Dodaj do ulubionych

świąteczne hity i kity kulinarne

26.12.14, 12:31
Co Wam się wyjątkowo udało, co polecacie? U nas hitem były śledzie z pieczoną papryką z talerzapokus, naprawdę pyszne. I roladki schabowe z różnymi farszami wg przepisu jednej z uczestniczek Ugotowanych. Kit to śledzie a'la łosoś z kwestiismaku. Nie smakowały nam zupełnie.
Obserwuj wątek
    • jan.kran Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 12:33
      U nas na razie hitem jest zupa z mango z kokosem. Córka planuje jeszcze jakieś dania na dziś zobaczymīsmile
      • best_bej Re: świąteczne hity i kity kulinarne 28.12.14, 09:10
        Poproszę przepis. Ostatnio za radą jednej z forumek zrobilam zupe tajska z mango wyszła swietna!
    • jamesonwhiskey Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 12:39
      Spiced beef , kawal miecha w przyprawach gotowany pare godzin , rewelacja
    • solejrolia Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 12:41
      absolutnym hitem jest makowiec tzn. biszkopt przełozony masą makową

niespecjalnie wyszła mi rybka po grecku, sama nie wiem dlaczego
      (tzn. nie, ona była smaczna, ale może zbyt duzo ryb było na stole, za duży wybór, i akurat ta nie cieszyła się az takim powodzeniem, ze prawie nikt jej nie spróbował).
    • melancho_lia Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 12:44
      Hity- ryba faszerowana produkcji mojego taty
      - makowiec mojej własnej produkcji
      Kity- ryba po grecku
    • awidyna Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 12:49
      Karp, który ze zwykłego lenistwa zamiast "sponiewierać" w jajku i bułce i usmażyć, wsadziłam do piekarnika i upiekłam. Oczywiście 2 dni wcześniej został potraktowany czosnkiem i cebulą oraz przyprawami i cytryną a przed upieczeniem dodałam łyżkę masła. Rewelacja! Smażonego już nie będzie wink
    • heca7 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 12:49
      Pierniki wg przepisu Silje tego 5-tygodniowego. Zrobiłam ponad 300 z dziećmi i 3 dni je dekorowaliśmy smile Dziś poszły ostatnie.
      • aqua48 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 12:57
        U mnie same hity, chociaż tort makowy rozwalił mi się podczas przekładania tak go polepiłam masą, że nikt się nie zorientował. Uszka też mogłyby być mniejsze, ale już nie miałam cierpliwości do wykrawania ich malutkim kieliszkiem, wzięłam taki nieco większy. Z karpia udało mi się większość ości wyskubać i to był hit. Uwielbiam karpia po żydowsku z rodzynkami i migdałami.
    • lola211 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 12:56
      U mnie w tym roku hitem był sandacz i zupa rybna.
      Oba dania robilam po raz pierwszy w zyciu.
      Kupiłam dwukilogramowego wypatroszonego sandacza, piekny był.
      Pokroiłam w dzwonka, posoliłam, oprószyłam mąka i usmazyłam na klarowanym maśle.Podany na gorąco.
      Pyszne, zwarte białe mięso bez odrobiny tego mocnego rybiego zapachu, którego nie lubimy.
      Juz wiem, dlaczego ten gatunek jest uznawany za szlachetny.Calkowicie zasłuzenie.Jednak ryby drapiezne sa duzo smaczniejsze niz roslinozerne.

A zupa rybna za mną chodzila, od kiedy spróbowalam takiej nad morzem.Nigdy nie mialam przekonania, bo gdzies w pamięci jawiła mi sie jako metna szara breja.
      A mnie wyszedł piękny klarowny rosól- na głowach karpi i czesciach pozostałych po filetowaniu(dostalam w rybnym to wszystko gratis kupujac sandacza),warzywach i odrobinie przypraw.
      Do tego bulionu następnie włozylam warzywa w słupkach, gdy były prawie gotowe dorzucilam dosc spore paski dorsza, po chwili kilka pomidorów z puszki,podlalam białym winem.Na koniec 3 plastry cytryny.Zupę w miseczkach posypalam natką i kilkoma plasterkami chili.Aromatyczna, rozgrzewajaca, pyszna.
      Z dan mi znanych jak zwykle hitem były pierogi z kapusta i grzybami mojej tesciowej, barszcz z uszkami mojej mamy oraz moje pierozki z suszona sliwka podlana rumem.
      A kit?
      Dla mnie i mojej rodziny smazony karp -na zimno.
      Mam w lodówce od tesciowej pol pojemnika, musze to obskubac i wyniesc kotom, bo nikt inny tego nie tknie.
      • aka10 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 14:34
        lola211 napisała:

.Jednak ryby drapiezne sa duzo smaczniejsze niz roslinozerne.
        >
        Proponuje Ci wobec tego zabnice ( diabla morskiego). Bardzo dobra ryba, jadlam w wigilie.
      • gaga-sie Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 16:23
        Ja z kolei sandacza spitoliłam ( filety). Usmażyłam w panierce, a jakiś nie takisad Za to wczoraj był pyszny jesiotr.
        Mnie kiedyś baaardzo smakował antar smażony na maśle. Tylko sól i pieprz. Lekkie, białe mięsko, pycha.
        • hamerykanka Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 16:47
          A ja wyprobowalam filety z rekina. Bardzo podobny do sandacza w smaku, biale mieso, bez rybiego zapaszku. Rewelacja!
        • emwu55 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 08:34
          a ja kupiłam torbuta i usmażyłam w całości (no dobra - bez głowy) na masełku poprószonego mąką i był przepyszny. Od teraz on i sandacz.
          • amoreska Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 17:57
            Nie znam takiej ryby jak torbut. Znam natomiast taką rybę jak turbot.
            • emwu55 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 21:00
              czy wpisze torbut czy turbot na obrazkach wygląda tak samo. tak czy siak pyszny zwierz/ryb. Pan rybak na karteczce z ceną miał torbut napisane.
      • mamaemmy Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 18:26
        lola211 napisała:
        > U mnie w tym roku hitem był sandacz i zupa rybna.
        > Oba dania robilam po raz pierwszy w zyciu.
        > Kupiłam dwukilogramowego wypatroszonego sandacza, piekny był.
        > Pokroiłam w dzwonka, posoliłam, oprószyłam mąka i usmazyłam na klarowanym maśle
        > .Podany na gorąco.
        > Pyszne, zwarte białe mięso bez odrobiny tego mocnego rybiego zapachu, którego n
        > ie lubimy.
        > Juz wiem, dlaczego ten gatunek jest uznawany za szlachetny

Uwielbiam sandacze-aczkolwiek jem je od dziecka tak,jak Ty,z tym,że pewnie mniej zdrowiej-bo smazone na oleju. Pyszny jest też pstrąg,okon i amur. Tym mnie karmili całe dzieciństwo big_grin U nas na wigilie był pstrąg właśnie-tylko mój mąż,konserwatysta miał mulastego karpia tongue_out
        >
    • triismegistos Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 13:53
      Hity: gravlax, pierogi z burakami, karp w sosie grzybowym, szynka oćca mego, i zupa grzybowa. Kity? W tym roku nie było, ale pasztetu z soczewicy zeżarliśmy najmniej.
      • mary_lu Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 15:08
        Triis, poproszę o przepis na pierogi z burakami smile

Nam wszystko wyszło pyszne, co roku mamy te same ulubione, tradycyjne potrawy. Największy hit od lat, to pierogi z nadzieniem ruskim z dodatkiem sera blue i odrobiny czosnku.
        • przeciwcialo Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 15:16
          Mnie tez te pierogi z burakami zaciekawiły.
          U nas gołąbki mojej mamy sa niezmiennie hitem są.
        • triismegistos Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 15:45
          Dwa solidne buraczory i jednego małego ziemniaka piekę do miękkości (muszą byc upieczone) i rozgniatam z ćwierć kostką tłustego twarogu. Doprawiam kminkiem i miętą, mozna dać trochę soku imbirowego.
          Do pierogowego ciasta można dosypać trochę maku, wychodza takie fajne, piegowate.
          • dziennik-niecodziennik Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 01:14
            > Do pierogowego ciasta można dosypać trochę maku

yyyy
            niby mozna ale po co psuc pierogi?...
            tongue_out
    • clio_1 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 14:13
      Kit zdecydowany: śledzie na cebulce z grzybami - przepis z dodatku kulinarnego Twojego Stylu. Niesmaczne i tyle.
    • dzoaann Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 14:59
      U mnie jak dotad same hity, to co sprawdxone co rok. A dzis w piekarniku siedzi ges. Pieke pierwszy raz i zobaczymy czy to bedxie hit czy kitsmile
    • rosapulchra-0 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 15:02
      Bitki wołowe w sosie chrzanowym.
      Krewetki z czosnkiem.
      • konsta-is-me Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 15:15
        Sledzie z rodzynkami po sultansku,
        sernik z morelami,
        karp po grecku.
        Kit to morszczuk smazony-obrzydlistwo.
    • morgen_stern Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 17:19
      Hity to mój barszczyk oczywiście smile i pierogi z grzybami mojej mamy, cieniutkie ciasto, dużo farszu (same grzyby bez kapusty), mam jeszcze w lodówce, pychota...

Kit to obiad wczorajszy, zrobiłam coś, co kiedyś robiłam i zawsze było super, a teraz jakoś nie wyszło... Dorsz zapiekany w oliwie z warzywami - marchew, kartofle, seler, pietruszka. Pamiętam to zawsze jako aromatyczne, delikatne i proste danie, obie lubimy ryby. Nie wiem, czy wzięłam za mało dorsza, źle coś obliczyłam, ale ryba niemal zniknęła tongue_out a marchewki były twardawe. Zjadłyśmy, mnie w sumie smakowało od biedy, ale mama miała nieszczególną minę tongue_out
    • mia_siochi Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 19:41
      Hit-uszka.
      Kit- marynowane śledzie z mandarynkami,rodzynkami i migdałami,nazwane "po żydowsku". Koszmar.
      • bominka Re: świąteczne hity i kity kulinarne 26.12.14, 20:13
        Kitu nie było.
        Hit to pierogi z pieczarkami i żółtym serem. Palce lizać. I kolejny hit to matjasy z cebulką w oleju lnianym. Zawsze zalewalam olejem rzepakowym. Różnica kolosalna na duży plussmile) polecam
        • memphis90 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 17:53
          Daj przepis na pierogi z pieczarkami, mam gości na Sylwestra - będą jak znalazł!
        • przeciwcialo Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 18:37
          Ja często jadam sledzie, ziemniaki w mundurkach i to wszystko polane olejem lnianym. Super smak.
    • memphis90 Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 17:52
      Udane:
      Roladki z polędwiczki ze śliwką, przepis z kwestii smaku, ale zmodyfikowałam trochę.
      Pieczona łopatka- co mnie zaskoczyło, bo nigdy wcześniej nie robiłam. B. delikatna wyszła.
      Kapusta z grzybami na karmelu i winie- boska po prostu.
      Delicja makowa z kwestii smaku, wersja czekoladowa (w orginale- kawowa)
      Sernik nowojorski - w smaku super, tylko polewa nie wytrzymała ciężaru dekoracji (dzieci robiły) i popłynęła.
      Domowy pasztet i pierogi z mięsem - te drugie nawet świąt nie doczekały smile

Nieudany: mój zawszewychodzący piernik, w tym roku wyszedł bardzo suchy i szybko zrobił się twardy (z reguły po kilku dniach smakował jeszcze lepiej).
    • drinkit Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 17:58
      Ryba po grecku zdecydowanie zbedna. Wyszla dobrze, ale jakos tak smak od czapy. Wolalabym zamiast tego drugi rodzaj sledzi. Za to hitem byla kapusta z grzybami. Pierwszy raz jadlam( jako samodzielna potrawe, nie farsz), pierwszy raz robilam, wyszla znakomita.
    • mamaemmy Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 18:28
      a u mnie hitem okazał sie przepis podawany na emamie-śledzie pod pierzynką-PYCHa baardzo kaloryczna-dużo majonezu smile
      • bominka Re: świąteczne hity i kity kulinarne 27.12.14, 23:20
        Odp. Memphis90
        Farsz do pierogów to 40-50 dag pieczarek+ 30 dag sera żółtego. Pieczarki drobno pokroić,udusić na patelni do odparowania,jak wystygna dodać utarty ser. Wymieszać,doprawić solą i pieprzem.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka