Dodaj do ulubionych

do kiedy/ od kiedy?

04.12.13, 15:52
Mam dwa pytanka, pierwsze do kiedy, jakiego wieku dawałyście swoim dzieciom mm? (nie chodzi mi o wytyczne tylko własne doświadczenie) I jak stopniowo je ograniczać w sensie co będzie na tyle wartościowe żeby zastąpiło np. jedno karmienie mlekiem? Póki co mały je 4 butle plus obiadek, plus deserek, na dobę.

Drugie pytanie dotyczy fotelika samochodowego. Od kiedy można się przerzucić z nosidła samochodowego na fotelik? Kiedy Wasze dzieci zaczęły jeździć w fotelikach?

Dziękuję za odpowiedzi wink
Obserwuj wątek
    • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 15:57
      w pierwszym nie momoge, bo moj syn w ogole mm nie dostawal.

fotelik - dopoki nie przekracza wagi jaka jest dedykowana do fotelika i nie wystaje glowa ponad. jak ktorys z parametrow wykrzacza - powinno sie zmienic.
    • ashraf Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:04
      Ogolnie rzecz biorac do 1 rz podstawa diety pownno byc mleko, wiec przed 12 mies nie powinno sie go calkiem eliminowac. A poza tym to chyba bardzo indywidualna sprawa, zalezy od tego jak dlugo rozszerzasz diete, jak chetnie dziecko je stale pokarmy, jak reaguje na nowosci itd. U nas na razie sa 3 butle (8:00, 11:00 i 18:00) + obiad + kasza na noc. Planuje teraz zastapic II sniadanie stalym posilkiem, a po roku chcialabym juz powoli eliminowac butelke calkowicie.
    • neffi79 Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:08
      etap mm ominiety, córka dostaje mleko 3,2% sucesywnie od ukonczenia około roku

fotelik siedzący zaczelismy uzywac tak od ok. 10 mca? nie pamietam dokładnie ale wiem jedno - wszystkim poprawiło to komfort jazdysmile
      • boo-boo Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:38
        " wszystkim poprawiło to komfort jazdysmile"
        Wszak komfort jest najważniejszy- a co tam bezpieczeństwo....

Do autorki wątku-nawet jeśli postanowisz kupić fotelik to w trosce o dziecko kup tyłem do kierunku jazdy.
          • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:45
            wystajace nozki nie sa problemem. moga sobie wystawac, byle glowa nie wystawala.
            pierwsze foteliki sa o wiele bezpieczniejsze niz kolejne, wiec dziecko powinno w nich jak najdluzej jezdzic.
            jezeli bardzo chcesz przesadzic do drugiego - warunkiem jest osiagniecie przez dziecko wagi do odpowiedniego fotelika i wzrostu (nie pamietam dokladnie w jakiej pozycji musza byc pasy. odszukam)

w fotelikach nie chodzi o wygode a o bezpieczenstwo dziecka...
            • frijka Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:50
              dla mnie są problemem, fotelik dosunięty do końca siedzenia powoduje że dziecko musi mieć podkurczone nóżki. Przy przeszło godzinnej podróży to powoduje, że dziecko marudzi, wierci się, chce wyjść z nosidełka. Poza tym nie mówię, że zmienię już teraz. Pytam.
              • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:00
                Frijka. nie szkodzi, ze marudzi.
                albo inaczej.
                ja wole to marudzace dziecko nawet przez godzine, ale zywe.

zwaz, zmierz.
                zapoznaj sie z fotelikami z listy adac, dowiedz sie czy do tych fotelikow Wasze dziecko juz doroslo.
                zorientuj sie jakie pasuja do Waszego samochodu i na jaki Was stac.
                przejrzyj forum
                forum.gazeta.pl/forum/f,97434,Foteliki_Samochodowe.html
                • frijka Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:04
                  Murwa, jak dziecko jedzie i pręży się w nosidełku płacząc i wrzeszcząc to chyba bezpieczne też nie jest bo pasy od nosidła też już są poluzowane od jego wyczynów. Na szczęście nie jest tak za każdym razem dlatego nie chce zmieniać nosidełka już. Zapytałam o doświadczenia bo ciekawi mnie kiedy zazwyczaj dokonuje się takiej zmiany.
                  • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:09
                    jak moj sie prezyl i cudowal, ryczal - to sie zatrzymywalismy i byl wyciagany.
                    jak tylko marudzil i jojczyl - jechalismy do oporu.
                    nie bylo tak zawsze, ale sie zdarzalo.

i praktycznie zawsze przyczyna byla prozaiczna - pampers, glod, zmeczenie, nuda. nie ze sam fotelik i niewygoda.
                    a z powyzszych powodow i w drugim foteliku bedzie wrzeszczal, prezyl sie i cudowal smile

czekaj ze zmiana maksymalnie ile mozesz. wczesniej po prostu nie warto.
              • anjaka1983 Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:07
                póki głowa nie wystaje to nie zmieniaj, te pierwsze foteliki są najbezpieczniejsze. marudzić może z tysiąca powodów, a nawet jeśli z tego - akurat tutaj nie komfort jest najważniejszy. u nas kiedyś samochód działał na młodego uspokajająco, teraz wręcz przeciwnie, więc po prostu ograniczamy podróże do niezbędnego minimum.
                • frijka Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:10
                  Raz w tygodniu jeżdżę z dzieckiem trasą nieco ponad godzinę w jedną stronę. Myślę, że do roku damy radę z nosidłem. Potem się zobaczy. Poza tym pytałam o doświadczenia a prawie nikt o tym nie pisze wink
                      • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:29
                        tak jak napisalam - ja mm w ogole nie podawalam. wiec doswiadczenia do kiedy nie mam.
                        syn do 9 miesiaca byl na piersi, potem wapn uzupelnialam innymi produktami, a od ok skonczonego roku dostaje zwykle krowie w mannej czy owsiance na sniadanie i czasem kolacje.
                      • anjaka1983 Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:40
                        ja kiedyś dokarmiałam mm przy kp, a teraz z racji rozszerzania diety zredukowało się to do jednej butli dziennie, rano. jako że nadal karmię piersią i planuję jakoś do roku, to chętnie już teraz odstawiłabym mm, ale nie wiem za bardzo, czym ten posiłek zastąpić. jak nie wymyślę, to też tak do roku pewnie pociągnę.
                        -
                        https://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09k5rciinyr.png
                        • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:45
                          anjaka1983 napisała:

Cytatale nie wiem za bardzo, czym ten posiłek zastąpić.

kasza manna na wodzie z owocami zarowno suszonymi jak i swiezymi
                          owsianka na wodzie z owocami j.w.
                          jaglanka z owocami j.w.
                          jogurt naturalny z owocami j.w. i/lub platkami owsianymi
                          nalesniki
                          kanapki z roznego rodzaju pastami robionymi samodzielnie
                          kanapki z warzywami, wedlinami, serami
                          jajecznica
                          omlety
                          • anjaka1983 Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 18:11
                            na jajka stwierdzone uczulenie, a szkoda, bo chętnie bym z nich coś robiła. mam nadzieję, że minie, i to szybko. kaszę z owocami daję na drugie śniadanie, co prawda holle a nie klasyczną. jogurt muszę przetestować, choć trochę się boję tego groźnego nabiału wink (szczególnie, że od początku lekarze tłumaczyli różne przypadłości młodego alergią na mleko, i teraz pije bebilon pepti, co zresztą muszę zmienić). kanapki faktycznie, dzieć lubi chleb, ciecierzycę do pasty też już kupiłam. zastanawiam się tylko, ile tego chleba na jeden posiłek? kromka?
                            • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 19:44
                              nasze hity
                              avocado + jajko na twardo + czosnek + odrobina smietany/jog natur/majonezu
                              hummus
                              soczewicza zielona + natka pietruszki + sos sojowy (nie za duzo tego sosu)
                              zielony groszek + koperek + sok z cytryny + chili + kolendra
                              awanturka - twarozek + cebula + szproty w oleju
                              makrela + cebula + jajko

kozi nabial moze jesc?
                              do pasty z awocado mozesz dodac zamiast jajka kozi se.
                              albo utrzec samo awocado z czosnkiem i oliwa.
                              albo dodac pomidora drobno posiekanego swiezego badz suszonego
                              zamiast smietany/jogurtu - sok z cytryny

w makreli - zamiast jajka - ogorek kiszony

ze szprotek innej niz z twarogiem badz jajkiem nie znam, ale sprobowalabym zeszklic na patelni drobno posiekana cebule, drobno starta marchewke i do tego szprotki.
                          • frijka Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 20:12
                            a na czym można zrobić taką jajecznice? Na maśle? a Olej jaki? No i mówimy o 10 m dziecku dla przypomnienia smile

Jeśli chodzi o sery to można dawać żółty,a twarożki jakieś?

Tak się zastanawiam czy np. taką jajecznicą dziecko naje się na np. 3h? jak mlekiem? No i czy to będzie na tyle wartościowy posiłek żeby dziecko nie przychudło wink
                            • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 21:14
                              takiemu maluchowi ja Twoj - najlepiej na parze zrobic jajecznice.

twarozki moj juz jadl w tym wieku. jezeli Twoj toreluje - nie widze przeszkod, zeby podawac.

no i moj syn taka jajecznica sie spokojnie najadal.
        • neffi79 Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:51
          boo-boo napisała:

a ty z choinki sie urwałaś?ogdrywasz się za to, że w poprzednim temacie nie miałaś racji? big_grin
          sciana

bezpieczeństwo jest sprawą kluczową i pierwszorzędną i nie o to pyta autorka.
          komfort jazdy poprawiło niewątpliwie i mogłabym napisać to drugi raz co też czyniętongue_out
        • ti-ri Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:45
          Bez sensu czepianie sie
          Zaraz nic na tym forum nie bedzie można napisać
          Co do tematu wątku
          Mm stosowałam bo córka miała skaze bialkową - bebilon pepti teraz drugą będę dłużej karmić i może uda sie bez mm
          Fotelik zmieniliśmy przed 1 urodzinami to było lato jechaliśmy na urlop i tez chciałam tego znienawidzonego komfortu wink
      • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:42
        Neffi blagam!
        to nie komfort sie liczy a bezpieczenstwo!
        i zeby dziecko bylo bezpieczne w foteliku musza byc m. in. spelnione parametry parametry wzrostu i wagi (plus oczywiscie dopasowanie fotelika do samochodu, crash testy i szereg innych drobiazgow)
        • alutka314 Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:52
          Moja do10 msc piła 4 butle mm, w 11 3 butle a ok roku czyli od niedawnapije mm rano po przebudzeniu, potem śniadanie, zupka, drugie danie, owoce i na noc kaszka na mm.
          A co do fotelika to przesadziłam ją do następnego jak skończyła rok
          • neffi79 Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 16:59
            tym bardziej, że poza kwestiami bezpieczeństwa, informacja taka może być przydatna dla osob, ktorych dzieci nie znoszą jadzdy wduszone w za mały fotel.
            Poprawia się bardzo, dziecko siedzi, widzi świat i duzo lepiej znosi podróże.
          • frijka Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:00
            Dokładnie bezpieczeństwo jest najważniejsze, tylko komfort dla takiego małego dziecka ma także bardzo duże znaczenie. Na pewno jeszcze poczekam, może do ukończenia roku. Zobaczymy jak będzie z podróżami.
              • murwa.kac Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 17:12
                jezeli fotelik jest za maly (wystaje glowa lub dziecko przekroczylo wage dedykowana fotelikowi badz jest za waski w barkach) - to tak, trzeba zmienic.
                w innym wypadku - nie warto i lepiej zeby jezdzil dalej w tym.
                (nie, wystajace nogi nie swiadcza o tym, ze fotelik jest za maly wink )
    • alinalen Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 19:42
      mój był głównie piersiowy, mm od 4 miesięcy dostaje tylko rano, nie lubi. teraz chce zlikwidować to karmienie- dostaje tylko 2,5 miarki. je głównie serki, jogurty, koktajle. mleko zwykle w symbolicznych ilościach-tez za bardzo mu nie smakuje. co do fotelika- miał 9 miesięcy- jest duży i gruby nie miescił się w naszym foteliku.
    • d.d.00 Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 21:24
      Nasz Mały ma 13 ms i jada mleko 2-3 razy, czasem raz. Wszystko zależy ile śpi w dzień, jak dwa spania to dostaje przed nimi mleko i spanie na noc to wyjdzie w sumie 3 flaszki.
      Gdy śpi raz dziennie to wychodzą 2. Są dni, że ładnie je obiad - 1 i 2 danie, owoc i dostaje mleko tylko na noc (ale wtedy zjada 250 ml). Bywa i tak, że ma odwrót od normalnego jedzenia i głównie jada mleko. Wszystko "zależy".

Co do fotelika to syn miał 7 ms. Siedział i pozycja z fotelika - półleżąca - mu nie odpowiadała. Siedząc widzi więcej i jest bardziej zadowolony smile
    • agncwy Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 21:56
      Mój syn obecnie prawie rok wypija tylko raz mm,w nocy.
      Rano butla z kaszą manną gotowana na krowim mleku,potem je sniadanie takie jak ja.
      Obiad to jeszcze jego zupka jarzynowa i potem je z nami to co my akurat mamy na obiad.
      Na kolacje butla z manną i jak ma jeszcze chęć to jakaś kanapka podkradnięta od domowników. Zjada już normalnie wszystko to co my.
      A jeśli chodzi o fotelik to zaczął jeździć około 7mc. mamy taki z regulowanym oparciem.
        • kasiamalpa Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 22:50
          frijka napisał(a):

> a jak zrobić mannę na mm?
          z racji,że mm nie powinno się gotować,to ja najpierw gotuję mannę na wodzie w garnku smilea obok w kubeczku mam mm rozpuszczone w niewielkiej ilości ciepłej wody,jak się kaszka ugotuje/3min błyskawiczna/ to zdejmuję garnek i wlewam mm rozpuszczone wcześniej wodzie i mieszam smile
          łączy się ładnie.
          gdzieś tak wyczytałam i tak robię,
          a jak nie manna to zagęszczam mm kleikiem+do tego starty owoc.
    • kasiamalpa Re: do kiedy/ od kiedy? 04.12.13, 22:04
      mój ma 15 msc i od kilku dni jakby "odrzucił"klasyczne czyste mm /pił pełne 260 ml/przed snem na korzyść 1-2 kanapek + kakao ok.100 ml/ale też na mm/
      z racji tego,że tak mało pije na noc mm,to robię mu kaszkę na mm na śniadanie.

z nosidła 0-13 kg do fotelika 0-18kg przesadziłam młodego w wieku 7 msc, źle znosił podróż w pozycji leżącej "bez widoków"poza tym....ale nadal wożę go tyłem mimo,że ma 15 msc,
      póki co nie ma jeszcze młody 13 kg więc spokojnie mogę smile

• jotka_k Re: do kiedy/ od kiedy? 05.12.13, 12:13
        kurcze, moje dzieci od pierwszej podróży jeździły w fotelikach
        nosidła nie mieliśmy wcale, aaa nie, przepraszam, w sumie mamy nadal, ergonomiczne ale z nim to na wycieczki chadzamy smile
    • milanak Re: do kiedy/ od kiedy? 05.12.13, 13:09
      Przesadziłam córkę do fotelika następnego gdy skończyła 9 miesięcy. Mniej wiecej od 8 miesiąca już jej było ciasno, mieliśmy cybexa który był bardzo zabudowany i mała strasznie krzyczała jak ją wsadzaliśmy. Wymieniliśmy na 0-18 tyłem do kierunku jazdy - besafe izi combi x3
    • grajfrutt Re: do kiedy/ od kiedy? 06.12.13, 13:34
      Mój syn ponad dwa lata był na piersi, od 7 miesiąca (jak wróciłam do pracy) dostawał też 1 raz dziennie mm (z powodu alergii bebilon pepti), potem jak mogłam już wprowadzać nabiał i nic się nie działo to w rezultacie od 2 roku życia przeszliśmy na mleko krowie z butelki, z tym że syn niegdy nie lubił pić samego mleka, na mleku robię mu kaszę.
      Co do fotelika to przesadziłam go w okolicach pierwszego roku, co prawda mieścił się jeszcze w nosidle (głowa mu nie wystawała i wagi też nie przekraczał) ale próbował siadać i ściągał pas samochodowy którym nosidło było przypięte, w ogóle strasznie nie lubił jeździć, wił się, darł, nie dało sie jechać. Nie dawał się nawet wsadzić do nosidła, prężył się i płakał na sam widok fotelika. Zmiana fotela trochę poprawiła u nas sytuację, przynajmniej nie był w stanie manewrować przy pasach, choć jeździć nie lubił i tak.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka