Dodaj do ulubionych

podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek

18.11.14, 08:50
podrzućcie przepis na fajny bezmięsny, warzywny obiadek.

Mam chęć na coś warzywnego, lekkiego - ale dziura w głowie.
Mogą być linki, może być słowo pisane.
Obserwuj wątek
    • bella_roza Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 08:56
      wczoraj zjadłam brokuły z kaszą jaglaną ugotowaną z oliwą, pietruszką, imbirem i kurkumą.
      • gazeta_mi_placi Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 11:54
        Kaszę jaglaną ugotowałaś w wodzie z imbirem i kurkumą?
        • bella_roza Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 12:36
          tak, plus szczypta soli
    • ichi51e Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 09:11
      Matka weganka i jej dziecko poszukaj - tam sa ekstra pomysly...
    • solejrolia Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 09:31
      zależy co masz w lodówce, to znaczy jakie warzywa.
      ryż z mieszanką chińską hortexu?wink

naleśniki z serem.
      albo z jabłkami karmelizowanymi (mniam!)
      spagetti carbonara (ale lekkie to nie jest, za to moje ulubione).
      ziemniaki z jajem sadzonym i sałata
      tarta z cukinią i serem feta.
      tarta z.... każdym warzywem właściwie można zrobić
      zupa dyniowa, kalafiorowa, cebulowa, marchwiowa, ziemniaczanka....etc
      • morgen_stern Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 09:37
        Carbonara nie jest ani bezmięsna, ani lekka smile
    • default Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 10:20
      Nie jest może zbyt lekkie, ale bardzo smaczne: placki (czy może kotlety ?) z kalafiora lub brokuła. Trzeba ugotować kalafiora i jednego/dwa ziemniaki , dobrze odparować, zblendować (nie na kompletną papkę, tylko tak z grubsza). Dodać 2 jajka, łyżkę/dwie mąki, sól, pieprz, zioła (np. suszony koperek), ewentualnie trochę sera żółtego albo pleśniowego. Formować placki czy też kotlety (grubsze) i smażyć na mocno rozgrzanym oleju na rumiano.
      Podaję do tego prosty sos pomidorowy : pomidory z puszki posiekane, razem z sokiem przesmażone na maśle, doprawione solą, cukrem, bazylią, oregano.
      Placki są dobre też na zimno - jako przekąska, np. z majonezem.
    • triismegistos Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 10:34
      Ostatnio zrobiłam: surowego buraka pokroiłam w kostkę i udusiłam z imbirem i kuminem, do tego pikantna ciecierzyca w pomidorach z kozieradką, cukinię podsmażoną na oliwie i surówkę z czerwonej kapusty z granatem. I kuskus do tego. Ale to było dobre!
      Możesz też zrobić kaszotto z warzywami korzeniowymi i suszonymi grzybami.
      Albo podsmażyć baby szpinak z pieczarkami, przyprawić sosem rybnym, limonką, chili i nerkowcami, i ryż do tego, a jak to za malo konkretne to jajko sadzone do tego.
      Możesz zrobić jakieś wegetariańskie kotlety, np z soczewicy
      Możesz upiec ziemniaki, korzeń pietruszki i czarną rzepę w oliwie z czosnkiem i tymiankiem- proste i pyszne, ja lubie do tego maslankę (jak nie zjem na obiad jakiejś porcji zwierzęcego białka to jestem po prostu głodna).
      Albo zrób jakieś warzywne curry.
      • jan.kran Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 11:28
        www.jadlonomia.com/2013/04/na-przednowku-czyli-ulubione-curry-z.html
        www.jadlonomia.com/2011/01/zielona-musaka.html
        jolascooking.com/przepisy/2013/2/25/jarmu

www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/soczewica/dal_z_soczewicy/przepis.html

###
        Słodkie ziemnieki.

tortille
        cebula i papryka usmażone na patelni
        slodki ziemniak pokrojony w gruba kostke, posypany cynamonem, kuminem, odrobinką galki muszkatołowej i solą upeieczony na patelni
        do tego duza puszka czarnej fasoli, przeplukanej, odcedzonej
        puszka kukurydzy
        do tego guacamole , jalapenos i kwasna śmietana jako dodatki.

-----------------> Wszystkie przepisy wielokrotnie wyprobowanesmile))))
    • kamunyak Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 11:47
      mozna zrobic krokiety. Co prawda te, ktore robie ja, są mało warzywne ale za to smaczne.
      Czyli naleśniki, raczej wieksze niz mniejsze i raczej cieńsze niz grubsze.
      Do tego farsz jajeczny czyli ugotowane jajko zmielone, siekane, starte na tarce, co tam sie ma pod reką. Do tego sporo szczypioru. Przyprawione i zagęszczone śmietaną, jogurtem.
      Farsz zawinąc w naleśniki w postaci krokietu właśnie i te pakieciki panierować w jajku i bułce tartej. Smażyc krótko, do uzyskania złotego koloru.
      Mozna podawać z jakims sosem choc ja wole bez.
      Za to z jakims kefirem czy maślanką.
      Jesli mam ochote na cos tylko warzywnego to kupuję warzywa na patelnię, mrożone.
    • marcelina4 Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 12:20
      własnie zajadam to co wczoraj na szybko wieczorem zrobiłam:
      warzywa: cukinia, pieczarki 6 szt, czerwona papryka, trzy cebule, kawałaek selera naciowego
      wszystko wrzuciłam na masło, poddusiłam do miękkości, potem mały koncentrat pomidorowy plus trochę śmietany i gotowe
      do tego ugotowałam kaszę gryczaną i wymieszałam z warzywami w sosie
      proste, szybkie, sycące i mnie bardzo smakuje smile
      • aqua48 Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 12:28
        Placki ziemniaczane z sosem pieczarkowym. Naleśniki z prażonymi jabłkami skórką pomarańczową.Makaron z białym serem cynamonem i cukrem. Zupa z soczewicy.
      • morgen_stern Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 12:29
        Ja robię coś takiego z makaronem, tylko dodaję pomidory z puszki (plus koncentrat), i mocno przyprawiam, ostatnio oszalałam na punkcie sambal oelek. Nasza ulubiona kolacja.
      • default Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 12:57
        marcelina4 napisała:

> własnie zajadam to co wczoraj na szybko wieczorem zrobiłam:
        (..)

Mój mąż określa tego typu dania mianem: "bebły" smile
        Też czasem robię - po sprzątaniu w lodówce.
    • gaskama Bezmięsny??? Fajny???? 18.11.14, 13:03
      Ja dziś jem kasze jaglaną z pomidorem, ogórkiem, fetą, natką kolendry polane lemonką i oliwą. Ale to syf okropny. Jem, bo zdrowe.
      A fajny obiadek? Syn będzie miał grillowaną jagnięcinę z kostką i puree z patatów, do tego sałakę z pomidorów z cebulą. Na zrobienie jego obiadu potrzebuję równo 20 minut. I będzie fajny.
      • default Re: Bezmięsny??? Fajny???? 18.11.14, 13:10
        E, bezmięsne też bywają smaczne, a najbardziej wtedy kiedy mają w sobie chociaż trochę zwierzęcego tłuszczu big_grin Ja dzisiaj np. mam naleśniki ruskie, jak najbardziej bezmięsne, ale odsmażane na pysznym smalczyku ze skwarkami, co nadaje im smak niebiański....
        • gaskama Re: Bezmięsny??? Fajny???? 18.11.14, 13:13
          Uwielbiam zwierzęcy tłuszcz. Szczególnie na świeżym chlebie z ogórkiem małosolnym jako zdrowy dodatek. Mniam. Tak, bezmięsne jest ok, pod warunkiem, że ma przynajmniej mięsny dodatek.
          • default Re: Bezmięsny??? Fajny???? 18.11.14, 13:23
            A ja uwielbiam chleb maczany w gorącym, właśnie dopiero co wytopionym zwierzęcym tłuszczu... I do tego zagryzać gorącymi, lekko chrupiącymi skwarkami.... Bez zdrowych dodatków smile
    • depompadur Re: podrzućcie przepis na fajny bezmięsny obiadek 18.11.14, 13:52
      Ugotować dwa woreczki kaszy gryczanej.
      Na patelni podsmażyć pokrojoną cebulę, starte na dużych oczkach pieczarki i marchewki. Warzywa wymieszać z kaszą, dodac dwa jajka, przyprawy wg uznania i trochę bułki tartej. Formować kotlety, obtoczyć w bułce tartej i smażyć na złoty kolor. Można jeść suche choć pasują do większości sosów, sałatek lub kefiru.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka