Dodaj do ulubionych

co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki

14.08.13, 13:27
W naszym przedszkolu (zresztą we wszystkich publicznych w Norwegii) dzieci dostają jeden "państwowy" posiłek o 11.00 - zazwyczaj są to kanapki z pasztetem, szynką, serem, rybą plus jakieś warzywko, dla maluszków najczęściej kukurydza (nowa wielka miłość) albo coś w tym stylu, bo jedzą rączkami prosto ze stołu, bez talerzy (no ale rozumiem, że jakby dać talerzyki 9 dzieci w wieku od 12 do 36 mcy to by latały pod sufitem - niech im będzie). Raz w tygodniu dostają coś ciepłego - paluszki rybne, parówki i takie tam.

A drugi posiłek (o 14:00) dzieci mają przynosić swój w pudełeczku. No i teraz potrzebuję od was pomysłów, żeby ten lunchbox nie powtarzał się za bardzo z jedzeniem przedszkolnym.

Moje są takie: makaron z szynką, różne "uszka" (w sensie, że takie małe włoskie pierożki nadziewane, nie pamiętam jak to się nazywa, ravioli może?), albo kotleciki rybne pokrojone w kawalki (ale za tym ona nie przepada), albo parówka (to kocha oczywiście), albo kanapka z szynką, serem, pasztetem (ona pasztet uwielbia miłością największą) - ale to się pokrywa z tym przedszkolnym. Do tego w małym pudełeczku jakies owoce (winogrona, jagody) lub warzywa (ogórki, pomidory, kukurydza). Oczywiście ona to dostaje zimne - ale makaron czy parówkę da radę na zimno zjeść.

I w zasadzie pomysły moje na tym się kończą. To musi być jedzenie do rączki, bo ona łyżką owszem je, ale tylko co 3 trafia do buzi - większość na kolana lub we włosy, a panie jej na pewno karmić nie będą.

Macie jeszcze jakieś propozycje?

No i najlepiej, to jakby dało się to przygotować poprzedniego dnia wieczorem, chociaż np. kanapki robię rano, bo takie "odstane i przesiąknięte" są paskudne, ale już np. warzywa czy owoce mogę przygotować poprzedniego dnia.
Obserwuj wątek
    • mytka82 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 14:11
      Małe mięsne klopsiki, paszteciki, może naleśniki suche i do malutkiego słoiczka dżem, racuszki i wszelkiego typu placuszki - z bananem np , mini kotleciki z fileta, upieczona pałka z kurczaka.
      • najma78 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 14:33
        Jesli do jedzenia rekami to raczej cos bardziej suchego, moze ser, sa rozne rodzaje np spagetti, strings czy drobne kostki, moze gotowe lunchbox z malymi tortillami, malymi plastrami szynki i serem, z jakimis krakersami i szynka itp. ser topiony i bread fingers, warzywa w slupki np marchew, patyki selera, rzodkiewki, ogorko itp. jakies nadziewane ciasta typu paszteciki itp.
    • olena.s Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 14:19
      Frittata na zimno, krojona w kwadraty.
      Stek/kurczak z grilla na zimno, plus jarzyny do chrupania.
      Sałatka kus-kus z pomidorami, ogórkiem, pietruszką, rodzynkami - jak się usprawni z łyżką.
    • kikimora78 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 14:50
      senk ju!
      Nalesniki to fajny pomysl - moge w sumie od razu wysmarowac dzemem, zrolowac i pokroic, tak bedzie jej latwiej big_grin

Musze sobie liste zrobic jakas przyzwoita smile
      • dzoaann Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 14:57
        Muffinki na pikantnie, z warzywami, ciasteczka owsiane, ryzowe,
      • myelegans Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 15:00
        rozne warzywa i owoce pokrojone w kostke. sery rozne, u nas niesmiertelne peanut butter na roznego rodzaju chleb. MOj lubil peanut butter do malego pojemniczka i kawalki selera naciowego, tylko byl starszy niz 2 lata.
        A moze pita chleb z roznego rodzaju dipami, np humus, u nas dzieci mialy w przedszkolu humus i rozne warzywa na surowo, albo pita, albo tortille kukurydziana.
        Nie jestem pewno co do miesa w sniadaniowce przez 6 godzin w temp. pokojowej. Ja daje ice pack do sniadaniowki z jogurtem, indykiem, czy warzywami.
        • kikimora78 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 15:30
          > Nie jestem pewno co do miesa w sniadaniowce przez 6 godzin w temp. pokojowej. J
          > a daje ice pack do sniadaniowki z jogurtem, indykiem, czy warzywami.

jest lodowka w kazdym oddziale w przedszkolu i ja rano jak ja zostawiam, to wkladam jej lunch do lodowki, takze problemu nie ma.
        • olena.s Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 16:57
          Są takie świetne pudełeczka z nakładką lub podwójnym dnem, w dnie - żel . Pudełko na noc do zamrażalnika, rano napełniasz żarełkiem i wio. U nas się sprawdza, a zapewniam, że jest ciepło.
      • mytka82 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 15:01
        Wytrawne muffiny, wygooglaj sobie.
      • olena.s Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 16:59
        I jak lubi to suszi, oczywiście! W wariacjach, diecko zrobiło ostatnio z wołowiną i sosem sezamowym, mniam.
    • gazeta_mi_placi Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 14:55
      Jesteśmy na forum polskim i proszę o używanie polskiego języka. Lunchbox to pudełko na drugie śniadanie. Tak trudno to napisać? Moderatorzy też powinni się przyłożyć i usuwać takie gwałcące język polski posty, wtedy jedna "jemigrantka" z drugą by szybciutko przypomniały sobie "polska mowa".
      • myelegans Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 15:02
        gazeta, przeczytaj regulamin forum, nie ma tam dokladnie nic o jezyku obowiazkowym, wiec wez sie zamknij ksenofobie
      • kikimora78 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 15:31
        hehe - tak sie ciesz, ze w ostatniej chwili zmienilam na lunchbox, bo powinnam byla napisac matpakka tongue_out
      • kikimora78 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 15:34
        a poza tym nie na drugie sniadanie, tylko na (lunch) przedobiadek jak juz bo drugie sniadanie maja o 11, a lunchboksa jedza o 14, obiad w domu o 16 tongue_out
        • myelegans Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 16:18
          To daj jej tylko jakas mala przegryzke jak w domu po 2 godzinach ma obiad. ja sie musze niezle nagimnastykowac co mojemu szkolniakowi na lunch pakowac. W szkolnej stolowce lunchow nie chce kupowac, wiec konczy sie na na niesmiertelnej grzance w peanut butter, owocach, jogurcie, czasami dostanie kawalek kabanosa, krakersy, i ciastko albo kawalek czekolady na deser.
          Czasami na prawde trace wene. Lunch maja o 11:30, ze szkole koncza o 15, w domu obiad jest najczesciej okolo 18-19.
        • gazeta_mi_placi Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 16:50
          Czyli pudełko na obiad.
    • ichi51e2 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 16:30
      www.google.co.uk/search?q=幼稚園児+お弁当&client=safari&hl=en&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=KJQLUs2KGsPJOc3FgPgH&ved=0CC0QsAQ&biw=320&bih=504 nie chce mi sie opisywac ale masz tu japonska ilistrowana encyklopedie zarcia przedszkolakow
    • thanksgiving Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 14.08.13, 22:02
      Sos jablkowy:
      https://savingmoneyplan.com/wp-content/uploads/2012/02/apple-cinnamon.jpg
      Batonik owocowo-zbozowy:
      https://2.bp.blogspot.com/-9Fe-8Z-Yf3M/Tjk-Tty3ebI/AAAAAAAAATk/TbX99wl-hp0/s320/strawbar.JPG
      Jogurt w tubkach:
      https://chobani.com/core/wp-content/uploads/2013/06/tubes_family2.jpg
      Maly serek:
      https://thumbs.dreamstime.com/x/soft-cheese-red-wax-5754014.jpg
      Pokrojone owoce:
      https://delightfultastebuds.com/wp-content/uploads/2011/08/IMG_4373.jpg
      Do pojemnika na lunch wkladam jeszcze takie cos z zamrazarnika, zeby jedzenie bylo zimne (nie wiem jak to sie nazywa po polsku):
      https://ab.pkimgs.com/pkimgs/ab/images/dp/wcm/201324/0004/img80c.jpg

• vinca Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 01.05.19, 21:45
      2latka nie trafia łyżka do buzi????
      • mamolka1 Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 01.05.19, 21:51
        Teraz to już ośmiolatka - jak ematkowa to pewnie przyjęcia na 60 osób robi w dwie godziny 😉 ( znowu ktoś trupa z archiwum wyciągnął )
        • kafana Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 01.05.19, 23:51
          Ech zawsze się nabieram na stare posty
    • kafana Re: co do lunchboxa do przedszkola dla 2-latki 01.05.19, 23:50
      Alaantkowe blw i jedziesz. Od roku na tym żyjemy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka