Dodaj do ulubionych

Przepis na dobre śledzie poproszę:)

09.12.16, 14:05
Macie sprawdzone przepisy na śledzie? Najlepiej z małą ilością składnikówsmile
Coś z porem lub jajem lub cebulą, ogórek itp.
I coś łatwego.
Napiszcie proszę łopatologicznie jakie śledzie kupić, czy je wymoczyc?
Nigdy nie chcą mi wyjść dobresad
Z góry pięknie dziękuję.

Obserwuj wątek
    • aagnes Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 14:43
      poniewaz ja robie tylko z rodzynkami i orzechami to przepis tobie nie bedzie pasowal. ale sledzie jakie sie sprawdzaja to matjasy lisnera, trezba je troche pomoczyc, ale sa fajni: tluste, grube, i nie za slone, idealne do przerobu. jak nie masz innych sprawdzonych, to lepiej nie kupuj, bo sie wkrecisz tak jak ja kiedys i kupilam no name, ktore byly cienkie, slone jak piorun i w kolorze ciemnoszarym.
      • karme-lowa Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 15:02
        Dziękuję. Te matjasy Lisnera sa w wiaderku?
        • a.va Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 10.12.16, 01:09
          Na tackach. Też polecam.
    • lieu Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 15:04
      Ja kupuję płaty sledziowe z beczki, moczę kilka godzin zmieniając wodę, później smaruję musztardą sarepską, kroję w kawałki, wkładam do słoika przekładając cebulą, wrzucam ziarenka pieprzu, liść laurowy i zalewamy oliwą. ..po trzech dniach można jeść dodając np
      Smietane i pokrojonego pora, śliwki suszone lub
      Śmietanę i jabłuszko z cebulą
      Lub po prostu wyjęte z oliwy
    • paszewa Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 15:16
      łeeee, od lat kupuje te ala matiasy w lidlu, nic nie wymaczam, kroję, zalewam olejem rzepakowym, dokładam duzo cebuli pieprzu i ziele angielskie i wszyscy sie dziwia jakie sa pyszne.
      Ja nie lubię cudować
      • karme-lowa Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 15:27
        No właśnie o takie przepisy mi chodzi. Napisz tylko w czym one są. W wiaderku? W słoju?
      • basiastel Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 17:50
        Ja jeszcze dodaję soku z cytryny i tez wszystkim smakują. Można zrobić oddzielnie sos śmietanowy z jabłkiem i polać- tez pycha
        • karme-lowa Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 17:59
          Basiu - łopatologiczniewink
          Sos śmietanowy z jabłkiem? Czyli jaksmile?
          • basiastel Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 18:22
            Gęsta śmietana, sok z cytryny, sól, ew. pieprz. Do tego jabłka kroję w cieniutkie półksiężyce , podobnie cebulkę, jeśli śledź jest bez.
            Niedawno jadłam śledzia w śmietanie ( myślę, że to była mieszanka z majonezem ) z jabłkiem i ogórkiem ( plastry ), ale ewidentnie było to słodzone i o dziwo bardzo dobre też.
      • lieu Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 20:02
        co kto lubi 😊
      • jusytka Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 20:57
        Niewymoczone śledzie są megasłone i aż dziwię się że komuś takie mogą smakować...
    • ana119 Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 17:55
      Przepisu nie podam bo robie różne ale polecam kupić śledzie litewskie. Lepsze do lisnera czy tych z lidla
    • agni71 Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 18:04
      Przede wszystkim, kup dobre śledzie. Z beczki, duże, grube, jasne filety. Jak kupisz takie i wiaderkowe, to sobie porównaj wygląd, duża różnica. Musza być jędrne, zwarte, nie rozpadające się (te wiaderkowe często takie rozwalające się). Ja robię na 3 sposoby. Rolmopsy, w śmietanie z jabłkiem i cebulą, oraz w oliwie z oliwek, równiez z cebulą i jabłkiem. Najprostsze te dwa ostatnie rodzaje. Śledzie kroisz w ok. 2-3 cm kawałki. Cebulę kroisz w drobniurką kosteczkę, jabłko (najlepiej winne, ale nie za kwaśne) ucierasz bez skórki na grubych oczkach tarki. Na dno naczynia (fajnie wygląda w szklanym przezroczystym) dajesz trochę oliwy, następnie cebula, śledzie, jabłka, śledzie, cebula. Poszczególne warstwy przekładasz kilkoma kulkami ziela angielskiego i 2-3 liśćmi laurowymi połamanymi na drobniejsze kawałki, oraz zalewasz oliwą. Ostatnią warstwą powinna byc cebula zalana oliwą. Najlepiej zrobić 1-2 dni przed podaniem.
      W śmietanie podobnie, tylko mieszasz dobrą śmietanę w proporcji 3 do 1 z majonezem, to z kolei mieszasz z drobno pokrojona cebulą i jabłkiem utartym, a nastepnie mieszasz z pokrojonymi na kawałki śledziami.
      • karme-lowa Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 18:13
        Dziękuję dobra kobietowink
        Zrobię w śmietanie.
        • agni71 Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 19:40
          Aha, w kwestii moczenia, musisz sprawdzić, jak są bardzo słone, to moczysz, jak średnio, to tylko płuczesz, odsączasz i wycierasz do sucha ręcznikami papierowymi.
    • mama303 Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 18:59
      ja kupuję takie z beczki, mam sprawdzone miejsce. Moczę, kroję do tego kroje cebulę, parzę ją, dodaję sok z cytryny, pieprz, zalewa olejem i pokrywam tym śledzie w słoiku.
    • grazbed Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 20:16
      Filety śledziowe + banan + rodzynki + majonez. Niebo w gębie😀
    • nisar Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 20:27
      Ja lubię śledzie w miodzie.
      Cebulkę szklę na oleju, dokładam przecier pomidorowy, łyżkę miodu, namoczone rodzynki. Przekładam śledzie pokrojone w kawałki taką mieszanką. Najlepiej dwa-trzy dni przed podaniem.
      Mniam smile
      • jusytka Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 21:09
        Ja robię podobnie, zamiast rodzynek można też dodać namoczoną wcześniej żurawinę. Śledzie moczę wcześniej z dodatkiem octu winnego i robię je tez w wersji z cebulą i jabłkiem, ostatnio dodałam też ogórka kiszonego i zalewam sosem majonezowo-śmietanowym. Po przeczytaniu przepisów powyżej dodam liść laurowy i ziele angielskie, bo to nie jest głupi pomysł!
    • julita165 Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 21:13
      Ja mam prosty przepis który uwielbiam.
      Śledzie w oleju wyjąć z opakowania, osączyć olej, pokroić w kostki, ułożyć na płaskim ale z wyższymi brzegami naczyniu. Posypać cebulą pokrojoną w kostkę ale bez przesady z ilością tej cebuli. Teraz sos. Pół na pół śmietany i majonezu, curry i garść sparzonych rodzynek. Wszystko wymieszać i polać śledzie. Tego sosu musi być sporo, powinien całkiem pokryć śledzie.
      • mikk25 Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 09.12.16, 22:21
        Zeszklone piórka cebuli, plasterki (kostkę) brzoskwiń z puszki zalać sosem majonez+śmietana doprawionym białym pieprzem (mniej) i curry (więcej). Zostawić na noc.
    • aankaa Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 10.12.16, 00:15
      filety na tacce, odsączone z oleju, zasypane majerankiem i obficie potraktowane przeciśniętym przez praskę czosnkiem
      w drugiej wersji - z kaparami i drobniutko pokrojonym porem / czerwoną cebulą
    • julita165 Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 10.12.16, 00:26
      Jeszcze jeden przepis. Śledzie na tacce ( najlepiej lisnera, mnie przynajmniej żadne inne nie smakują) odsączyć z oleju, pokroić z paski o szerokości ok. 2 cm, na to położyć plastry jajka na twardo polać sosem i grubo posypać posiekana natka pietruszki . Sos - pół na pół śmietana z majonezem, chrzan ( to już wg gustu, jak ostre smaki komu pasują) i sok z połowy cytryny.
      • aankaa Re: Przepis na dobre śledzie poproszę:) 10.12.16, 00:47
        spróbuj zamiast chrzanu dać wasabi - nie bronią się przed zjedzeniem smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka