Dodaj do ulubionych

Jaki materac dla dziecka?

04.02.17, 12:34
Jaką firmę polecacie? Syn ma 8 lat, waży ok 25 kg. Łóżko ma dorosłe (2 x 90), ma materac firmy Koło, który po ponad 10 latach jest już po prostu zużyty. Myślałam, żeby znów tej samej firmy kupić ale zastanawiam się czy może warto coś innej firmy?
Syn nie jest alergikiem, jest zdrowym dzieckiem więc nie musi mieć materaca specjalistycznego. Aktualny materac jest bonelowy (jeśli ma to znaczenie).

Polecicie coś?
Obserwuj wątek
    • kirimor Re: Jaki materac dla dziecka? 21.02.17, 12:24
      To zależy od Twojego budżetu. Ja bym kupiła materac piankę albo lateks. Ja mam dla swojego lateksowy sembelli. Też nie jest alergikiem, ale w lateksie nie rozwijają się roztocza i pleśń, warto dla samej higieny.
      • pasikonik221 Re: Jaki materac dla dziecka? 22.06.17, 12:17
        Ja mam z tej firmy piankę bultex dla dziecka 6 lat 25 kilo ( w przekroju przypomina gąbkę morską, czyli przewiewny i sprężysty) plus matę higieniczną w razie zabrudzenia, na wypadek gdyby się coś przytrafiło, choć już nie powinnosmile
    • kitty4 Re: Jaki materac dla dziecka? 21.02.17, 13:24
      zależy jaki masz na to budżet - ja ostatnio swojemu nastolatkowi kupiłam materac z matersso, zamawiany co prawda na wymiar bo łóżko 80x210, ale jest boski. Młody poszedł ze mną do sklepu , poleżał na wszystkich dostępnych i sobie wybrał. Kosztowało mnie to 1290 pln, ale materac jest boski.
    • b-b1 Re: Jaki materac dla dziecka? 21.02.17, 15:09
      Podpisuję się. Przejdź się z synem do sklepu- jeśli trafisz na fachowców (sprawdź przed odwiedzeniem sklepu opinie)-doradzą dokładnie jaki materac powinien mieć syn, jak rozkłada swój ciężar podczas leżenia, czy piankowy, lateksowy, bonelowy jedno/dwustronny itp. Każą mu się położyć na każdym dostępnym w specyficznej pozycji i zobaczą co i jak.
      Naprawdę warto.

• magdalena.oleksyk.08.09 Re: Jaki materac dla dziecka? 10.03.17, 10:13
      Witajcie,
      Siła nacisku dziecka jest mniejsza niż osoby dorosłej dlatego powinno wybierać się dla niego materac miękki lub średniej twardości. Zbyt twardy materac będzie uciskał mięśnie oraz kręgosłup co nie pozwoli na ich regenerację w trakcie snu i prawidłowy rozwój.

Wybierając materac dla dziecka warto pomyśleć o jego przyszłości i o tym by materac posłużył nawet gdy dziecko dorośnie. W tym celu rozważ zakup materaca dwustronnego, z jednej strony może być miękki, a z drugiej twardszy. Gdy dziecko podrośnie materac wystarczy odwrócić na drugą stronę.
      Jeśli macie jakieś pytania odnośnie materacy zapraszamy do kontaktu:matinee.pl smile
    • danielapik Re: Jaki materac dla dziecka? 24.08.17, 18:14
      Ja bym poleciła przejrzeć ofertę firmy hilding. Moją sporo rodzajów, z tego co się orientuję najbardziej polecany dla nastolatków jest model Breakdance, ma dwie strony twardości i można wybrać, na jakim podłożu się chce spać albo model suite bedding, który jest bardzo wygodny i ma piankę termoelastyczną, czyli praktycznie dostosowuje się do ciężaru ciała.
    • marylin56 Re: Jaki materac dla dziecka? 31.08.17, 00:18
      Przy dziecku, które niedługo wejdzie w nastoletni wiek polecałabym coś dedykowanego właśnie pod tą grupę wiekową. Tutaj dobrze wpasowuje się materac firmy Hilding model Breakdance-ma dwie strony twardości, wygodną piankę, ciekawy wzór pokrowca i jest stosunkowo tani. Jeśli chciałabyś kupić coś naprawdę porządnego, co służyłoby na długie lata to warto przyjrzeć się modelowi SUITE BEDDING, jest z pianki, między innymi lateksowej, która ma dobrą wentylację, ściągalny pokrowiec, ma właściwości antyalergiczne i jest dwustronny ale przede wszystkim jest bardzo wygodny, dopasowuje się do ciała. W tym przypadku ja postawiłabym na coś droższego ale lepszej jakości.
    • marlena1357 Re: Jaki materac dla dziecka? 18.09.17, 15:30
      Ja polecam materac Bajeczny z oferty sklepu Strefa Komfort. Spokojnie może z niego korzystać i dziecko i nastolatek, a więc spokojnie wystarczy i posłuży przez cały czas gdy dziecko mieszkać będzie w domu rodzinnym. smile
      strefakomfort.pl/pl/bajeczny
    • ulanoel Re: Jaki materac dla dziecka? 06.02.18, 16:25
      Dla 8latka polecam materac dwustronny z dwiema twardościami. Raz, że jest to praktyczne i przedłuża przydatność materaca, a dwa to dziecko, które szybko dorasta, szybko też zwiększa swoją wagę więc jak już będzie cięższe można zmienić na twardszą stronę pianki. Takie rozwiązanie ma m.in Hilding w materacu Breakdance. Dodatkowo ten materac ma ciekawe pokrowce.
    • klaudiakocyk Re: Jaki materac dla dziecka? 08.06.18, 16:15
      Można kupić albo sprężynowo kieszeniowy albo w całości piankowy (ale pianka powinna być gęsta). Jeśli dziecko ma lat 8 to polecam dwustronny, najlepiej żeby z jednej strony miał inną, a z drugiej inną twardość. To jest fajne rozwiązanie w przypadku kiedy wzrost i waga będą się zmieniać. Przykładów takich materacy jest sporo, ja mam model Breakdance, są jeszcze jakieś z Ikei czy innych większych marek.
    • mandi_o Re: Jaki materac dla dziecka? 10.01.20, 13:07
      Ja przy drugim dziecku zgłębiłam wiedzę na temat materacy do łóżeczka dziecięcego i przyznam, że ubolewam nad tym, że pierwsze moje dziecko spało na zwykłej gąbce obciągniętej poszewką. Dla nierozwiniętych kręgosłupów noworodków bardzo ważne jest jego odpowiednie podparcie podczas snu. Dodatkowo materac powinien oddychać i nie akumulować nadmiernie wilgoci i ciepła. Temat rzeka ale polecam każdemu rodzicowi go zgłębić i dokonać odpowiedniego wyboru materaca. Koszty nie są wielkie, a korzyści dla rozwoju dziecka nieocenione. Pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka