Dodaj do ulubionych

Zimne i z dużą ilością węglowodanów.

10.06.16, 17:07
Podrzućcie proszę pomysły na dania, które można jeść na zimno lub w temperaturze pokojowej, ale mają dużo węglowodanów prostych. Czyli - najprościej - dania z makaronu i ryżu, ale na zimno i nie na słodko. Taki zwykły zimny ryż czy makaron jako dodatek to nie za bardzo...

Lato idzie, nie zawsze ciepłe dobrze wchodzi a na sałacie nawet z mięsem daleko nie zajadę.
Znam sałatki z makaronem i ryżem... co jeszcze? Zjem spokojnie pizzę czy tartaletki w temperaturze pokojowej, ale coś jeszcze by się przydało...
Obserwuj wątek
    • sea.sea Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 17:16
      A sałatka jakakolwiek bez ryżu i makaronu, ale spożyta z pieczywem?
      • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 17:18
        Dobry plan, dzięki. Myślałam o chlebie w postaci wypasionych kanapek, ale jako dodatek do sałatki też będzie OK.
        • sea.sea Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 17:24
          O i jeszcze pieroga się w sumie da zeżreć na zimno. Tak samo młode ziemniaki. I jakieś quiche. I naleśniki na wytrawnie, zależy co sobie do nich wsadzisz, ale z pieczarkami np powinno być ok smile
          • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 17:27
            Ziemniaki! Ziemniaki dają pole do popisu smile Nie ma to jak tortilla na zimno.
            Zaczynam układać jadłospis.
    • fragile_f Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 17:16
      Szukaj w google przepisów raw. Tutaj przykładowa strona:

surowadieta.pl/przepisy/

Warto też kupić sobie takie urządzonko do robienia spagetti z warzyw - cukinii, marchewki itp. Nazwa mi wyleciała z głowy, w Tchibo sprzedawali za kilkanascie złotych swego czasu.
      • nowaczek1 Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 19:27
        Tarka spiralna, ja mam firmy Lurch, dałem coś 130 zł, jest świetna. Spaghetti cukiniowe i marchwiowe smażone na woku - pycha. A gruby makaron z ziemniaków pieczony w piekarniku robi furorę na rodzinnych obiadach. W sumie to ma 3 różne tarki, poszukaj w necie.
        • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 19:34
          Kochane, ja to mam, jak każda przyzwoita gadżeciara.
          Tylko że mnie nie o jedzenie warzyw chodzi.
          Mnie chodzi o to, że jem obiad w pracy o 14:30. O 16 jestem w domu, a o 16:30 lubię wyjść na rower i zrobić minimum 20 km po górach.
          Tymczasem jak się "zapomnę" i do pracy zrobię sobie dorsza z warzywami, to o 16:30, przebrana i z rowerem w garści uświadamiam sobie, że pojechać to sobie mogę co najwyżej windą na parter a gdzieś przy skrzynce na listy padnę z głodu.
          Paliwa potrzebuję zwyczajnie wink Zimnego, bo lato się nieuchronnie zbliża. Żeby mi ten obiad na te trzy-cztery godziny wystarczył.
          • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 19:35
            *"kochani" - przepraszam za pomyłkę.
          • fragile_f Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 10.06.16, 20:38
            A to trzeba było tak od razu smile

Chłodnik i do tego ziemniaki? Zimne będzie dobre.

Jeszcze taką sałatke znalazłam:

www.jadlonomia.com/przepisy/salatka-ziemniaczana-z-jablkiem/

Pieczone bataty na zimno tez są pyszne:

www.jadlonomia.com/przepisy/pieczone-bataty-z-sosem-tahini/

Focaccia (przykładowa z kurkami, ale możesz wsadzić suszone pomidory, szynkę parmenska, szparagi):

www.jadlonomia.com/przepisy/focaccia-z-kurkami/

Strucle, np. taka:

www.jadlonomia.com/przepisy/niezawodna-strucla-drozdzowa-z/

Placek z Ligurii:

www.kwestiasmaku.com/kuchnia_wloska/placek_z_ligurii/przepis.html
            • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 07:38
              Placek z Ligurii - cudo! Właśnie o takie coś mi chodziło, bo słodkich placków jest masa, a ja słodkiego nie lubię. Dzięki!
              • fragile_f Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 09:39
                Teraz mi jeszcze przyszło do głowy - wytrawne muffiny!
                Mozna je zrobic po prostu z mąki, można jej czesc zastapic zblendowana kasza jaglana, moze byc wersja pełnoziarnista. W kwestii dodatkow - pasuje w zasadzie wszystko, np. szpinak, ser plesniowy, suszony pomidor, szynka parmenska, kurczak, ser feta, papryka itp Pyszne na zimno i mozna od razu zrobic 20 sztuk, spokojnie dwa dni w lodowce w pojemniczku daja radę.
                • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 10:04
                  Po przepisie na focaccie też na nie wpadłam i poszukałam przepisów smile Formeki niedawno kupiłam.
                  I kiedyś robiłam drożdżowe "kubeczki" nadziane nadzieniem rozmaitym, trochę pracochłonne, ale jakie sycące.
    • roza_am Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 01:25
      A co z kaszami? Jakbym miała jeść jakiś węglowodan sam na zimno, to nie ziemniaki, nie ryż i nie makaron, tylko drobne kasze - kuskus, jaglana, kukurydziana. Nie same też mogą być.
    • kozica111 Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 04:51
      Lody big_grin
      • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 16:13
        Lody są genialne "po".
        Idę po drugiego smile
    • eliszka25 Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 04:55
      na szybko i na zimno, to ja sobie robie np. salatke z kuskusem. do kuskusu dodaje surowe warzywa, jakie mi tam pasuja, doprawiam do smaku i gotowe. jak ma byc kalorycznie, to dajesz duzo kuskusu i mniej warzyw. jak masz ziemniaki wczorajsze, to raz dwa zrobisz jakas salatke ziemniaczana. lubie tez "kanapki" z tortilli. zimna tortille smaruje np. jakims dobrym pesto, na to suszona szynka, zwijam i jest pycha jedzenie. jak nie mam pesto, to i zwykle maslo sie nada albo jakis twarozek. pyszne jest polaczenie twarozku chrzanowego i lososia wedzonego.

niedawno "odkrylam", ze tutejszy flammkuchen calkiem smaczny jest tez na zimno. wprawdzie ciasta na taki podplomyk w polsce pewnie nie dostaniesz, ale zwykle ciasto na pizze tez sie nada. robi sie bardzo szybko: ciasto smarujesz kwasna smietana przyprawiona sola, pieprzem i galka muszkatolowa, na to sypiesz sporo pokrojonej w piorka lub polpierscionki cebuli (moze byc zwykla, ale mnie smakuje bardziej czerwona), na cebule sypiesz pokrojony w kostke wedzony boczek. mozna posypac serem, najlepiej startym parmezanem, ale nie trzeba. wstawiasz na 10 minut do nagrzanego na 170 stopni piekarnika i gotowe. dobrze smakuje nawet nastepnego dnia prosto z lodowki, wiec mozna sobie zrobic na zapas.
      • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 07:37
        Bosz.. głodna się zrobiłam smile Dzięki! O kuskusie całkiem zapomniałam.
        • eliszka25 Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 18:03
          prosze bardzo i zycze smacznego smile. kuskus bardzo lubie we wszelkich salatkowych wariacjach.
        • yaga7 Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 18:17
          Ja zamiast kuskusu polecam kaszę bulgur, smakuje mi znacznie bardziej niż kuskus i świetnie się nadaje na zimne sałatki w klimacie tabbouleh smile Ja czasem do takiej sałatki dodaję też ser, kozi czy owczy byłby super.
          • eliszka25 Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 22:25
            o mi tez pasuje ser do salatek. zwykle dodaje fete albo jakis inny kozi, bo kozie serki jakos najbardziej mi w salatkach smakuja. jeszcze moze byc mozzarella, ktora tez bardzo lubie.
            • cauliflowerpl Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 12.06.16, 07:10
              Ser koniecznie, nawet zwykły, żółty, pokrojony w kostkę.
    • mikams75 Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 11.06.16, 18:13
      salatki ziemniaczane - jest mnostwo wersji i pasuja tez do wielu innych dodatkow
      albo salatki jakie tam lubisz z dodatkiem kukurydzy albo kaszy jak na krupnik ugotowanej na sypko
      albo do salatek warzywnych pajda chleba
    • jak-kania-dzdzu Re: Zimne i z dużą ilością węglowodanów. 12.06.16, 08:21
      Ja do sałatek do pracy, żeby były bardziej 'treściwe' dorzucam albo zieloną soczewicę, albo cieciorkę. I mimo, że mam w pracy mikrofalę, to ja tam wolę cieciorkę czy soczewicę na zimno właśnie. Soczewica zielona + masło/rzepakowy/oliwa + jakieś mięso (kurczak, schab) + pomidory - mogłabym jeść to na okrągło. Mnie takie danie syci na długo, ale ja poza spacerami z psem żadnego sportu nie uprawiam, więc nie mam pojęcia jak się taki zestaw sprawdzi na 20 km rowerem big_grin

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka