Dodaj do ulubionych

Ile ziemniakow

• jola-kotka Re: Ile ziemniakow 04.11.13, 21:16
      Ja jem pewnie pięć razy mniej od ciebie,ale nigdy by mi nie przyszło do głowy,zaglądać komuś w talerz tylko po to aby krytykować jego zawartość,naśmiewać się itp. Ja nie wiem po co ty to robisz,chwalisz się swoją dietą czy żalisz się,że tak mało musisz jeść bo inaczej tyjesz?
      Według mnie dużo jesz bo widzisz wszystko zależy z czyjej perspektywy na daną rzecz,problem się spojrzy.Ten wątek to jakieś nieporozumienie.Mój mąż zjada 40 kawałków sushi jednorazowo problemów z wagą nie ma,dla mnie to coś nierealnego dla niego norma bo nie każdy kto je więcej niż ty musi być gruby,to wszystko zależy od danego organizmu a każdy jest inny i ma inne potrzeby.
    • morekac Re: Ile ziemniakow 04.11.13, 21:38
      Przypomniał mi się kawał:
      Chwali się amerykański i radziecki generał. Amerykanin mówi że amerykańscy żołnierze spożywają po 5000 kalorii dziennie. Rosjanin liczy i liczy i nagle mówi to niemożliwe! żołnierz nie może zjeść w jeden dzień 500 kg ziemniaków!

--
      -------------------------------------------------------------
      "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
    • raszefka Re: Ile ziemniakow 04.11.13, 21:42
      Ani jednego. Mogę na palcach jednej ręki policzyć, ile razy kupiłam pół kg siatkę ziemniaków w ciągu ostatnich 3 lat.

Ryżu też nie. Ani makaronu.
    • adellante12 Re: Ile ziemniakow 04.11.13, 21:42
      Jak dla mnie osobiście jakieś 5 kg na rok...
      Zdecydowanie bardziej preferuje od zawsze makarony ryze kasze...
      Ziemniaki jakos kojarzą mi sie od zawsze z wakacjami u dziadków i parnikiem i fura ziemniaków przygotowywana dla tuczników...

--
      Wypijmy za drzewa, z których zrobią nasze trumny, oby rosły jak najdłużej!" ;D
        • adellante12 Re: No dobra, ale pół kg truskawek?? 05.11.13, 09:31
          Za malo.. zdecydowanie za mało....
          Chyba ze na lekki deserek i do tego kilogram wiśni...

Ja po prostu nie lubie ziemniaków.. Nie lubie i szlus a jak ktoś lubi i chce niech sobie nawet worek dziennie zjada Na Zdrowie!
          Wolę kartoflozerców nich jakichś dziwolągów wiecznie na kiełkach i tofu.. wink
          --
        • ira_07 Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 09:20
          Tyle, że 100 groszy ziemniaków to jeden ziemniak, a 100 groszy makaronu to już syta porcja. 100 groszy ryżu to cały woreczek, zdecydowanie bardziej nasyci niż ziemniak. Więc nie da się tak łatwo przeliczyć, bo co z tego, że 100 g ziemniaka ma 70 kcal, skoro zjada się ich kilka? Wychodzi podobnie co porcja makaronu.
          --
          Until the very end
          • franczii Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 14:22
            Alescie mi smaka na ziemniki zrobilytongue_out zeby objetosciowo dobic do poorcji makaronu czyli 80 gr odwazylam sobie 300 gr ziemniakow (1 dosc sporawy i 2 male). Wyszlo 210 kcal czyli i tak mniej niz makaronu wiec jeszcze styknie na cos sycacego. Btw makaron tez sam nie wystarczy tylko cos do niego trzeba. Do makaronu nic niemam, jadam kilka razy w tygodniu ale dziwi mnie ze ktos moze go uzywac jako zamiennika ziemniakow.
            • adellante12 Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 14:40
              Zapytaj starych rolników.
              Zapytaj hodowców królików.
              Czego uzywano dawniej do szybkiego tuczu.
              Własnie gotowanego ziemniora z otrebami. masz niskokalorycznego ziemniaka i dietetyczne otreby.. A świnia miała słoninę na cztery palce... Pewnie miały chore tarczyce...
              --
              • franczii Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 19:27
                Nie mam zadnego rolnika pod reka, wiedzyna temat hodowli krolikow i swinek zadnej wiec ci uwierze na slowo. Tylko mala uwaga my nie jestesmy ani krolikami ani swinkami, widac dlatego sie nie upaslismy. W to musisz ty uwierzyc na slowo komus kto ziemniaki je bo je lubi. Ty ich przrciez nie lubisz wiec raczej nie mozesz wiedziec czy tucza, kiedy, w jakich ilosciach i konfiguracjach.
                .btw piszesz ze ziemniaki to pasza dla krolikow ale kroliki wcale tluste nie sa.
    • an_ni Re: Ile ziemniakow 04.11.13, 21:44
      a nie wiem ile na kg ale ja np zjadam 2 duze ziemniaki albo 3 male, dziecko 2 male, facet 4
      czyli w sumie powiedzmy 8 ziemniakow na obiad dla rodziny 2+1
      pewnie bedzie ponad 1kg
    • franczii Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 05:08
      Ozesz, a ja myslalam, ze to ja mam tzw. Sklonnosci do tycia i musze uwazac na to co jem. Zmieniam zdanie, jestem szczesciara ze nie musze sobie wydzielac 1 ziemniaka i liczyc truskawki. Chyba bym sie zalamala.
    • lykaena Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 08:11
      Ten wątek jest tak głupi jak te o zmienianiu pościeli
      -- (swoją drogą to dawno nie było wink ), albo o ważkim problemie jakim jest prysznic rano, czy wieczorem.
      Każdy zapewne inaczej się odżywia, a takie uogólnianie, że:

ziemniaki tuczą - No pewnie jedzone codziennie, odsmażane, jako puree ze śmietaną, ze skwarkami, z boczkiem lub smalcem utuczą każdego zanim się obejrzy.

obiad z dwóch dań to rozpychanie żołądka i na pewno tacy co tak jedzą są grubi-
      No jeśli to znów smażenina i to na smalcu, zupa zabielana śmietaną i zagęszczana mąką i tak codziennie to owszem.

Jem sporo ziemniaków- głównie pieczone ze skórką, ale ja nie jem (prawie) pieczywa i żadnych potraw mącznych- nie jem pizzy, pierogów, naleśników.
      Pieczywo tylko u kogoś- jako dodatek do dania np. typu gulasz, jakiś domowy wypiek, którym ktoś mnie poczęstuje
      Słodyczy nigdy.
      Posiłki jem 4 dziennie: śniadanie, około 13 jakaś przekąska, typu sałatka na szybko lub jakiś twarożek, jabłko.
      I wieczorem jem z chłopem obiadokolację z 2 dań- zwykle zupa i danie, ale często też zimna lub ciepła przystawka i danie, drugie danie zawsze 3 elementowe, wg schematu ziemniaki, kotlet i surówka- ale nigdy tak nudno wink- kotletów nie jadamy prawie wcale.
      Pomiędzy 1 i 2 daniem robimy przerwę, stąd traktuje to jako osobne posiłki.
      I jemy tak dzień w dzień
      Ja jem mniej więcej połowę tego co mój chłop.
      Obiad z dwóch dań nie oznacza od razu kopiastych porcji.
      Aha.
      Ja pracuję w domu.
      Chłop poza domem i na 1,5 etatu.
      Nie mamy samochodu, poruszamy się głównie rowerami, zbiorkomem lub pieszo.
      Ja mam 1,72 wzrostu i ważę ok. 60kg, chłop ma 1,80 i waży ok 80 kg.
      Jesteśmy szczupli, zdrowi i dobrze się czujemy.

Miłego dnia smile

"..on silną dłonią złapał za mój kark i poprosił bym zaśpiewał jeszcze..."
    • attiya Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 08:19
      nie za bardzo łapię, skąd u ciebie taka pogarda, że ktoś "rąbie" ziemniaki?
      przeszkadza ci to, że ktoś zamiast jednego je 4 ziemniaki?
      --
      Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą
      Dr Anita Kucharska-Dziedzic, Stowarzyszenie BABA
      • morgen_stern Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 09:21
        Jak ty nic nie rozumiesz... Ziemniory to się rąbie, wpieprza i zżera, a ryż, kasze i pastę to się elegancko spożywa.

--
        Przychodzi Bóg do lekarza, a lekarza też nie ma
        • attiya Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 09:25
          taaa i wszystko jasne big_grin
          ziemniaki są dla plebsu, ryż i inne makarony dla elyt tongue_out
          --
          "Nic nie stoi na przeszkodzie, aby się dildem posługiwać tak jak radiem. Jedno i drugie służy rozrywce." — Mirosław Bańko, UW
          • memphis90 Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 17:32
            Nie dla plebsu, ale dla proletariuszy!
            "Dodatki jako element stały są charakterystyczne dla kuchni ubogich.
            W kuchni savoir vivre mogą się pojawić, ale pojawiają się raczej rzadko.
            Pojawiają się wtedy, gdy wymaga tego specyfika mięsa. Po drugie, dodatki typu ziemniaki, ryż, kasze, kluseczki podajemy jako swoiste zapychacze tylko wtedy, gdy posiłek składa się z dwóch dań – zupy i drugiego dania, co w świecie savoir vivre jest raczej zjawiskiem rzadkim. Obiad typowy składa się bowiem tam z 6-12 dań i wtedy zapychacze w ogóle na stole się nie pojawiają. Nie maja bowiem jako zapychacze żadnego sensu, raczej utrudniałyby spożycie wielodaniowego posiłku.
            Zauważmy też, że kartofle jako stały dodatek to polska specyfika i to wykształcona w biednym PRL-u"

krajski.wordpress.com/2011/01/08/ukladanie-dan-na-talerzu/
            Dama wpieprza wyłącznie stek, bez dodatków!

--
            "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
            Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
            Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
    • pinkdot Re: Ile ziemniakow 05.11.13, 09:50
      My ostatnio prawie wcale ziemniaków nie jemy, mam fazę japonizującą w kuchni, więc węglowodany przyjmujemy w postaci ryżu głównie. Poza tym syn nie je ziemniaków, a ryż do sushi wcina aż mu się uszy trzęsą. Odzwyczaiłam się od tego, że ziemniaki to niezbędny składnik obiadu. W dużej mierze chodzi tu o moje lenistwo i brak organizacji - zapominam często zadzwonić do męża, żeby obrał, a jak wracam z pracy to łatwiej zorganizować naprędce ryż, czy kaszę niż gotować ziemniaki.
      --
      “It seems that for success in science or art, a dash of autism is essential.” Hans Asperger
    • kosmitka06 Re: Ile ziemniakow 06.11.13, 08:15
      Jeżeli jest to obiad i np. mam do tego jakąś surówkę to 2 ziemniaki lub 3 małe. Jeżeli jest to np. kalafior, brokuł itp. to 1 ziemniak lub wcale. Ogólnie jadamy mało ziemniaków.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka