Dodaj do ulubionych

Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/partne

• triismegistos Re: Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/p 09.04.14, 10:09
      Naleśniki z serkiem danio to może być co najwyżej deser, chociaż marny. Mój najbardziej chyba lubi wszelkie tajszczyzny i wietnamszczyzny, które z resztą często serwuję. Nie lubi za to jajek i wybitnie mięsnych dań.
    • inguszetia_2006 Re: Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/p 09.04.14, 10:09
      Witam
      To co twój. Najbardziej schabowe. I mielone w takim zestawie: mielony, buraczki i puree;-D
      Pzdr.
      Ing
    • ismenamalena Re: Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/p 09.04.14, 14:19
      Mój też mięsożerny, ale zrozumiałe bo pracuje fizycznie. Jeśli nie ma mięsa na obiad, musi być jajko sadzone, kotlet jajeczny albo ryba. Z warzyw najbardziej lubi buraczki na ciepło i kalafior gotowany z zasmażką, z surówek mizerię. Lubi ziemniaki pieczone, ale rzadko robię, najczęściej gotowane, nie zje ryżu, jak mam na obiad dla niego zawsze robię kaszę. Z mięsa wszystko zje, najbardziej lubi kotlety mielone i pieczeń rzymską. Dzisiaj mam ćwiartki z kurczaka pieczone w piekarniku i razem z nimi ziemniaki, do tego brokuł. A zupa kalafiorowa, ulubiona męża.
    • morgen_stern Re: Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/p 09.04.14, 14:46
      Jest mięsożerny, ale na szczęście nie wyznaje zasady "obiad bez mięsa to nie obiad". Najbardziej lubi kurczaka w sosie pomidorowym (lub jakimś curry) z makaronem, zupę pomidorową i makaron z twarogiem i cebulką smile
      Łatwiej wymienić, czego nie tknie - ryb (poza szprotkami w sosie pomidorowym z puszki) i mięsa z jakąkolwiek kością, zwykłe udko z kurczaka go brzydzi. Ryby zatem przestałam robić w domu bez większego żalu, bo nie lubię się nimi zajmować i jadam je tylko na mieście.
      • bei Re: Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/p 09.04.14, 16:02

• marychna31 planujesz uwieść któregoś z naszych mężów? 09.04.14, 16:00

na tak zwana dobra kuchnię?
    • jak_matrioszka Re: Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/p 09.04.14, 17:32
      Nie wiem co lubi, chociaz czasem powie ze cos szczegolnie dobre, albo zebym jeszcze kiedys zrobila (krewetki z czosnkiem i pietruszka i zupa-krem z pieczarek sie doczekaly taiego wyroznienia). Z to lista czego moj maz nie lubi, a ja potrafie zrobic i chetnie bym czasem zrobila, jest dosc krotka: kurczak curry z bananem i wariacja chinszczyzny w sosie sliwkowym z mango. Generalnie nie lubi potraw zawierajacych mieso i slodki owoc, natomiast obiady na slodko typu nalesniki z dzemem, serem czy posypane cukrem jako ubiad uznaje.
      Niedawno maz (niechcacy) zapodal mi nastepujacy komplement: owszem, mozemy isc na obiad do mojej mamy, ale moglabys Ty gotowac? Znaczy sie, jak mezowie innych forumek, najbardziej lubi moja kuchnie, potem mojej mamy (bo tylko tam dostaje golabki i bigos), a potem dluuugo nie ma nikogo na liscie, az wreszcie kolo 11 miejsca jest znajoma azjatka.
    • po-trafie Re: Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/p 09.04.14, 18:07
      Czytam i oczom nie wierze. Nie umiem sobie wyobrazic jedzenia miesa codziennie.
      Jemy z partnerem czerwone mieso raz na tydzien-dwa. Nie moge jesc pszenicy, wiec wszystkie makarony czy pierogi odpadaja...

A poza tymi okazjami glownie ryby, masa warzyw i owocow, kasze, brazowy ryz, kuskus, gryczana. Grzyby, sushi, zapiekanki warzywne, gulasze warzywne, nasze wlasne adaptacji dan azjatyckich czy hinduskich.
      Facet uwielbia warzywa, lubi tez zolty ser. W sumie do wiekszosci dan dodaje zolty ser i chilli i chwali big_grin

Do ulubionych dan nalezy:
      - brazowy ryz z curry, kolorowymi paprykami, pomidorem, cebula, kukurydza;
      - kasza gryczana w sosie grzybowym, z buraczkami, kiszonym ogorkiem i np jajkiem sadzonym;
      - ryba saute smazona na zloto z surowka z pora i kalafiorem;
      - salatka z pomidorow, tunczyka, ogorka konserwowego, jajka na twardo, papryki czerwonej, kukurydzy;
      - enchilades z tunczykiem w sosie pomidorowym i oliwkami;
      - ryba po grecku

Do tego dochodze roznego rodzaju zupy.
    • klubgogo Re: Jakie obiady najbardziej lubią Wasi męzowie/p 09.04.14, 21:01
      Stek wołowy big_grin i stek wołowy. I gruby placek ziemniaczany z gulaszem wołowym.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka