Dodaj do ulubionych

Feminista nie poda ręki kobiecie

24.04.16, 12:54
wyborcza.pl/1,152062,19964177,uleglosc-szwedzkich-zielonych-dlaczego-bronia-ministra-fundamentalisty.html

W poniedziałek 18 kwietnia do dymisji podał się Mehmet Kaplan, minister ds. budownictwa mieszkaniowego i urbanizacji z ramienia Partii Zielonych, zarazem pierwszy szwedzki polityk na tak wysokim stanowisku będący praktykującym muzułmaninem. Powodem odejścia stało się tsunami krytyki pod jego adresem, zarzuty o polityczny ekstremizm, antysemityzm i powiązania ze środowiskami islamistów.

Kaplan był wszak wielokrotnie krytykowany za fundamentalistyczne poglądy, i to przez postępowych szwedzkich muzułmanów. M.in. za zaproszenie do parlamentu w roli wykładowców reprezentantów islamistycznego Bractwa Muzułmańskiego oraz głoszącej otwarcie antysemickie poglądy i popierającej terroryzm brytyjskiej dziennikarki Yvonne Ridley.

Nalin Pekgul, socjaldemokratka i muzułmanka, autorka książki o radykalizacji szwedzkich przedmieść, już w 2014 r. biła na alarm, pisząc, że wybór Kaplana na ministra jest wyborem fatalnym. I wyliczała jego działania z przeszłości wskazujące na sympatyzowanie z fundamentalistami. Uczynienie go ministrem określiła mianem zdrady względem ludzi, którzy ucierpieli z powodu nietolerancji i prześladowań islamistów. "To jednoznaczny sygnał, że szwedzki establishment popiera islamizm" - pisała.

Krytyka Pekgul została szybko odrzucona jako wyraz islamofobii. Podobnie jak słowa specjalizującego się w tematach wielokulturowości i migracji naukowca Aje Carlboma, który napisał, iż "Kaplan jako minister z ramienia Partii Zielonych zwiększa ryzyko, iż przepaść między muzułmanami a resztą społeczeństwa będzie rosła, zamiast się zmniejszać".


I jeszcze mały smaczek:

Wspomniany już Yasri Khan - jeszcze przed chwilą uważany za polityka, który zajmie miejsce Kaplana w zarządzie partii - w wywiadzie telewizyjnym odmówił podania ręki dziennikarce, tłumacząc, że jest wychowany w kulturze, w której podawanie ręki kobietom uchodzi za zbytnią intymność. Wywołało to kolejną burzę, bo Partia Zielonych definiuje się jako ugrupowanie feministyczne i walczące z patriarchatem, co jest dość trudne do połączenia z dyskryminacją dziennikarek z powodów religijnych. Prasa ujawniła też, że niektóre członkinie partii czuły się poniżone dyskryminującym zachowaniem kolegi, który zawsze chętnie ściskał rękę mężczyznom.

No cóż, przypomniała mi się jeszcze historia, kiedy to ortodoksyjni Żydzi zrobili awanturę w samolocie, ponieważ ich wiara nie pozwalała im usiąść obok kobiety. Albo ukrywanie pochodzenia sprawców molestowania kobiet podczas koncertów w Szwecji (w sumie to o całej sprawie w ogóle nie mówiono) - ważniejsze okazało się to, aby nie wzbudzać rasistowskich nastrojów niż aby ostrzec kobiety przed możliwym zagrożeniem).

Mam wrażenie, że w walce z rasizmem, homofobią i innymi dyskryminującymi zachowaniami, prawa kobiet zawsze przegrywają z tymi, które akurat reprezentowane są przez mężczyzn. Kiedy kobieta chce być traktowana tak samo, jak mężczyzna, zawsze można przecież zarzucić jej islamofobię, antysemityzm i inne takie... Jak widać, nawet w hiperpolitycznie poprawnej Szwecji prawa kobiet schodzą na dalszy plan.
Obserwuj wątek
  • woman_in_love Re: Feminista nie poda ręki kobiecie 24.04.16, 14:11
   To co tu przedstawiasz, jest jedną z przyczyn radykalizacji społeczeństw i powolnego skrętu na prawo w Europie.

   Obrona m.in. imigrantów (czyli mocno religijnych, konserwatywnych i niecywilizowanych dzikusów rodem z XII wieku, gardzących kobietami, humanistami i homoseksualistami) przez właśnie środowiska feministyczno-humanistyczno-lewicowo-LGBT, wzbudza tak naprawdę pogardę dla tych środowisk oraz pogardę dla ich ideologii. Bo trudno poważnie traktować kogoś, kto broni swojego wroga.

   A skoro zaczynamy gardzić tą ideologią to i nie będziemy się z nią utożsamiać, a w końcu skręcimy na prawo. A jak mocno to już zależy od tego, czy te środowiska w końcu wycofają się ze swoich poglądów czy będą je głosić do smutnego końca. Swojego.
   • princesswhitewolf Re: Feminista nie poda ręki kobiecie 24.04.16, 15:12
    >Obrona m.in. imigrantów (czyli mocno religijnych, konserwatywnych i niecywilizowanych dzikusów >rodem z XII wieku, gardzących kobietami, humanistami i homoseksualistami) przez właśnie >środowiska feministyczno-humanistyczno-lewicowo-LGBT


    nie bardzo rozumiem dlaczego feminisci mieliby popierac radykalna religijnosc. Przeciez to sprzeczne.

    Jestem feministka. Nie cierpie wszelakich religii jako ze w wiekszosci to instytucje zniewalajace umysly ludzi, a zwlaszcza sprowadzajace kobiete do istoty drugiej kategorii. Z tego wlasnie powodu podchodze bardzo ostroznie i nie entuzjastycznie do masowej emigracji z Azji srodkowej i polnocnej Afryki.
    • minor.revisions Re: Feminista nie poda ręki kobiecie 24.04.16, 15:18
     Tyle, ze powolny skręt na prawo to skręt w stronę białych mężczyzn. Kobiety mają przewalone i w jednej i w drugiej sytuacji, bo ich się nikt nie boi a jak za bardzo podniosą głowy to zawsze można im zabrać antykoncepcję, aborcję i żłobki żeby miały się czym zajmować.
     • maslova Re: Feminista nie poda ręki kobiecie 24.04.16, 15:33
      Ale właśnie w tym problem, że w którą stronę by nie skręcać, to zawsze prawa jakiejś mniejszości/większości będą ważniejsze niż prawa kobiet. I o ile wśród osób o prawicowych poglądach bardzo to nie dziwi (wkurza, ale nie dziwi), o tyle lekceważenie kobiet pzez lewicowców wywołuje u mnie zdumienie, zniesmaczenie i oburzenie.
     • woman_in_love Re: Feminista nie poda ręki kobiecie 24.04.16, 15:50
      To prawda. Ale zobacz z drugiej strony jak wiele młodych kobiet jest na wiecach prawicowych. To wręcz przerażające. I ile hejtu w necie obecnie same kobiety piszą, bardzo mlode, przeciw: imigrantom, homo, lewakom i feministkom. I to się pogłębia.
      Na razie nikogo (oprócz lewaczek 40+) nie obchodzi możliwa utrata praw wyborczych (możliwa w prawicowo - konserwatywnym społeczeństwie), skoro obecnie chodzi o sprzeciw wobec temu co robią środowiska lewacko-feministyczno-humanistyczne.
     • lot.ti Re: Feminista nie poda ręki kobiecie 25.04.16, 08:31
      myślę, że trochę odpłynęłaś...
      ani konserwatyzm obyczajowy, ani zdecydowana większość współczesnych białych (oraz żółtych) mężczyzn nie jest zagrożeniem dla praw kobiet, co więcej wcale nie są zainteresowani ich ograniczaniem, nawet jeśli alergicznie reagują na słowo "feminizm".

      realnym zagrożeniem są fundamentalizmy religijne, przy czym fundamentalizm katolicki nie jest mniej groźny od islamskiego.
    • woman_in_love princesswhitewolf, moja koleżanka określa się 24.04.16, 16:01
     "frakcją narodowo-patriotyczną w łonie LGBT". Jakkolwiek by to dziwacznie nie brzmiało. Jest tam ich 5% a może nawet 10% i nie chcą żadnych religijnych i konserwatywnych dzikusów z Azji i Afryki. I nie biegają po mieście z kretyńskimi hasłami "welcome refugees".

     I ani ona, ani ja, ani jak widzisz ty nie rozumiemy czemu feministki, feminiści oraz 90% LGBT popierają de facto radykałów religijnych i ich import do Europy. I czemu potem wychodzi tak jak z zielonymi w Szwecji.
     • lot.ti Re: princesswhitewolf, moja koleżanka określa się 25.04.16, 08:24
      I ani ona, ani ja, ani jak widzisz ty nie rozumiemy czemu feministki, feminiści oraz 90% LGBT popierają de facto radykałów religijnych i ich import do Europy. I czemu potem wychodzi tak jak z zielonymi w Szwecji.

      wyjaśnię ci
      to jest BEZREFLEKSYJNA tolerancja dla mniejszości etnicznych
      tolerancja dla mniejszości etnicznych jest warunkiem sine qua non dla wszystkich lewicowych ideologii
      z islamistami tak się akurat zdarzyło, że to dzicy, agresywni fundamentaliści, zwalczający kulturę, która ich broni. wciąż jednak są mniejszością etniczną! u lewicowca pojawia się ZONK, z którym sobie poznawczo nie radzi, umysł owładnięty ideologią nie potrafi zareagować na wyjątek, redukuje dysonans opierając się na najbardziej oczywistej i wyraźnej wskazówce.

      nie ma tu nic trudnego do zrozumienia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka