Dodaj do ulubionych

Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do grilla

24.06.15, 10:25
znaczy się do potraw z grilla.
Zazwyczaj robię misz masz z kapusty pekińskie, pomidorów, kukurydzy i z tego co się jeszcze pod rękę nawinie, ale poszukuję czegoś nowego na imprezkę do znajomych smile
Myślałam o warstwowej gyros, ale chyba nie bardzo pasuje ?
Obserwuj wątek
    • hesperia1 Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 10:31
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,61243436,61243436.html
      Przepyszna, wszystkim zawsze smakuje.
      • maslova Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 11:03
        Wygląda smakowicie. A próbowałaś może wersję z feta/mozarellą? Jak by to smakowało?
        • hesperia1 Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 13:17
          Jest naprawdę pyszna, z czystym sercem polecam. Myślę ze można spokojnie dołożyć coś od siebie, swoje ulubione dodatki.
    • mamma_2012 Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 10:34
      Grecka
      Sałata z rukoli, pomidorkow koktajlowych z feta
      Salatka z pomidorów, ogórków, papryki i cebuli
      Coleslaw

U nas ostatnio hitem, choc niesalatkowym, sa szparagi z grilla z oscypkiem lub halumni.
    • chipsi Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 10:38
      Podobny miszmasz jak napisałaś ale zamiast kapusty daje mieszankę sałat lub sałatę lodową. Do tego sos z torebki, polecam prymat. Można dorzucić fetę i to z sosem greckim. Branie mają tez pomidory z mozzarellą ido tego sos, a jakże, włoski. Dobre też z zielonym pesto.
      • moofka Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 10:43
        chipsi napisała:

> Podobny miszmasz jak napisałaś ale zamiast kapusty daje mieszankę sałat lub sał
        > atę lodową. Do tego sos z torebki, polecam prymat.

bez sosu z torebki nie wyjdzie? wink

Można dorzucić fetę i to z s
        > osem greckim. Branie mają tez pomidory z mozzarellą ido tego sos, a jakże, włos
        > ki. Dobre też z zielonym pesto.
        >
        • chipsi Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 10:46
          Nie, nie wyjdzie tongue_out
          Oj, no, akurat ten rodzaj chemii lubię.
          • thank_you Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 12:14
            Chipsi uprawia kryptoreklamę sosów Prymat. 😉
            • zawle Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 12:21
              Gotowane ziemniaki i ogórki kiszone pokrojone w słupki, cebula w piórka. Dla ozdoby odrobinę czerwonej papryki. Zalać sosem winegret lub z majonezem.

Warzywa sezonowe z kuskusem.

Podsmazana cukinia z zeszkoloną cebulką i podsmazonym boczkiem. Powinna być pikantna.

Ugotowana kasza ( ulubiony gatunek) z grillowanym bakłazanem, pomidorami, cebulą i ostrą papryczką.
            • chipsi Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 12:47
              O cholewcia, faktycznie big_grin
              A tak poważnie to np. sosy z Knorra są dla mnie niezjadliwe. Rzecz gustu.
              • thank_you Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 13:27
                Lepiej się przyznaj ile Ci płacą. ;-D
                • chipsi Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 13:31
                  JESZCZE nic wink
                  • thank_you Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 15:00
                    Cóż, niedługo zgłoszą się do Ciebie.😀
    • kamyk.w.skarpecie Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 10:51
      Kukurydzą to się trzodę chlewną karmi big_grin

Zrób klasyczną grecką: pomidory, papryka, ogórki, grubo skrojona cebula, plastry fety plus zioła do smaku.

No i tzatziki, najlepiej jakbys miala dojście do greckich miksów przyprawowych, bija poslkie prymaty na głowę...
    • olaf2011 Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 11:01
      Szpinak surowy
      Ser mozarella zetrzeć
      Pomidorki koktajlowe
      Pomidory suszone
      Słonecznik prażony

Sos:
      Sok malinowy
      Wyciśnięte ząbki czosnku
      Musztarda z ziarnami gorczycy
      Oliwa z oliwek

Pycha!!!!
      • yotsukaido Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 13:59
        Brzmi smakowicie. czy sok malinowy musi być własnoręcznie robiony? czy sprawdzi się taki słodki z herbapolu?
    • morgen_stern Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 11:06
      Nie wiem, co ludzie widzą w tych sałatkach "warstwowych". Ani to ładne, ani apetyczne... Zrobiłabym zwyczajny miks sałat z vinegretem, pomidorami, oliwkami czy co tam przyjdzie do głowy, nic ciężkiego, bo to chyba ma być jako dodatek do mięs?
    • mayaalex Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 11:14
      1 dojrzale mango i 1 miekkie awokado pokrojone w kostke, do tego 1 duzy ogorek (tez w kostke), peczek mlodej cebulki pokrojonej cienko (biale plus troche zielonego), pol peczka posiekanej swiezej kolendry, sok wycisniety z 1 pomaranczy i 1 limonki, cienko pokrojona ostra czerwona papryczka, oliwa z oliwek, sol. Bardzo orzezwiajaca do grilowanego miesa choc do kielbasy wg mnie juz nie pasuje wink
    • kiwaczek69 Re: Potrzehbny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 11:43
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,82273924,82768175,0,2.html
      podzielony na różyczki kalafior umyty w wodzie z octem (będzie podawany na
      surowo, więc konieczność)
      starty ser rokpol - 2 trójkąty (20dag)
      wyciśnięty czosnek
      majonez niewiele, żeby związał wszystko....

wymieszać i się delektować... dajemy dużo czosnku i sera rokpol, nie mięsożercy
      i mięsożercy docenią, kalafior smakuje jak orzechy, nie wiem czemusmile

Ziemniaki ugotowane wcześniej w mundurkach z kilkoma ząbkami czosnku, obrane,
      pokrojone w grube plastry lub ćwiartki ułożone warstwami, przełożone gęstą
      kwaśną śmietaną i posypane szczypiorem.Tak warstwa po warstwie układam w dużej
      wysokiej misie i na pół godziny do lodówki.

przepisy przekopiowane, wypróbowane, polecam

jeszcze zblanszowane brokuły + jajka na twardo + pomidory, do tego sos czosnkowy z jogurtu z odrobiną majonezu

• dido_dido Re: Potrzehbny mi przepis na fajną sałatkę do gri 24.06.15, 11:52
        Tak z ciekawości - po co myć kalafior w wodzie z octem?
        • morgen_stern Re: Potrzehbny mi przepis na fajną sałatkę do gri 24.06.15, 11:57
          Pewnie chodzi o zabicie wszelakich żyjątek smile
          • kiwaczek69 Re: Potrzehbny mi przepis na fajną sałatkę do gri 24.06.15, 12:17
            pewno taksmile
            tak czy owak sałatka jest zaskakująca smakiem i pyszna
    • ingryd Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 12:08
      z soczewicy :
      gotujesz i studzisz
      dorzucasz posiekane galazki (bez listkow) selera naciowego
      posiekana natka pietruszki
      posiekany czosnek
      doprawiasz sola/pieprzem + sok z cytryny
      przelewasz Oliwa z orzechow (jesli nie masz, to slonecznikowy)

taboulet
      jest troche siekania ale sukces murowany :
      pomidory/ogorki/papryki (kolorowe) wszystko odpestkowujesz i kroisz na drobne kawalki
      cebula idem (no nie musisz odpestkowywac wink )
      duuuuuuuzo posiekanej natki pietruszki + sporo posiekanej miety
      mieszsz wszystko
      dosypujesz surowa kaszke kuskus sredni (uwaga on bardzo pecznieje, wiec nie moze byc go za duzo)
      wciskasz sok z cytryn (ilosc w zaleznosci od ilosci skladnikow) obficie skraplasz Oliwa
      i do lodowki na noc
      rano sprawdz czy czegos jej nie brakuje (soli, cytryny czy oliwy - zeby nie byla za sucha)

jest to swietna pasza dla glodomorow do grilowanego miesa

• kota_marcowa Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 12:31
      Na grillu, że się tak wyrażę, sałatka nie jest główną atrakcjąwink Więc ja bym się nie wysilała na bógwieco, tylko zrobiła zwykłą grecką. Przynajmniej u nas takie miszmasze ze świeżych warzyw albo wręcz pokrojone warzywa typu pomidory, ogórki najlepiej się sprawdzają.

A ja do grillowanych potraw jadam tylko tzatziki i nic więcej, monotonna jestem wink
    • katnip Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 12:47
      Moim odkryciem dekady są sałatki z natki pietruszki. Takie, w których natka zastępuje sałatę.

I wtedy - cały pęczek natki pietruszki, drobno pokrojone ogórki, pomidory (w małą kostkę, jak się da), kapary (ja namiętnie jadam jabłuszka kaparowe, można je pokroić), oliwki. I do tego sporo ziaren prażonego słonecznika. Można jeszcze dorzucić suszone pomidory albo fetę - co komu w duszy gra. Ja do tego uwielbiam sos z oliwy z suszonych pomidorów (moja mama pomidory sama suszy i ta oliwa jest niebo w gębie) + ocet winny.
      Albo dorzucić jeszcze kiełki na patelnię, które chrupią w sałatce.
      • sonia-3 Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 14:29
        Ja od lat robię sałatkę z kalafiora ( surowego).
        Kalafior surowy podrobiony na małe różyczki ( jak się da najdrobniej), dobrze umyty. Do tego czosnek kilka ząbków przeciśnięty przez praskę, pęczek koperku, kukurydza i majonez.
        Zawsze znika w całości. Jest rewelacyjna.
    • vivyan Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 15:57
      Sałatka z młodych ziemniaków i ogórków małosolnych.

Młode ziemniaki ugotować, przestudzić, pokroić w kostkę.
      Ogórki małosolne pokroić w kostkę.
      Wymieszać je w misce z gęstą śmietaną (można dodać łyżkę majonezu i łyżeczkę musztardy), dodać przeciśnięty przez praskę czosnek, sól, pieprz i MNÓSTWO koperku.

Znika błyskawicznie smile

• martishia7 Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 16:04
        Robię podobną, tylko zamiast śmietany jednak jogurt, zamiast koperku dymka, a musztarda ziarnista wink Jak nie ma sezonu na małosolne to kiszone ogórki albo kapary. Doskonała pod mięsko z grilla.
    • kochamruskieileniwe Re: Potrzebny mi przepis na fajną sałatkę do gril 24.06.15, 16:09
      u mnie ostatnio, co prawda nie przy grilu a przy ognisku spotkanie było.
      Jak zwykle składkowe (sporo osob), więc sałatek było do wyboru, do koloru.
      Pierwsza znikla taka zwykla, z mlodej kapusty, cebulą i odrobiną machewki. Taka surówka smile

Jakoś wszystkim podpasowała do mięsa smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka