Dodaj do ulubionych

wasze ulubione ciasto

25.05.15, 20:21
w weekend mają do nas przyjechać dawno niewidziani bliscy znajomi, jako że są fanami wszystkiego co słodkie chciałam upiec dla nich jakieś fajne ciasto. pieczenie tak średnio mi wychodzi, umiem upiec szarlotkę i ciasto ucierane z owocami. i to by było na tyle.

możecie polecić jakieś ciasto: po pierwsze primo łatwe w wykonaniu, po drugie primo smaczne a po trzecie primo efektowne?
Obserwuj wątek
    • morgen_stern Re: wasze ulubione ciasto 25.05.15, 20:32
      Czekoladowo - kawowe brownie. Nie ma bata, żeby nie wyszło, smakuje wszystkim, może długo stać, jest cudowne smile
      Dla zainteresowanych przepis:

Kawowe brownie (ja robię tylko z gorzkiej, dodaję też często inny aromat)

Składniki: 140 g czekolady deserowej (posiekanej), 60 g gorzkiej czekolady (posiekanej), 120 g masła (pokrojonego w kostkę), 3 łyżki kakao, 1,5 łyżki kawy rozpuszczalnej, 3 duże jajka, 1,25 szklanki cukru, 2 łyżeczki ekstraktu waniliowego, 1/2 łyżeczki soli, 1 szklanka mąki

Przepis: Rozgrzewamy piekarnik do 175°C. Natłuszczamy kwadratową formę do ciasta, wyściełamy pergaminem, który również smarujemy masłem. W metalowej misce ustawionej na garnku z gotującą się wodą rozpuszczamy czekoladę z masłem. Dodajemy kakao, kawę i studzimy. W innej misce ubijamy jajka, cukier, wanilię i sól. Łączymy z masą czekoladową, a następnie z mąką. Wlewamy ciasto do formy. Pieczemy 35-40 minut.
    • kota_marcowa Re: wasze ulubione ciasto 25.05.15, 20:55
      Szarlotkę możesz upiec, większość ludzi lubi i możesz dorzucić jakiś sernik na zimno z owocami na wierzchu zalanymi galaretką, akurat truskawki potaniały, ładnie wygląda i tez wszyscy lubią wink Jak chcesz efektownie to możesz do szarlotki walnąć kleksa z bitej śmietany.
    • lauren6 Re: wasze ulubione ciasto 25.05.15, 21:26
      O tej porze roku sernik na zimno z truskawkami. Ciasto banalne. Na spod dajesz biszkopty. Środek to masa z serkow waniliowych, śmietany 36%, zelatyny i kawałków truskawek. Na wierzch dajesz galaretkę truskawkowa i truskawki. Na necie jest pewnie wiele przepisów dokładnie opisujących co i w jakich proporcjach.
          • roks30 Re: wasze ulubione ciasto 26.05.15, 00:42
            Sernik na zimno z przepisu mojej teściowej. Wszystkim którzy jedli smakował. Ser waniliowy 400gr, 3 jaja, kostka masła, szklanka cukru, wymieszać. Ja mieszam w czymś w czym robi się koktajle. Szklankę mlek zagotowuję, wyłączam i dodaję 8 łyżeczek żelatyny, intensywnie mieszam, żeby było bez grudek. Jak wystygnie dodać do masy serowej. Na spód petity lub inne ciastka. Zalać i czekać aż stężeje, na to truskawki, brzoskwinie etc i galaretkę. Wychodzi to na tortownicę. Smacznego.
            • montechristo4 Re: wasze ulubione ciasto 26.05.15, 08:31
              kruche z malinową/truskawkową pianką, proste, nie ma siły żeby nie wyszło i wszystkim smakuje. O tej porze roku ciasta z owocami są najlepsze.
              Tarta z malinami i białą czekoladą - trzeba zrobić od razu dwie, bo pierwszą zawsze pożerają w locie wink
    • ulka13 Re: wasze ulubione ciasto 26.05.15, 13:06
      Zrób to gotowaniecieszy.blox.pl/2013/10/Lekki-torcik-malinowo-truskawkowy-z-masa.html, nie musi być w formie tortu, można na normalnej blaszce. Zawsze wychodzi, jest przepyszne i efektowne. Ja mistrzem w pieczeniu nie jestem, ale to zawsze się udaje i zawsze wzbudza zachwytsmile
    • solejrolia Re: wasze ulubione ciasto 26.05.15, 13:16
      Jeśli nie jesteś mistrzem w kuchni, to po co chcesz się wysilać na efektowne ciasta?
      skup się na tym, by było łatwe w wykonaniu. wtedy efekt osiągniesz zadowalający, i wyjdzie ci smacznie.

Jak nie mam czasu to robię ciasta które się same robią (a te zazwyczaj zawsze wychodzą! taka dziwna zależność) np. babka z owocami, czy sernik bez spodu.
      zwykle tez bazuję na owocach sezonowych- czyli teraz rabarbar!
      jak mam jeszcze mniej czasu, to piekę ciasto francuskie- np. z jabłkiem.

Jak mam więcej czasu to piekę drożdżowe (ale tu też większe ryzyko, ze coś pójdzie nie tak!) np. strucla makowa, albo biszkopt z makiem,
      sernik biało-czarny.
      albo piekę kruche ciasto z owocami i bezą,

A na torty, snikersy, czy inne pracochłonne kilku poziomowe ciasta- to je się nie piszę!tongue_out
      • penelopa40 Re: wasze ulubione ciasto 26.05.15, 15:55
        szarlotka, sernik - duże prawdopodobieństwo, że trafisz w gusta
        w chwili obecnej kruche ciasto z truskawkami, kruche robi się szybko i łatwo, truskawki pod ręką...
        można zrobić z truskawkami i sernik lub szarlotkę i tego brownie, za moich czasów to było ciasto-murzynek (chyba podobne)
    • 1papryczka.chili Re: wasze ulubione ciasto 27.04.20, 17:04
      ja uwielbiam ciasto karmelowe. Jest bardzo proste do zrobienia i nie może się nie udać. Najlepiej zrobić dzień wcześniej żeby przez noc poleżało w lodówce.
      Więc tak: pieczesz 2 placki miodowe. Po upieczeniu i wystudzeniu dajesz pomiędzy bitą śmietanę (ja dodaję do niej 1 cukier waniliowy i śmietanfixy) . Wierzch smarujesz masą krówkową (kupisz gotową w sklepie) i posypujesz rozdrobnionymi lekko orzechami włoskimi.
      Przepis na placki miodowe: 3 szklanki mąki, pół szklanki cukru pudru, cukier waniliowy, łyżeczka sody, pół kostki margaryny, 2 jajka, 3 łyżki miodu. Najpierw w sypkich produktach kroisz na drobno margarynę a potem dodajesz jajka i miód i zagniatasz ciasto. Dzielisz na pół i ja normalnie rękoma (ja robię w rękawiczkach i wtedy się nie lepi do rąk) rozprowadzam na blaszce. Piekę tak na oko gdzieś w 170 st przez 10 do 15 minut. Chodzi o to żeby nie spiec na wiór tych placków a to zależy od piekarnika. Polecam, moi goście dopominają się sami czasem o upieczenie tego jak przyjadą.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka