Dodaj do ulubionych

Ph metria u dziecka:(

14.01.15, 16:38
Moja córka ma skierowanie na oddział gastroenterologii. Ma podejrzenie refluksu. Dowiedziałam się od lekarza że będzie miała robioną ph metrię.
W domu przeczytałam jak to badanie wygląda i się załamałam. Przecież to jest 24h z sondą. Badanie wygląda okrutnie.
pocieszcie że wcale nie jest takie złe, że przesadzamsadsad
Obserwuj wątek
    • kxpert Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 16:49
      Hej, moja ćorka w wieku 4 mies, też miała ph metrie, nie było tak źle, to bardzo szybko zakładają i jeszcze szybciej wyciągają. Dużo gorszy od badania jest refluks....... W jakim wieku jest córka?
    • e-kasia27 Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 17:57

Nie przesadzasz.
      Nie maltretuj dziecka.
      Niemowlak to sobie sprawy chociaż nie zdaje z tego, co mu robią, ale sześciolatka...

Przecież sześcioletnie dziecko samo jest w stanie stwierdzic, czy ma refluks, czy nie.
      Po co do tego takie inwazyjne badania??

Idź do alergologa, ustal listę alergenów pokarmowych, wyklucz je z jedzenia i będzie spokój z refluksem.
      • pederastwa Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 19:42
        Naprawdę twoim zdaniem alergia odpowiada za WSZYSTKIE możliwe problemy zdrowotne? W każdym wątku okołomedycznym diagnozujesz alergię. Wyobraź sobie, że niealergicy też chorują. I że większość chorych (i w ogóle ludzi) nie ma żadnej alergii.
        • karme-lowa Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 19:45
          pederastwa napisała:

> Naprawdę twoim zdaniem alergia odpowiada za WSZYSTKIE możliwe problemy zdrowotn
          > e? W każdym wątku okołomedycznym diagnozujesz alergię. Wyobraź sobie, że nieale
          > rgicy też chorują. I że większość chorych (i w ogóle ludzi) nie ma żadnej alerg
          > ii.
          No właśnie. U nas nie ma alergii ani żadnych pasożytów. Objawy córki pasują i do refluksu i do mukowiscydozy. Diagnoza w obu kierunkach.
          I chciałabym żeby już była jakakolwiek diagnoza bo takie życie to nie życiesad
              • e-kasia27 Re: Ph metria u dziecka:( 15.01.15, 00:01

Ano widzisz, niestety nie jest skutkiem alergii, bo wtedy można by się jej było łatwo pozbyc.
                Na Twoim miejscu jednak bym wolała, żeby dziecko miało alergię, niż mukowiscydozę.

Dobrze, że potrafisz sobie z tego żarty robic, chociaż trochę to dla mnie dziwne, bo gdybym ja miała dziecko z podejrzeniem mukowiscydozy, to by mi do śmiechu nie było.
            • jematkajakichmalo Re: Ph metria u dziecka:( 15.01.15, 00:22
              Mnie sie refluks kojarzy ze zwiotczeniem mięśnia zwieracza przełyku... czyli to jakby kwestia anatomiczna. Moja corka ma. Poza tym zdrowa jak ryba. ZADNYCH alergii, przebadana pod tym katem na wszystkie mozliwe sposoby.

www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/refluks-przelyku-co-jest-i-jak-sie-objawia-refluks-przelyku_40191.html
        • e-kasia27 Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 21:18
          Nie, nie za wszystkie, ale jest więcej chorób alergicznych, niż możesz sobie wyobrazic.
          Refluks w zdecydowanej większości przypadków jest chorobą alergiczną.

Owszem nie alergicy też choruja, ale nie na choroby wynikające z alergii.

Niestety, ale zdecydowana większośc ludzi alergię ma, tylko o Tym nie wie i myśli, że jej nie ma, bo alergię kojarzą tylko z wysypką, katarem, albo w ostateczności z astmą, a i to niektórzy kwestionują i twierdzą, że alergii nie mają, chociaż mają astmę, albo AZS.
          • pederastwa Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 22:44
            Tylko przez takie doszukiwanie się alergii WSZĘDZIE, można się bardzo przejechać. Np. tracąc cenny czas zamiast na porządną dianostykę i leczenie, to na eliminację kolejnych alergenów.

>Niestety, ale zdecydowana większośc ludzi alergię ma,

Szczęsliwie zdecydowaną większość moich znajomych i rodziny ta plaga ominęła. Może ze 3-4 osoby są na coś uczulone, 99% procent nie ma żadnych problemów. Chyba że zdiagnozujesz im alergię bezobjawową. A tak serio, to obsesje i fobie też się leczy i to całkiem skutecznie. Obawiam się, że przekroczyłaś granicę, za którą jest to potrzebne. I jak widać, nie tylko ja mam takie obserwacje. Nie musisz mi odpisywać, po prostu to przemyśl i odpowiedz sobie na kilka pytań. Czy przypadkiem doszukiwanie się wszędzie alergii nie dezorganizuje twojego życia? NIe wpływa negatywnie na kontakty z rodziną, przyjacółmi? Czy masz w życiu jakieś inne sprawy, które Cię interesują poza alergiami wszelkiego rodzaju?
        • ola07 Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 19:07
          Spróbuj przeleczyć dziecko objawowo,jak się poprawi po którymś z inhibitorów,to znaczy że to refluks,przy nasilonych objawach,to chyba lepsza gastroskopia,można podać uspakajacz i dziecko te kilka minut jakoś zniesie.
          • e-kasia27 Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 21:46
            Jak już narażac dziecko na inwazyjne badania, to rzeczywiście gastroskopia zdecydowanie lepsza, bo da odpowiedź na pytanie w jakim stanie jest śluzówka przełyku i żołądka, jak bardzo jest zniszczona, czy jest duży stan zapalny, czy nie ma nadżerek, wrzodów, i potwierdzi (albo nie), alergiczny charakter dolegliwości.
            Ale po co narażac na to dziecko??
        • e-kasia27 Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 21:36
          Na wszystkie możliwe sposoby, czyli jakie konkretne testy miała zrobione?

Brak pozytywnych wyników w testach nie świadczy o braku alergii, tylko o tym, że konkretnym testem alergii nie dało się wykryc.
          Nie istnieją testy, którymi można by było wykryc wszystkie możliwe mechanizmy wyzwalania alergii, więc nawet gdybyś zrobiła wszystkie dostępne testy(a nawet połowy ich z pewnością nie zrobiłaś) i w żadnym nic by nie wyszło, to i tak dziecko mogłoby alergię miec.

Refluks, to tylko szumna nazwa zwykłej zgagi, to chyba sześciolatka potrafi spostrzec, że się jej odbija kwasem, jedzeniem, które zjadła dwie godziny temu, że jedzenie/kwas podchodzi do gardła, piecze w przełyku i boli, a jak coś zje, to na chwilę jest lepiej, że jak leży, to jest gorzej, a jak stoi, to lepiej.
          • karme-lowa Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 22:26
            Ty naprawdę masz schizy. Śmieszne jest twoje twierdzenie że z pewnością połowy testów nie zrobiłam. Taaa, bo ty wiesz co zrobiłam.
            I wierz mi, są sześciolatki które nie powiedzą że je coś piecze w przełyku. Na przykład dziecko niepełnosprawne.....
            • e-kasia27 Re: Ph metria u dziecka:( 15.01.15, 00:16
              Nie napisałaś, że masz dziecko niepełnosprawne, więc skąd miałam to wiedziec?

Nie wiem, jakie testy zrobiłaś, dlatego o to zapytałam, ale skoro zamiast udzielic odpowiedzi, wolisz drwiny, to Ok, Twoja wola.

A zakładam, że nie zrobiłaś nawet połowy z dostępnych testów, bo wiem, jaka ilośc testów istnieje i co można nimi sprawdzic, a ile z nich mogli Ci zaoferowac do zrobienia lekarze.

Nie chcesz pomocy, w porządku, nie będę się pchac z pomocą na siłę.
          • jematkajakichmalo Re: Ph metria u dziecka:( 15.01.15, 00:28
            Wiesz co, tez sie poloz i sprawdz, moze Ci bedzie lepiej i przestaniesz wypisywac pierdoly. Jeszcze raz sprawdz coto jest refliks, bo moze pomylilas choroby? (Jakby co powyzej wrzucilam pierwszy lepszy z brzegu link).

Moje dziecko nie jest niepelnosprawne, a nigdy nie skarzylo sie na tak niby typowa zgage. Nie mialo jej, a refluks objawial sie inaczej.
        • jematkajakichmalo Re: Ph metria u dziecka:( 15.01.15, 00:30
          Ja tez nie zdecydowalam sie na badanie, ale podeszlismy do tego od drugiej strony. Wyeliminowalismy niektore rzeczy w diecie i dostala dodatkowo tabletki oslonowe na zoladek. Objawy zniknely uwaga: po 3 dniach! (a meczyla sie biedaczka chyba ze 2 mce).
            • jematkajakichmalo Re: Ph metria u dziecka:( 15.01.15, 09:24
              Pomyslalam, ze zadasz dokladnie te pytania... ale jednak wierzylam, ze jeszcze cos tam w tej glowie masz, niestety widze, ze nic smile alergia Ci juz chyba co trzeba wyjadla big_grin

Wiesz wyeliminowalismy np. napoje gazowane... to pewnie jest uczulona na dwutlenek wegla! big_grin

No i teraz stwierdzenie: ta alergia musi byc jakas dziwna przy refluksie, ze ujawnia sie glwonie w pozycji lezacej...
              • e-kasia27 Re: Ph metria u dziecka:( 15.01.15, 11:08
                Możesz myslec, że mi alergia wyjadła, ale pomyśl też o tym, co wyje Twojemu dziecku.

Napoje gazowane, nie są przyczyną refluksu, a tylko go pogłębiają, bo jak w żołądku jest dużo gazu, to jedzenie łatwiej wraca.
                Leki osłonowe, to tylko środki, które zmniejszają ilośc kwasu w żołądku poprzez jego neutralizację, to też nie likwiduje problemu, a tylko przynosi ulgę. Jeśli takie leki zawierają aluminium, to ich stałe zażywanie może źle się skończyc - dla mózgu i sprawności intelektualnej.
                Jeśli za leki osłonowe uważasz ranitydynę, lub omeprazol itp.itd...., to... gratuluję głupoty.
                Sama prosisz się o duże problemy u dziecka.

Refluks, nawet łagodzony lekami, to przewlekły stan zapalny błony śluzowej w żołądku i w przełyku. To stan zapalny powoduje, że zwieracze źle działają i przepuszczają pokarm z powrotem. Stan zapalny, to ciągłe zaczerwienienie, zaognienie, rozpulchnienie błony śluzowej, a to prędzej, czy później doprowadzi do nadżerek, przerostów, pogrubienia błony śluzowej, zrostów, wrzodów, przepukliny rozworu, albo innych komplikacji.

To żadna rewelacja, że refluks bardziej objawia się w pozycji leżącej, bo wtedy zawartośc żołądka łatwiej wypływa przez niesprawne z powodu stanu zapalnego zwieracze.

Alergia jest przyczyną ciągłego stanu zapalnego śluzówki i tylko usunięcie z diety alergenów może ten stan zapalny zlikwidowac na stałe.

Ale oczywiście masz prawo myslec, że to mnie alergia zaszkodziła na głowę - Twój wybór.
      • lifecolor Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 19:08
        Sonda tylko tak strasznie wygląda, samo zakładanie jest trochę nieprzyjemne, ale na pewno niebolesne, wyjmowania sie w zasadzie nie czuje -to słowa mojej wówczas 5letniej córki
        Ja bym sie zdecydowała, jesli jedynym powodem to obaw jest lęk przed sondą.
    • z_lasu Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 19:27
      Nie jest to aż takie straszne. Nie ma znaczenia dla dziecka czy ma tę sondę 4, 24 czy 124 godziny. Tej sondy w ogóle nie czuć i dziecku w niczym nie przeszkadza. Zakładanie jest koszmarne, ale trwa chwilę. Wyciąganie już nie jest takie złe.

Przez te 24 godziny dziecko ma przytroczone takie pudełeczko, które zapisuje sygnał z sondy. Pudełeczko ma przełącznik i rodzic przez cały czas musi pilnować i przełączać guziczek w zależności od pozycji i czynności dziecka: kiedy leży, kiedy siedzi, kiedy je albo pije - m-a-k-a-b-r-a. Spróbuj upilnować ruchliwego 6-latka i zawsze na czas przełączyć guziczek big_grin A lekarze podkreślali, że dziecko powinno w tym czasie podejmować w miarę normalną aktywność, w szczególności nie powinno cały czas leżeć.

Przez te 24h nikt z personelu do nas nie zajrzał, nikt nie sprawdził czy z urządzeniem wszystko w porządku. Po tym czasie okazało się, że sonda była uszkodzona i badanie nie wyszło. Na wypisie napisali, że pacjent uszkodził sondę angry
      • lifecolor Re: Ph metria u dziecka:( 14.01.15, 19:31
        Zakładanie zalezy od umiejetnosci zakładającego i przede wszystkim dziecka, moja córka słuchała co ma robic, że ma "połykać te sonde, naprawde nie spodziewałam sie, ze az tak zgrabnie pojdzie, dyskomfort pierwsze kilkadziesiat minut, potem w ogole nei przeszkadzała jej, a miała sonde 6 tygodni; te rureczki sa naprawde cieniutkie,dostosowane do wieku dziecka

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka