Dodaj do ulubionych

Co Wam zostalo do zrobienia na jutro?

23.12.12, 19:10
Mnie jeszcze sporo, niestety sad

Wigilia u nas, na 9 osób. Dziś wygnałam M z Młodą do szwagierki i na plac zabaw. Siedzą tam od południa, łaskawie dostali właśnie pozwolenie na powrót do domu tongue_out Wydawało mi się, ze prawie się ze wszystkim obrobiłam, a jednak...

Jutro rano muszę pojechac do cukierni po zamówiony tort i ciasta, do piekarni po świeży chleb, potem do rybnego po świeżą rybkę. Na koniec supermarket po wode, soki, alkohole i inne duże zawalidrogi typu papier toaletowy, reczniki papierowe, jakieś czekoladki. M będzie w pracy, dzieciaka sprzedaję koleżance.

Zostanie mi rybka do usmażenia, przygotowanie nadziewanych pieczarek i upieczenie ich, usmażenie anansa z chilii. Cala reszta gotowa, tylko do odgrzania. Bedzie 12 potraw.

Dom wysprzatany, została mi zmiana pokrowca na kanapę (zostawiam na jutro celowo bo młoda potrafi wybrudzić w trymiga), ostatnie pobieżne odkurzenie i zmycie podłogi w kuchni.

A teraz siedze sobie z maseczką na twarzy, zaraz przyjdzie znajoma fryzjerka nakladac mi farbę na łeb.

I jak zwykle nie wiem kiedy robić pazury. Dziś śpie w rękawiczkach z balsamem odzywczym, co robicie jeśli przygotowujecie same święta? Zostawiacie manicure na popołudnie, robicie wcześniej, czy olewacie?
Obserwuj wątek
    • 18lipcowa3 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:12
      cudowne ''nic''
      wszyscy skaczą koło mnie
      • kozica111 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:15
        Ozdabianie pierników i lepienie pierogów.
        Lipcowa, skaczą, skaczą a kto dziecię karmi?
        • 18lipcowa3 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 24.12.12, 09:48
          kozica111 napisała:

> Ozdabianie pierników i lepienie pierogów.
          > Lipcowa, skaczą, skaczą a kto dziecię karmi?

ja ja!
    • marzeka1 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:14
      1 sałatka, ryby- ale tylko przyprawić i potem wstawić do piekarnika. I jedna sałatka śledziowo-jajeczna.
    • rosapulchra-0 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:20
      Ogarniętą chałupę zastałam po powrocie z pracy, więc jutro tylko rybę po grecku chcę zrobić, reszta czeka gotowa na jutro.
    • grave_digger Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:23
      wszystko już dawno zrobiłam - czyli uszka i pierogi. dziś zrobiłam świąteczny tort. jutro tylko barszcz i karp. ale to chwilę zajmie i samo się będzie robić.
      • mirmunn Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:24
        byczenie sięsmile
        i tak będzie cały rok- zgodnie z przesądem; jaka wigilia, taki roksmile
        tak, zaplanowałam to hihismile
    • guderianka Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:24
      Sprzątanie-ale mam dwie zdolne pomocnice i usmażenie przed samą kolacją ryb
      no i zrobienie się na bostwo suspicious
    • na_pustyni Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:25
      pójście do pracy
      zrobienie się na bóstwo i pójście do mamusi na Wigilię wink
    • saguaro70 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:37
      Ogolić się, umyć czerep, uprasować koszulę i spodnie. Dać moim Paniom śniadanie, żonie prezent na imieniny. Myślę dalej smile.. Aha- zrobić polewy czekoladowe na ciasta. Chyba wszystko..
      Potem leżeć i pachnieć smilesmile
      Sueellen- w Wigilię kupujesz sraj taśmę?? Soki, napoje, alkohole? O matko- można wcześniej. Jutro współczuję. A pani to była za mną, a co pani się rozpycha, pani uważa na wózek. Zamiast radości na gębach- warczenie na siebie.
      • sueellen Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 24.12.12, 01:00
        Wczesniej kupowalam rozne rzeczy na raty "po drodze" ze spaceru z Młodą albo podczas przerwy na lunch, wiec sila rzeczy nie kupowalam nic wielkiego gabarytowo. Z reszta, ja nie lubie trzymac w domu zawalidrog typu wilkie napoje czy soki. Jutro sama robię rundkę samochodem i zgarne po drodze. Podjade wczesnie rano - mam nadzieję, że nie bedzie kolejek.

Dalej nie wiem kiedy te pazury zrobic. Rano - zaraz sie rozwalą bo będzie 10 rzeczy do zrobienia. Po południu tez źle bo może się okazać ze za późno. Trzeba bylo sobie strzelic tipsy przed swiętami uncertain
    • zuwka Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:39
      Iść na kilkugodzinny dyżur do pracy z grypa niestety (dopadła mnie w piątek wieczorem i nie mam szans na zamianę z kimś) po drodze kupić sałate i cytryny do udekorowania ryby po grecku, wrócić i z w.w. Ryba iść na chwile do teściów. Mąż zrobi jutro sałatki. Po Wigilii zalegne znów jak dziś na kanapie z tabletem i kupa gazet plus pilot
      • ivaz Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 19:51
        Jutro muszę iść do pracy, całe szczeście pracuję tylko do 12, muszę jeszcze tylko zrobić kompot z suszu po raz drugi bo własnie wylałam cały gar do kibla, niestety zamiast dolać kubek wody dolałam kubek białek kurzych, kompot się nie nadeje do niczego, pływają w nim farfocle.
        Wigilia u mnie, ale ja zrobiłam tylko śledziki, zupę grzybową, upiekłam sernik i ugotowałam ten nieszczęsny kompot resztę robi teściowa tylko małż będzie musiał wszystko przywieźć
    • memphis90 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 20:00
      Nie zrobiłam kompletnie nic. W Wigilię pracuje, więc będę w domu dopiero 25. Fryzjer, paznokcie...? Ech, chciałabym sad Ale wprowadzamy sie na całe święta do rodziców, dziś ubralismy choinkę i zapakowalam prezenty. Cała resztę odpuszczam.
    • dziennik-niecodziennik Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 20:05
      ciasta wlasnie wylądowały w lodówce. jeszcze dwa prezenty do spakowania i to koniec roboty smile
    • wuika Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 20:36
      Z jedną panną do lekarza i na Wigilię. No, po drodze łepetynę umyje, coby cudnie wyglądać. I zanim zapanuje wqurw "już teraz zaraz wychodzimy z domu", przymierzę, która kiecka będzie w sam raz.
    • duzeq Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 20:42
      Pierogi, ale w ramach premiery, wiec nie narobie sie jak dzika norka, bo bedzie tak tylko w sam raz na sprobowanie.
    • polanka25 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 21:03
      smażenie ryb, reszta gotowa smile
    • mika_p Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 21:32
      Kupić drugi sznur lampek na choinkę, bo się właśnie okazało, ze zostało po nim tylko pudełko sad Nie wiem, co się stało, ani notatki w komórce, ani wpisu na blogu wink
      W związku z tym - ubieranie choinki. Bo lampki najpierw, potem reszta. Była opcja, żeby ubrac górna połowę, tam gdzie lampki już są, ale nie poszło.
      Odkurzyć po ubieraniu choinki
      Kupić marchewkę i ogórki. Kupić colę i soki, wodę już kupiłam.
      Pogotować bigos jeszcze trochę.
      Zrobic sałatkę.
      Zrobić ostatnie pranie przed świętami. Kura, nie trzeba było kazać dzieciom sprzątać, to by nie powywlekały gór ciuchów zza łóżek i innych zakamarków.
      • mika_p Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 24.12.12, 13:46
        Lampki kupiłam.
        Marchewkę i ogórki też, napoje kupione.
        Jajka na sałatkę ugotowane, zaraz wstawię warzywa.
        Pranie się własnie skonczyło prać.
        Ubieranie choinki to sama przyjemność big_grin
    • ahnesa.m Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 22:24
      zrobić jedno ciasto i zapakować dwa prezenty. no i ciągle się zastanawiam kiedy malować paznokcie, skoro z tym ciastem dużo babrania... no i jeszcze masło kupić, bo źle sobie wyliczyłam ilość. i jeszcze jakieś czynności urodowe by się przydały.
    • inguszetia_2006 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 22:29
      Witam,
      Zostało doczepienie kartek do prezentów, bo o tym zapomniałam na śmierć. Pazury zrobię jutro rano, przy kawie i ematce. Polecam. My tu gadu, gadu, a pazury schną;-P Chyba będą wiśniowe lub czerwone. Najgorzej, że nie mam w co się ubrać;-D
      Pzdr.
      Ing
    • werualta Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 22:32
      kupić chleb, cytryny, pomarańcze; kupimy choinkę, ubierzemy ją. Odgrzanie pierogów, uszek - kupionych. Ugotowanie barszczu i kompotu. Rozstawienie i nakrycie stołu. Pokrojenie makowca-kupionego i niby-podobnegopiernika pieczonego przeze mnie wink
      Wigilia u nas na 9 osób. Mama "walczy" z karpiem, kapustą , śledziami/bo tak lubi...
      A ja / my spokojnie , bez biegu, szaleństwa, przepychania się w marketach...
    • imogen0 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 22:36
      Jutro tylko usmażę rybę,pieczarki i zrobię krokiety z kapustą,ogarnę dom,siebie i zasiadamy do stołu...smile
    • ewcia1980 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 23:10
      właśnie skończyłam robić pierogi - wyszły rewelacyjne

a na jutro ...
      rano oblecę z odkurzaczem dom
      później śmigam do "miasta" kupić jakieś drobiazgi o których zapomniałam
      potem zrobię obiad (dla dzieci paluszki rybne, dla nas makaron z tuńczykiem i oliwkami - więc tak mega ekspresowo.
      potem obmyję szafki kuchenne i podłogę w kuchni bo jadalnię mamy połączoną z kuchnią
      i tyle.

no i "wyszykuję się"

paznokcie zrobię .... zaraz.
    • sarling Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 23:10
      Właśnie sobie ułożyłam masterplan na jutro:
      - rano robię z dziećmi piernik marchwiowy
      - robię włosy part I (mycie i wałkowanie)
      - potem większość czasu bimbamy
      - prasuję 3 koszule
      - robię włosy part II (układanie)
      - znikam w łazience na pewien czas
      - ubieramy się
      - jedziemy do mamy pomagać w nakrywaniu do stołu i ostatnich kuchennych manewrach
      I świętujemy!
    • goodnightmoon Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 23:16
      sueellen napisała:

> I jak zwykle nie wiem kiedy robić pazury. Dziś śpie w rękawiczkach z balsamem odzywczym, co robicie jeśli przygotowujecie same święta? Zostawiacie manicure na popołudnie, robicie wcześniej, czy olewacie?

No jak to, olewacie?!?!?! surprised
      Najlepiej zrobić wcześniej, bo potem się jeszcze nie zdąży, a tego przecież nie chcemy wink
    • mirmunn suellen 23.12.12, 23:17
      czy możesz podać przepis na ananasa z chili?
      to pychota musi być...
      • sueellen Re: suellen 24.12.12, 00:36
        Ananas z chilli

przygotowanie 5 -10 min
        pieczenie 5 min

1 posiekana papryczka chilli
        1 lyzka brazowego cukru
        1 lyzka stopionego masla
        1 maly jedrny ananas

1. mieszamy cukier, chilli i maslo
        2 obieramy ananasa, kroimy w plastry, usuwamy pien

Rozgrzewamy piekarnik z funkcja grill, ukladamy plastry ananasa na natluszczonym ruszcie, smarujemy marynata, pieczemy 2-3 minuty, odwracamy, znow smarujemy i kolejne 2-3 minuty

Mozna isc na latwizne i uzyc annasa z puszki (wtedy marynate robimy bez cukru), zamiast w piekarniku mozna podsmazyc na patelni grillowej. Pasuje swietnie do kurczaka, ale mozna tez podac do schaboszczaka. U mnie w Wigilie zrobi za przystawke.
        • mirmunn Re: suellen 24.12.12, 09:27
          bardzo ci dziękuję, uwielbiam takie klimaty słodko-ostre
          ja mam już na wigilię wszystko gotowe, ale na pewno skorzystam na Sylwestra i w karnawalesmile świetna przekąska

Wesołych Świąt!
    • estelka1 Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 23:29
      Pierogi (z córką), 2 sałatki (córka w tym czasie dobłyszcza mieszkanie, tzn. myje podłogę, wyciera kurze i wynosi ostatnie śmieci), wstawienie i doprawienie barszczu plus ugotowanie kompotu. Ze 3 godz. zbiorowej pracy i upragnione święta smile
      • loganmylove Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 24.12.12, 00:29
        Umyć podłogę i upiec karpika-i to wszystkosmile
    • kkalipso Re: Co Wam zostalo do zrobienia na jutro? 23.12.12, 23:47
      W sumie jestem gotowa.Wstaniemy ogarnę mieszkanie ,nakryje stół i zadbam o siebie .Ubiorę córkę,zawsze pięknie wygląda na kolacji,jak mała księżniczka ,porobimy zdjęcia .

A póżniej to już będzie mały sajgon jak wszyscy przyjdą .......zwłaszcza MAŁE POTWORKI ,nie moge się doczekać...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka