Dodaj do ulubionych

Co dziś na obiad?

07.01.16, 13:00
Po dwóch tygodniach jedzenia na bogato mam ochotę na zrobienie czegoś lekkiego, smacznego, zdrowego i sezonowego. Tylko co? Ogarnęła mnie jakaś niemoc umysłowa sad
Obserwuj wątek
    • kropkacom Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:03
      Zupa pomidorowa, a na drugie kurczak pieczony plus ziemniaki i ogórki. Bez wodotrysków tongue_out
      --
      www.reflex.cz/clanek/komentare/67571/nesnaset-islam-jak-poznate-ze-jste-extremista.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy
    • fomica Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:09
      Obiad z 3-poziomowego garnka do gotowania na parze: ziemniaki, brokuły, łosoś (z cytryną. tymiankiem i koperkiem). Można jeszcze dorzucić kapustę kiszoną. Czas przygotowania: 30 min.
    • cosmetic.wipes Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:20
      Zupa krem wielowarzywny z grzankami czosnkowymi, ja z córą rybka na parze z surówką z kiszonej kapusty, chłopaki po pieczonym udzie z kuraka, ryż i mizeria .

--
      MENstruation, MENopause, MENtal breakdowns. Notice how all women's problems begin with men.
    • millitta Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:26
      U mnie dzisiaj nie do końca lekko - Zupa krem z pieczonej marchewki z imbirem oraz polędwiczki wieprzowe w sosie z pomidorów suszonych z kaszą i sałatką z topinamburu i ciecierzycy. smile
    • beataj1 Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:29
      właśnie wyżebrałam u mojej mamy zupę zacierkową (uwielbiam).
      A potem będą minutowe steki wołowe z surówka z kiszonej kapusty (pyszna nam wyszła w tym roku).
      --
      • mysiam Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:33
        a ja własnie nafaszerowałam cukinie pysznym faszem mięsno-pieczarkowo-cebulowo-czosnkowo-pomidorowymsmile
        i czekam na powrót rodzinki

--
        Będę pisał książkę dla Ciebie w moich myślach...
    • heca7 Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:32
      U mnie świeże płaty z dorsza (ile ja się dziś za nimi najeździłam uncertain ) w ziołach , z masłem , pieczone w folii. Robi się szybko. Do tego rodzina chce ziemniaki. Podsmażone na patelni , mnie takie zupełnie nie pasują ale skoro chcą...
      --
      Dzieciaki 2002
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=21428
    • misterni Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:42
      U mnie dzisiaj makaron z domowym pesto i dla chętnych resztka kurczaka w curry z wczoraj. smile
      Jutro zrobię pomidorową i naleśniki ze szpinakiem i fetą
      W sobotę jakąś rybę pieczoną (zobaczę jutro jaki będzie wybór w lewiatanie świeżych)
      Na niedzielę zaplanowałam barszcz ukraiński i gulasz z udźca indyka z kaszą gryczaną, buraczkami i ogórkiem kiszonym.
      W poniedziałek będziemy dojadać niedzielny obiad wink
      --
      Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
      Misterni
      • kropkacom Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:50
        Domowe pesto było we wtorek big_grin Pyszne wyszło. Dodam nieskromnie.
        --
        www.reflex.cz/clanek/komentare/67571/nesnaset-islam-jak-poznate-ze-jste-extremista.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy
        • misterni Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 16:38
          Często robię, nie tylko do makaronu, ale też zapiekanek, do zapiekania ryby, do marynowania mięs i ryb. Bardzo lubimy smile

--
          Wszystko można, co nie można, byle z wolna i ostrożna.
          Misterni
    • solejrolia Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 13:45
      ziemniaki podsmażone, kotlety mielone i Colesław (z ogromną ilością natki pietruszki).
      do tego zaraz nagotuję gar kompotu z truskawek z mrożonki.
      MNIAM.
      --
      Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
      • thaures Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 14:08
        Wczoraj mąż nagotował gar fasolki po bretońsku- chyba pierwszy raz od 10 lat. A ja zrobiłam zabielany barszcz. Najpiękniejsze, że wszystkiego starczy na dzisiaj!!
        Ale może też zrobię taki kompot z truskawek- jaoś mnie naszła ochota!
        • gosza26 Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 14:22
          No ja przemyciłam szpinak(mrożony ale zawszewink, czyli ryż, szpinak, feta -na jednej patelni. Na drugiej -jajo sadzone+surówa z czerwonej kapusty. Zjedli począwszy od 2-latka, przez dorosłych ( w tym dwóch facetów). Orzekli, że w tym połączeniu szpinak jest zjadliwy (najmłodszy tylko pomrukiwał ja wsuwał ale dopiero jak podpatrzył, że ojciec je to coś zielonego big_grin)
        • solejrolia Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 14:34
          My też mamy fasolkę z wczoraj! big_grin będzie na wczesną kolację (obiad był bardzo wczesny bo o 13.00, to i kolacja wczesna, a dzieki temu może być taka pożywnawink
          Gotuj kompot, nasz wyszedł genialny.
          --
          Ile rzeczy należy mieć w d...e, to się w głowie nie mieści!
    • gaskama Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 14:15
      U mnie dziś na kolację będą pieczone ziemniaki z twarożkiem (z odrobiną dymki i czosnku) i masłem czosnkowym i do tego pieczona papryka polana sosem (oliwa, ocet, miód, czosnek, sól i pieprz). Do piekarnika wrzucę też kurczaka natartego obficie solą, pieprzem i czerwoną papryką i nafaszerowanego limonkami i kolendrą. Ale kurczak pomyślany jest na jutro do kanapek lub tortilli szkolnych i pracowych.
      --
      "Przy pewnej dozie kretynizmu hipokryzja to po prostu wyraz poczucia przyzwoitości." by asia_i_p
    • sfornarina Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 14:16
      Meksykańskie chilli serwowane z awokado, dipem jogurtowym i pitą.
      Dynię zastąpiłam marchewką i słodkimi ziemniakami, bo dyni w sklepie brakło! (zimą? dyni??)

Przepis TU.

https://cookieandkate.com/images/2012/09/vegetarian-butternut-squash-chili-recipe-1.jpg

Lekkie, ale rozgrzewające.
      Pyyyycha!
      --
      It's important for me to create trends and not to follow them. I know that sounds arrogant, but I'm afraid of competition so it's vital I know what my competitors are doing so that I can do something else. (Alain Ducasse)
    • run_away83 Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 14:25
      U mnie dzisiaj będzie pieczony dorsz, pieczone ziemniaczki i purée z zielonego groszku.

A na lunch właśnie zjedliśmy zupę krem z kalafiora i grzanki z wędzonym cheddarem.

--
      doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ® Dresden
      www.trageschule-dresden.de
    • ga-ti Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 16:25
      My dziś zjedliśmy rosół robiony 04.01. stał sobie spokojnie zamarznięty na balkonie smile
      Ale chce mi się zupy takiej z dużą ilością warzyw albo ryby, bo też od wigilii chyba nie jedliśmy, albo czegoś... sama nie wiem, byleby nie mięso.
    • super-mikunia Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 16:32
      U mnie raczej nielekko, ale sezonowo. Właśnie zaczęliśmy wyjadac pozamrazane resztki świąteczne smile

Mam dzisiaj grochowke wege (wczoraj ugotowana). Rozmrozone zrazy wołowe (dla miesozercy) i kapustę wigilijna. Do tego gotuje kasze gryczana.Dla siebie dodatkowo zabieram sie za robienie sosu pieczeniowego z przepisu jadlonomi.
      • aka10 Re: Co dziś na obiad? 07.01.16, 16:47
        Jako przystawka awokado z krewetkami w sosie z crème fraiche, czerwona cebula i koperkiem, potem gulasz z jelenia (robiony jak Stroganow) z rozmarynem i czerwonymi borowkami, ryz. Ruccola plus "sweet gem" z pomidorami, ogorkiem, papryka i srebrna cebula.
        --