Dodaj do ulubionych

Cała prawda o Mamusi ?

• ala1262 Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 18:35
    zebra12 napisała:

> Jak już pisałam w jednym wątku, katolicy są ślepi na pewne fakty i w życiu ich
    > nie przełkną.
    > Będą się wić jak węgorze na haczyku, odwracać kota ogonem, ale z oczywistą oczy
    > wistością się nie zgodzą.

to sie chyba wpisuje w definicje fanatyzmu?
  • kolter-xl Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 18:33
    marzeka1 napisała:

> Cóż za znajomość wśród kleru i pewność big_grin
    > Po prostu pozbądźmy się kleru, niech zniknie kk, a nastanie powszechna szczęśl
    > iwość i zepsucia żadnego nie będzie- będzie cudowna lewacka kraina wiecznej szc
    > zęśliwości.

Powiem tak , kraje europejskie w których nie dominuje katolicyzm stoją pod każdym względem wyżej.
  • marzeka1 Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 18:12
    Cóż za znajomość wśród kleru i pewność big_grin
    Po prostu pozbądźmy się kleru, niech zniknie kk, a nastanie powszechna szczęśliwość i zepsucia żadnego nie będzie- będzie cudowna lewacka kraina wiecznej szczęśliwości.
  • kolter-xl Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 18:09
    marzeka1 napisała:

> - tak, czytałam, ale to nie tyle niewiara, co doświadczenie tego, co św. Jan od
    > Krzyża nazywa "ciemną nocą wiary"- nie znam żadnego refleksyjnego wierzącego,
    > który wierzyłby z uśmiechem po lobotomii- wątpliwości, zwątpienia są częścią wiary.

Przeczytałem w życiu z 50 książek teologów katolickich ,uwierz mi; 100% Z NICH TO ATEIŚCI .
  • kolter-xl Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 18:07
    sofija_biala napisała:

> Matka Teresa była niewierząca, o czym pisała w swoich listach, wydanych z
    resztą w Polsce.
    > Polecam, ciężka, ale ciekawa lektura.

Każdy ksiądz od biskupa w wzwyż to ateista , biskup musi być wyjątkowy skurczybykiem , żeby zarządzać tym zepsutym do cna domem bożym.
  • kolter-xl Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 18:03
    joanna35 napisała:

> Nabakier , nie podniecaj sie tak bo Ci zaszkodzi.

No ale wafelek jej nie zaszkodzi smile)
  • marzeka1 Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 18:03
    Matka Teresa od ciemności
    - tak, czytałam, ale to nie tyle niewiara, co doświadczenie tego, co św. Jan od Krzyża nazywa "ciemną nocą wiary"- nie znam żadnego refleksyjnego wierzącego, który wierzyłby z uśmiechem po lobotomii- wątpliwości, zwątpienia są częścią wiary.
  • kolter-xl Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 17:59
    nabakier napisała:
    >
    > I to jest naszą wielką winą, bo urażamy "uczucia religijne" porządnych katolików, wcale nie wpierających procedery przestępczewink

Ciekawe czemu kler nie zeznaje w sprawach przeciwko swojemu kościołowi ?
    Milczy ze strachu czy solidarności zawodowej ?

>Ba, urażamy ich prawo do "miecia odrębnego zdania" w tej sprawie, bo przecież istnieje symetria między wspieraniem złodziejstwa a protestowaniem przeciw temu big_grin Jesteśmy >taaaaacy nietolerancyjni. I niedelikatni.I w ogóle- źli z urodzenia.

Kler przez lata był nietykalny , teraz nie bardzo może strawić tego ze Urban czy FIM , no a od niedawna Lis wyciąga ich podłości na światło dzienne.Nawet za komuny mogli liczyć na ciszę bo SB wolało klechę zrobić konfidentem niż za jakieś bzdety do kryminału zamykać .
  • kolter-xl Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 17:55
    nabakier napisała:
    >
    > Myśl, Nanga, zejdź wreszcie z tego upierdliwego oszołomskiego cynizmu pt. "wszy
    > stko mi wolno, nawet wolno mi mieć w d,,pie, że inni za to zapłacą" i daj świad
    > ectwo myślenia. KTO mógł jej "kazać"? KTO ją wyniósł na ołtarze, mimo sprzeciwu
    > cywilizowanej części świata, łamiąc przy tym własne reguły? KTO w tym czasie k
    > rył Marcinkusa, bankiera watykańskiego, osobistego ochroniarza, działaczem Inst
    > ytutu Dzieł religijnych (Istituto per le Opere di Religione),- najwię
    > kszej pralni pieniędzy na świecie
    , powiązanego z Lożą P2. Na 99,9% kasa tra
    > fiała tam. Czeka nas jeszcze wiele ciekawych info dotyczących tego, co wiedział
    > nasz słynny rodak.

Ano Janek Watykańczyk żył bo pozwolił mafii prać kasę w banku watykańskim ,a ci w zamian sponsorowali Solidarności i tyle. Czyli reasumując Solidarności działała za pieniądze włoskiej i kolumbijskiej mafii narkotykowej smile)
  • kolter-xl Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 17:52
    zebra12 napisała:

> Jak już pisałam w jednym wątku, katolicy są ślepi na pewne fakty i w życiu ich
    > nie przełkną.
    > Będą się wić jak węgorze na haczyku, odwracać kota ogonem, ale z oczywistą oczy

Na f. Religia bywa taki katolicki desperat niejaki enrque111, tak się kiedyś zabulgotał w kwestii imienia bożego ze napisał tak ;

enrque111 napisał:

A niech sobie będzie zapisane cokolwiek w jakiejs encyklopedii, choćby i
    katolickiej,
    jej autor również może się mylić. Mnie przekonują fakty i
    wyjaśnienia językoznawców - dowody na to już ci podawałem, ale znając twój
    stan umysłu, muszę to powtórzyć W języku hebrajskim Jezus to Joszue:
    pl.wikipedia.org/wiki/Jezus_Chrystus
    "

Jak widać dowodem jest to co w danej chwili pasuje smile) Encyklopedia katolicka be, redagowana przez amatorów Wikipedia cacy .
  • paskudek1 Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 08:59
    ależ właśnie chodzi chyba o to, że Matka Teresa TRZEPAŁA kasę i to olbrzymią, na opiekę i leczenie najbiedniejszych. A w rezultacie kasa szła niewiadomogdzie, a najbiedniejsi umierali w cierpieniu bo ono "takie miłe Bogu" było. Właśnie to tym jest mowa.
  • sofija_biala Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 08:41
    Matka Teresa była niewierząca, o czym pisała w swoich listach, wydanych z resztą w Polsce.
    Polecam, ciężka, ale ciekawa lektura.
  • kozica111 Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 08:20
    Proponuje żeby każda z was mądrzących się pojechała do Indii i zaczęła trzepać kasę, a potem pogadamy.
  • nabakier Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 08:14
    Moje osobiste doświadczenie z poczatku lat 80-tych. W prasie Świadków Jehowy (Strażnica itd) pojawiło się info o pedofilii w kościele amerykańskim. Pamiętam oburzenie i przekaz "ŚJ kłamią, specjalnie preparują takie myki"- kompletne odbicie tematu, zanegowanie intencji, i klasyfikacja w szufladkę: "wróg krk".
    Potem podobnie było z "FiM" i 'NIE", z którymi było oczywiście jeszcze łatwiej. U nas nie chodzi bowiem o fakty, ale o to, kto pisze, i czy to "odpowiada przyjętej linii". W sumie nihil novi...
  • nabakier Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 08:07
    Dopsze... smile
  • nabakier Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 08:05
    Też. Ale wcześniej pewna starsza pani, bogobojna katoliczka, odpaliła bombę, pisząc wprost o JP2. I nic! Co więcej, ta pani jeździ z wykładami w ramach kościoła, i jak reklama jej osoby się powiedzie (a jest mocno zaawansowana), niedługo ją samą beatyfikują! To jest dopiero perwersja w ramach systemu!
    Wprawdzie toczy z nią ukrytą walkę (tak ukrytą, że publika pokłada się ze śmiechu) legalna wdowa po papieżu, czyli kapciowy, ale i to daje się wpisać w system.

A my paczymy, paczymy...kręcąc głową ze zdumienia ten teatr- co też jeszcze jest możliwe do "przyswojenia" przez polskich katolików. Fascynujące widowisko!

Niektórzy z nas mają to (wątpliwe) szczęście, że byli świadkami, jak kolos na glinianych nogach zwany komuną, sypał się od podstaw. Teraz oglądamy sypanie się kolejnego kolosa na takich nogach. Ale przy okazji oglądamy miernej jakości spektakl społeczny pt "Jak historia nie uczy".
  • feel_good_inc Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 08:05
    zebra12 napisała:
    > nie przełkną.

O tym już 23 lata temu Bareja film nakręcił.
    Warunki w umieralni miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszej Matki Teresy i nie jest prawdą, że nad łóżkami dach przeciekał! Szczególnie, że prawie nie padało! Teresa dba o nas jak matka najlepsza!
  • joanna35 Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 07:47
    Nabakier , nie podniecaj sie tak bo Ci zaszkodzi.
  • nabakier Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 07:46
    Na Dziubę? wink
  • nabakier Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 07:42
    Nie , to wy w nim po uszy siedzicie , my z boku patrzymy co wycieka i to koment
    > ujemy .

I to jest naszą wielką winą, bo urażamy "uczucia religijne" porządnych katolików, wcale nie wpierających procedery przestępczewink Ba, urażamy ich prawo do "miecia odrębnego zdania" w tej sprawie, bo przecież istnieje symetria między wspieraniem złodziejstwa a protestowaniem przeciw temu big_grin Jesteśmy taaaaacy nietolerancyjni. I niedelikatni.I w ogóle- źli z urodzenia.
  • nabakier Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 07:37
    Ach boziu, kazali jej, o bidula, jak nam jej żal. Nie miała nic do powiedzenia, tylko całkiem jak Cyganka wyciągała łapki po kasiorę, a potem oddawała ją "opiekunom".

Myśl, Nanga, zejdź wreszcie z tego upierdliwego oszołomskiego cynizmu pt. "wszystko mi wolno, nawet wolno mi mieć w d,,pie, że inni za to zapłacą" i daj świadectwo myślenia. KTO mógł jej "kazać"? KTO ją wyniósł na ołtarze, mimo sprzeciwu cywilizowanej części świata, łamiąc przy tym własne reguły? KTO w tym czasie krył Marcinkusa, bankiera watykańskiego, osobistego ochroniarza, działaczem Instytutu Dzieł religijnych (Istituto per le Opere di Religione),- największej pralni pieniędzy na świecie, powiązanego z Lożą P2. Na 99,9% kasa trafiała tam. Czeka nas jeszcze wiele ciekawych info dotyczących tego, co wiedział nasz słynny rodak.
  • nangaparbat3 Re: Do moderacji! 07.03.13, 06:45
    Bo jest "o mamusi".
  • nangaparbat3 Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 06:38
    "Wielblad" cudny, natomiast zastanawiam się, na ile przekazywanie pieniedzy do Watykanu bylo decyzja samej Matki Teresy.
  • zebra12 Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 05:44
    Jak już pisałam w jednym wątku, katolicy są ślepi na pewne fakty i w życiu ich nie przełkną.
    Będą się wić jak węgorze na haczyku, odwracać kota ogonem, ale z oczywistą oczywistością się nie zgodzą.
  • sanciasancia Re: Cała prawda o Mamusi ? 07.03.13, 00:58
    Książka pewnej pani, czyli Agnieszki Zakrzewicz. Wydało/wyda wkrótce Czarne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka