Dodaj do ulubionych

Czy Wasi męzowie lubią swoją pracę?

11.09.13, 10:28
Uważam że praca której człowiek nie lubi w której nie czuje sie dobrze to jest coś co bardzo psueę jakość życia, ma generalnie na nie duzy wpływ. Sama wiem cos o tym, bo choć krótko, także pracowałam kiedyś w jadowitym i nieprzyjemnym środowisku, pamietam że po kilku miesiącach miałam tak dość że inne sfery życia autentycznie przestały mnie cieszyć. W podobnej sytuacji jest od długiego czasu mój mąż,chodzi o bardzo specyficzne i dosc trudnbe warunki pracy ludzi a on tak bardzo chciałby lubiec swoją pracę bo uwaza ze samo zajcie jest ok, dodatkowo jest bardzo odpowiedzialny wie że musi utrzymac rodzinę a tu nic nie układa się tak jak powinno więc popada w coraz większy doł.Trudno jest patrzec jak najblizsza ci osoba gasnie a z drugiej strony trzeba trzymać fason bo tylko dzięki niej możemy żyć na normalnym poziomie o co w dzisiejszych czasach trudno.Nie ma sie co uzalać trzeba do przodu i tyle.Wasi męzowie lubią swoją pracę?
Obserwuj wątek
    • melancho_lia Re: Czy Wasi męzowie lubią swoją pracę? 11.09.13, 10:35
      Mój lubi, chcoiaz jest to zawód zastępczy. Zawsze chciał być kim innym- nawet spełnił wszystkie wymagania- niestety zmieniono przepisy i on oraz setki innych osób zostały na lodzie, ewentualnie zaproponowano im pracę poniżej ich kompetencji. Dlatego zmienił zawód na pokrewny, jest świetny w tym co robi, ale nadal tęskni za tym "pierwotnym" zajęciem i po cichu kalkuluje jakie miałby mozliwości przeniesienia się jednak do tego wymarzonego zawodu.
      • elizaj1 Re: Czy Wasi męzowie lubią swoją pracę? 11.09.13, 10:42
        Mój swoje zajęcie jako takie uważa za fajne i jestem pewna że miałby satysfakcję z pracy gdyby wszystkie obłozenia wokół a wiec warunki/ludzie itd byly ok, że nie są więc wciąz jest przybity i zniechęcony.Mówię mu że wiele ludzi to przezywa, że niewiele jest miejsc idealnychsad
        • melancho_lia Re: Czy Wasi męzowie lubią swoją pracę? 11.09.13, 10:47
          Ja z kolei mam fajny zawód (z zewnatrz)- kreatywny, odpowiedzialny, za pograniczu inżyniera i artysty. Ale niestety po latach okazało się, ze mój charakter nie nadaje się do wykonywania go za bardzo. Jak szlam na studia miałam wybór- teraz żałuję, że nie wybrałam inaczej. Swojej pracy nie lubię- pracuję z fajnymi ludźmi, ale na tym koniec. Reszta jest ciągłym użeraniem się.
    • default Re: Czy Wasi męzowie lubią swoją pracę? 11.09.13, 11:55
      Chyba lubi. Mój mąż całe życie pracował na własny rachunek, jak mu się nudzi jakiś rodzaj działalności, to się po prostu przerzuca na inny . Co nie zawsze odbija się korzystnie na naszych finansach, ale za to on nie ma frustracji zawodowych smile
    • iziula1 Re: Czy Wasi męzowie lubią swoją pracę? 11.09.13, 12:24
      Mój tak. Uwielbia.

Ale też byliśmy kiedyś w takiej sytuacji o jakiej piszesz. Zmienił prace, zarobki 3 krotnie wyższe, plus premie motywujące i funkcyjne. Więc nagle zaczęło nam się żyć jak w raju smile
      Z tym,że mąż nagle stał się nerwowy, wybuchowy. Praca go męczyła, klimat panujący w firmie powodował,że już w niedzielę popołudniu mąż "przeżywał" prace.

Podjęliśmy decyzje,że odchodzi. Że nie można tak się męczyć ani dalej żyć. Przez kilka miesięcy ja utrzymywałam rodzinę, było trudno ale warto.
      Szkoda mi było męża.On czuł się odpowiedzialny za rodzinę więc taka decyzja dla niego była trudniejsza niż dla mnie.
      Teraz jest na własnej działalności i jest szczęśliwy. A z nim i my.
    • eliszka25 Re: Czy Wasi męzowie lubią swoją pracę? 11.09.13, 12:42
      tak, moj maz robi to, co lubi i w czym jest dobry. w zwiazku z tym lubi tez swoja prace. pracuje w tej firmie juz 8 lat i nie narzeka. w tym czasie troche sie pozmienialo, nie wszystkie zmiany byly dobre, ale ogolnie maz jest zadowolony. czasem tylko narzeka, ze pracy duzo, bo czesc ludzi zwolnili, ale taki prawdziwy nawal pracy zdarza sie okresowo. poza tym ma spora dowolnosc w organizowaniu sobie czasu pracy i moze np. wozic chlopakow na zajecia dodatkowe czy w razie potrzeby zostac w domu. pod warunkiem oczywiscie, ze wywiaze sie ze wszystkich zobowiazan i nie zawali projektu. nigdy mu sie to nie zdarzylo, wiec szef nie ma problemow. dodatkowo placa dobrze, wiec maz tym bardziej zadowolony.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka