja wyklaruje, na razie tak sobie gdybam smile
    • grave_digger Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:07
      ziemniaki, grillowana ryba i kapusta pekińska w sosie czosnkowym. może dorzucę tzw 'warzywa na patelnię'.
    • zuzann-a Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:07
      Podobno kotlety ze złowionego ostatnio leszcza i najprawdopodobniej kapusta kiszona.
    • melancho_lia Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:14
      Nalesniki z kaszą gryczaną i żółtym serem
    • thorgalla Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:29
      To zależy co małżonek upoluje.
      • thorgalla Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 15:44
        Już wiem.
        Potrawka z kurczaka ze szparagami (dobra,szparagi z puszki,pójdę do ematkowego piekła) w tartaletkach.
    • lewapinger Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:38
      Zapiekanka makaronowa a jutro kurczak w śmietanie.
    • scarlett.o-hara Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:42
      kotlety mielone, frytki z piekarnika, surówka z kiszonej kapusty do tego
      • megi-1 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:45
        Karkówka w sosie chrzanowym,ziemniaki i surówka.
    • aagnes Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:50
      Mielone troche inaczej z papryka, natka, jajko i do piekarnika. do tego jakas surowizna i finito.
      dla M (bezmiesnego) ryba z wczoraj + surowizna. pomijam dodatki skrobiowe.
    • imogen0 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 13:55
      Ryż ala indyjski,mojego pomysłu tzn.co znalazłam w lodówce plus przyprawy i kurczaka ala kfc,przepyszne wyszło i do tego surówka z pora i jabłka.
    • polyanna3 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 14:11
      kurcze kobitki wy tak zdrowo gotujecie, rybki z grilla itp, a ja dzis na łatwizne ide, zupa pomidorowa z makaronem od wczoraj( pycha ze swiezych pomidorów) a na drugie danie prosto ze szkolnej stołówki- pamiętacie takie rarytasy??- ziemniaki puree do tego jajka na twardo i sos chrzanowy na ciepło, u mnie to uwielbiają.
      Polecam jeszcze inne super szybkie danie- miałam wczoraj- pierś z kurczaka z przyprawą gyros z frytkami z piekarnika i sosem a'la tzatziki(robie sama- jogurt naturalny, troche majonezu, zabek czosnku wycisniety , poł ogórka zielonego startego na tarce , sól, pieprz)
      • dziennik-niecodziennik Re: Co serwujecie dziś na obiad? 03.10.12, 11:53
        uwielbiam jajko w sosie chrzanowym. i w musztardowym smile
    • lykaena Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 15:01
      Kapuśniak z kwaszonej kapusty, a na drugie filet z indyka w panierce sezamowej z pieczonymi ziemniakami i surówką z kwaszonej kapusty.
      • carmita80 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 15:31
        Dorsz grillowany, do tego sos ze swiezych pomidorow, z chorizo, czosnkiem i chilli, peczak i zielona fasola. Na deser sorbet mango.
    • sadosia75 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 15:33
      Nic specjalnego.
      Ryż z warzywami w sosie. do tego lekka zupa kalafiorowa a na deser sernik.
      Wszystko dietetyczne więc można jeść aż do bólu brzucha smile
    • an_ni Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 15:42
      szkolna sotolowka dziecku serwuje dzis placki ziemniaczane + kapusniak
      dziecko dostanie od babci jeszcze cos dodatkowo na cieplo, nie wiem co dzis wykombinuje
      a mnie knajpa hinduska wyserwowala kuraka curry
      paskudne bylo, niestety
      nic nie zjem do wieczora juz, moze jakis owoc albo jogurt
      ja rzadko gotuje w tygodniu
    • kosmitka06 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 16:11
      Kotlety mielone z piersi kurczaka (resztki z niedzieli), ziemniaki i rzodkiewka ze szczypiorkiem i śmietaną wink
      • mehil.dam Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 16:48
        Zapiekanka z mięsa mielonego, ziemniaków, pomidorów z sosem serowo-czosnkowym - pięknie pachnie smile Jakoś dzisiaj tak niezdrowo wink
    • aneta-skarpeta Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 16:17
      u nas od dwoch dni rosół, ale w niedziele mialam łososia pieczonego w folii i warzywa na parze

jutro nalesniki z serem ( a dzisiaj na kolacje z dzemem) i zupa meksykanska po polskuwink- do wyboru bo dzisiaj bede gotowac i mrozic nadmiar
    • koza_w_rajtuzach Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 16:23
      dzisiaj leczo, jutro makaron z białym serem, pojutrze udka z kurczaka lub skrzydełka zapiekane w rękawie, pojutrze papryka zapiekana w piekarniku z jakimś farszem, ale jeszcze nie wiem z jakim, a po pojutrze tortilla z piersią z kurczaka, mleczkiem kokosowym, kiełkami na patelnię i jakimiś jeszcze dodatkowo warzywami, w zależności od zawartości lodówki. A w niedzielę obiad u teściowej wink).
      Mam do końca tygodnia jadłospis rozpracowany.
    • nanuk24 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 16:55
      wczorajszy zurek i kakardki z groszkiem w sosie serowym
    • czarnaalineczka Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 17:25
      piwo tonik i nalewka wisniowa
    • rosapulchra-0 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 17:55
      Kasza kus-kus, smażona z cebulą cukinia, do tego kotlet z kurczaka z czosnkiem.
      • ed-di Re: Co serwujecie dziś na obiad? 02.10.12, 19:09
        Krem z zielonego groszku z mlekiem kokosowymi i miętą albo krem marchewkowy z prażonym słonecznikiem, makaron razowy ze szpinakiem, czerwoną papryką, suszonymi pomidorami, oliwkami i czosnkiem.
    • default Re: Co serwujecie dziś na obiad? 03.10.12, 12:02
      Danie leczopodobne: kawałki piersi kurczaka duszone z cebulą, papryką, pomidorami i cukinią, ostro przyprawione. Ja zjem z ryżem, a brzydzący się ryżu mąż - z ... frytkami (wiem, dziwne zestawienie, ale on tak lubi smile)
    • gulcia77 Re: Co serwujecie dziś na obiad? 03.10.12, 12:44
      Przywiozłam od mamy kurę, to dzisiaj gotuję gigantyczny gar rosołu drobiowo-wołowego, dziś z makaronem, jutro rosołek będzie bazą do sosu grzybowego (chłop właśnie czyści grzyby smile ), pojutrze będzie barszcz z pasztecikiem z tego mięsa, co się dziś w rosole gotuje big_grin Resztę rosołu mrożę w małych pojemniczkach, na zaś.
    • solejrolia Re: Co serwujecie dziś na obiad? 03.10.12, 12:51
      pomidorowa z ryżem.

ponieważ to zupa, i najedzeni jesteśmy na niezbyt długo, to zrobię wczesną kolację na ciepło- albo placki z jabłkami, albo ryż z jabłkami, śmietaną i kleksem dżemu wiśniowego, albo, jeśli znajdą się chętni do pomocy, to dziś zrobię pierogi z mięsem- część zamrożę, będzie na jutrzejszy obiad, i dziś na kolację trochę podjemy przy tejże okazji.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka