Dodaj do ulubionych

Ulubione dania Waszych dzieci

12.09.16, 19:56
Mój przedszkolak wreszcie przestał jeść tylko kotlety i ziemniaki i powoli otwiera się na nowe smaki. Podrzućcie proszę przepisy na dania, które lubią wasze dzieci - szukam inspiracji
Obserwuj wątek
    • heca7 Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 20:01
      Hmm nie wiem czy to się nadaje na inspiracje wink
      Najmłodszy barszcz biały z ziemniakami, kiełbasą i jajkiem na raz. Katowałby nas tą potrawą co drugi dzień wymiennie z jajecznicą.
      Średni naleśniki z serem i polewą owocową lub naleśniki z nutellą.
      Najstarsza pierś kurczaka w panierce jak kotlet schabowy.
    • milva24 Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 20:04
      Może to co normalnie jecie? Moje młodsze je wszystko. Lubi leczo, zupy kremy, omlety z warzywami, kasze z sosami/warzywami, różne placki z warzyw z sosem, gulasze i wiele innych. Musisz po prosru sprawdzać co dziecku smakuje. Bez testowania się nie da.
    • princesswhitewolf Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 20:12
      3.5 latek

Makaron. Makaron z jajkiem. Makaron w zupie. Makaron w rosole... makaron, makaron w srodku nocy bo sie zachcialo. Makaron ryzowy, makaron chinski, makaron niemiecki... makaaaaaaaaaaaron rurki, makaron pasta.
      Pizza domowej roboty. Pizzzzzzzaaaa

Nie, jego ojciec nie jest Wlochem.

Truskawki Truskawki z serkiem homogenizowanym

jajecznica, poached jajka ( nie wiem jak to sie zowie po polsku). Jajka sadzone....

Kurczak duszony, kurczak z rozna kurczak

Kotlet schabowy

Parowki 98% miesa

• kouda Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 20:13
      zupy - grochowka, fasolowa, barszcz ukrainski, krupnik
      pierogi ruskie
      kopytka z gulaszem
      placki po cygansku
      krewetki na masle z czosnkiem i w ogole kazde
      pizza
      racuchy, nalesniki
      smazone ziemniaki z patelni
      kurczaki pieczone z warzywami
      gołabki i inne faszerowane warzywa
      podroby - watrobka z cebulka, gulasz i krupnik z serc i flaczki z zoladkow
      z surowek mizeria, marchewka z jablkiem, buraczki
      albo zwyczajnie w slupkach do chrupania
      kotlety i pulpety wszystkie - schabowe, mielone, pozarskie i dewolaj, albo takie cordon bleu
      makarony - zwlaszcza carbonara i bolonskie, lazanja
      pilaw z kurczaka i tortille z kurczakiem i warzywami
      to mam sprawdzone i jedza smile
    • klamkas Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 20:26
      U nas w tym wieku wchodziła większość zup, a ze stałych pokarmów niewiele - ale z tych co było pewne to makarony z różnymi sosami i dodatkami (sos boloński, sos serowy z brokułami i kurczakiem, z groszkiem i szynką, ze szpinakiem (z lub bez dodatków)). Kotlety mielone, klopsiki w sosie koperkowym i pomidorowym.

Za to od nastu lat nie nauczyłam jej jeść surowych warzyw. Je dużo, ale wszystko gotowane, duszone, pieczone, jedyna surowizna to kiszonki.
    • solejrolia Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 21:25
      płatki z mlekiem, choćby 3 razy dziennie wink
      naleśniki, omlety, placuszki- wszystko na słodko
      kluski leniwe z masłkiem i cukrem
      pierogi z serem
      spagetti bolonese i carbonara
      rosół, pomidorowa, jarzynowa i zalewajka
      knedle, czeskie knedle (bramborowe) i knedle ze śliwką bądź truskawką
      pampuchy, kopytka z bitkami
      pizza !
      mięso ala gyros z frytkami/ziemniakami zapiekanymi, i colesaw
      ryż z kurczakiem i warzywami (mieszanka chińska)
      makaron z sosem śmietanowym z brokułami lub z pieczarkami/kurkami/podgrzybkami
      owoce morza,
      ryby ( w panierce lub w folii, ale nie lubi np. ryby po grecku)
      fasolka szparagowa, brokuł, kalafior, ogórek kiszony- w każdej mozliwej kombinacji, chćby 3razy dziennie, papryka czerwona- mało chętnie, za to mogę pokroić w słupki jako przegryzka
      jak ziemniaki- to purre
      jak ogórek to mizeria, jak pomidor to ze śmietaną
      keczup, majonez (musztarda- nie)
      czosnek- np bagietka czy chlebek czosnkowy, zamiast cebuli woli jednak por

Generalnie zjada wiele potraw, i jest niejadkiem wybiórczym.
      Niestety nie jada kasz, kaszanki, owsianki, mielonego, potraw z kapustą, potraw z cukinią,
      kanapek, ciast z owocami (woli babkę czy zebrę, muffinkę z czekoladą itp) i owoców
      poza jabłkiem i bananem(ale tu może mieć wpływ alergia)
    • anagat1 Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 21:40
      Synowie- lat 4 i 20 mies. Jedza wszelkie zupy kremy, szczegolnie pieczarkowa. Kanapki, owsianke, Ryby( filety) . Wszystko z grila.
      Mlodszy lubi surowki, starszy jest chwilowo na NIE dla warzyw, ktore widzi(stad zupy kremy). Wszelkie sosy z makaronem czy ryzem.
      Jednak najwieksza radosc jest przy daniach hinduskich. Czasem zamawiam, czasem gotuje.. to jest HITsmile aa kolejnym hitem sa tosty z czosnkiem😊
    • pulcino3 Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 21:41
      Moja ma monotematyczne fazy, jak na coś się uprze to jest nonstop to samo. Mi na sam widok niedobrze się robi przygotowując w kółko to samo , ale cóż zrobić...lepsze to niż NIC.
      Jako kilkulatka miała fazę na alio olio, caprese, makaron bez niczego, później były jajka sadzone, naleśniki z nulelką na śniadania, obecnie grysik na mleku bez względu na porę dnia, princeska ma 7 lat.
    • stara-a-naiwna Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 22:00
      rosół

a poza tym:
      mielone
      kopytka z sosem mięsnym
      makaron z sosem (daje świderki i sos jak do spagetti - podsmażam mięso, trę na tarce sporo warzyw i zalewam koncentratem)
      ryba smazona

a hitem jest: zielony groszek, czerwona fasola z puszki... żrą prosto z puszki
    • klamkas Re: Ulubione dania Waszych dzieci 12.09.16, 22:02
      A - teściowa nad moim mężem skakała i dogadzała (nie lubi czegoś, więc nikt tego nie je, i tak było od dziecka). Mąż nie jada niczego co ma w sobie ości i kości. Jada (ale nie lubi) panierek (bo: "lubiłem schabowe, ale matka zawsze je dusiła w margarynie, więc ta panierka była jak błoto". Nie zje jajek, czy mięs na surowo lub wpół surowo, bo teściowa od dziecka straszyła bo bakteriami (więc zabajone z żółtek parzonych na parze, wędzenie na ciepło, ale na różowo, steki średnio wysmażone) nie wchodzą w grę. Mimo, że chłop mądry, inteligenty i źródła naukowe do niego przemawiają. Warto się zastanowić skąd takie a nie inne upodobania dziecka, bo nie zawsze to tylko upodobania wink.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka