Dodaj do ulubionych

Jaka karta do USA?

26.05.13, 15:28
Nie mam karty kredytowej i niestety nie dostanę takiej, a lecę do USA lada moment. Czy kartą debetową z konta dolarowego BZWBK bez problemu wszystko tam załatwię? Wiem, google nie gryzie, ale opinie są różne - i takie, że załatwię wszystko, i takie, że nie załatwię nic i będę spała pod gołym niebem.
Obserwuj wątek
  • ewamaj123 Re: Jaka karta do USA? 26.05.13, 17:01
   Ja miałam Maestro z Pekao SA i VISE z Millenium i normalnie płaciłam nimi w sklepach w Stanach. Nie wypłacałam jednak nimi gotówki z bankomatów tylko płaciłam w sklepach. I nie miałam konta dolarowego tylko bank przeliczał po swojemu i zdejmował mi złotówki z konta.
   Ty masz osobna kartę do konta dolarowego?
  • woman_in_love Re: Jaka karta do USA? 26.05.13, 17:07
   Załóż konto w Kantorze Aliorbanku i weź od nich kartę debetowa w USD:
   kantor.aliorbank.pl/info/dlaczego-warto

   Dostaniesz najlepsze kursy walut i brak prowizji za 1 wypłatę z bankomatu w miesiącu.
   • zespol_alior_banku1 Re: Jaka karta do USA? 27.05.13, 17:23
    Zespół Alior Banku: Witaj, zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego Kantoru Walutowego, dostępną pod adresem: kantor.aliorbank.pl/info/dlaczego-warto . W Kantorze można zarejestrować się przez Internet. Konto umożliwia prowadzenie bezpłatnych rachunków w 14 walutach i dokonywanie darmowych przelewów wymienionych środków, a to wszystko bez opłat za prowadzenie kart walutowych. Pozdrawiamy, Zespół Alior Banku.
  • goodnightmoon Re: Jaka karta do USA? 26.05.13, 17:18
   Pieniądze pewnie wypłacisz i w markecie zapłacisz (na wszelki wypadek zapytaj w banku), ale nie na tym polega problem z brakiem karty kredytowej w USA.

   Oprócz tego, że wzbudzisz wielką sensację wink to możesz mieć problem z zarejestrowaniem się w lepszym hotelu. Muszą wprowadzić do systemu numer Twojej karty kredytowej, na wypadek jakbyś coś zniszczyła, splądrowała barek lub korzystała z telefonu. Wtedy po prostu ściągają ci z karty (po tym, jak już zapłacisz na nocleg i opuścisz hotel). Jak nie podasz, to nie mają tego zabezpieczenia i często hotele nie mają możliwości zarejestrować gościa bez karty kredytowej.
   • ewamaj123 Re: Jaka karta do USA? 26.05.13, 17:40
    Należy również pamiętać, że dla większej części Amerykanów każda karta to 'credit card'. Mi udało się dwa razy wynająć hotel dając im kartę debetową Mastercard. Myślałam, że będą żądać wypukłej kredytowej ale nie, przyjęli płaską debetową. Jedynie w wypożyczalni samochodów byli bardziej zorientowani i chcieli kartę wypukłą.
    • goodnightmoon Re: Jaka karta do USA? 26.05.13, 21:08
     ewamaj123 napisał(a):

     > Mi udało się dwa razy wynająć hotel dając im kartę debetową Mastercard.

     A ja jednak nie żałuję zdania: "I have no credit card, only cash". Wyraz twarzy recepcjonistki - bezcenny big_grin
     Na szczęście obok był kolega, który użyczył swojego numeru smile
     • wtopek Re: Jaka karta do USA? 27.05.13, 09:04
      wiele kart debetowych z naszych banków to karty "wypukłe" , mające także na odwrocie kod cvv, bez problemu można płacić nimi za oceanem czy też rezerwować hotele/samochody.

      mniej rozpowszechnione są "płaskie" karty płatnicze jak maestro czy visa electron
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka