Dodaj do ulubionych

Adaptacja poddasza,120m -ktoś ma doswiadczenie?

03.02.13, 19:53
Któraś ma doswiadczenia w temacie?
Ile mniej więcej trzeba oszacować na te 120 metrów.
Takie od A do Z.
małopolska-jesli to ma znaczenie.
Obserwuj wątek
  • aqua48 Re: Adaptacja poddasza,120m -ktoś ma doswiadczeni 03.02.13, 20:02
   Naprawdę bardzo dużo zależy od standardu, jaki chcesz osiągnąć, użytych materiałów, ale także od zakresu robót np - podniesienie dachu - w części czy całości, albo w ogóle, jakie okna zamontujesz - połaciowe, czy mansardowe, itp. Najlepiej wziąć paru (2-3) fachowców z polecenia na oglądanie i oszacowanie prac i doliczyć do średniej jeszcze 15 procent na nieoczekiwane niespodzianki.
  • mynia_pynia Re: Adaptacja poddasza,120m -ktoś ma doswiadczeni 03.02.13, 20:19
   Ja ci napiszę, a co.
   1. I tak będziesz potrzebowała projektu żeby uzyskać pozwolenie i nie zaniedbuj tego, bo kosztuje niewiele a wku...ony sąsiad może nieźle namieszać (nawet ten z naprzeciwka, bo mu żyłka strzeli że wy macie a on nie wink).
   2. Należy sprawdzić jak ma się dach, dachówki, czy też blacha, papa, jak się mają łaty, kontrłaty, więźba dachowa.
   2. Okna dachowe + obróbka - macie czy zakładacie?, tutaj jest szeroki wybór.
   3. ocieplenie jest, pewnie nie ma, zrobić dokładnie nie żałować, dać minimum 25 cm wełny, lub bardziej nowocześnie - piana izolacyjna - ale na tym sie nie znam.
   4. pamiętać o foli paro przepuszczalnej os strony dachówek i izolacyjnej (takiej żółtej z mikro dziurami) od strony mieszkania,
   5. Regipsy - echhh, są białe - nie wodoodporne i zielone - wodoodporne - do łasienek i pomieszczeń wilgotnych.
   6. Pamiętać że regipsy się bardzo źle maluje - najlepiej natryskowo.
   7. Zrobić prawidłową obróbkę okien od wewnątrz - można wygoglać.
   8. Zapisać się na forum muratora i zgłębić temat.
   9. Cena, w zależności w jakim stanie poddasze, jeśli stan prawie deweloperski to 1000 zł do każdego m2 (na bogato). Jeśli wewnątrz stan surowy (bez elektryki i hydrauliki, ocieplenia) to 1800 zł za m2 (na bogato). Wersja na biednie - 40% od każdego wyliczenia.
   • demonii.larua Re: Adaptacja poddasza,120m -ktoś ma doswiadczeni 03.02.13, 20:48
    Ad.5 ognioodporne są też białe i warto by było przynajmniej w części w takowe zainwestować.
    Ad. 6 zupełnie nieprawda, a jeszcze bardziej nieprawda jeśli na płyty k-g nałoży się gładź. Zwyczajnie gdyż mało który fachowiec potrafi zrobić łączenia tak, by nie było widać różnicy.

    Z resztą się zgadzam. Od siebie dodam - obadać stan wspólnoty, czy wymagana jest zgoda pozostałych mieszkańców i "za co" ewentualnie - część wspólnot w zamian za zgodę oczekuje wykonania np. remontu klatki lub przystosowania pomieszczenia wspólnego, no różnie to trzeba sprawdzić. I jeszcze naprawdę wybadać sąsiadów, zwłaszcza tych centralnie pod poddaszem, stan ścian u nich obejrzeć, żeby nagle nie okazało się w trakcie robót, że im się chałupa sypie, bo nawet jeśli się sypała przed robotami możesz wydać kupę kasy na ekspertyzy, udowadniające że się sypała wcześniej.
  • renata28 Re: Adaptacja poddasza,120m -ktoś ma doswiadczeni 03.02.13, 21:15
   Pamietaj o dociepleniu, na to nie żałuj. Daj waty ponad normę. Znajdz dobrego fachowca, żeby wiedziała jak połozyc folie i watę - uwierz mi sa tacy, którzy nie maja o tym pojecia, a to naprawde wazne.
   Stan dachu również istotny, bo jak Ci zacznie po remoncie cieknąć to nie bedzie fajnie smile
  • zaneta11113 Re: Adaptacja poddasza,120m -ktoś ma doswiadczeni 05.02.13, 11:57
   Na pewno należy dobrze ocieplić dach wełną mineralną lambda 0,033 czym niższy ten współczynnik tym lepsza izolacja myślę że 25 cm jest o.k między krokwie i potem dodatkowo np. 5 cm na całości, żeby przykryć te krokwie, folia paroizolacyjna , płyty k-g ognioodporne ( jak weźmiesz dobrą firmę to nie będzie widać łączeń), jeżeli chodzi o okna dachowe ja sama zamawiałam z firmy fakro współczynnik przenikania ciepła poniżej 1 (U=0,97), fajne też mają okna z firmy Roto, ale są droższe od fakro.
   Pamiętaj czym lepsze zastosujesz materiały izolacyjne i okna będziesz mieć większe oszczędności w ogrzewaniu aha i najwięcej ciepła ucieka przez dach.
   Ja dach mam właśnie ocieplony wełną 25 cm lambda 0,033 okna poniżej 1 i płyty ognioodporne klejone dwa razy jedną na drugą.
   Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka