Dodaj do ulubionych

Najpyszniejsze surówki :)

07.08.15, 13:52
Uprzejmie proszę o nieprzenoszenie tego wątku smile

Dziewczyny, bardzo Was proszę o przepisy na pyszne surówki na każdą porę roku smile Najlepiej proste, nieskomplikowane, bez jakichś egzotycznych ingrediencji wink. Po prostu - zwykłe, polskie, takie jak np. w barach mlecznych wink
Może o jakiejś zapomniałam? Chcę sobie stworzyć bazę.

Z góry dzięki smile
Obserwuj wątek
    • ola_dom Re: Najpyszniejsze surówki :) 07.08.15, 14:46
      Prosta, a chyba nie tak popularna:

por w cienkie półplasterki
      jabłko - w format podobny do pora - albo dla kontrastu w drobną kosteczkę (ja zostawiam skórkę, bo zdrowa, dobra i ładnie wygląda)
      majonez
      sól, pieprz
      można dodać orzechy włoskie, i/albo rodzynki, i/albo prażone pestki dyni
      • enita2 Re: Najpyszniejsze surówki :) 07.08.15, 15:22
        Ja, do surówki porowej dodaję kukurydzę.Reszta tak jak pisze Ola.
        Wszystkim bardzo smakuje surówka z modrej(czerwonej) kapusty.
        Kapustę drobno poszatkować,zmorzyć solą i cukrem,powinna być miękka .W międzyczasie pokroić w kosteczkę pół cebuli.Do kapusty dodajemy cebulę i do smaku pieprz,cukier ,kwasek cytrynowy(cytryna) , trochę majonezu i wymieszać.
    • triismegistos Re: Najpyszniejsze surówki :) 07.08.15, 15:28
      klasyki:
      marchewka tarta z jabłkiem, doprawiona odrobiną cukru, soli, soku z cytryny i olejem
      tarta rzepa ze śmietana, przyprawiona cukrem i solą
      poszatkowana czerwona kapusta, z jabłkiem, marchewką, cebula i koperkiem, zaprawiona olejem, z cukrem, solą i cytryną
      poszatkowana biała kapusta, c cukrem, cytryną, solą, koperkiem i oliwą
      Do wszystkich wymienionych używam oleju rzepakowego lub lnianego, zimnotłoczonego.
    • brak.polskich.liter Re: Najpyszniejsze surówki :) 07.08.15, 17:10
      Do klasykow kapuscianych i marchwi z jablkiem dorzucam kombo pomidory + cebula (drobno posiekana), doprawiona sokiem z cytryny, sola, pieprzem i odrobina oliwy.
      Pomidory + rzezucha, doprawione j.w.
      Drobno pokrojony por, tarty seler i tarta gruszka. Mozna dorzucic orzechy wloskie i doprawic chrzanem.
    • kamunyak Re: Najpyszniejsze surówki :) 07.08.15, 22:17
      moze nie takie z barów
      - puszka kukurydzy, pomidory, najlepiej koktailowe (przekrojone na pół) ale mogą być zwykłe pokrojone w większa kostkę, dymka ze szczypiorkiem, może być sama cebula + sos winegret
      - sałata, pomidory pokrojone w kostkę, ogórek świeży w półplasterki, cebula w piórka + sos winegret
      - starta marchewka, starte jabłko, sól, cukier, cytryna ale do tego śmietana, a nie olej jak wyżej
      - starta (grubo) marchewka, por, tarte jabłko, wskazana natka (jak jest), śmietana, cukier, sól
      - biała posztkowana kapusta, cebula pokrojona w kostke, marchewka starta, może być koperek, sól, trochę pieprzu, cukru, cytryna, olej
      - jak wyżej (+ starte jabłko moze być) ale kapusta kiszona i wtedy już nie trzeba cytryny ale mozna dodać trochę natki zamiast koperku
      - klasyczna mizeria
      - liscie sałaty masłowej skropione sosem winegre albo, zamiast oleju, śmietana
      - ogórek świeży, cebula pokrojona w piórka + sól, pieprz, cytryna (ocet).
      - ogórek kiszony, cebula w kostke, olej
        • bei Re: Najpyszniejsze surówki :) 07.08.15, 22:52
          Najprostsza-
          Rzepa, albo biala rzodkiew i jogurt, odrobina soli, jak lubisz ro i zielenina.

Pomidory i oliwa

Ogorek pocięty w słupki i pieprz

Ogorek i odrobina miodu

Rzodkiewki i kefir

Marchew potraktowana tarką ( najdrobniejsze oczka) z jogurtem i przyprawami, sokiem z cytryny
          Seler- tak jak marchew powyzej

Kapusta szatkowana plus truskawki, lub czerwone porzeczki, lub wiśnie

Kalarepa - poszatkowana plus kefir

Winogrona, seler naciowy, oliwa

Mlode liscie szpinaku, truskawki lub porzeczki lub wiśnie

Fenkuł i jogurt
    • klamkas Re: Najpyszniejsze surówki :) 07.08.15, 22:42
      Rukola + pomidory plus sos miodowo cytrynowy.
      Marchewka z chrzanem i jogurtem (wersji na słodko z jabłkiem nie przełknę).
      Czerwona kapusta+jabłko+marchewka.
      Najprostsza kapusta kiszona z odrobiną jabłka.
      Rzepa/rzodkiew (biała) + jabłko, z jogurtem i majonezem.
      Z mniej standardowych - ogórki z czosnkiem i chilli (+olej i śladowa ilość miodu).
      Ogórki kiszone+pomidory+dymka/cebula.
      Bardzo lubię surówkę mojej bratowej, podstawą jest młoda cukinia, na pewno jest w niej dużo koperku i jogurt, ale co poza tym - nie mam pojęcia.
      Mizeria.
      Kiszone ogórki + cebula + olej.

Surówek niestety prawie nie jadam (dla mnie samej rzadko mi się chce robić), a reszta familii prawie nie je surowych warzyw (wyjątkiem jest marchewka, pomidory i ogórki). Za to jemy ogromne ilości warzyw przetworzonych termicznie i kiszonek smile.
    • mid.week Re: Najpyszniejsze surówki :) 07.08.15, 23:47
      Liście sałaty polane wodą z sokiem z cytryny i miodem

Sałata + pomarańcz + cebula biała pokropione sokiem zpomarańczy lub cyrtyny z miodem

Modra kapusta, modra cebulka, marchew, jabłko, ocet winny, olej, sól i pieprz

Biała kapusta młoda lub stara sparzona wrzątkiem, pomidor, papryka, cukinia, olej lniany i przyprawy do smaku

Seler starty na tarce,rodzynki i jogurt naturalny -cukier do smaku, sól, pieprz

Marchewaka starta, ogórek kiszony starty, olej laniany, sól i pieprz
    • pulcino3 Re: Najpyszniejsze surówki :) 08.08.15, 01:27
      Ma być jak w barach mlecznych?
      -pekińska, marchewka, kukurydza, papryka, koper
      -czerwona kapusta na ciepło tzw. modra kapusta
      - kapusta czerwona lub biała na zimno, często z majonezem lub olejem/cukier/ocet
      - kiszona kapusta, cebula, olej, cukier
      - kiszone ogórki w czystej postaci,
      - marchewka z groszkiem, na ciepło
      -fasolka zielona , cebula, olej
      - mizeria
      - szpinak na ciepło, z czosnkiem, śmietaną
      - buraczki z papryką, lub bez
      - warzywa na parze (marchewka, kalafior, brokuł itd)
      - mini marchewka z masłem na ciepło
    • dido_dido Re: Najpyszniejsze surówki :) 08.08.15, 12:55
      A z kiszonej kapusty była?
      Kiszona kapusta, starta na średnich oczkach marchew, jabłko starte na dużych oczkach, natka pietruszki, pieprz, sól i olej.
      Kapustę mocno wyciskam i kroję. Daję dość dużo cukru bo lubię jak ta surówka jest taka wyraźnie słodko-kwaśna. No i koniecznie natka i pieprz.
      Ta surówka super pasuje do ryby i do mielonych.
      • kremka2014 Re: Najpyszniejsze surówki :) 08.08.15, 15:47
        Kapustę kiszoną pokrój, dodaj cebulę, pieprz,sol, cukier, odrobinę oleju. Pycha do ryby.
        Do drobiu- marchewa i seler na malych oczkach, do tego olej, ocet winny, pieprz, sol, cukier, odrobinę majonezu (ooo ematko!).
        Podobnie robię białą rzodkiew, czesto z czerwoną papryką zamiast selera.
        Oraz: pekinka, kukurydza i papryka z odrobiną 😃😃😃 majonezu
    • scarlett74 Re: Najpyszniejsze surówki :) 08.08.15, 23:21
      Zdecydowanie nr 1 (chyba już była wymieniona)utarta marchewka+utarte jabłko+ cukier puder nr 2 pomidor+cebula+gęsta śmietana+sól+pieprz, nr 3 ogórek gruntowy +gęsta śmietana+sól+pieprz Dodam tylko, iz w/w surówkami zajada się główny rodzinny niejadek czytaj mój synsmile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka