Dodaj do ulubionych

Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie

25.11.16, 16:18
Szukam czegoś prostego do przygotowania, dobrego na dzien następny i do zjedzenia na zimno. Nie na słodko. Nie lubię ryb poza łososiem. Wszystkie tradycyjne dania Wigilijne juz zaklepane. Doradzicie?
Obserwuj wątek
    • peonka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 16:33
      Napisz co zaklepane, będzie łatwiej...
      Może paszteciki drożdżowe z pieczarkami lub kapustą? Albo z soczewicą?
      • slonko1335 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:06
        sałatka jarzynowa, jajka faszerowane, śledzie, pierogi, ryba po grecku, ryba po japońsku-tyle na szybko z tego co pamiętam
        • kochamruskieileniwe Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:08
          łazanki - dobrze im zrobi przygotowanie dzień wcześniej, a i na zimno są dobre smile
    • little_fish Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 16:38
      ja bym zrobiła sałatkę śledziową - ale jak nie lubisz... sad
    • kochamruskieileniwe Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 16:43
      Tiramisu makiełkowe.....
      • peonka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 16:45
        Nie na słodko.
        • kochamruskieileniwe Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 16:51
          co ślepemu po oczach.....
          • peonka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:09
            Uwielbiam to powiedzenie big_grin
      • zabka141 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 19:04
        Moge poprosic o przepis?
    • 21mada Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:10
      Krakersy z serkiem kremowym i plastrem wedzonego lososia.
    • ichi51e Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:12
      Ciasto-gwiazdq
      • ichi51e Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:15
        Tyle ze nie z termo - zdjecie pogladowe - www.thermoprzepisy.pl/okazje/boze-narodzenie/drozdzowa-gwiazda-z-nutella/
        • kochamruskieileniwe Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:16
          hehehe.... następna niedowidząca smile
          Piąteczkę przybij!
        • ichi51e Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:16
          O nie doczytalam ze nie slodko uncertain
          • truscaveczka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 09:18
            A co za problem zrobić tę gwiazdę z kapustą na przykład? Albo z pieczarkami?
            • loola_kr Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 19:25
              ja robiłam to ciasto z zielonym pesto, tylko w kształcie choinki.
              • loola_kr Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 19:26
                www.kuchniawioli.pl/przekaski/choinka/choinka.htm
    • lieu Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:13
      Wyjdźle z założenia, że Ty będziesz jadła potrawy zrobione przez innych a nie swoje i wówczas możesz rybę zrobić😊
      • slonko1335 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:17
        nie zrobię ryby brzydzę się ryb i nigdy ich nie robiłam poza wrzuceniem prawie gotowego łososia do piekarnika...
        • lieu Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:30
          To może jakiś pasztet z zurawiną
    • wapaha Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:15
      Krokiety

z pieczarkami i żółtym serem
      • slonko1335 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:20
        będa dobre na zimno?
        • wapaha Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:31
          nie wiem
          ...
          nie zdążyłam nigdy sprawdzić..
          • truscaveczka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 09:19
            Z żółtym serem nie, bo taki podtopiony o ostudzony zrobi się gumowy.
    • lati7 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 17:50
      Kulebiak na cieście francuskim smile
    • default Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:05
      Lososia w galaraecie. Proste i efektowne: lososia krotko gotujesz w osolonej wodzie, dzielisz na male kawalki. W malutkich foremkach (jak do babeczek, mozna kupic za grosze jednorazowe), ukladasz groszek, kawalki marchewki, jajka, natki pietruszki, na to losos i zalewasz rozpuszczona zelatyna.
      • gaga-sie Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:09
        Też miałam to napisać.
        • 21mada Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 19:35
          >Proste i efektowne
          Moze i efektowne ale czy proste? Ugotowac i pokroic jajka i marchewke. Rozpuscic zelatyne.
          • jak-nie-ja-to-kto Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 19:56
            A trudne? Prostrze jest tylko kupienie gotowego
    • bei Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:19
      Rogaliki drozdzowe, lub z kruchego ciasta z nadzieniem z grzybow, kulebiaczki z grzybami i kapusta, paszteciki z kapusta,
    • bei Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:23
      Mufinki wytrawne- z pieczarkami, lub z lesnymi grzybami.
    • kouda Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:27
      o i to sie nazywa bida z nyndzom
      firma zaprasza na wigilie i kaze wam gotowac?
      za swoja kase tez?
      dziadowanie jak nie wiem
      olalabym i nie przyniosla nic oprocz koli i oplatka
      dosc sie przecietna kobieta matka narobi przed swietami, zeby jeszcze przy garach sluzbowo stac
      serio - nie spotkalam sie z czyms takim
      • aankaa Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:35
        kouda napisała:

> olalabym i nie przyniosla nic oprocz koli i oplatka

po ... opłatek ? lepiej fantę tongue_out
        • kouda Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 20:06
          No to fante - wiadomo o co chodzi wink
      • slonko1335 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:38
        Firma nie zaprasza, co roku robimy składkową Wigilię(znaczy dla mnie to będzie drugi rok), każdy przynosi jedną potrawę.
      • antypomidorowa Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 19:26
        A co w tym dziwnego jeśli to np. budżetówka?
        Pracowałam kiedyś w budżetówce, w kilkunastoosobowym zespole. Zawsze w okolicach świąt pojawiała się lista i można się było zapisać na różne rzeczy - kto chciał robił barszczyk, kto chciał kupował wino czy opłatek. Przymusu nie było. A było miło posiedzieć z ludźmi, niekoniecznie na koszt podatnika.
        • slonko1335 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 19:28
          to budżetówka i tak to dokładnie wygląda jak opisałas, zaspałam z wpisaniem sie na listęwink
    • aankaa Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:32
      sałatka jarzynowa, jajka faszerowane
      ===
      no, Wigilia jak ta lala big_grin
      • slonko1335 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 18:40
        zawsze na Wigilię tak w moim domu rodzinnym jak i u teściów na Wigilii jest sałatka jarzynowa i jajka faszerowane łososiem, grzybami, pieczarkami-nie widze w tym nic dziwnego szczerze mówiąc, no ale może my po prostu dziwni jesteśmy i dodtakowo ryb nie jadamy co neico zawęża wigilijny jadłospiswink
        • peonka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 19:28
          U nas też jest sałatka. Co więcej, jak dla mnie może być tylko sałatka big_grin
        • 21mada Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 19:32
          To chyba na Wielkanoc.
          • peonka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 19:51
            No jak widać nie tylko.
    • antypomidorowa Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 19:48
      tarta cebulowa - dobrze wchodzi z barszczykiem smile
    • em_em71 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 25.11.16, 19:58
      W czasach jak jeszcze organizowalismy sami sobie firmowe wigilie, kolezanka zrobiła paszteciki z ciasta francuskiego z serem i pieczarkami. Sama też takie robiłam i są niezłe na zimno, ale można też podgrzać w mikrofali. Do barszczu świetne. Robi się szybko, można posypać sezamem.
    • slonko1335 sałatki? 25.11.16, 20:09
      a jakies sałatki? z łososiem, może coś z z serem plesniowym? od biedy mogę na miejscu przyrządzić ale składniki musze mieć przygotowane dzień wcześniej.....acha nie musi to być tradycyjne Wigilijne danie ale musi być bezmięsne....
    • mynia_pynia Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 03:39
      Strudel z łososiem wpisz w google, tylko jabym pewnie na cieście francuskim zrobiła bo ile razy robię to prawidłowe to zawsze z grube mi wychodzi.
    • lulkak Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 13:24
      Gotowany łosoś podawany na zimno z sosem z kwaśnej śmietany, majonezu, kawioru czerwonego ABBA i szczypiorku
    • aamarzena Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 14:21
      Miałam napisać bigos, ale doczytałam, że na zimno ma być (choć ja na zimno tez lubię). W takim razie jakieś paszteciki z grzybami albo kapustą - mogą być drożdżowe, albo w wersji "mało roboty" z gotowego ciasta francuskiego. Może śledzie w śmietanie? Albo upiecz dobry domowy chleb - czymś te sałatki i jajka niektórzy zagryzać potrzebują.
      A nie może jedna czy dwie osoby przytargam z domu mikrofali? Od razu by się wam menu rozszerzyło. I pierogi czy barszcz na cieplo lepiej smakują. Paszteciki zresztą też.
      • slonko1335 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 14:25
        Mamy mikrofalę i palnik indukcyjny ale po tym co się działo z dostaniem się do nich w zeszłym roku, zostawię jednak dostęp tym którzy przytargają barszcz, pierogi czy uszka...
        • cichadziewuszka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 16:24
          Placki tortilli posmarować serkiem naturalnym, rozłożyć sałatę lodową, wędzonego łososia, posiekany koperek, pieprz cytrynowy. Zawinąć w naleśnika i do lodowki. Przed podaniem pokroić w mini roladki.
        • aamarzena Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 28.11.16, 11:07
          Rozumiem. A może pasztet jakiś upieczesz, mięsny albo wege? Można podać z żurawiną ze słoika wink
    • 3-mamuska Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 16:45
      Kup sushi i z głowy.
      Albo te krakersy z łososiem i serkiem.

Byłby łatwiej jakoby podała co zaklepane.
      • peonka Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 16:52
        Krakersy raczej rozmokną od serka przez noc.
        • 3-mamuska Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 17:19
          Ale mozna zrobic na szybko przed.
          Tylko dobrze przemyśleć doprawić ser pokroić łososia, i nałożyć ,z opieki wynika ze wszyscy cos szykują przed (obleganie mikrofali i kuchni) wiec przy własnym biurku talerz,łyżka i łosoś gałązki kopru.15 minut roboty(?)
    • sylwiam_m Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 19:05
      Łosoś w cieście francuskim z pieczarkami.Dwie rolki ciasta francuskiego, ok.30 - 40 dag surowego fileta z łososia, ok,20 dag pieczarek.Pieczarki podduszasz na maśle, rozkładasz rolki ciasta, kładziesz pieczarki, trochę sera i paski łososia, zaklejasz, pieczesz.Następnego dnia kroisz na kawałki.
    • e-kasia27 Re: Firmowa Wigilia-szukam pomysłu na danie 26.11.16, 19:47
      koreczki na kapuście: jajka przepiórcze, sery, oliwki, ogóreczki, pomidorki, grzybki ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka