Dodaj do ulubionych

Frasyniuk mówi jak jest :-)

21.12.16, 16:35
Jacek Harłukowicz: Jarosław Kaczyński przekonuje, że to był dobry rok dla Polski. Mówił: „Wierzymy, że to, co się dzieje, to tylko incydent na drodze do lepszej Polski”.

Władysław Frasyniuk: Po pierwsze, jego konferencja, na której wystąpił razem z panią premier, to olbrzymi sukces. To absolutna wygrana polskiego społeczeństwa. Jeszcze wczoraj rząd wyprowadzał żandarmerię wojskową i policję na ulice, zamykał Sejm i otaczał go płotem, a już w środę przed południem zaczął się z tego wszystkiego wycofywać. To także, a może przede wszystkim, dowód na to, że każda władza, a zwłaszcza władza autorytarna, może cofnąć się tylko pod naciskiem obywateli.
Przestraszyli się? Tylko kogo: protestujących, czy polityków blokujących od kilku dni salę plenarną Sejmu?

– Tak, przestraszyli, i to bardzo. Tego tłumu zwykłych ludzi i ich spontanicznego wyjścia na ulicę. Wszystkich tych, którzy w przededniu świąt rezygnowali na chwilę z zakupów i przychodzili pod Sejm, by wyrazić swoje oburzenie względem praktyk stosowanych przez Kaczyńskiego i jego ludzi. A posłowie? W parlamencie PiS może przecież wszystko. Nawet zgodzić się na ponowne głosowanie budżetu. Tylko jakie miałoby to znaczenie? Przecież przegłosowaliby go i tak.
Ale się nie zgadzają.

– Bo chodzi im wyłącznie o prestiż. To jednak bez znaczenia w kontekście wkurzenia suwerena. Tego się boją. Z ich środowych wystąpień bił autentyczny strach! Kaczyński nie odwoływał się już do Piłsudskiego, nie straszył, że „sami budujecie sobie Berezę Kartuską”. Zmienił swoją narrację na gierkowskie „partia z narodem, naród z partią”. Na lękliwe tłumaczenie, że przecież wszystko, co robimy, robimy dla was: dla Polski i obywateli.

To narracja tożsama z ostatnim orędziem premier Beaty Szydło.

– Ale tylko trochę, bo wystąpienie Szydło było dużo twardsze. Więc i tutaj widać zmianę. Z Kaczyńskim zgadzam się w jednym, mianowicie popieram jego apel o to, by dziennikarze pisali prawdę. Dlatego oczekuję, że gazety opozycyjne dadzą w środę tytuły „Abdykacja prezydenta”, a te sprzyjające partii rządzącej „Kaczyński zlikwidował urząd prezydenta”.
Konferencja po raz pierwszy tak otwarcie pokazała, kto rzeczywiście w Polsce rządzi i jaka jest hierarchia władzy: najpierw wystąpił Jarosław Kaczyński, dopiero po nim premier Szydło, a na końcu marszałkowie obu izb parlamentu.

– Dokładnie tak. Tyle, że wystąpienie pani premier było na poziomie ucznia gimnazjum, pełne ogólników i pustych słów. Śmiejemy się z Beaty Szydło, że jest pacynką w ręku Kaczyńskiego, ale nie sądziłem, że ma aż tak mało szacunku dla samej siebie i sprawowanego urzędu. Dziś widzimy, że nie ma żadnego politycznego kręgosłupa. Może się wyginać zgodnie z życzeniem prezesa.
Mowa trawa?

– Dokładnie tak! Za takie wystąpienie na lekcji WOS dostałaby nie więcej niż trzy na szynach. Takich samych pustych sloganów używała podczas debaty przed wyborami, kiedy machała pustą teczką, próbując przekonywać, że jest ona pełna projektów ustaw na pierwsze 100 dni po wyborach. To mi się znowu kojarzy z Gierkiem i jego zaklinaniem rzeczywistości. Jego twierdzeniem, że PRL jest w 10 najbardziej rozwiniętych gospodarczo krajów świata. Niestety, po roku rządów Beaty Szydło widać, że ona nadal nie ma żadnego pomysłu. Z jej wystąpienia zapamiętałem jedną rzecz: kiedy oświadczyła, że na wszystkie projekty rządu są pieniądze. I powiem szczerze, że trochę mnie zmroziło. Bo one, owszem, są, ale na naszych prywatnych i firmowych kontach. Warto się teraz chyba zastanowić w jakim banku się trzyma pieniądze.
A wystąpienie marszałka Kuchcińskiego?

– Dramat. Nie dość, że kłamie, to kompletnie nie miał nic do powiedzenia. Przecież cały ten kryzys w Sejmie wziął się z jego głupoty i gapiostwa: nie zauważył, że wystąpienie posła Michała Szczerby jest merytoryczne i odnosi się do procedowanej ustawy budżetowej. I Kuchciński go wykluczył. Już lepiej oceniam wystąpienie wicemarszałka Terleckiego. To prawdziwy przedstawiciel wymierającego pokolenia polskich hipisów – wyluzowany, bezproblemowy, w momencie ogromnego kryzysu władzy oświadczający z uśmiechem, że oto klub PiS jest otwarty dla wszystkich chętnych i można się do niego zapisywać. No po prostu świąteczna promocja – miejsce w PiS dla każdego obywatela, zupełnie za darmo! Jajcarz. Najwyraźniej opary trawki z czasów młodości wciąż tlą się gdzieś w jego głowie.
Wystąpienie Kaczyńskiego nie kończy obecnego kryzysu. Co będzie dalej?

– Nie wiem, jak to się skończy, ale my obywatele z pewnością nie możemy się poddawać. Apeluję do wszystkich: przestańcie słuchać tych, którzy mówią wam, żebyście cofnęli się choćby o krok. Zwyciężają tylko ci, którzy prą do przodu z podniesioną głową. Niektórzy twierdzą, że powinniśmy się zachowywać łagodniej, czy grzeczniej. Nie!
Prezes skrytykował wydarzenia pod Sejmem, mówiąc o ataku na posłankę Krystynę Pawłowicz.

– Kobietę ordynarną i chamską. Która jedyne, co potrafi, to obrażać innych w internecie. Nie powinna się więc dziwić, że obrażani na jej słowa reagują. Ich cierpliwość też ma swoje granice i też mają prawo wybuchnąć. Trudno mieć pretensje, że lud się burzy, kiedy naczelnik państwa mówi do niego, że jest z gorszego sortu Polaków.

wyborcza.pl/7,75398,21154012,konferencja-liderow-pis-frasyniuk-najlepiej-wypadl-terlecki.html
Obserwuj wątek
  • dyzurny_troll_forum Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 21.12.16, 16:41
   Pozwolę sobie jak premiera Szydło podkreślić stanowczo najważniejszy fragment owego tekstu:

   ----------------
   Z jej wystąpienia zapamiętałem jedną rzecz: kiedy oświadczyła, że na wszystkie projekty rządu są pieniądze. I powiem szczerze, że trochę mnie zmroziło. Bo one, owszem, są, ale na naszych prywatnych i firmowych kontach. Warto się teraz chyba zastanowić w jakim banku się trzyma pieniądze.
   ---------------
  • szarsz Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 21.12.16, 16:55
   > – Tak, przestraszyli, i to bardzo. Tego tłumu zwykłych ludzi i ich spontanicznego wyjścia na ulicę.

   Zupełnie nie zgadzam się z Frasyniukiem. Moim zdaniem był pokaz z okazji przejęcia TK... Taki wyraz triumfu. I już mi tylko smutno sad Bo przez ostatni rok się działo. A co się zacznie dziać TERAZ?

   Zobaczcie, oni się zupełnie przestają kryć. Sejm, w którym nie wiadomo kto głosuje, bo i głosować nie musi - wiadomo każdą ustawę klepnie? Brak kworum w TK? A na co komu kworum?
   Takich rzeczy nie robią ludzie, którym w głowie kołaczą resztki choćby świadomości przyszłości. To jest pójście na całość. Albo się utopią albo nieprędko. Jednym słowem - masakra. Bardzo pesymistycznie widzę przyszłość.
   • 1elka26 Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 21.12.16, 17:45
    Jaki brak kworum w TK? Może przeczytaj ustawę a zwłaszcza art. 21 p. 5

    www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2016.247.0002074,ustawa-przepisy-wprowadzajace-ustawe-o-organizacji-i-trybie-postepowania-przed-trybunalem-konstytucyjnym-oraz-ustawe-o-statusie-sedziow-trybunalu-konstytucyjnego.html
   • zona_glusia Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 21.12.16, 21:19
    szarsz napisała:

    > > – Tak, przestraszyli, i to bardzo. Tego tłumu zwykłych ludzi i ich sponta
    > nicznego wyjścia na ulicę.
    ...
    > ści przyszłości. To jest pójście na całość. Albo się utopią albo nieprędko. Jed
    > nym słowem - masakra. Bardzo pesymistycznie widzę przyszłość.
    Też jestem pesymistką.
    Owszem przestraszyli się, ale nie do końca wycofują się ze swoich postanowień.
    W sprawie ustawy aborcyjnej wycofali się, ale w styczniu będzie głosowany nowy projekt.
    W sprawie mediów: przepustki jednodniowe nadal nie są wydawane.
    W Sejmie nie powtórzą głosowania a przynajmniej nic się na to nie wskazuje.
    TK - po protestach się troszkę wycofali, potem zaczęli mieszać, 6 ustaw naprawczych i po roku mają swojego prezesa i osoby nielegalnie wybrane na stanowiska sędziów będą dopuszczone do orzekania.
     • paszczakowna1 Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 22.12.16, 13:37
      >Paszczakówna, sorry, czego jak czego, ale twarzy to oni nigdy nie mieli.

      Mieli. Dla ciebie może nie, ale dla wielu ludzi tak. TK to abstrakcja, ale wynoszeni za ręce i nogi demonstranci, kordon policji i wojska, wozy z armatkami wodnymi i bronia akustyczną przed Sejmem to konkret. Pięknie uczcili 35-tą rocznicę Wujka , nie ma co...

      >I gdzie się rozhisteryzowali?

      Właśnie tu. Kto wrzeszczy, tupie i grozi? Ten, który się czuje silny? Czy ten, który się czuje słaby?
      • szarsz Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 22.12.16, 15:42
       > Pięknie uczcili 35-tą rocznicę Wujka , nie ma co...

       Obyś miała rację.

       > Kto wrzeszczy, tupie i grozi?

       Ktoś kto się czuje zaatakowany. I to własną bronią. PiS jest cały jak dziecko ze żłobka - jak oni walą inne dziecko łopatką po głowie to jest super. A jak sami dostaną piaskiem po oczach, to wrzeszczą, jaka to im się krzywda nie dzieje. Moje dziecko starsze też tak miało. Jak miało dwa latka. I też nie kumał, że nie jest sam w piaskownicy i że babki ma prawo budować każdy.
  • twarz2 Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 21.12.16, 17:29
   Ale kogo to przekona.. PISlamistki tutaj obecne są tak samo nieomylne i butne jak generał. Wykazują kompletny brak myślenia. "W projekcie budżetu zaplanowano najwyższy deficyt budżetowy od 1989 r." ale nieomylne nie rozumieją, ze ktoś to będzie musiał spłacić - jak nie one, to ich dzieci. Nie rozumieją nic - jedynie potrafią wyzywać normalnych ludzi od komuchów, kodzistów i innych takich. Zaraz przytoczą argument, ze Frasyniuk to taki i owaki, a z ojca to jeszcze w dodatku śmaki. To jest właśnie siła PISu - zbiór niemyślących samodzielnie ludzi, przyjmujących do wiadomości tylko to co chce przekazać generał. Generał przekazał, ze opozycja to chamy i prostaki blokujące pracę uczciwych członków PISu, ale już nie przekazał co konkretnie przegłosować kazał, bo jego zwolennicy i tak nie zrozumieją. Ważne, że jest afera i on jest poszkodowany.
   • 1elka26 Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 17:39
    Kodziarzom i ch pomocnikom dedykuję. Prorocze słowa - posłuchacie?

    "Komorowski w 2012 roku stwierdził, że „próbowano ubezwłasnowolnić serce polskiej demokracji”. Ocenił, że akcja związkowców to rzecz „nieprawdopodobnie groźna” dla demokracji. Według niego przekroczyli prawo do demonstracji.


    To absolutnie nie do zaakceptowania, to wymaga ostrych decyzji ze strony władzy wykonawczej w Polsce


    – mówił Bronisław Komorowski


    W moim przekonaniu przekraczając prawo organizatorzy ostentacyjnie zablokowali jeden z istotnych elementów państwa polskiego – pomijając fakt, że w środku był premier, ministrowie. To jest przekroczenie zasady prawa do demonstracji, nie należy anarchizować życia politycznego


    – mówił były prezydent.

    Komorowski ocenił, że blokada Sejmu powinna spotkać się „z odporem środowisk dziennikarskich i politycznych, jako zjawisko groźne dla polskiej demokracji”.

    Bronisław Komorowski stwierdził wtedy, że poszczególnego parlamentarzysty można nie lubić, ale demokrację trzeba szanować.
    • mdro Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 17:43
     Może przypomnisz, pistrollu, JAK wyglądała tamta blokada? I JAKA była reakcja wówczas rządzących?

     I na koniec - w odpowiedzi na CO była piątkowa blokada? Czy przypadkiem na brak poszanowania demokracji i polskiej konstytucji? A czego dotyczyła tamta?
     • 1elka26 Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 17:54
      Tamta blokada trwała jeden dzień. Nikt nie blokował Sejmu tak jak to robią teraz poslowie opozycji uniemozliwiając prace parlamentu.
      Brak poszanowania demokracji? Od roku czasu chodzicie i krzyczycie o braku poszanowania demokracji, o łamaniu konstytucji i co?

      A jak naprawdę wygladało przestrzeganie zasad demokracji wtedy, a jak wygląda teraz?:

      https://www.img.f4a.eu/images/899790KOD32.png
      • mdro Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 18:15
       Miło pattzeć, jak się zaplątujesz big_grin

       No właśnie, posłowie, którym uniemożliwiono procedowanie ustawy...
       No właśnie, nikt nie wysyłał oddziałów policji ani nie stawiał płotu dookoła sejmu... (barierki postawili wówczas demonstrujący)
       A a propos obrazka - już nieaktualny, zgłoś do centrali (poza tym też kłamliwy, bo nie jest prawdą, że "wszyscy rozeszli się do domu")
       • 1elka26 Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 18:26
        Jak zwykle - banialuki.
        Poslowie, ktorym uniemozliwiono procedowanie ustawy - to jakiś żart?
        Czy pposłowie opozycji zajmowali się procedowaniem ustawy czy też wygłaszaniem różnego typu manifestów politycznych nie mających nic wspólnego z ustawą? Oni mieli w nosie ustawę, szukali okazji do awantury - tego nie wiiesz? a może raczej nie chcesz wiedzieć.

        Wtedy, nie trzeba było w ten sposob chronić instytucji panstwowych, gdyz blokujacy wiedzieli na czym polega demokracja.

        Panie przewodniczący, czy Pańskie słowa zapowiadające wyprowadzenie działaczy „Solidarności” na ulice było gestem skierowanym przeciwko zwolennikom KOD? Jak je rozumieć?
        Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”: Nie było skierowane ani przeciw KOD-owcom, ani w obronie rządu, ale w obronie zasad demokratycznych w naszym kraju. Jeżeli dziś widzimy i słyszymy, jak z z ust szefów klubów opozycyjnych: pana Petru czy Schetyny, że rządzący stracili mandat i to oni są suwerenem, to my się z tym nie zgadzamy. Uważam, że sytuacja jest odwrotna - jeżeli ktoś uważa, że obecnie rządzący mu się nie podobają, to za trzy lata może zmienić tę władzę przy urnie wyborczej.

        My czekaliśmy na zmianę władzy osiem lat, protestowaliśmy też na ulicach, ale były to konkretne protesty: domagające się jednej czy drugiej decyzji; o wieku emerytalnym, umowach śmieciowych, etc. A dziś? Tutaj protesty są tylko po to, by obalić władzę.

        Gdy sami protestowaliśmy, to Lech Wałęsa mi wówczas mówił: od tego jest kartka wyborcza, a nie ulica. Jeżeli dziś mnie atakują, mówiąc, że chcę wyprowadzać ludzi na ulicę… Pan widzi, kto nawołuje do anarchii, do wojny domowej? Na ulicach siedzą dziś ci, którzy nie mogą się pogodzić z demokracją w naszym kraju. Czy demokracja jest tylko wtedy, gdy oni są przy władzy? Nie. Przy urnie wyborczej można zmieniać władzę: czy to prezydenta czy parlament. "

        wpolityce.pl/polityka/320441-tylko-u-nas-piotr-duda-na-ulicach-sa-dzis-ci-ktorzy-nie-moga-sie-pogodzic-z-demokracja-czy-demokracja-jest-tylko-wtedy-gdy-oni-sa-przy-wladzy

        Rozumiesz teraz jaka jest różnica? Chociaż wątpię.

        Obrazek jest jak najbardziej aktualny, a na Czerską nie chodzę - innej centrali niestety nie znam.
      • najstarszy_syn_ksiedza_biskupa Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 19:14
       1elka26 napisał(a):

       > Tamta blokada trwała jeden dzień. Nikt nie blokował Sejmu tak jak to robią tera
       > z poslowie opozycji uniemozliwiając prace parlamentu.

       Coś ci się pomyliło.

       Posłowie w sali plenarnej czekają na posłów PiS, żeby wrócili i można było kontynuować pracę. Czekają cały czas, żeby nie przeoczyć momentu wznowienia obrad, bo się może okazać, że mamy nową konstytucję i jesteśmy częścią Wspólnoty Niepodległych Państw.

       To PiS zerwał sejm i uniemożliwił dalsze prace.

       Xsionnc
    • twarz2 Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 17:51
     1elka26 napisał(a):

     > Bronisław Komorowski stwierdził wtedy, że poszczególnego parlamentarzysty mo
     > żna nie lubić, ale demokrację trzeba szanować.


     No i pokonała Cie własna bron - cytujesz, że demokrację trzeba szanować, a PIS właśnie zniszczył TK, obsadził swoimi ludźmi, dostosował do swojego widzimisię. Rządzi Jarosław pociągając za sznurki swoje marionetki. To taka jednoosobowa demokracja jest? O co Ty walczysz?
     • 1elka26 Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 18:02
      PIS zniszczył TK? - to jakiś żart? Aha czyli rozumiem, że jak TK był obsadzony przez ludzi wybranych przez poprzednia koalicję to był niezalezny, a teraz nie jest.
      Wspaniały przykład filozofii Kalego.
      I naprawdę nie czytaj więcej GW i imijaj z daleka "media opiniotwórcze" wtedy może dojrzysz rzeczywistość.
      • szarsz Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 18:40
       > TK był obsadzony przez ludzi wybranych przez poprzednia koalicję

       Blablabla.

       Za Leonem Kieresem opowiedziało się 340 z 430 głosujących.
       prof. Piotr Tuleja - większość 348 głosów.
       prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, 415 głosów za. Z 430 głosujących.
       prof. Małgorzata Pyziak-Szafnicka. 253 głosy.
       prof. Stanisław Biernat. 270 głosów. PiS nie głosował wcale.
       prof. Rzepliński zdobył 222 głosy. PiS nie wystawił kontrkandydata, chociaż mógł.
     • scher Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 18:56
      twarz2 napisała:

      > cytujesz, że demokrację trzeba szanować, a PIS właśnie zniszczył TK

      TK nie musi działać wg zasad określonych przez koalicję PO-PSL-WSI-SB. Demokracja od tego nie umiera, wręcz przeciwnie.

      Poza tym Rzepliński doprowadził do sytuacji, że zacząłem sobie wyobrażać demokrację bez TK. Kiedyś sobie nie wyobrażałem. Pan Rzepliński otworzył mi oczy.
     • anetapzn Re: B. Komorowski mówi jak jest 22.12.16, 10:30
      twarz2 napisała:

      > 1elka26 napisał(a):
      >
      > > Bronisław Komorowski stwierdził wtedy, że poszczególnego parlamentarzy
      > sty mo
      > > żna nie lubić, ale demokrację trzeba szanować.

      >
      > No i pokonała Cie własna bron - cytujesz, że demokrację trzeba szanować, a PIS
      > właśnie zniszczył TK, obsadził swoimi ludźmi, dostosował do swojego widzimisię
      > . Rządzi Jarosław pociągając za sznurki swoje marionetki. To taka jednoosobowa
      > demokracja jest? O co Ty walczysz?

      Nie pytaj. Ona nie rozumie, nie zrozumie, wkleja tylko fragmenty przekazu dnia, często takie od doopy, nie pasujące.
    • issa-a Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 18:09
     >Bronisław Komorowski stwierdził wtedy, że poszczególnego parlamentarzysty można nie lubić, ale demokrację trzeba szanować.

     słusznie cytujesz elaka! demokracje!
     to nie jest to samo co pisiowa dyktatura!
  • nathasha Re: B. Komorowski mówi jak jest 21.12.16, 23:45
   Ja to chyba przesle jakies pieniadze na ten kod, albo w ogole zorganizuje zbiorke. Jak ktos jest w stanie was tak wk..wic ze pie...cie glupoty od czapy zasluguje na medal, nobla, oscara i zlota palme. Elunia dziecko sami sie pograzacie. I nie pluj tak jadem bo monitor uszkodzisz.
   • paszczakowna1 Re: B. Komorowski mówi jak jest 22.12.16, 00:07
    Przepraszam, mogę zasugerować OSA? www.facebook.com/notes/stowarzyszenie-obywatele-solidarnie-w-akcji/potrzebne-wsparcie-finansowe/667625410094316

    Wku...a PiS znacznie bardziej niż KOD (z powodu Obywateli RP jest specjalna nowelizacja ustawy o zgromadzeniach), a jest biedniejsze.
   • 1elka26 Re: B. Komorowski mówi jak jest 22.12.16, 08:46
    A może coś na temat? Wygląda bowiem na to, że "obrońcy demokracji" potrafią własnie tylko bezmyślnie pluć jadem, ale odnieść się merytorycznie to już nie bardzo. Ponownie więc pytam się, jak przyzwoity człowiek może wypisywac takie brednie i w dodatku zamieszczać takie zdjęcia? Co trzeba mieć w głowie?
    Przykto jest czytać i patrzeć jak ten KOD i jego sympatycy pograżaja się coraz bardziej w odmętach jakiegoś szaleństwa.
    • mdro Re: B. Komorowski mówi jak jest 22.12.16, 09:00
     Ale co, chcesz żeby pisowcy mieli monopol także na durne posty i obrazki? Poza tym na temat to twoja wrzutka nie była - co ona miała wspólnego z wpisem paszczakówny, kierowanym, jak się domyślam, do schera (nie wiem, mam jego wpisy wyłączone).

     (już pomijając to, że "jednoznaczne skojarzenia" to może mieć ktoś mało obyty, np. mało obeznany w przedwojennej kinematografii, w tym komediach i nie wnikając, czy w ogóle taki wpis się pojawił, bo pod KOD niejednokrotnie się podszywano, a zrobienie czegoś takiego to w ogóle bułka z masłem).

     Nie pisz też, że jest ci przykro, bo i nie ma powodów - to wy gonicie coraz bardziej w piętkę, co widać po biegunce, którą tu prezentujecie), i takim trollom jak ty nie zależy na niczym innym jak na jątrzeniu i szczuciu.
    • twarz2 Re: B. Komorowski mówi jak jest 22.12.16, 09:01
     To ja Ci na temat odpowiem w jedynej słusznej konwencji - jesteś mądra, piękna i zdecydowanie masz racje. Jesteś naszym słońcem i gwiazdą polarna, wyrocznią i wyznacznią. Dziękujemy Ci, że jesteś smile
    • bistian Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 22.12.16, 09:03
     1elka26 napisał(a):

     > Ponownie więc pytam się, jak przyzwoity człowiek może wypisywac takie bredn
     > ie i w dodatku zamieszczać takie zdjęcia? Co trzeba mieć w głowie?

     Niesmaczne to było, to fakt. Ale do tego to zmierza, może zdjęcie za rok już nie będzie tak szokować? Wodzu sam miał nieprzyzwoite teksty, ciągle straszy policją, porównuje protestujących do SB i ZOMO, stara się ograniczać wszystko, co możliwe. Szczęśliwie, to stary człowiek, wieczny nie będzie.
     Po fali w 1981 roku, potrzeba było 8 lat do obalenia systemu. Takie zachowania wodza powoduje powstawanie prawdziwej opozycji, to hartuje ludzi. Powrót do normalności może być nawet szybszy, niż za poprzedniej komuny, ze względu na wiek prezesa.

     Dobrze, że tacy ludzie jak pan Frasyniuk w końcu się wypowiadają. Ma wiedzę, jak walczyć z systemem, zna różne zagrania partii i nie da się tak łatwo wywieźć w pole. Teraz prezes gra na podział opozycji, niestety, niektórzy dali się na to nabrać. Tacy ludzie jak pan Frasyniuk na takie śmieszne zagrywki się nie nabierają, bo metody PZPR znają od podszewki. Dobrze, że jeszcze są starzy opozycjoniści, Ojczyzna ich znowu potrzebuje.
     • paszczakowna1 Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 22.12.16, 12:02
      >Dobrze, że jeszcze są starzy opozycjoniści, Ojczyzna ich znowu potrzebuje.

      A młodzi się od nich uczą. Ze starymi opozycjonistami z Wolność i Pokój (no dobra, w starszym średnim wieku, około 50-55 lat), tworzącymi trzon Obywateli RP dogadali się najpierw anarchiści ze squatu, później kobiety z Czarnego Protestu i po trochu też Razem, teraz libertarianie. Niesamowicie się na to patrzy. (Razem i anarchokapitaliści na wspólnej demonstracji, tego by nikt nie wymyślił).
      • bistian Re: Frasyniuk mówi jak jest :-) 22.12.16, 15:19
       paszczakowna1 napisała:

       > A młodzi się od nich uczą. Ze starymi opozycjonistami z Wolność i Pokój (no dob
       > ra, w starszym średnim wieku, około 50-55 lat), tworzącymi trzon Obywateli RP d
       > ogadali się najpierw anarchiści ze squatu, później kobiety z Czarnego Protestu
       > i po trochu też Razem, teraz libertarianie.

       Kobiety z Czarnego Protestu przyszły we własnym interesie, wiedziały, czego chcą, zaprotestowały, chwała im za to, że tak jawnie mówią o swoich poglądach. Szkoda tylko, że są tak mało radykalne.
       A anarchiści są wszędzie, wystarczy włączyć TVPIS, cała ta śmieszna partia jest anarchistyczna. Zaskakujące jest, że Macierewicz wypada na ich tle pozytywnie, nigdy bym się tego nie spodziewał, ale widocznie tło jest takie marne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka