Dodaj do ulubionych

Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny

27.04.13, 13:26
W nawiązaniu do wątku o stroju galowym.
Zauwazyłyście, jak niewielka wagę przykłada się do ubrania malych i trochę straszych chłopców? Wazne, żeby było czyste, ewentualnie koszulka z ulubionym bohaterem, ale najwazniejsze, żeby dziecku było wygodnie. Zreszta i tak zaraz zniszczy albo wyrośniesmile
Nie kwestionuje wygody, absolutnie, tylko zastanawiam się, czy to nie ma czasem przełożenia na późniejszy totalny brak wyczucia, gustu, jesli chodzi o mężczyzn.
Co drugi wygląda jakby ubieral się z zamkniętymi oczami.
Modnie albo po prostu fajnie ubranego faceta pogardliwie nazywa sie wymuskanym...
A potem zewsząd slychać narzekania, że polscy panowie mocno odstają od normy europejskiej.
Co o tym sądzicie?
Obserwuj wątek
    • nabakier Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:29
      Własnie, Pade. Wyczucie stroju wymaga wyczucia, że strój chłopca różni się od stroju mężczyzny. To jest clou problemu. Dziewczynki też nie robisz na małą stareńką- nie stroisz jej w garsonki. Suknie komunijne a'la ślubne też wyglądają koszmarnie własnie dlatego, że nie przystoją wiekowi.
      • pade Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:36
        Czy ja tak niezrozumiale napisałam tego posta, ze wyciągnęłaś taki wniosek?
        To przepraszamsmile
        Chodziło mi o to, że matki, niektóre nosmile, uczą swoje córki jak dopasowywać ubrania, czy to kolorami, czy na zasadzie kontrastu, czy mieszania faktury tkanin. Po prostu przywiązuja wagę do tego w co dziecko jest ubrane i uczą je "jak się ubrać". Gorzej jest z chłopcami, bo chłopcu "nie wypada się stroić".
        • nabakier Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:38
          No, ale napisałaś na bazie tamtego wątku. A o odpowiedniości stroju tam rozmawiałyśmy. To chyba jednak na temat odpowiedziałam?. Że uczyć należy odpowiedniości stroju do okazji i wieku.
    • anulka.p Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:31
      Ja już napisałam w tamtym wątku, to się zmienia i młode chłopaki coraz większą wagę przykładają do ubioru, wyglądu, itd. Coraz lepiej się prezentują i dobrze.
      • lafiorka2 Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:35
        anulka.p napisała:

> Ja już napisałam w tamtym wątku, to się zmienia i młode chłopaki coraz większą
        > wagę przykładają do ubioru, wyglądu, itd. Coraz lepiej się prezentują i dobrze.

zagzdam sie...
        to nie jest to co kiedyś....
        aczkolwiek nie nawidzę jak małego chłopca ubiera się w garnitur na imieniny ciotki i mamusia cieszy sie,że "wygląda" jak dorosły.
        Albo dziewczynki w sukienkach jak ciotki-klotki.
        • nabakier Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:37
          A nie jest to, co kiedyś, bo generalnie młodzież nosi się lepiej- nie jak kiedyś do cioci na imieniny wlaśnie wink
        • anulka.p Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:58
          afiorka2 napisała:

> aczkolwiek nie nawidzę jak małego chłopca ubiera się w garnitur na imien
          > iny ciotki i mamusia cieszy sie,że "wygląda" jak dorosły.
          > Albo dziewczynki w sukienkach jak ciotki-klotki.

No ale nie o dzieci tu chodzi, te skazane są wyłącznie na gust rodziców, biedakismile Ale właśnie taka młodzież, i to wczesna, naprawdę zaskakuje wyczuciem stylu, okazji, itd. Jest ok.

• mayaalex Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:43
      I dlatego dbam o to zeby moj synek byl zawsze fajnie ubrany, odpowiednio do okazji, ciuchy dobieram kolorystycznie, etc. Moze potem sam tez bedzie w stanie ubrac sie modnie, ciekawie, ladnie. Choc w niektorych sklepach dla dziewczynek jest wiekszy wybor ciuchow, fajniejsze wzory, a dla chopaczysk wszystko w brzydkich kolorach i z wielkimi, brzydkimi obrazkami.
      • nabakier Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:59
        Moje chłopaki maja swój styl. Każdy ma inny. Starszy syn kupuje sobie od dawna ciuchy sam, młodszy jeździ z nami po zakupy ciuchowe, bo to on wybiera, my tylko doradzamy.
        Ważne, by dzieciak miał aktywnie kształtował ten styl. A nie- by szedł jak po sznurku.
        • mayaalex Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:12
          Moj ma rok wiec na razie sam niczego jeszcze nie ksztaltuje smile ale tak, pewne rzeczy chcialabym mu podpowiadac - i jednoczesnie pozwalac samemu wybrac to co mu sie podoba (nawet jesli nie zawsze bedzie to cos w moim guscie). I nie znosze zakupow dla chlopakow robionych na zasadzie - bierzemy tshirty w trojpaku w burych kolorach bo praktyczne i plam nie widac.
      • franczii Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:35
        a dla chopaczysk wszystko w brzydki
        > ch kolorach i z wielkimi, brzydkimi obrazkami.

No niestety tez to widze. Jeszcze tak do 3-4 lat mozna chlopca ladnie ubrac ale powyzej jest naparwde trudno kupic ladne, niekrzykliwe ubranie na jakas wyjsciowa okazje i nie wydac na to przesadnie. Czasami biore do reki fajna koszule a tam z tylu na plecach niespodzianka wielki okropny nadruk. O butach to lepiej zapomniec. Do 3 lat sa ladne eleganckie buty powyzej same sportowe, swiecace badziewie.
        • e_r_i_n Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 19:07
          Bez przesady. Wybór koszul/marynarek/spodni jest całkiem ciekawy dla starszych dzieci.
          Nie mam najmniejszego problemu z zakupem ciuchów na dowolne okazje.
          • amoreska Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 19:14
            Nie powiedziałabym...
            ile ja się naszukałam dobrego garnituru dla nastolatka, a na zapadłej wsi nie mieszkam.
            • e_r_i_n Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 19:16
              Garnitury można kupić w firmach garniturowych (Bytom np.)
              A tutaj chyba nie tylko o garniturach mowa.
    • pade Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 13:57
      Ja trochę na bazie własnych doświadczeń z synem założyłam ten wąteksmile

On nie chce się wyrózniać! najpierw wybiera w sklepie fajne, kolorowe ciuchy, a potem nie chce tego nakładać, bo cytuję: nie chcę żeby na mnie zwracali uwagę...sad
      Ile ja się muszę nagadać to głowa mała. Ostatnio dopiero po tym, jak mu koleżanka powiedziała, ze ma świetne buty, zdecydował się w nich pójść do szkoły.
      Czy mój syn to wyjątek, czy jest wśród chłopców moda na to, by nie odstawać od reszty?smile
      • drosetka Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:53
        "moda" na nieostawanie od reszty, to przywilej pewnego wieku, jak tez pamiętam jak miałam kilkanaście lat i raczej wolałam wyglądać jak reszta moich koleżanek, teraz uznalabym to za totalną wtopę jeśli na imprezie inna kobitka byłaby w takiej samej sukience. Poza tym jakiś własny styl, chęć indywidualizmu to wszystko przychodzi z wiekiem. Mój syn ma 9 lat i tez narazie nie chce odstawać, bluza z kapturem, luźne spodnie, najlepiej na gumce(!) , buty konicznie na rzepy, zeby nie tzreba było wiązac> Ja jako matka juz nie mam tu za dużo do gadania, owszem bluzy koszulki kupuje mu ale muszę uwzględniać jego upodobania, bo jacych bohaterowie kreskowek na ubraniach w tym wieku to juz obciach. Obciachem jest jak proszę zeby sie uczesał, jak poprawiam mu spodnie pod szkołą, jak poprawiam szalik czy czapkę... " oj mamo ta głupia moda jest tylko dla dziewczyn" to są jego słowa
        • pade Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:58
          no tak, tylko mój syn ma juz 15 lat, i mu to nie przechodzisad

taki przykład: kupiłam mu kiedys świetną flanelową koszulę z kapturem, do nałożenia na t-shirt, raz udało mi sie go zmusić wręcz, żeby ja ubrał, później stanowczo odmawiał, po pół roku pyta, gdzie jest ta koszula, bo taka fajna była...
          teraz sobie wybrał kolejną...i nie chce nosić, pewnie się zdecyduje jak będzie za małasmile
    • klubgogo Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:08
      Oczywiście, że czym skorupka za młodu...
      Prawdą jest, że faceci nie potrafią się ubrać, albo spodnie i bluza, albo ciemny garnitur, jak już trzeba wyjść.
      Ostatnio z moim miałam problem, bo miał wieczorowe wyjście na koncert, bynajmniej nie rockowy. Ubrał się raczej luźno, ja proponowałam garnitur. I wygrał mąż, bo albo ja jestem sztywna, albo tak już jest, że dzisiaj nawet te wieczorowe gale nie wymagają garnituru, miało je na sobie zaledwie kilkoro mężczyzn. Może więc świat się zmienia?
      • nabakier Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:15
        No zmienia się. Dziś nie wypada iść w garniturze wieczorowym na koncert do klubu, nawet jak to nie jest koncert rockowy. Nie wypada iść na galowo do teatru alternatywnego itd.
        Polacy mają zasadniczą wadę: że na uroczystości "wysokie" (które im się takimi wydają- a ich nie różnicują), ubierają się ton-dwa za wysoko. A to większe faux pas, niż o ton-dwa za nisko.
        • pade Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:50
          ale można nałozyć gładkie jeansy, odpowiednie obuwie, ciekawy t-shirt i dzianinową marynarkę z łatami na łokciach np.smile uwielbiam je i często kupuję mężowi

nie lubię podziału na: albo garnitur albo bluza z kapturemsmile jest jeszcze masa innych możliwości
          • nabakier Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 15:47
            Oczywiście, że może -smile
          • klubgogo Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 09:33
            nie lubię podziału na: albo garnitur albo bluza z kapturemsmile jest jeszcze masa
            > innych możliwości

Oczywiście, że jest mnóstwo możliwości i te inne uwielbiam. Nie lubię mojego męża w bluzie i dżinsach, bo tak chodzi na co dzień. Stawiając garnitur na drugim biegunie, uwielbiam za to całą gamę ubrań pomiędzy nimi.
    • franczii Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:26
      Dbam zeby moi synowie byli uybrani stosownie do okazji.
      Na codzien stosownie do okazji to wlasnie wygodnie. C nie znaczy, ze niedobrane kolorystycznie. Mam sytuacje taka, ze moje dzieci sie w ogole nie interesuja strojem (jedyne co ich interesuje to wygoda) wiec ubieram wedlug mojego widzimisie ale kolezanki czasem prowadza dziwaznie ubrane dzieci ( nie tylko chlopcow) bo te sie na cos uparly i maja gdzies ze cos tam do czegos nie pasuje.
      • ggmadzik Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 01:20
        Mój syn ma 8 lat, odkąd pamiętam sam wybiera swoje ciuchy i robi to niezwykle gustownie. Jest w II klasie, teraz ma komunię no i ..... buty do komunii są tragiczne. Powiedział, że cyt:"w trumniakach" nie pójdzie. Wybrał sobie w HD czarne trampki, dokupiliśmy do nich czarne dżinsowe rurki, będzie koszula na wierzch i marynarka smile
        I Komunia w dżinsach big_grin
        Na co dzień chodzi tylko w spodniach rurkach: niebieskich, pomarańczowych i ostatnio oczoje...ch zielonych smile
    • edelstein Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:31

Zartujesz?moj syn nie wyjdzie z domu jesli nie wyglada cool.Uwielbia sie stroicbig_grinmoge ci na maila przeslac Jak wyglada w tej chwili,jestesmy na spacerze.
      Nie zalozy spodni z plamka lub obszatpanych,nawet so ogrodu gdzie tarza sie w trawie.Milion dollarow musi bycbig_grinno i teraz okulary przeciwsloneczne,bo to jest teraz top.
      • kkalipso Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:32
        to ja poproszę...zdjęcie synkawink
        • edelstein Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:46
          Wyslalam na kkalipso@gazeta.pl,chyba tak sie wpisuje adres gazetowy?
          • kkalipso Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:48
            Tak.Tak.
            Czekamsmile

• kkalipso Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 15:10
              Nic nie masad
              • edelstein Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 16:36

Mam w wyslanych,powinno wiec dojsc.
                • kkalipso Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 18:59
                  Nie ma-szkoda.
          • pade nie mialam na mysli trzylatków:) 27.04.13, 14:52
            wiem, ze w sklepach pelno swietnych ciuszków dla małych chłopców, problem zaczyna sie tak mniej więcej od 7 roku życia, wzwyż
    • joa66 Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:33
      Według mnie duże , jeżeli nie największe znaczenie ma przykład ojca.
      • joa66 Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 14:36
        p.s. od przedszkola nie musiałam mówić synowi jak ma się ubrać np na Wigilię rodzinną, sam wyciągał odpowiednie rzeczy.

Co nie znaczy, że był w garniturze na egzaminie gimnazjalnym wink Pierwszego garnituru zażyczył sobie kiedy polubił operę i zamierzał tam bywac, a było to w 1 klasie liceum.
    • wanielka Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 15:05
      tak, wygoda to argument numer 1 dla większości mam, ale pod tą wygodą rozumieją zwykle dresy, adidaski i za dużą, pstrokatą bluzkę wink kiedyś rozmawiałam ze znajomą i mówię, że moje dzieci adidasów nigdy w życiu nie miały, to ona zapytała w czym w takim razie chodzą big_grin

druga strona medalu to fakt, że w większości sklepów z odzieżą dziecięcą spotka się głównie właśnie dresy, pstrokate bluzki i koszulki, okropne moro, cekiny i inne tego typu "piękności". wiele wysiłku wymaga znalezienie ubrań ładnych, wygodnych, w stonowanych kolorach. o dziwo, najładniejsze ubrania kupuję w ciucholandach - miękkie jeansy rurki, koszulki polo, sportowe koszule, proste sweterki (bez wszędobylnych motywów bajkowych) i wiele innych.

moi chłopcy na codzień noszą spodnie jeasowe, bluzkę lub koszulę w kratkę. do tego półbuty skórzane, proste, jednokolorowe kurtki. latem t-shirt może być kolorowy, może mieć nadruk, ale do tego proste bawełniane lub jeansowe spodenki. obaj wyglądają czysto, schludnie i zwykle zupełnie inaczej niż większość rówieśników spotykanych na podwórku wink

na okazje mam wyjściowe koszule, ciemne, bawełniane spodnie, czasem kolorowa muszka, czasem marynarka sztruksowa. wiele zależy od rangi wydarzenia. dla mnie nie do przyjęcia jest np. dziecko w jeansach czy adidaskach na ślubie, a takie rzeczy też już widziałam wink
      • amoreska Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 15:15
        Twoi chłopcy mają 3 i 2 lata. Zobaczymy za kilka lat - ciekawa jestem, czy oni w tych dżinsach i koszulach w kratkę na co dzień będą grać w piłkę czy jeździć na rowerze.
        • franczii Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 16:14
          Moich nie wciskalam w dzinsy kiedy szlismy biegac czy jezdzic rowerem nawet jak mialy 2-3 lata.
      • franczii Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 16:12
        iedyś rozmawiałam ze zn
        > ajomą i mówię, że moje dzieci adidasów nigdy w życiu nie miały, to ona zapytała
        > w czym w takim razie chodzą big_grin

A w czym graja w pilke, jezdza na deskorolce lub chodza po drzewach?
        • wanielka Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 18:08
          jak widać twoja wyobraźnia jest równie uboga jak tamtej znajomej wink
          owszem, moje dzieci szaleją na podwórku, dzisiaj np. starszy jedził pół dnia na biegówce - miał ubrane rybaczki jeansowe na szerokiej gumie, koszulkę i trampki. jakoś nie zauważyłam, żeby mu było niewygodnie i żeby koniecznie potrzebował dresów wink
          • franczii Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 18:20
            To nie wyobraznia tongue_out
            W twojej osobistej szafie tez nie masz zadnego dresu ani typowych butow do biegania badz fitnesu? Czy moze tez biegasz w trampkach. W mojej szafie takie obuwie i dresy sa i co wiecej czesto sa okazje do ich zakladania wiec uwazam, ze w szafie moich synow tez powinny sie znajdowac. Dlatego dziwie sie ze ktos moze uwazac brak takich elementow garderoby za powod do chluby tongue_out A jezdzic w dzinsach na przez pol dnia na rowerze? To sprobuj moze sama pojechac na poldniowa kilkudziesieciokilometrowa wycieczke rowerowa w dzinsach to wtedy wrocimy do tematu czy odziez sportowa jest potrzebna czy nie.
            • wanielka Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 19:02
              nie mam adidasów i dresu, nie biegam wink zdecydowanie wolę inne sporty, np. pływanie wink
              zresztą mówiliśmy o stroju codziennym, a nie okazjonalnym - zdecydowana większość dzieci chodzi w dresach i adidasach na codzień, nie ma to nic wspólnego z uprawianiem sportu.

a w jeansowych rybaczkach jeżdżę nagminnie - nie widzę w tym niczego niedorzecznego. rybaczki jeansowe mogą być przecież cienkie i miękkie.
              • gryzelda71 Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 10:54
                Kostium oczywiście masz dzinsowybig_grin
                Jeden preferuje dresy inny dzinsy ot i cała filozofia.
              • franczii Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 15:04
                Moj mlodszy syn z reguly chodzi w dresie bo jest przedszkolakiem wiec jest w ruchu prez wiekszosc dnia. Moj starszy syn nie chodzi na codzien w dresie bo chodzi do szkoly a tam uwazam, ze trzeba sie inaczej ubrac ale w dzien wolny kiedy wychodzimy grac w pilke do parku lub jedziemy rowerem to jak najbardziej zaklada dresy i adidasy bo do grania w pilke to odpowiedni stroj.
                btw Nie rozumiem w czym dzinsowe w dodatku rybaczki lepsze od tzw. dresowychbig_grin
    • guderianka Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 16:21
      Ostatnio częściej przyglądam się małym chłopcom i...nie zauważam. Wręcz przeciwnie. Mają zadbane fryzury, dobrane stroje-kolorystycznie i stylistycznie. Urzeka mnie chłopiec z klasy Młodszej, który ma super sztruksową marynarke, nosi torbę przewieszoną przez ramię, wygląda zabójczo wink
    • mvszka Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 16:47
      ubierać małego chłopca stylowo to są często duże pieniądze ( fajne ciuchy są drogie i garderobę zmienia się co pół roku), a nie każdy je ma mimo chęci takiego ubierania, a w przypadku mojego miasta nawet kasa i chęci nie wystarczą ( jedno mam drugiego niewink), bo na poniedziałkowy apel nigdzie nie znajdzie się fajnych modnych wąskich spodni w kant, a ja mocno nie chciałabym go ubrać w spodnie jak od garnituru dziadka w wersji mini- czyli szerokie z zakładką przy pasku i jeszcze gumą w nim, na szczęście jestem szyjąca i myknę takie w jakich chcę go widzieć ( tylko materiał nie czarny, bo nie mam), ale wiadomo, że nieregulowane mogą starczyć tylko na jeden sezon, gdybym musiała dać za takie w sklepie 100zeta to dałabym sobie spokój i ubrała w dziadkowe, tańsze chociaż bezgustowne - chrzanić to
    • mary_lu Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 18:41
      U mojego czterolatka wygrywa wygoda. Dorosły facet do takiej aktywności, jaką wykazuje mój synek przez niemal cały dzień, z pewnością założyłby dres. Więc u nas dresy rządzą. Spodnie mają się naciągać w sekundę (na gumce, znaczy), bo malutki nie straci więcej czasu na wstanie z toalety, koszulka ma sama leżeć dobrze. Majtki muszą mieć obrazek z przodu, bo jak inaczej je założyć? A skarpety nie mogą być ciasne. Buty mają mieć rzep, albo zacisk na sznurowadłach.

Wszystkie ubrania ma ładne, nowe, dobrej jakości i ma ich tyle, że dobranie kolorystyczne nie sprawia najmniejszego problemu. Niemal wszystkie koszulki i bluzy z ukochanymi samochodami, albo postaciami z kreskówek, bo tylko takie koszulki wywołują wielki uśmiech na widok przygotowanych do założenia ubrań. Że czyste i bez plam, nie muszę chyba dodawać.

Na wyjścia "do ludzi" w każdym sezonie kupuję jedne fajniejsze dżinsy (najczęściej w Zarze) i ze dwie pary spodni "materiałowych" (najczęściej w H&M), do tego mamy zawsze jakieś koszule, fajne swetry, ale strój nigdy nie jest w 100% formalny, bo nie lubię przestrojonych dzieci.

Tatuś dandys i zakupoholik, syn dysponuje aż za dobrym wzorem do naśladowania w kwestii dbałości o wygląd. Jeśli jako młody facet, będzie ubierał się nieodpowiednio, będzie to tylko oznaka buntu, a nie niewyuczenia.
    • madame_edith Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 18:46
      No niestety mój syn (lat 8) uznaje wyłącznie czapki z daszkiem, jeansy, sztruksy, t-shirty i bluzy z kapturem. Jedyne co mi się udało wywalczyć to otwartość na kolory (wyjątek stanowi róż wink. Ale na propozycję założenia kapelusza, mokasynów czy marynarki zamiast bluzy przysięgam, że by mnie śmiechem zabił.
      "Będę wyglądał jak wariat" - to zawsze słyszę na propozycję odchylenia od normy sad
      Wojna jest też od jakiegoś czasu o sandały latem zamiast krytych buciorów, tu nie popuszczam, ale lekko nie jest.
      Liczę na to, że się kiedyś wyrobi, w najgorszym razie pod wpływem małżonki.
      • amoreska Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 19:28
        Widziałam ostatnio ok. 3-latka w marynarce i kapeluszu. Wyglądał śmiesznie idąc po chodniku.
        • damakama Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 20:06
          Syna starałam się ubierać adekwatnie do okazji, ale jednak priorytetem zawsze była i jest wygoda i to, aby nie był "przebrany". W tej chwili ma prawie 10 lat i jak sam wybiera strój, to jakoś zawsze wszystko do siebie pasuje - i kolorem, i stylem - widocznie to w nim wyrobiłam. W pracy mam do czynienie z licealistami - i powiem Wam, że z przyjemnością coraz częściej widzę u chłopaków fajnie skomponowane zestawy, dobrane i przemyślane ubrania i buty. Nie jest to też jakieś przesadne eksponowanie marek. No więc jest szansa, że za kilka lat będzie coraz więcej dobrze ubranych panów na ulicach.
    • przeciwcialo Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 21:31
      Jak ma się kilka lat to wygoda najwazniejsza.
    • kubona Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 27.04.13, 23:02
      mój ośmiolatek nosi dresy, bojówki, kolorowe t-shirty i adidasy. inne ubrania jakoś nie istnieją.
      ma oczywiście ciuchy inne, eleganckie, wyjściowe, ale nosi je od wielkiego dzwonu, kiedy kategorycznie oświadczam, że ma się ubrać odpowiednio do sytuacji.
      walczę o odpowiedni strój od 8 lat i nie przestaję, ale są czasem takie osobniki które w "sportowym" stylu całe życie przechodzą.
    • alfa36 Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 03:29
      Mój 7 letni syn w rozmowie na temat ubran stwierdził: "momo, co będziesz mi kupowała, przecież i tak zaraz wyjdzie z modysmile)
    • pade Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 10:59
      brakuje mi tu głosów mam nastolatkówsmile
      • nabakier Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 15:06
        przeca dałam głos wink
        • pade Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 16:10
          no wiem przecież, ale jeden to małosmile
          • nabakier Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 16:39
            Opowiem, jak mój starszy doszedł do tego, że ma swój styl. Otóż, to było gdy przechodził do trzeciej gimnazjalnej, zaproponował, że się sam obkupi na początek roku szkolnego (przeprowadziliśmy się, nowa szkoła, zależało mu wink ). Ja poszłam tylko w roli doradcy co do jakości/ceny. Kupowaliśmy z przyjemnością, i były to naprawdę dobre rzeczy, wtedy zobaczyłam, że ma swój spójny styl, nie kupuje byle czego i byle szybko. To było kilka fajnych godzin razem spędzonych. Ciuchy, buty, plecak, czapka, szal, nawet pasek do spodni, skarpety pod kolor i woda kolońska (tym się zdziwiłam).
            Od tej pory dostawał kasę i wyłącznie sam. A ja lubię te rzeczy, które kupuje.
            Młodszy (14) jeszcze prosi, by mu kupić. Choć wskazuje, jakie (kolor, fason z grubsza, ale nie protestuje, gdy mu sama coś kupię). Też czekam, że da sygnał, że jest gotów, by sam.
            • pade Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 19:00
              Ja mojemu kupuję, znaczy sie płacę, ale on wybiera, czasem ja cos proponuję; czasem on się nie zgadza, a ja namawiam, bo wiem, że bedzie pasowało do czegoś, co juz masmile
              Ale mam asertywne dziecko i jak czegos nie chce to nie, koniec, kropkasmile
              Hmm, po prostu lubię ciuchy, w córce już zaszczepiłam miłość do dobrych fasonów i kolorów, ma gust dziewczę, mimo, że 10 letniesmile Do niedawna ubierałam też męża i syna, teraz juz panowie wiedzą czego nie kupować, co z czym zestawiać, więc nie muszę się wtrącać.
              Chciałabym tylko by syn był mniej zachowawczy, odważniejszy, ale może ma jeszcze na to czas.
      • e_r_i_n Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 19:15
        Mój jest - było nie było - nastolatek (lat 12).
        Decyduje o swoich strojach (tzn. aktywnie wybiera). I... stawia na wygodę. Bo do szkoły jedzie na rowerze/hulajnodze, a po szkole leci na zajęcia sportowe.
        A więc w szafie są dżinsy i spodnie tego typu:
        https://www.gap.com/assets/common/clear.gif

Bluzy z kapturem/t-shirty z długim i krótkim rękawem, różne trampki.
        Plus dwie/trzy koszule na okazje, które tego wymagają.
        Na uroczystości typu wesele ubiera się w dżinsy/materiałowe spodnie (latem), t-shirt/koszula, marynarka + trampki albo inne buty pasujące do spodni.
        I to wszystko w cenach, które nie zabijają biorąc pod uwagę czas użytkowania.
        • e_r_i_n Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 19:15
          https://www.gap.com/assets/common/clear.gif
        • e_r_i_n Coś link nie dawał rady 28.04.13, 19:17
          https://www3.assets-gap.com/webcontent/0005/715/190/cn5715190.jpg
          • amoreska Re: Coś link nie dawał rady 28.04.13, 19:51
            mój takich spodni do szkoly by nie założył, po południu, na rower właśnie - owszem. Do szkoły (w "zwykły" dzień) woli bluzy tego typu + dżinsy.
            https://www.top-trendy.com/foto/big/nike_fleece_lax_hoody3.jpg
            Ma swój styl, i - co cenię - potrafi dostosować ubiór do okazji.
            • e_r_i_n Re: Coś link nie dawał rady 28.04.13, 20:12
              Takie bluzy do zalinkowanego typu spodni też. Albo dżinsów.
      • amoreska Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 19:53
        Dopisałam się poniżej .
    • mynia_pynia Re: Ubiór chlopca a ubiór mężczyzny 28.04.13, 11:15
      W latach 30 mali chłopcy nosili sukienki, a dorośli mężczyźni byli bardzo eleganccy.
      Spodni eleganckich garniturowych ( na kant ) dla chłopca 0-4 nigdy nie założę, bo to jakieś nieporozumienie, natomiast jest wiele spodni "sportowych na kant" są eleganckie, z dodatkiem rozciągliwych syntetyków, można do nich trampki założyć.
      Mam w syna szafie kilka eleganckich ciuchów które można fajnie zestawić w taki sposób, że mogę syna ubrać na imieniny do babci jak i na urodziny u kolegi w małpim gaju.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka