Dodaj do ulubionych

Lokówka czy lokówko-suszarka?

05.01.17, 11:33
Do tych co używają pytanie - co i dlaczego się lepiej sprawdza przy dłuższych włosach do ułożenia fryzury z loków? I czy lokówka to tylko i wyłącznie do suchych włosów, czy wilgotne też da się nią układać?
Obserwuj wątek
    • mikams75 Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 05.01.17, 12:33
      ale ta lokowkosuszarka to masz na mysli takie cos grube ze szczotka obrotowa? A lokowka to taki cienki patyk do owijania na tym wlosow? To dwa zupelnie rozne sprzety i efekty.
      Ta gruba szczotka obrotowa nie zrobisz malych lokow.
    • amarili Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 05.01.17, 12:37
      to zależy do czego chcesz uzywac, i jakie masz włosy - nie dlugie czy krótkie, ale miękkie, sztywne, krecone itd.

przy moich kręconych włosach szuszarko-lokówka się nie sprawdziła. wolę działać ze zwykłą suszarką. suszarkolokówka podnosiła mi włosy, i to był fajny efekt. natomiast klasycznych loków Ci nie zrobi - do tego lokówka.

szuszarkolokówki nie używałabym też na suchych włosach.
    • shell.erka Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 05.01.17, 13:04
      Suszarkolokowka jest fajna do podwiniecia włosów. Loków nią nie zrobisz. Fal też nie.
      Od kiedy mam lokowke taka grubą (koło 4 cm średnicy) moje życie stało się piękne.
      Ale lokowke tylko na suche włosy. Tak jak prostownica.
    • pade Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 05.01.17, 14:13
      Suszarko-lokówką podsuszam włosy, podwijam końce. Lokówką kręcę loki.
      Absolutnie nie podkręcaj wilgotnych czy mokrych włosów.

--
      Egoizm nie polega na tym, że się żyje jak chce, lecz na żądaniu od innych, by żyli tak, jak my chcemy. Oskar Wilde
        • aqua48 Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 05.01.17, 14:44
          Mam dłuższe włosy kręcone, nie zależy mi na małych lokach, ani na podwinięciu końcówek bo to robi mi się samo, ale na ułożeniu fryzury w konkretny kształt, efekt mniej więcej taki jak po zdjęciu zwykłych lokówek. Albo ułożeniu u fryzjera na szczotce. Mówicie, że jednak lokówka, nie lokówko- suszarka ze szczotką?
    • iuscogens Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 05.01.17, 19:32
      Mam suszarko-lokowke obrotowa i ja uwielbiam. Klasycznych lokow mi nie zrobi, ale efekt jest swietny. Mam falowane, bardzo geste i grube włosy, do lopatek,
      cieniowane, z tendencją do wywijania się we wszystkie strony. Po suszarko-lokowce do
      następnego mycia mam ladne, błyszczące
      fale. Tylko czasem mi sie nie chce, bo
      jednak z 45 minut mi to zajmuje, ale ja mam
      prawdziwą szope na glowie. Co do lokówek to się poddalam, musialam robic strasznie cienkie pasemka, żeby na najwiekszej temperaturze mi chwycilo.
      A suszarko-lokowka (na grubej szczotce)
      jest jakos spojna z moimi falami.

--
      "- Jadowity gad na trzy litery...??
      - mąż..."
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 28.12.18, 12:05
      Ja mam dwie lokówko-suszarki. Jedna, która ma już chyba z 15 lat jak nie więcej, i wygląda jak tandeta z chin, nie obraca się, a ta szczotka jest plastikowa i nią robię fajne loki, tylko niestety ma małą średnicę, a druga to super-wypasiona lokówko-suszarka, z obrotową szczotką z włosiem i nią niestety loków nie da się zrobić - smuteczek, bo po to ją kupiłam, więc wywaliłam prawie 200 zł, a teraz leży nieużywana ;P Zastanawiam się nad kupnem termo-wałków, czy jakoś tak smile
    • sabinkaduchess Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 06.08.19, 18:20
      też mam od nich smile z linii do kreatywnego prostowania włosów. rzeczywiście szybko można zrobić sobie fajną fryzurkę, co mega oszczędza czas. przetestowałam ten patent przy wychodzeniu z domu do pracy i szykowaniu dzieci do przedszkola. działa wink
    • janja11 Re: Lokówka czy lokówko-suszarka? 06.08.19, 18:47
      Jeśli chcesz mieć loki, to tylko lokówka.

Do modelowania włosów zdecydowanie dobra suszarka i szczotka.

Lokówko-suszarki nigdy nie nauczyłam się używać tak, aby efekt był zadowalający. Nigdy też nie widziałam lokówko-suszarki w zakładzie fryzjerskim.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka