Dodaj do ulubionych

zapalenie spojówek - pomocy!

18.10.13, 01:29
Bardzo proszę o rady, w sieci nie mogę znaleźć nic sensownego. Dziś wieczorem dostałem zapalenia spojówek - na razie w jednym, prawym oku (właśnie się zorientowałem). Jutro (w piątek) nie mam szans na wizytę u okulisty. Spróbuję się wbić do rodzinnego, ale nie ma pewności, że będę miał czas i że będą miejsca. Jakie krople BEZ RECEPTY mogę kupić, żeby się wyleczyć? Na pewno któraś z Was zna jakiś magiczny środek... Proszę o pomoc!

Pytania poza konkursem - dzisiaj po południu byłem na rutynowej kontroli u okulisty (minusowa wada wzroku), miałem oczy zakroplone dla rozszerzenia źrenic, a później znieczulone żelem do badania obwodu siatkówki. Czy to badanie spowodowało zapalenie?? Na boga, dlaczego?? Miałem kiedyś zapalenie spojówek jako dziecko, później latami nic, po czym miałem zapalenie w kwietniu tego roku, a teraz znowu? Co się dzieje?? Aha, badanie okulistyczne wypadło bardzo dobrze - oczy (poza wadą wzroku) mam zdrowe. Z góry dziękuję za odpowiedzi. B.
Obserwuj wątek
    • gretchen184 Re: zapalenie spojówek - pomocy! 18.10.13, 07:00
      krople dostępne bez recepty są guzik warte ale spróbować możesz,poproś w aptece
      możesz też mieć zwyczajne uczulenie na coś co miałeś wcześniej zakraplane
      możesz też mieć wirusowe zapalenie spojówek- z tym ciężko wytrzymać, ja wylądowałam na ostrym dyżurze okulistycznym-podobnie jak z opryszczką w oku.objawy niemal identyczne jak przy zwykłym zap. spojówek tylko dużo mocniejsze
      przykładają też świetlika ale na mnie nie działa
      możesz też kupić zwykłe sztuczne łzy albo sól fizjologiczną i płukać oko
    • myfaith Re: zapalenie spojówek - pomocy! 18.10.13, 08:26
      Sol fizjologiczna jak najbardziej ale to tylko lagodzi i to na chwile. Jak nie ma szans na okuliste to lekarz internista - wyjasnic mu w czym rzecz (choc to widacwink) i poprosic o biodacynę a wokol oczu (nie do oczu ) cortinef. Zreszta on sam powinien wiedziec. Ja te leki dostalam od okulisty i wiem ze sa na recepte ale mysle ze kazdy lekarz moze je przepisac (dla mojego dziecka pediatra przepisywala biodacyne)
      Oczywiscie nie zwalnia to od wizyty u okulisty smile
    • missmiriam1 Re: zapalenie spojówek - pomocy! 18.10.13, 08:31
      Oj, współczuję.... ja swego czasu byłam zmuszona ''przetestować'' większość dostępnych bez recepty środków no i nic, nie pomagały. Może lekarz rodzinny Tobrex przepisze? I Nimesil wewnętrznie. Doraźnie to sól fizjologiczna (możesz lekko schłodzić) i płukanie chłodną przegotowaną wodą. Nie leczy, ale odrobinę łagodzi.
    • ledzeppelin3 Re: zapalenie spojówek - pomocy! 18.10.13, 09:27
      Najważniejsze pytanie: czy oczy ropieją?
      Jak tak, musisz antybiotyk na receptę, bo to oznacza BAKTERYJNE zapalenie spojówek. Jesli objawy to zaczerwienienie, łzawienie i pieczenie BEZ ropy, możesz spróbować krople bez recepty visine, mają składnik antyalergiczny (oczywiście może to być zapalenie alergiczne bądź z podrażnienia, spowodowane wczorajszym badaniem, albo wirusowe- wtedy też nie ma ropienia- albo bakteryjne- z ropą).

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka