Dodaj do ulubionych

Wygląd i samopoczucie po porodzie.

03.05.15, 15:34
Wiem, że różnie poród się przechodzi, ale powiem, że zaskoczona byłam takim dobrym i rześkim wyglądem księżnej 10 godzin po porodzie, gdzie umalowana, ubrana z córką na rękach wyszła się pokazać zebranym- aż zazdroszczę, że tak szybko można "stanąć na nogi"- jakoś tak tego "zaraz po " nie przeszłam lekko.
księżna Kate po porodzie
A u Was jak było: tak lekko jak u księżnej czy "o, matko, teraz chcę odpocząć na długo"?
Obserwuj wątek
    • stasiowa-marynia Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 15:53
      Po obu porodach byłam padnięty mimo,że rodziłam szybko ( po 3 g każde ) i bez atrakcji p.t.nacinanie, pękanie i szycie. Ale jakoś długo nie mogłam odzyskać sił, robiło mi się słabo, najchętniej leżałam i nie ruszałam się z łóżka. Poza tym miałam ogromne piersi i mnóstwo pokarmu,który strzykał i kapał w niekontrolowany sposób i nie było to dla mnie komfortowe.
    • kkalipso Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 15:56
      Trudno żeby dla pięknej kobiety poród w jakiś sposób miał urodzie zaszkodzić. Piękna poszła piękna wyszła. Jak dla mnie wcale nie wyglądała rześko, przyjrzyj się jej oczom. Sińce, worki pod oczami, wyglądała na wyczerpaną, ale wiadomo szczęśliwą.
    • eve-lynn Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 16:05
      Jakby do mnie zaraz po porodzie przyszła fryzjerka, kosmetyczka,
      makijażystka i manicurzystka to i wygląd i samopoczucie byłyby +10000000000 big_grin

A serio to nie wiem bo rodziłam 10 godzin bez znieczulenia a raz po mnie uśpili i czyscili bo łożysko zostało a w miedzy czasie straciłam półtora litra krwi - wiec ciezko powiedzieć jakbym sie czuła po "zwykłym" porodzie bez żadnych komplikacji.

Mam nadzieje ze sie dowiem za 4 tyg.
      • marzeka1 Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 16:09
        Wiem, że księżną zrobiono, że na chwilę, ale właśnie czułam się wtedy tak paskudnie (+ plus szwów wiele), że mi tam nawet ta fryzjerka, kosmetyczka wiele by nie pomogła, bo stanąć w butach na obcasach tak radośnie- wydawałoby się ponad moje siły.
          • 3-mamuska Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 16:18
            Po pierwszym czułam się zmęczona, byłam nacinana i długo dochodziłam do siebie.

Po 2 i3 bez nacinania, wstałam jeszcze jak lekarz oglądał dziecko, poszłam pod prysznic.
            Usiadłam na brzegu łóżka i bywałam nogami.
            Położna przyszła i napatrzeć się nie mogła.
            Wyszłam do domu w ciagu doby, ze względu na to ze musieli mi pobrać krew bo miała cholestaze ciążowa.
            Gdyby nie to już po 6 godzinach pojechalabym do domu.
            Z dziećmi wychodziłam z domu po 2 dniach i wróciłam na pełne obroty.
            -----------------
            Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
    • zebra12 Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 16:37
      Identyczne komentarze były po jej pierwszym porodzie. Widać ona tak ma, że znosi porody gładko i ma się po nich dobrze.
      Ja pierwszą córkę rodziłam krótko od 9 do 14, ale byłam tak wyczerpana, że przez miesiąc robiło mi się słabo.
      Do drugim i trzecim mogłam od razu iść na spacer, a na dowód skakałam przed moim ginekologiem smile Rozpierała mnie energia. Tak, że różnie to bywa.
    • matematryczka00 Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 16:39
      1. Miała babeczka szczęście i urodziła szybko wiec do retuszowania nie było wiele. A nawet gdyby było to taka to rola w tej rodzinie. Kij w tyłek, zacisnąć zbęby, przykleić uśmiech specjalnie wyćwiczony przez RÓLEWSKIEGO nauczyciela uśmiechów, wytapetować się i stanąć do foto. Dodatkowo można dorzucić błogostan na twarzy również ćwiczony miesiącami pod okiem najlepszych. Taka oto śmieszna rodzina i śmieszne napompowanie.

2. Wygląda tak dobrze bo nie urodziła? Wielu Brytyjczyków uważa że William jest nie ten tego a ona jest bezpłodna czy tam niepłodna. Lub ma sa słabą krew w sensie nie błękitną aby się rozmnażac wiec dzieci rodzi ktoś inny a ona udaje. Czekam na film dokumentalny n/t tego jak bardzo jest to prawdopodobne.

3. Może urodziła wcześniej a tak podali żeby opóźnić szopkę. W rodzinie królewskiej absurd goni absurd.
      • kkalipso Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 16:52
        A własnie o tych bzdurach przeczytałam. Chyba by na głowę musieli upaść żeby coś takiego wymyślić i zorganizować. Toż to kupa świadków i problem na całe życie, chyba że ludzie zaczęliby ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach to może i bym nabrała podejrzeńtongue_out

Co do mojego wyglądu to nawet ok, twarz lekko zapuchnięta, kiepsko ścięte włosy (tak to jest jak się po znajomości chodzi do fryzjera) i brzuch jak w 7 miesiącu ciąży. Miałam cc i poleżałam sobie trochę, bo bałam się wstać a nikt mnie nie poganiał. Nie wiem dlaczego, ale lubię szpitale tak jak lotniska i dobrze mi tam było. Fajne mam zdjęcia i z przed porodu i po...brzuch olbrzymi wygrywa.
      • snakelilith Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 04.05.15, 11:10
        zwariowana_wariatka napisała:

>kobieta nic w życiu nie robi,

Ona na pewno jest finansowa zabezpieczona do końca życia i nie musi pracować w sensie normalnej pracy zawodowej, ale, że nic nie robi, to nieporozumienie. Za dużo się bajek Disneya chyba naoglądałaś. wink Ona ciągle coś robi. Ciągle musi reprezentować, gdzieś chodzić, odwiedzać jakieś szpitale, chore dzieci, przedszkola, szkoły, instytucje charytatywne. Rozlicza się ją z tego, ile się angażuje społecznie i udziela. Ona ma całą listę obowiązków jako księżna i musi trzymać się do tego sztywnych konwencji. Musi ciągle potrząsać jakieś ręce, uśmiechać się, nawet jak ma się zły dzień, towarzyszyć mężowi w podróżach, oficjalnych spotkaniach, nudnych bankietach, gdzie pieprzy się formalne głupoty i bez znaczenia, czy się to lubi, czy nie. Musi robić to wszystko, co robiła Diana i ciągle gonią ją kamery, więc rzadko ma odrobinę intymności w miejscach tzw. publicznych. Polityk, to może zawsze powiedzieć, że jego życie prywatne jest prywatne, a ta dziewczyna nawet swoją prywatność taką jak narodziny dziecka musi pokazywać do kamery. Fajnie to ma taki Harry, też członek królewskiej rodziny i bogaty, też ma pewne obowiązki, ale że nie jest następcą tronu ma o wiele więcej luzu. Kate jest uwięziona w złotej klatce.
        • iwoniaw Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 04.05.15, 11:35
          CytatOna na pewno jest finansowa zabezpieczona do końca życia i nie musi pracować w
          > sensie normalnej pracy zawodowej, ale, że nic nie robi, to nieporozumienie.

No dokładnie. Nie dość, że ma obowiązki, jakie opisałaś, to jeszcze do tego wszystkiego obowiązuje ją b. sztywny dresscode i etykieta - jej praca ma wiele przyjemnych elementów (no i to właściwie 100% zabezpieczenie finansowe do końca życia), w tym takich nieosiągalnych dla zwykłego zjadacza chleba, ale nie zmienia to faktu, że to nadal praca - także mająca minusy, męcząca i zakładająca 24/7 mniej swobody niż ma dowolna z nas. Wystarczy wspomnieć, że ona nawet stanika zdjąć nie może w prywatnej rezydencji za murem w swym czasie wolnym, bo zaraz jakiś paparazzi z aparatem i lunetą robi jej zdjęcia z drzewa i sprzedaje do prasy.
    • moofka Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 17:05
      tak, z ciekawosci zdjecia obejrzalam
      po pierwszym bylam wymeczona, ale na chodzi
      2 nastepne to byl luzik bez zadnych wspomagaczy, lekow i interwencji
      przyszlam urodzilam wstalam i poszlam
      dodatkowo endorfiny i adrenalina, ze sie czlowiek caly swieci ze szczescia
      gdyby mnie jakis stylista zrobil moglabym wygladac rewelacyjnie smile
    • iwoniaw Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 17:11
      Już pisałam w tamtym wątku o dziecku Kate - po drugim porodzie mogłam fruwać 10 cm nad ziemią zanim jeszcze położna zdążyła dziecię wytrzeć i zawinąć w kocyk. Sam zaś poród to były minuty - naturalny, bez znieczulenia (nawet gdybym chciała, to nie byłoby czasu, żeby lekarz przyszedł...). I gdyby mi to ktoś powiedział po moim pierwszym porodzie, to w życiu bym nie uwierzyła. Bo za pierwszym razem to myślałam, że umrę - przed, w trakcie i przez tygodnie po, w czasie których nie mogłam dojść do siebie (od możliwości siedzenia na tyłku poczynając).

Tak że naprawdę różnie bywa i wierzę, że można 10 h po w szpilkach, makijażu i z autentycznym, niewymuszonym uśmiechem.
    • eliszka25 Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 17:26
      ja wprawdzie nie jestem taka ladna i nikt mi nie zrobil fryzury ani makijazu, ale po obu porodach od razu czulam sie bardzo dobrze. pamietam, ze w szpitalu mojego starszego syna najchetniej karmilam siedzac po turecku, czyli ze skrzyzowanymi nogami, a rodzilam naturalnie i nawet bylam szyta. praktycznie nic mnie nie bolalo, porod byl szybki, jak na pierwiastke (od pierwszych odczuwalnych skurczy trwal 6 godz.) i nie bylam wymeczona.

za drugim razem poszlo jeszcze szybciej, bo mlodszy pojawil sie na swiecie w 2 godz. od momentu, gdy dotarlam do szpitala. w trakcie, pomiedzy skurczami plotkowalam sobie z polozna i gdyby ktos podsluchiwal pod drzwiami, to moglby pomyslec, ze siedzimy przy kawie big_grin. praktycznie od razu bylam na chodzie, wiec nie dziwi mnie, ze ksiezna kate kilka godzin po porodzie pokazala sie publicznie. to byla przeciez chwila, a po powrocie do domu z pewnoscia zostala na nowo otoczona opieka.
    • heca7 Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 17:40
      Nie narzekałam na samopoczucie po porodach. Po drugim bym nie wstała bo miałam znieczulenie i nie czułam nóg. Ale poza tym ok. Za każdym razem siedziałam po turecku od razu na łóżku i karmiłam w ten sposób bo mi było wygodnie. Za pierwszym razem miałam długie włosy więc jak tylko córka zasnęła to poszłam do łazienki i się wykąpałam, wysuszyłam włosy i uczesałam w warkocz francuski. Moja mama była w szoku jak wpadła do sali. Ona myślała, że ja będę leżała plackiem i trzeba mi będzie pomóc w podawaniu dziecka , jedzeniu, przewijaniu itd. A to siedzę po turecku na łóżku, dziecko śpi a ja czytam gazetę smile
      Ale kiedy byłam za drugi razem w szpitalu to ze mną leżała dziewczyna , która urodziła dużego chłopca (4680) siłami natury. I ona leżała dluugo na płasko w lodzie a myśmy jej tego dzieciaka podawały. No i nie wyglądała dobrze.
    • mruwa9 Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 17:45
      po cesarkach moglam wstac po 3 godzinach, co chetnie uczynilam, ale nie bylo latwo, sam obrot w lozku na drugi bok zajmowal chyba kwadrans, bo jednak bolalo, ale sie dalo.
      Po psn bylo znacznie gorzej, po czterech- pieciu dniach plakalam, nie bedac w stanie podniesc nogi na tyle, zeby przekroczyc prog plytkiego brodzika prysznicowego. O schyleniu sie, zeby podniesc cos, co upuscilam na podoge, w ogole nie bylo mowy.
    • ichi51e Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 17:45
      Wydaje mi sie ze w lepszym stanie bylam zaraz po porodzie niz 2 dni pozniej w sumie. Zaraz po porodzie jeszcze na haju matka rodzicielka najgorsze za mna i dzieciatko najpiekniejsze w swiecie. A dwa dniu pozniej hormony mi odwalaly mialam nawal i plakalam ze jak bedzie mial 18 lat to nie bedzie dzwonil. Kazdy prypadek inny.
    • princess_yo_yo Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 17:54
      zdrowa, odpowiednio sprawna osoba, dobrze odzywiona i usportowiona bardzo szybko dochodzi do siebie po praktycznie kazdym zabiegu medycznym przeprowadzonym w odpowiedni sposob i nie przyplataly sie zadne nieprzewidziane komplikacje. ot i tyle wink a im szybsza mobilizacja tym lepiej dla nastroju i zapobiegania pozniejszym komplikacjom, taki troche samonapedzajacy sie mechanizm.
      • mruwa9 Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 17:59
        tez duzo zalezy od opieki okoloporodowej. Jesli porod jest silami natury, a polozna chroni krocze, mozna po paru godzinach smigac w szpilkach, jak Kate.
        Po nacieciu, szyciu i innych procedurach szanse na to sa mniejsze. A na praktyki szpitalne rodzaca ma czesto ograniczony wplyw.
        • princess_yo_yo Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 18:32
          oczywiscie, tam gdzie medycyne praktykuje sie bez poszanowania autonomi i generalnie woli pacjenta tak rzeczywiscie bywa. zdaje sie ze watek powstal na podstawie porodu ktory sie odbyl w swiecie gdzie podejscie jest troche inne, nie wspominajac juz o tym ze ta akurat rodzaca miala dodatkowa przewage nad ogolem pacjentow wink
    • cosmetic.wipes Re: Wygląd i samopoczucie po porodzie. 03.05.15, 18:04
      Pierwszy poród trwał ponad dwie doby. Po wyglądałam kwitnąco, fizycznie czułam się okrutnie zmęczona, psychicznie dramat.
      Drugi poród kilka godzin, samopoczucie fizyczne doskonałe, psychicznie wręcz naddoskonałe, byłam na jakimś niesamowitym haju endorfinowym, wyglądałam tragicznie, jak po ciężkim wypadku komunikacyjnym.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka