Dodaj do ulubionych

Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błagam!!

21.06.13, 20:33
Cześc dziewczyny
Jestem tutaj nowa nie wiem czy dobrze trafiłam ale i tak bardzo was proszę o pomoc!! Zrobiłam test ciążowy( taki najtańszy kupiony w Tesco) we wtorek po południu i były dwie kreseczki tzn. jedna bardzo widoczna a ta druga to taki cień cienia i pomyślałam że, skoro z popołudniowego moczu to ma prawo byc prawie niewidoczna. We środę rano zrobiłam następny i wyszło tak samo. Dodam, że wynik nie pojawił się natychmiast ani po 5 minutach tylko po dłuższej chwili.Myślałam że to może wina testu że jakiś trefny więc dla pewności mąż kupił test elektroniczny Celarblue i zrobiłam go dziśiaj rano. Wynik następujący- "pregnant 1-2" czyli wg ulotki do zapłodnienia doszło ok.2 tyg temu co sie oczywiście zgadza. Bardzo się ucieszyliśmy!! W sumie to nie wiedziałam czy juz mi owulacja wróciła do normy bo do marca używałam plastrów antykoncepcyjnych Evra. Moja p. doktor powiedziała że do trzech miesięcy po zaprzestaniu stosowania plastrów wszystko powinno wrócic do norny i powiem wam szczerze, że odrobinę byłam zaskoczona że to już. Cały tydzień czułam się tak jak przed okresem bóle głowy, drażliwośc, sennośc, bólew w dole brzucha i w krzyżu, ale przeczytałam gdzieś tu na forum że takie same mogą byc pierwsze oznaki ciąży. Dużo tez czytałam o testach i zwykle wychodzi na to że nawet jeśli widac tylko cień to może on oznaczac ciążę. I wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że dzisiaj późnym popołudniem dostałam okres!?!?! Jak to możliwe?? CZy test sie pomylił?? Czy ze mną jest coś nie tak?? O co chodzi?? Jak to w ogóle jest możliwe!!! Gdybym była w polsce poszłabym do normalnego lekarza w sensie że do ginekologa albo zrobiła test bhcg i wszysto by było jasne. A tak... Mieszkamy w Irl a tutaj opieka prenatalna pozostawia wiele do życzenia niestety. Co mam robic?? Panikowac?? Rozpaczac?? Co?? Tak na marginesie dodam że mamy już jedno dziecko i w poprzedniej ciąży tak nie było. Zanim syn pojawił sie na świecie przez kilka lat brałam Diane 35 i nie miałam absolutnie żadnych problemów żeby zajsc w ciążę. Mam 31 lat jestem zdrowa, nie piję alkoholu, nie palę, zdrowo się odżywiam i wysypiam nie mam stresu więcej niż przeciętnie.
BŁAGAM pomóżcie, doradźcie coś....
Obserwuj wątek
    • wegatka Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 20:45
      Po prostu jeszcze troszkę poczekaj. Ja w pierwszej ciąży miałam taki początek - wszystkie objawy, jak przed okresem, czyli nabrzmiałe, bolące piersi, pobolewający i wzdęty brzuch. Jak przyszedł termin miesiączki, to normalnie dostałam, tyle, że trwała pół dnia, a potem ją wcięło. Wtedy zrobiłam test i okazało się, że jest ciąża.
    • run_away83 Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 21:07
      Bez pójścia do lekarza i zrobienia jakichś badań raczej wiele się nie dowiesz sad

Czasami zdarza się że kobiety w ciąży mają okres a mimo to ciąża się utrzymuje i dziecko prawidłowo się rozwija. Ale może to też być tzw. ciąża biochemiczna czyli zapłodniona komórka jajowa zdążyła wysłać do organizmu hormonaly "sygnał" i stąd pozytywny wynik testu, ale z jakichś powodów się nie zagnieździła, poziom hormonów ciążowych spadł i organizm wrócił na normalny tor działania (masz okres, czyli zaczął się kolejny cykl). Podobno zdarza się tak dość często i większość kobiet nawet nie jest świadoma faktu że przez moment były w ciąży. Nie ma też raczej żadnych następstw zdrowotnych i nie przeszkadza w zajściu w kolejną ciążę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się co się dzieje potrzebne będzie badanie beta hcg z krwi powtórzone przez dwa, trzy dni z rzędu (liczy się przyrost) i ewentualnie usg (na przezpochwowym można potwierdzić lub wykluczyć ciążę około 5-6 tygodnia czyli 3-4 tygodnie po zapłodnienu).

Nie panikuj, postaraj się umówić do lekarza, ewentualnie na własną rękę poszukaj laboratorium gdzie zrobią ci betę. Jak nie dasz rady ani do lekarza ani do laboratorium to możesz za jakieś 5-10 dni zrobić kolejny test.
    • franczii Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 21:11
      Byc moze doszlo do zaplodnienia i stad pozytywny wynik testu ale jajo sie nie zagniezdzilo i dlatego przyszedl okres. Zagniezdzenie to bardzo delikatny moment, bardzo czesto sie nie udaje i ponad polowa zaplodnionych jaj zostaje wydalona zupelnie nieswiadomie. Do zagniezdzenia zwykle dochodzi okolo 2 tygodni po zzaplodnieniu. Czyli terminy by sie zgadzaly.
      Jest tez mozliwosc ze to nie nie okres a krwawienie implantacyjne choc nie wyobrazam sobie jak to mozna wziac za okres ale podobno to sie czasem zdarza.
    • fomica Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 21:11
      W ciązy w terminie spodziewanej miesiączki może wystapić plamienie, co ma związek z burzliwymi zmianami hormonalnymi w tym czasie. Ale ten "okres" jest zazwyczaj jakis podejrzany - skąpy, brunatny, bardziej plamienie niz krwawienie, inaczej wygląda niż zwykle. Takie cos może pojawić się jeszcze ze 2-3 razy w kolejnych spodziewanych terminach, stąd tyle zdziwień pt. "miałam terminowo okres i nagle sie okazało że jestem już w 3 miesiącu".

>Co mam robic?? Panikowac?? Rozpaczac?? Co??
      Zrobić test z krwi. Na razie niewiele możesz więcej. I tu zacytuję słowa lekarza "co się pani tak śpieszy, tak szybko chodzi? Ciąża to stan OCZEKIWANIA, spokój ma być".
    • zurekgirl Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 21:24
      Obawiam sie, ze w Irl tak jak i w UK absolutnie nic nie zdzialasz. Czekaj spokojnie, nastaw sie na "co bedzie to bedzie", zrob jeszcze jeden test za jakies 5 dni. Ja mialam kilka razy taka historie, na tescie cien kreski, potem krwawienie, pare razy sie nie udalo, a teraz jestem w ciazy (tez drugiej) i dopadlo mnie na poczatku lekkie krwawienie, ale trwalo tylko jeden dzien, co mnie sklonilo do powtorzenia testu. Lekarz dopiero okolo 8 tygodnia zaczyna rozmawiac powazniej o ciazy, wczesniej kaze czekac lub jechac na A&E jesli bedzie ostry bol lub krwotok. Reszte zostawia sie naturze.
      • franczii Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 21:32
        A nawet gdyby w Pl te bete zrobila to i tak czekac musi bo co innego mozna zdzialac z 4tygodniowa ciaza? Czekac i miec nadzieje.
        Ja z zasady testy ciazowe robilam kiedy mialam juz tydzien spoznienia. Wtedy juz powinno byc po zagniezdzeniu wiec i niespodzianki w postaci spoznionego okresu na drugi dzien po tescie nie ma i czlowiek nie rozpacza nad podpaska.
    • kawka74 Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 21:40
      Zrobiłam test ciążowy( taki najtańszy kupiony w Tesco) we wtorek po połu
      > dniu

Poczekałaś, aż spóźni Ci się okres, czy zrobiłaś w terminie miesiączki (albo przed)?

wszy
      > stko byłoby pięknie gdyby nie to, że dzisiaj późnym popołudniem dostałam okres!
      > ?!?! Jak to możliwe??

Normalnie. Nie jesteś wyjątkiem ani nie jesteś chora, nic z tych rzeczy. To, co Ci się przytrafiło, przytrafia się brazylionowi innych kobiet, z których większość nawet się nie orientuje, że była jakaś ciąża. Jest też sporo kobiet, które mimo ciąży mają okres.

>Co mam robic?? Panikowac?? Rozpaczac??

Zanim zaczniesz panikować i rozpaczać, poczekaj, aż skończy się okres, i zrób test jeszcze raz. Na tym etapie i tak nic nie zrobisz, ani w Irlandii, ani w Polsce. Poczekaj i zrób test, panika jest totalnie zbędna.
    • mamucha-emiluchy Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 22:01
      Pewnie była to ciąża biochemiczna.
      Też to przerobiłam, było staranie, potem okres się spóźnił 8 dni, zrobiłam test, była jaśniutka druga kreseczka. Poszłam do gina za 2 dni i u niego zaczełam plamić, a potem dostałam bardzo bolesny okres ze skrzepami. USG nie pokazało zarodka, po prostu jajo płodowe się nie zagnieździło w macicy. Ponoć powszechna sytuacja o którym ogrom kobiet nie zdaje sobie sprawy.
      Aha, miałam robioną zaraz na drugi dzień bete hcg, wynik podwyższony, czyli zapłodnienie było.
      Ale dla pewności zrób bete hcg i wszystko będzie jasne.
      • paliwodaj Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 22:48
        >Poszłam do gina za 2 dni i u niego zaczełam plamić, a potem dostałam bardzo bolesny okres >ze skrzepami. USG nie pokazało zarodka, po prostu jajo płodowe się nie zagnieździło w >macicy. Ponoć powszechna sytuacja o którym ogrom kobiet nie zdaje sobie sprawy

no ale tu trzeba odroznic poronienie samoistne od okresu....Nie kazde krwawienie to okres.
        Najlepiej jak najszybciej zglos sie na badania I nie wrozmy z fusow na forum, bo nie dostaniesz tu wlasciwej odpowiedzi
      • zuwka Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 23:00
        No bez przesady. jakie "pewnie to była ciąża biochemiczna" ? Nie ma "pewnie" Moja "ciąża biochemiczna" ma dziś cztery lata. Krwawiłam naprawdę mocno, z tym, że krócej niż zwykle. Dzięki Bogu nie miałam pewności, że jestem w ciąży, więc nie zdążyłam spanikować. Robiłam jakiś tam test, ale po południu, wyszedł tzw. Cień cienia, ale uznałam, że mi się wydaje. Po trzydniowym krwawieniu w terminie miesiączki (zamiast sześciodniowym) wyczułam guzek w piersi (który okazał się rozrastaniem gruczołów mlecznych ale kto to wiedział wtedy). Tak trafiłam do ginekologa, który ku mojemu i swojemu zaskoczeniu odkrył ciążę. Plamilam jeszcze miesiąc później - też w terminie miesiączki, i nie powiem trochę mnie stresowało.
        Nie można od od razu zakładać ciąży biochemicznej
        Do autorki: odczekać jeszcze i zrób ponowńie test. Ale rano. I naprawdę nie macie tam możliwości wykonania badania na bHCG?
    • asia_i_p Re: Dodatni wynik testu i..."okres"?? POMOCY błag 21.06.13, 22:46
      Teoretycznie wynik odczytany powyżej pięciu minut nie jest miarodajny, jest wyraźne ostrzeżenie na testach. Więc tak naprawdę masz tylko jedno potwierdzenie - ten elektroniczny. Zrób jeszcze jeden test za tydzień, do tego czasu traktuj się profilaktycznie, jakbyś była w ciąży. Gdyby się okazało, że jednak nie jesteś, to może pójdź do lekarza na wszelki wypadek, zbadaj hormony.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka